logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Coś się upaliło lub... ? Migacze itp

Coś się upaliło lub... ? Migacze itp

Hej , to do sedna w czasie jazdy w korku zwruciłem uwage że ta jedna na 1 zdjęciu czerwona dioda wariuje raz się pali ciagle raz przygasa raz mryga , dodatkowo straciłem oba światła kierunków i tylne prawe czerwone stopu ... , dodatkowo gdzieś w trakcie jazdy przestał działać wskażnik temperatury na zegarze...
Zajrzałem pierwszy raz do skrzynki z bezpiecznikami pod maską i niby wszystkie całe , ale mam pierwsze dwa od strony świateł nie podłączone , od czego one są ?? Czy to mogła się spalić ta kostka przekażnikowa pod deską czy .. no właśnie ??
Proszę o rady bo musiałem zaparkować auto w bardzo hu.. miejscu i najlepiej jakbym szybko zajechał w "lepsze"
P.s. zdjęcie nie wyszło ale to taka czerwona dioda od prawej strony obok diody migacza

Tweed / 2021-03-17 16:48:34 /


Ok dorobiłem zdjęcia , na drugim to teraz na luzie ta lampka nie chce się palić ale wskazuje ją palcem.
Poradzcie

Tweed / 2021-03-17 17:13:25 /


A masy aku buda i ładowanie sprawdziłeś?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-17 18:05:57 /


Narazie czytam forum i doczytałem że jakiś cienki kabelek od plusa w aku może się upalić plus 7 bezpiecznik jest od tych problemów a u mnie on jakoś zle wygląda , dziś już ciemno rano zobacze ale może być przerywać pod deską bo mi tam jakoś woda kapała w okolicy jego umiejscowienia kilka dni temu .
Ale czemu czujnik wody przestał działać ?

Tweed / 2021-03-17 18:43:10 /


słaby styk na nitach w skrzynce bezpieczników

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-17 19:03:25 /


tweed, te kable nie z od bezpieczników nie zniknęły w korku i nie wparowały, więc ich bak nie jest nie winny awarii jaka Cię spotkała.

Marian Ci dobrze radzi, ale nie wiadomo czy ogarniesz ten problem w domu.

Jest też inna możliwość- słynny "brak masy", czasami w samochodach skorodowanych tak bywa, trzeba przepatrzyć po schemacie z kontrolką 12V 21 W ( taka mocna szybciej słabe punkty wyłapiesz).

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-03-17 20:01:51 /


Czytając rozpiskę układu bezpieczników z forum , wychodzi że mogło mi upalić bezpiecznik 7 ... Bo objawy pasują jak ulał ale u mnie on jest nie podłączony... rany czy w tym moim 2.0 ohc jest to odpowiedzialne za sterownik czy gdzieś indziej coś za to odpowiada , auto jest dobrze zakonserwowane , narazie wszystkie masy które znalazłem są w super stanie ,

Tweed / 2021-03-17 21:22:40 /


Skrzynka bezpieczników ma główne podłączenie od spodu skrzynki. To że nic nie jest wpięte na wysokości bezpiecznika 7 nic nie znaczy.

Szramek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-17 21:38:25 /


Nie łączy kostka od spodu skrzynki bezpieczników, na 99%

Mysza liil (EM) / 2021-03-18 07:20:59 /


Naprawiłem !!! :D
1- ta przygoda była potrzebną lekcja bo przewertowalem forum i obczytałem się gdzie i co może się psuć ze skrzynką i bezpiecznikami
2 - w trabancie się już nauczyłem tu jeszcze nie... , wozić zapas bezpieczników itp
3- po Waszych radach wyąłem wszystkie bezpieczniki i wsadziłem nowe ze wzoru jakie powinny być bo mialem i 24a wsadzone a inne się nadtopiły i powyginały oraz wyczyścilem wszystkie chwytaki bezpiecNików

Chyba będzie działać do następnego , ale żaden nie spalony tylko faktycznie jakoś nie spinało :D
Dzięki

Tweed / 2021-03-18 08:01:27 /