logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Pytanie odnośnie miksera w 2.0 OHC (foto)

Pytanie odnośnie miksera w 2.0 OHC (foto)

Witam , Mam Granadę z w/w silnikiem , przeglądając "poemat" odnośnie gazu jest tam wzmianka o wystrzeganiu się mikserów w których nie całe powietrze przechodzi przez przewężenie z doprowadzeniem gazu , u mnie oprócz zwężek o średnicy 25mm ( nie za małe?) jest jeszcze z boku podłużny otwór- czy jest to prawidłowe? Mikser zamocowany jest w obudowie filtra powietrza , spalanie w zimie 18-20l , w lecie minimum 15l , silnik w dobrej kondycji.
Pozdrawiam

kalasz21 / 2006-04-17 16:04:11 /


Trzeba bylo napjpierw sprawdzic na zamontowanym mikserze czy przytkanie czesci dolotu na biegu jalowym reka, nie powoduje przypadkiem wzrostu obrotów. Jesli obroty podnioslyby sie, oznaczaloby to ze mikser jest za "luzny" Wtedy slusznym byloby zakrycie tegoz podluznego otworu.

Mysza liil (EM) / 2006-04-17 17:54:21 /


Witam
Dzisiaj tego nie sprawdzę bo uszczelniałem silikonem połączenie miksera z obudową filtra , ale chyba przesłanianie dolotu nie powoduje wzrostu obrotów , jutro sprawdzę dokładnie.
Pozdrawiam

kalasz21 / 2006-04-17 18:04:35 /


otwory 25mm są oki..a ten podłużny otwór to wymysł jakiegoś domorosłego gazownika. należy go zaślepić. całe powietrze musi przepływać przez zwężki.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 22:55:16 /


Na takim samym mixerze cortina palila przy silniku 2,0 jakies 10 L gazu . Wiec jest to kwestia regulacji.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-18 09:52:32 /


Witam
Sprawdziłem i przy zasłanianiu dolotu nie wzrastają obroty , odkryłem za to że klapki ssania opierały się o mikser i do końca się nie otwierały , poprawiłem to i sprawdzę ile teraz mi spali gazu , jak nie będzie poprawy to zaślepię ten otwór.
Pozdrawiam i Dziękuję!

kalasz21 / 2006-04-18 17:15:25 /


Ja we V-ce mialem mikser ktory bokami zaciagal (w sumie dalej mam :D), i pali duzo mniej. A co sie dzieje po przyslonieciu wlotu, to mozna sobie wyregulowac pokretlem na reduktorze.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-19 00:03:52 /