logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » Chłodnica Granada

Chłodnica Granada

Witam
Pewnie nie jedna osoba już temat przerobiła. Poradźcie mi od czego najłatwiej zastosować chłodnicę do Granady r4 2.0?
Pozdrawiam

Guzik Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-07-08 20:27:30 /


Od Granady R4.
Jak cieknie na łączeniu zbiornik - rdzeń to można to naprawić. Nie dalej jak w zeszłym tygodniu miałem taką operację robioną (przełożenie zbiorników z chłodnicy od R4 na chłodnicę V6 i kosztowało to astronomiczne 70PLN).

A jak jest dziurka w rdzeniu to zazwyczaj można to zaspawać.

Naprawa chłodnic Dudziak Mosina. Tanio, szybko i solidnie.

Ale jak już wymienisz chłodnicę to tę zepsutą chcę, bo mi brakuje jednego zbiornika do R4, żeby mieć następną chłodnicę naprawioną.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-07-08 20:56:38 /


Dredzioch, kupiłem chłodnicę przez internet. Miała być sprawna, wyciągnięta z auta. To co dostałem widać na zdjęciach. Po zamontowaniu ciekła :/
Zależy mi na czasie ale nie na oryginale. Byle kupić i żeby działało. Później będę myślał o naprawach

Guzik Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-07-08 21:07:06 /


rób jak chcesz ale jakie masz szanse, że ,,nowa" używana nie rozcieknie się za miesiąc?
Lepiej zrobić od razu i mieć spokój na bardzo długo. Tym bardziej, ze jeżeli dred zrobił za 70 zł to za taki pieniądz kupisz takiego samego szrota jak twoja teraz.
Ja właśnie jutro też wykręcam swoją i jadę wymienić rdzeń zamiast szukać używki za 300 czy więcej.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-07-08 21:17:08 /


Oczywiście najłatwiej jest dać do regeneracji i pewnie to zrobię. Moje pytanie było dla tego że za 3 dni bede w Polsce ale tylko na dwa tygodnie i po prostu chciałbym pojeździć. Na jakiej kolwiek chłodnicy. Moją dam do naprawy ale nikt mi tego nie zrobi od ręki i zwyczajnie szkoda mu czasu. No ale jak się nie da to trudno, będę jeździł oplem 🙁

Guzik Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-07-08 21:35:51 /


Mam nowe z aluminium jak bedziesz chcetny zapraszam

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-07-09 06:11:15 /


doraźnie uszczelnisz zalewając płynem do uszczelniania chłodnic, i masz czas na poszukiwanie nowej lub sprawnej.

zenonDWR / 2018-07-09 10:04:20 /


Ten płyn uszczelni również nagrzewnicę, będzie tak szczelna że nic przez nią nie przepłynie.

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-07-09 14:26:08 /


Myślałem, że tego dnia nie dożyję, ale zgadzam się z Zenonem ;) Plyn do uszczelniania wycieków, taki z drobinkami polimerów, które krzepną w miejscu wycieku. Nie zamula chłodnicy i nagrzewnicy. Wypróbowane na kilku różnych samochodach. Jedyny myk - nie może to być płyn za 5 zł, powinien kosztować koło 30-40, wtedy będzie działał.

michalch83 / 2018-07-09 17:42:37 /