logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » jak to jest zmieniam silnik "pojemnosc" mam papier i co mam zrobic w urzedzie?

jak to jest zmieniam silnik "pojemnosc" mam papier i co mam zrobic w urzedzie?

dokladnie kupilem silnik z papierami chce go "legalne" zamontowac i wbic w dowod. obilo mi sie cos o uszy ze od marca ma niebyc numerow na silniku cos mi nie pasi ale w UE jest tak ze niema nr.silnika. jakie to sa koszty i wogole co i jak no i o co chodzi. z gory dzieki

Michal FAZI / 2003-02-28 11:03:09 /


podobno nowe dowody rejestracyjne nie mają już rubryczki - numer silnika :-))

podobno

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-28 11:24:56 /


tylko pojemnosc i rodzaj ulorzenia cylindrow

Michal FAZI / 2003-02-28 11:39:20 /


Idziesz do urzedu z dokumentami zakupu: faktura lub umowa zakupu, potwierdzenie, ze motor sprowadzony i oclony (jesli z zagramanicy) lub, ze jazdzil w innym aucie (ksero dowodu rej. auta z ktorego go wyjales). Musisz miec zrobiony przeglad z tym nowym silnikem i to raczej wszystko. Czy dowod nowego typu czy stary i tak dostaniesz nowy papier. Placisz jedynie 5 zyli na znaczek skarbowy.

Marek_MK1 / 2003-02-28 12:25:07 /


super niecale trzy tygodnie temu zrobilem w nim przeglad z gaze czyli 150 w plecy a teraz znowu cholerne koszty. silnik wyjety z innego auta w polsce

Michal FAZI / 2003-02-28 12:43:15 /


No niestety, ja specjalnie pojechalem 300km (PKP) i dowiedzialem sie, ze musze miec przeglad :(

No to wystarczy, ze zrobisz kserokopie dowodu i dolaczysz do umowy kupna-sprzedazy, jesli masz mozliwosc to lepiej potwiedz ta kopie (wlasciwie to poprzedn wlasciciel) w urzedzie. Zeby jakas pani Czesia sie nie czepnela.

Marek_MK1 / 2003-02-28 12:52:42 /


czyli jak wejdą nowe dowody to będziemy mogli wkładać w nasze gabloty silniki jakie chcemy, przecież nie będzie numerów , czy tak?

tomson / 2003-02-28 21:52:29 /


juz niech cie tak nie ponosi bedzie mozna ale nie znaczy to ze zapie..... sasiadowi silnik i se go wlozysz trzeba miec na niego odpowiedni papier a panie z firmy ubespieczeniowej tez upomna sie o swoja dzialke to nie takie proste. polki co nic konkretnego niewiem ale planuje jutro sie dowiedziec co i jak jak bede cos wiedzial konkretnego to dam znac
nata

Michal FAZI / 2003-03-03 15:01:17 /


Panowie, musze zmartwic mam nowy dowod rejestracyjny i jest nr silnika. A pani w urzedzie powiedziala, ze napewno sie nic narazie nie zmieni :|

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-06-12 15:58:54 /