logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Anonimowe komentarze

Anonimowe komentarze

Czy ktoś będzie bardzo płakał jeśli wyłączę możliwość zamieszczania anonimowych komentarzy, pozostawiając tą możliwość tylko jednostkom zarejestrowanym ? Mam już trochę dość czytania "H.. CI W D...", a mam wrażenie że zarejestrowani się ciut bardziej kontrolują. Jeśli ktoś ma coś przeciwko, proszę o konstruktywne opinie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-18 18:38:40 /


jestem za tylko czy to nie spowoduje szybkich i jednorazowych rejestracji anonimow wlasnie po to by pisac takie syfy???
Pozdrawiam

jagoolmk2 / 2003-02-18 18:43:40 /


proponuje wogole wylaczyc komentarze :-)) a najlepiej prad. ja zaraz wylaczam...bedzie taniej :-))

Jabol / 2003-02-18 18:44:48 /


Zgadzam sie z Jagoolem - na pewno wtedy przybędzie nowych użytkowników.... ;-)))

Sąsiad / 2003-02-18 18:45:14 /


Chociaż z drugiej strony takie rozwiązanie pokaże kto ma jaja, a kto się ukrywa pod [anonim] - bo trzeba mieć troszkę odwagi cywilnej, żeby komuś powiedzieć "Ch**j ci w du**e" i firmować to własną ksywą lub nazwiskiem.

:-)

A tak na poważnie to wogóle [anonim] nie powinien mieć prawa zamieszczać jakichkolwiek opinii. Z resztą to może niewiele dać - choćby przypadek kolesia o ksywce <NITRO>, który się zrejestrował i obrzucał nas i nasze kobiety błotem...

Pozdrawiam

Sąsiad / 2003-02-18 18:48:52 /


tak jest wyłączyć anonimów !!!!!!!!!

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-18 18:49:18 /


przyznam ze Jagol ma troszke racji z tymi jednorazowymi rejestracjami, ale to z kolei można łatwo kontrolować banami ?:)

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-18 18:49:53 /


Ja tez mysle ze to moze spowodowac przyrost rejestracji typu wiadomego w wiadomym celu,
ale zwsze troche przystopuje bo zmusi do rejestracji. Predzej bym utrudnil rejestracje (trudno)
i dopiero. Jak ktos chce byc zarejestrowanym to i tak sobie da rade
NARRA

Q_Back / 2003-02-18 18:51:07 /


Rozumiem MK. Jednak faktycznie moze zaczac przybywac nowych "uzytkownikow" choc nie sadze by na jakas straszna skale, w koncu z tym jest "tyle" roboty ;-)

B / 2003-02-18 18:51:11 /


Wg mnie wylaczyc mozliwosc, jesli ktos niepotwierdzi maila, to nie moze zamieszczac postow na forum....
Ci co beda cos ważnego to sie zarejestruja, i nowych powaznych urzytkownikow to nie odstarszy...

Krzypek / 2003-02-18 18:58:07 /


Dokładnie, "B", komu będzie się chciało rejestrowac żeby walnąć tylko taki jeden komentarz. Z resztą i tak pewnie ktoś wchodzący na tą stronę nie wie o istnieniu możliwości dawania komentarzy i widzi to tylko przypadkiem. A jak już widzi skierowanie do "Dodaj nowy komentarz" to chyba aż go korci żeby coś tam napisać, nie?

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-18 19:04:52 /


w sumie czemu nie a jak ktos sie zarejestruje i pisze takie texty to usunac go z rejestracji. fakt mi zdaza sie czasami przeklac ale to w słusznej sprawie :)

Michal FAZI / 2003-02-18 19:05:26 /


własciwie czemu nie usuwać za wulgaryzmy! całkiem dobry pomysł! jestem za!

B / 2003-02-18 19:14:22 /


Przyrost rejestracji dla celów doraźnego ulżenia sobie można kontrolować, widzę podstawowe dwie metody:
- po pierwsze, możemy obligatoryjnie wymagać uwierzytelnienia adresu e-mail. Na razie to nie jest obowiązkowe, ale wtedy zanim delikwent coś napisze, będzie musiał poczekać aż przyjdzie do niego mail, on na niego musi zareagować, co już jest sporą barierą,
- po drugie, moderowanie nowych użytkowników. Mogą oni zamieszczać nowe komentarze czy pisać na forum, ale ich teksty nie są widoczne od razu, dopiero po zaaprobowaniu przez moderatora. Dajmy na to po pięciu przytomnych wypowiedziach dajemy delikwentowi prawo do pisania bez moderatora. Ma to taką wadę, że czas reakcji moderatora jest bliżej nieznany.

Obie metody mają swoje wady i zalety, skłaniam się raczej ku pierwszej, dodatkowo być może modyfikowanej o bana po wypowiedzi poniżej poziomu - nie sądzę żeby oszołomowi chciało się rejestrować następny raz, bo to wymagałoby nowego konta e-mail.

Opinie ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-18 19:15:23 /


jestem za pierwszą metodą

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-18 19:19:45 /


tak to jest dobre a co do wulgaryzmów to myśle ze nie ma sensu wprowadzac czegos takiego ze jak ktos napisze ku... to go automatycznie skasuje bo i tak wiekszosc z nas jest na poziomie a w żarcikach nie bedzie odpowiedniego smaczku:))) Pozdro

jagoolmk2 / 2003-02-18 19:26:08 /


Wyłączenie anonimów jest OK.
Przykład: komentarz do samochodu Dodge Coronet "h.... mi w d..."

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-18 19:30:40 /


Ja proponuję wysyłanie potwierdzenia/uwierzytelnienia na email i od czasu potwierdzenia 3 miesięczny czas po upływie którego będzie dopiero można pisać komentarze itp.
Wtedy pierwsza bariera to potwierdzenie i nawet jeżeli jakiś frajer potwierdzi mail to na pewno po 3 miesiącach nie będzie pamiętał o tym, że już może pisać:) nam bluzgi:)hehehe.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-18 19:34:56 /


można na podstawie IP oraz daty namierzyć miejsce i podjechać.

kliner aka cleaning / 2003-02-18 19:37:13 /


bez przesady z ta weryfikacja, moze jeszcze platne SMS za zalogowanie na forum??
mysle ze potwierdzenie emial to juz powinno byc spoko....

Krzypek / 2003-02-18 20:15:25 /


Moim zdaniem:
1. w resestracji powinno być miejsce tylko na ksywkę i samochód (+zdjęcie), żadnych imion, nazwisk, adresów! itp. Jeżeli ktoś chce się bliżej poznać to może to zrobić na zlocie.
2. Administrator powinien po prostu usówać komentarze "chuj ci w dupe" itp (czyli ewidętnie napisane przez debila, i tylko takie!!!). W końcu od tego m.in. jest. Czytając ten post nie dość, że się nieźle uśmiałem, to jeszcze poczułem się nieskromnie zdegustowany. Czasami po podobnej lekturze nachodzi mnie myśl, że nie warto nie tylko się tu zarejestrować (capri będę miał za 2-3 miechy), ale także omijać z daleeeeka wszelkie zloty capri-maniaków.

pawelhead / 2003-02-18 20:42:48 /


Jestem absolutnie za moderowaniem metodą potwierdzania adresu mailowego. Co do czytania każdego komentarza to zwracam uwagę, że codziennie na stronie pojawia się ich pewno z 1000 i kto by miał na to czas. Pozatym jak ktoś nie chce to nie odznacza opcji która zezwala na uwidocznienie jego danych. Proste i logiczne...

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-18 20:49:32 /


potwierdzenie adresu email byloby najrozsadniejsze a jesli ktos niema mail adres to juz jego problem przeklina bez sensu wylatuje i od nowa i szybko sie gosciowi znudzi
pozdrawiam

Michal FAZI / 2003-02-18 20:54:19 /


Popieram...

bryzol Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-18 21:10:22 /


weryfikacja adresu e-mail...z tym zeby to tak ustawic, zeby e-mail przyszedl do "swiezego" chlopa np. na drugi dzien...wtedy (jezeli mial zle intencje) mu przejdzie....(?)

Rem!k / 2003-02-18 21:32:23 /


> w resestracji powinno być miejsce tylko na ksywkę i samochód (+zdjęcie), żadnych imion, nazwisk, adresów

Nie rozumiem tego problemu niektórych ze swoim imieniem i nazwiskiem. Tak się boicie utraty anonimowości ? Nie chcesz podawać swojego telefonu, gadugadu, czy miasta, to Twoja sprawa, przecież to są pola opcjonalne. Ale tym sposobem będziemy zgrają anonimów, a ja cenię sobię np. możliwość sprawdzenia że dany to osobnik jest dajmy na to z tego samego miasta, i zadzwonienia do kilku innych i umówienia się na piwo. O to tutaj chodzi, a nie żeby do Ciebie dzwonić i Ci proponować ubezpieczenie na życie.

> Administrator powinien po prostu usówać komentarze \"chuj ci w dupe\"

Co w miarę możliwości robi.

> W końcu od tego m.in. jest.

Dopóki nikt mi za to nie płaci, to pozostawiłbym sobie decydowanie o tym.
> Czasami po podobnej lekturze nachodzi mnie myśl, że nie warto nie tylko się tu zarejestrować (capri będę miał za 2-3 miechy), ale także omijać z daleeeeka wszelkie zloty capri-maniaków.

Daj znać gdzie będziesz, żebyśmy przypadkiem na Ciebie nie wpadli.
Bez urazy, ale jak Ci się tu nie podoba, to nic na siłę.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-18 23:18:17 /


Nie zapomnij tego komentarza potem usunąć ;)
Musisz świecić przykładem.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-19 00:10:49 /


Jestem za likwidacją anonimów.

Albi_Poznan / 2003-02-19 00:50:20 /


A niech piszą ......

w końcu nie każdy musi tylko widzieć - czasem jak gość przychodzi też chce mieć możliwość reakcji - nie każdy może/chce/umie sie zarejestrować itd.


gdy użyjemy jakiejś wyszukiwarki wpisując "Challenger" jednym z pierwszych rezultatów jest ten z "nasze samochody" na www.capri.pl - faktycznie 40 % wypowiedzi to śmietnik typu : "a ja mam lepszy" lub podobne no ale naprawde też jest to śmieszne wiedzieć co ludzie myślą .....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-19 02:01:07 /


Michał sam dobrze wiesz co jest najlepsze ;).
Opcja pierwsza ułatwi Ci życie, a na prywatne trochę Ci jeszcze czasu zostanie :).
Wykopać kogoś zawsze się zdąży, a i zmienić zasady weryfikacji też.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-19 07:13:50 /


potwierdzenie meila jest dobre, ale cos mi sie wydaje ze to nie odstraszy niektorych.
Jezeli bys sam przyjmowal zgloszenia/aktywacji (tak jak ze stronami) osob chetnych do zarejestrowania sie to by byl spokoj na stronie, ale i tak moze znajsc sie jakis koles ktory by czekal nawet 10 dni na aktyweacje zeby pobluzgac sobie na stronie.

Seemann / 2003-02-19 07:33:02 /


też jestem za pierwszym ze sposobów... będzie na pewno mniej upierdliwy dla ciebie Michale... ustawił bym jednak jakiś czas powiedzmy 5-12h do wysłania potwierdzenia... myślę że skuteczne ostudzi to zapały chwilowych narwońców którym woda sodowa do mózgu udeża... bo ten komu będzie zależało na przynależności odczeka swoje i dokończy rejestracje...


drugi ze sposobów można wprowadzić w ostateczności... (mam nadzieje że nie będzie to konieczne) i wyznaczyć powiedzmy 1 czy 2 osoby które często tu zaglądają i zdeklarują się do sprawdzania ciekawych wypracowań ;)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-19 08:30:01 /


Przeczytałem te komentarze z zainteresowaniem i powiem szczerze wkurza mnie postawa roszczeniowa wobec MK , facet odwala tu kawał naprawdę dobrej roboty za przysłowiowe Bóg zapłać.
Dyskusja na temat eliminacji chamstwa i buractwa na <<<naszej >>> (bo tak najczęściej mówimy o stronie Michała) stronie jest bardzo potrzebna. Obrońcy anonimowości wolności Internetu itp. podniosą larum i mają trochę racji. Potwierdzenie maila jest jakimś zabezpieczeniem, ale nie wszyscy GOŚCIE takowy posiadają. No właśnie Goście może stworzyć taką możliwość wpisywania swoich wypowiedzi nie zarejestrowanym i krótko (powiedzmy tydzień/miesiąc) zarejestrowanym. Po takim okresie terminowania delikwent
(jeśli jeszcze nie wymiękł) dostaje możliwość (albo nie) pełnej wypowiedzi i uczestniczenia w życiu strony. Jeśli chodzi o komentarze na stronach /my i nasze samochody to może by ,drogi Michale, stworzyć możliwość weryfikacji komentarzy bezpośrednio zainteresowanemu.
Z wyrazami Szacunku Szymon Kędzierski

Kaper / 2003-02-19 09:29:53 /


...Czasmi mysle, ze nasze spoleczenstwo nie potrafi docenic niczego co dostanie za darmo. MK odwala kawal dobrej, to malo powiedziane, fantastycznej roboty. Strone www.capri.pl mam ustawiona jako domowa od dawien dawna. Obserwuje jak strona rosnie, tylko i wylacznie dzieki autorowi!

Bulwersuja mnie wszystkie "żadania"!!! (ludzie, mozecie wpisac sobie w przegladarce jakikolwiek inny adres i nie musiscie w ogole zagladac na www.capri.pl) wysuwane do Michała. Przeciez on to robi dobrowolnie i wszyscy caprimaniacy (i nie tylko, nie mam capri) powinni byc za te prace wdzieczni.
Nie bylem jeszcze na zadnym zlocie capri (poza Miedziana Gora), ale wynika to z faktu, ze silnik mam obok samochodu... hehe, ale czuje czlonkiem klubu.

Na koniec powiem tylko, ze bezczelnosc niektorych mnie po prostu rozbraja...

A co do komentarzy, to usuwanie ich jak tu niektorzy proponuja to dodatkowa praca dla administratora. Osobiscie uwazam, ze potwierdzanie mailem to dobry i praktyczny sposob. ;-)

Pozdrawiam,

Bartek Chorążyczewski

B / 2003-02-19 11:23:44 /


tak tak MK zrobił dla nas na prawde wiele wiec jak biezemy palec to nie cała reke. on ma tez swoje prywatne sprawy i bardziej przyjemne niz szukanie i usowanie textow typu "ch... wam d.. ma beemke" praktycznie dzieki niemu ten klub zyje i sie trzyma bo komu z was by chciało sie zalozyc i utrzymywac cały czas to strone? najlepsze by było odsyłanie maila na drogi dzien aby ostudzic anonima emocje i za potwierdzeniem moze dopiero cos "mowic"


z poważaniem
FAZI
dn.19.02.03r
warszawa
:)

Michal FAZI / 2003-02-19 11:35:45 /


Nie wiem caly czas mysle i wydaje mi sie ze moze dobrze by bylo tego nie wywalac tylko stworzyc system informowania moderatora ktoory raz na jakis czas by to przenosil do jakiejs galeriii w koncu te opinie jak najbardziej dotycza naszych aut ja juz kilka razy uslyszalem prosto w twarz pare niepochlebnych opini na temat mojego auta.
Pozatym mysle ze niektoore z tych opini to dzielo nie do konca obojetnych ludzi byc moze sa to jedni z nas byc moze zazdrosna osoba z bliskiego otoczenia. Mam takie przypuszczenia po zaistnialym fakcie ze Scaramanga ze jest to bardzo dobra forma zadania komus bolesnego ciosu w plecy (Ja sie z tym czulem zle bardzo. Wiedzialem ze to on ale nie mialem zadnego dowodu) Teraz wiem jak czuje sie ktos kto w galeri znajdzie taki smutny tekscior na temat swojego autka, nie wspomne ze jak mu ktos na rodzine, kobiete wskocze z tekstem

Mysle ze jak w Aikido nie walczmy z tym wykorzystajmy sile tego zjawiska i odwroocmy ja
Jestem za zrobieniem galerii takich przypadkoow. Bedzie to informacja dla twoorcy z kim sie go kojazy, jak bedzie tam wiele takich wpisoow to sie bedzie moogl ocenic jak wypadl na tle innych
NARRA

Q_Back / 2003-02-19 17:24:11 /


Q_Back widzę, że masz na myśli coś w rodzaju Hall of Shame. To nie byłoby takie głupie, czasami jednemu z drugim "inteligentowi" wydaje się, że napisał coś dowcipnego lub błysną zjadliwością a na prawdę wyszła mu nędza z bidą. Zastanawiam się czy nie jest to jakimś odchyleniem ale czasami komentarze anonimów są tak rozbrajające w swojej infantylności, że czytając je można płakać ze śmiechu.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-20 08:04:37 /


utrudnic dostep do pisania komentarzy osoby z zewnatrz a jak juz narozrabia to po numerze ip uniemozliwic mu dostep i juz (jesli to mozliwe)

Michal FAZI / 2003-02-20 13:48:46 /


anonimom NIE

soft74 / 2003-02-20 15:54:41 /


parowkowym skrytorzerca tez nie !!!!

Michal FAZI / 2003-02-22 21:14:54 /


Michale,

Wyłączaj anonimy... To najlepsze, najprostsze rozwiazanie. A jak nie pomoze, bedziemy (będziesz) sie martwic dalej.

Yoric / 2003-03-04 10:55:17 /


To tylko sugestia... (bo nie znam się za dobrze na komputerowych oprogramowaniach) ale czy nie ma czegoś takiego, co uniemożliwia pisanie "niektórych" wyrazów? Podejrzewam, że takiemu burakowi jednemu i drugiemu znudzi się wymyślanie zamienników do słów, które najczęściej używają. I jest całkiem skończone prawdopodobieństwo, że przy tej operacji przepalą im się zwoje (poprawka- ZWÓJ) nie mówiąc już o znudzeniu. Może to by pomogło, bo jako,że też jestem za usuwaniem przez MK takich bzdur, to sądzę,że wtenczas musiałby On siedzieć wyłącznie przy kompie i działać na okrągło. Co z tego, że mówicie DOBRA! WYMAZUJ! ??? Poza tym jeśli ktoś jest burakiem i będzie miał jednak trochę czasu,to sobie założy maila specjalnie po to, ażeby w dwie godziny później zasypać stronkę wypocinami, jakie podczas tych dwóch godzin skleci i dopiero będzie pasztet.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-06 10:14:20 /


Anonimy są już wyłączone, na razie nie pojawił się od tego czasu żaden oszołom, ale to jeszcze za krótko żeby wróżyć. Co do automatycznego usuwania niektórych wyrazów, to ja jednak póki co wolę zajmować się czymś bardziej merytorycznym. Jak będą jacyś uparci kolesie co chcą jednak błysnąć przed nami, to będziemy dalej wdrażać kolejne zapory, na razie nie ma potrzeby.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-06 10:48:07 /


Proszę kogoś z moderatorów o usunięcie wiadomo czego.
Dziękuje.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 08:10:24 /


hahahahah :) to zes dal popis Marianie :D

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 09:51:12 /


Dobrze ze wiekszosc tego swinstwa wylala sie panu 212 w klawiature :) Wlasnie stąd te drobne literowki ;]

Mysza liil (EM) / 2007-06-28 10:47:34 /


No ja z grzeczności nic nie mówiłem :) Ale musiała być niezła impreza ;))
Buahahaha

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 11:02:59 /


ja myślałem że to jakis kod i tak po kilku piwach próbowałem go złamać bezskutecznie :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 11:04:31 /


Najlepsze jest nastepnego dnia - ogladasz nowe posty, myslisz sobie "co za burak takie pierdy pociska", dochodzisz do autora postu... i yyyyyyyy..... ZONK.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 11:29:31 /


już wyłączone anonimy ale się wypowiem. Anonim też ma prawo się wypowiedzieć ale jeśli te wypowiedzi maja być wulgarne i zamieszczane tylko po to by "pojechać" maniaków starych samochodów to precz z nimi ale są też anonimy które zadają pytanie konkretne i oczekują pomocy jeśli to jest sprawa jednostkowa to nie będzie mu się chciało rejestrować tylko po to by jedno pytanie zadać. Jestem za weryfikacją kont email (teraz każdy kto chodzi po forach ma takowe konto) całkowite ograniczenie możliwości wypowiedzi osób z zewnątrz nie powinniśmy bo na forum pojawiać się będą tylko problemy "nasze" sądzę że odpowiednie by było usuwanie postów o wulgarnych treściach ale nie chce tutaj Pana Michała pracą zawalać i tak wiele już zrobił można by moderatorów wyznaczyć żeby się opiekowali danymi działami. Co o tym sądzicie??

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 11:36:26 /


Moderatorzy są, a rejestracja jest konieczna, żeby nie odpowiadać na jednostkowy problem gazu w golfie, którego właścicielowi nie chciało sie rejestrować, czy czytać regulaminu.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 11:52:52 /


Szafa, jestes swieżutki na tym forum i to o czym piszesz już przerabialiśmy parokrotnie i teraz moim zdaniem i chyba większości jest tak jak powinno być i nie ma sensu wracać do tego....

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 12:31:08 /


Masz racje dopiero co sie zarejestrowałem ale mam zamiar posiedzieć tu długo jeśli pozwolicie :P

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 12:48:08 /


A siedźta ile chceta ! :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 17:22:13 /


Dziękuję:)
teraz tylko fordziaka muszę kupić sądzę że przez wakacje może na początku roku szkolnego się jakiś znajdzie tanio. Pozdrawiam.

A co do anonimów to macie racje zablokować trzeba dla świętego spokoju.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 22:22:17 /