logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Zabezpieczanie gumowych listw, uszczelek nakładek - jaki środek ?

Zabezpieczanie gumowych listw, uszczelek nakładek - jaki środek ?

Cym najlepiej zabezpieczać/ konserwować uszczelki szyb, drzwi, osłony zawiasów i inne elementy zewnętrzne gumowe ?

ford2fast Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-03-20 03:32:55 /


myjesz neutralnym detergentem, przecierasz benzyną ekstrakcyjną i wcierasz glicerynę. To raz w roku.

poźniej już bez benzyny- wiadomo szkodzi.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-03-20 21:34:20 /


a tego używacie? ja jeszcze nie, ale słyszałem same superlatywy, że świetna kuracja odmładzająca dla uszczelek, i wizualnie i mechanicznie.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-21 07:08:48 /


Plaka z fotki używam od 2 czy 3 lat. Działa, w zimę uszczelki nie kleją o mrozu. Wygodny w użyciu.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-21 08:18:31 /


Wypsikałem ze 20 puszek silikonu w spray'u składając zielona Granadę. Akurat K2, a nie PLAK, ale u mnie robi robotę. A najlepiej było jak miałem elementy gumowe typu węże układu chłodzenia, Zapsikałem grubo silikonem, owinąłem strechem i na pół roku do kartona w oczekiwaniu na montaż. Po pół roku miękkie, tłuste, elastyczne i pachnące. Ja bardzo polecam, zadowolony jestem, używam i będę używał.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-21 08:26:33 /


Silikon w spray'u wsiąka w uszczelki / gumę i to jest fajne. Nie robi się tylko powłoka lecz włazi do środka i tam nawilża / smaruje.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-21 08:28:59 /


A czym konserwować deskę rozdzielcza i tapicerkę drzwi. Mam na myśli ta pseudo gumo/pcv/skórę?

... nawet nie więc co to za materiał.....

cezaryg / 2022-03-21 18:51:53 /