logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Puchar 2023, aktualna sytuacja

Puchar 2023, aktualna sytuacja

Ponieważ jawnie pytacie o puchar, albo z odpowiednią dozą sarkazmu wyrażacie się o aktualnej sytuacji, wyjaśnię co i jak na bieżącą chwilę. Nie informujemy o postępach lub ich braku, bo wychodzę z założenia że więcej się robi niż mówi, a dopóki nie ma sygnału że puchar robimy to nie ma o czym mówić - ale skoro część z Was wie swoje i głośno mówi, to ja jednak coś napiszę od nas.

To nie jest tak że my zrezygnowaliśmy z robienia pucharu bo nam się nie chce.

Zabiegamy o zarezerwowanie nam toru od końca zeszłego roku, tak jak zwykle mniej więcej następowało planowanie kalendarza imprez na torze.

Nasz kontakt nr 1, były kierownik toru p. Jagniątkowski, życzliwy nam i z którym załatwiało się sprawy rezerwacji terminu jak po maśle, jak wiadomo zginął w wypadku i później odesłano nas do omawiania spraw z Prezesem Automobilklubu, pomimo tego że kierownikiem toru jest ktoś inny - najwyraźniej już mniej decyzyjny. Z Prezesem oczywiście też mieliśmy do czynienia, choćby podpisywanie umów, ale terminarz przechodził przez kierownika toru.

Prezes Automobilklubu - p. Tutak (aktualnie już były Prezes), rozmawiałem z nim telefonicznie kilka razy, w rozmowie z nim pojawiło się kilka aspektów. Raz chyba nazbyt szczerze wspomniał że w związku z tym że wypadliśmy z grona w czasie wirusa i niepewności działania campingu, nie byliśmy brani już pod uwagę jako pewniak do rezerwacji. Z tej sugestii wynikło że na nasz termin pojawił się inny klient, ale dokładniejszej wiedzy nie udało się uzyskać, poza ogólnikowymi banałami typu "jak będzie wola to się wszystko da dogadać" itp. Po drugie, zbliżał się koniec kadencji dotychczasowego zarządu i wszelkie decyzje które niby "da się dogadać" były odkładane kilkukrotnie na jakieś nieokreślone "wkrótce".

W międzyczasie próbujemy też dobić się do grona decyzyjnego za pośrednictwem znanego wszystkim Ratownika Torowego - p. Hoffmana, który również jest osobą nam życzliwą i chętną do pomocy. Tym torem komunikacja jest mocno szarpana i z długimi okresami ciszy radiowej, ale wnioski z tego były takie, że dopóki nie zmieni się Zarząd Automobilklubu na nowy, to nic nie ustalimy. Zarząd zmienił się dopiero co - anons na stronie klubu z wczoraj:

https://automobilklub.kielce.pl/pl/aktualnosci/

Próba kontaktu z nowym Prezesem jak na razie nie przynosi skutków, zostawiłem dane do kontaktu i mam czekać na odzew. Dzwonię i się przypominam, no i czekam. Na razie odzewu brak.

Ogólne wrażenie jest takie, że w Kielcach wyrosła przed nami jakaś ściana, nikt nie mówi jasno co i jak i dlaczego, raczej nas tak trochę zbywają. Może już nas tam nie chcą - wynajmowaliśmy tor za dość rozsądną stawkę, a ciężko jest dotychczasowemu wieloletniemu klientowi zarzucić nagłą podwyżkę o 100, 200 czy milion %, za to jak przychodzi nowy klient, to cena jest zupełnie umowna na bazie spojrzenia w niebo i tu przejdzie dowolna kwota. Nie wiem, zgaduję.

W poprzednim roku dostawaliśmy deklarację że camping nie będzie czynny, będzie wydzierżawiony, remontowany, różne historie, po czym okazywało się że jest czynny - a dla naszej imprezy czynny camping to być albo nie być, bo bez campingu nie ma to racji bytu.

Podsumowując nasze dotychczasowe odczucia - odbijamy się nieco od ściany, ale żadnych konkretów.
Na razie tyle.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 16:08:37 /


Taka aktualizacja była bardzo potrzebna, dziękujemy.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 16:17:46 /


Myślę, że mimo tego, że czasem pewne rzeczy faktycznie lepiej najpierw załatwiać w mniejszym gronie, to ostatecznie jednak co jakiś czas potrzebne są też komunikaty z postępów (lub ich braku) dla tych mniej wtajemniczonych. Bo inaczej powstaje niejednokrotnie błędne założenie, że temat czy też ci mniej wtajemniczeni są zlewani, ignorowani czy cokolwiek innego, powstają plotki, jakieś wydumane zarzuty i ogólnie negatywne odczucia...
Jednak pewna doza marketingu i przede wszystkim sensownej komunikacji jest potrzebna. Na braku tego przejechał się już niejedną z rządami czy partiami włącznie.

Także dziękujemy za update, trzymamy kciuki za powodzenie akcji i prosimy o częstsze wieści :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 16:35:59 /


A to spoko bo jeszcze mam auto w rozsypce.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 18:44:53 /


Co to dla Ciebie?
Małe piwko przed śniadaniem, jak mawiał klasyk :D

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 18:55:37 /


Akurat zdążysz tunel poszerzyć.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 19:54:43 /


Ważna informacja. Bo tam gdzie nie ma wiedzy, pojawiają się domysły.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-04 20:25:10 /


Zapek jakis RS? Bo kto by zwykła jedynkę odbudowywał w tych czasach ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 21:01:32 /


przecież to stare zdjecie...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 21:33:07 /


Stare, z 18:44:53 godziny, teraz Zapek kończy dach ;)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 21:54:30 /


Oj tam oj tam, nie o tym nie o tym

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-04 23:02:25 /


Chcesz organizowac, chcesz zaplacic i skurwysyny nawet nie powiedzą "wysraj sie, nie chcemy cie". Ręce, nogi i drzwi na zawiasach opadają.

sadek / 2023-04-05 21:19:04 /


Dziękujemy za wieści

krauzi Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-05 22:11:26 /


Sadek ,może trochę lužniej i wyrażaj siè bardzięj miekko.
Jak i z skąd u Ciebie te "skurwysyny " się wzięły nie wnikam. Tu dziesz mam poczucie że można by w jednym kondomie spakować Twoją wypowedź z nadzieją że kondom szczelny będzie. Pozdrawiam serdecznie

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-06 04:54:29 /


Dzieki za opinie, ale zdania nie zmienię. Patrząc na całokształt działalnosci torów w Polsce + to co wyżej opisane to inne określenie się im nie należy. A jak się boisz, że jeszcze ktorys z nich gotów moją nic nie znaczącą opinię przeczytać, to oświadczam że jest to moje stanowisko, a nie ogółu.

sadek / 2023-04-06 06:25:50 /


Ma racje , bo jak ktoś nie pije i nie przeklina to najwyrazniej nie wie co się w kraju dzieje :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 09:02:56 /


642e723c74d3f-img-1977.MOV

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 09:18:20 /


Sadek, popieram, wyręczyłeś mnie, choć ja pewnie o wiele mniej dyplomatycznie wyraziłbym swą frustrację ;) Nawiasem mówiąc...czy my musimy tak kurczowo trzymać się Toru Kielce i jego przyległości? Za rok będzie ta sama śpiewka, dadzą ewentualnie termin w grudniu popołudniu...Wierzę w dobre intencje naszego Zarządu, ale na układy nic nie poradzimy. Kiedyś ktoś w kontekście organizacji PC wspominał, że ma jakieś dojście do szanownego gremium zarządzających torem, może ten tego?

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 12:48:01 /


Już rozmawiałem dwa dni temu z kolega prowadzacym post , załatwiłem prywatny numer nowego prezesa i dodatkowe atrakcje z miasta jeśli by mogły być potrzebne , kwestii których nie przeskocze jest to że rozmawiając ze starym zarządem podobno na nasze miejsce było kilku konkretnych chętnych z dużą $$$ i profitami też od miasta dla miasta , podobno nowy prezes chce odświeżyć markę toru i przywrócić dobre imię , ale...
Czy to się uda nawet przez indywidualną rozmowę czy wchodzą inne animozje i nowe układy nie wiem , ta ekipa co znaliśmy się wykruszała przez pandemie i calkiem teraz odeszła na emeryture , a nowi czasem nie chcą oddechu starych na karku...
Ale jest światełko w tunelu bo nie można było się skontaktować z prezesem bo sekretarka bo coś tam blokowali , teraz jest szansa i może się uda :)
A ja od miasta załatwię Nam prywatny przejazd ulicami centrum z asystą policji przez rynek itp taki pelenton popisówka :D

Tweed / 2023-04-06 13:05:54 /


Będzie można smażyć kapcia do wystrzału w centrum miasta ? :⁠-⁠D To ja w to wchodzę :⁠-⁠D

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-06 13:18:03 /


Tor Kielce z wielu względów był optymalną opcją na PC. Przede wszystkim była to kwestia stosunkowo niskiego kosztu wynajmu. Jakoś się ten koszt, plus okolice, czyli ratownik, ubezpieczenia, zaiks, mieściło w budżecie. Być może było to związane z w miarę przychylnym traktowaniem nas przez poprzednią ekipę z Jagniątkowskim na czele. Wszystko szło drogą półoficjalną, z minimum biurokracji, trochę jakby z przyzwyczajenia. Objawiał się oczywiście syndrom kielecki, czyli czasem nie zawsze dało się skontaktować z osobą decyzyjną, ktoś nie odbierał przez tydzień telefonu, pani w recepcji Motoraju zasnęła na służbie, ale to były swojskie klimaty, ekosystem był oswojony, machina lepiej lub gorzej funkcjonowała.

Teraz jest ściana. Jeszcze w zeszłym roku Tor się o nas zatroszczył odnośnie tegorocznego sezonu. Sami zadzwonili z pytaniem, czy chcemy. Chcieliśmy. Dobra, chłopaki, jakby co, w grudniu walcie jak w dym, będzie nowy zarząd, ale jak pójdziemy starą ścieżką, załatwi się termin, koszty nie pójdą tak drastycznie w górę, będzie git. Jeszcze w grudniu było git, w styczniu jakby też, nawet podobno mieliśmy wstępną rezerwację dwóch terminów. Ale od lutego już nie było git. Telefonu nie odbierają, a jak po trzech tygodniach przez pomyłkę odbiorą, to jest głupie tłumaczenie, że jeszcze nic nie wiadomo, jeszcze zaczekajcie, jeszcze prezes się nie umościł na stołku, ale nie pękajcie, będzie git. Nie pękamy, ale git nie jest.

Zmiana lokalizacji to zdecydowanie większe koszty, na co nas nie stać. Być może zresztą w Kielcach o to właśnie się sprawa rozbiła, że na nasze miejsce są jakieś komercyjne imprezy, za kilkanaście koła za dzień i im się zwyczajnie nie opłaca z nami gadać, a wstyd im teraz się do tego przyznać. Ale to tylko moje domysły, bo jak wspomniałem, od pewnego czasu zapadła cisza w eterze.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 13:24:15 /



co to jest : "Tu dziesz" ?

TUDZIEŻ to spójnik łączny - ma takie znaczenie jak ORAZ i taką samą interpunkcję

mlodyyoung / 2023-04-06 13:47:50 /


tweed,

"...A ja od miasta załatwię Nam prywatny przejazd ulicami centrum z asystą policji przez rynek itp taki pelenton popisówka :D..." - wydaje mi się, ze społeczność c.pl nie jest targetem na takie akcje.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 14:45:55 /


Ale ja tu mam na myśli grzeczny przejazd takie coś jak robimy 3x w roku na otwarcie sezonu klasyków na zamkniecie i w srodku wakacji też jest impreza z klasykami i to jest oficjalnie ogłoszone ze wsparciem , jest legalny wolny spacerowy przejazd przez centrum zeby dzieciaki i ludzie mogli poogladać , żadne tam palenie gumy i wariacje bo drugi raz by się nie zgodzili i by konsekwencje mogły być XD ale tak z założenia podstawowego to fajny bajer.

Tweed / 2023-04-06 15:02:40 /


Zrozumieliśmy co masz na myśli. Nie. :) mówię za siebie, chętnie zostanę wtedy w raju, Moto raju :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 15:09:20 /


Lepiej jak większość zostanie:D

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 15:18:19 /


Pomijając to że większości nie kręci pyrkanie po mieście to niby kiedy taki przejazd miałby być?
Do tej pory w piątek się przyjeżdżało, czasami można było w jechać na tor, w sobotę cały dzień do zmroku były zawody a w niedzielę jazda do domu.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 15:37:54 /


Zawsze to jest niedziela , bo ludzie spacerują i szukają leniwych rozrywek , rozumiem że to tak troche jak ubrać na koniec dobrej bibki gajer i się zobaczyć z przyszłymi teściami gdzie każdy wolałby czmychnąć do domu , jednym z plusów byłoby największe skupienie starych fordów w jednym miejscu i zaskoczenie ludzi ich fantastycznymi liniami i zajawkami, bo zwykle na zlotach jest 70/100/150 aut to zależy od roku i mimo że jest wybór to takie popularne złomy się pojawiają...
Trzeba zarażać młodych.

Tweed / 2023-04-06 15:51:14 /


Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 16:20:12 /


dobrze, że w niedzielę jestem już 180 km dalej.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 16:41:04 /


Czy Sadek już czyta regulamin? :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-06 17:19:00 /


No dobra to nie było śmieszne że ja chcę ;⁠), jest jak wszyscy piszą, kiedy niby jakieś kulanie po mieście i po co? Ja szczęśliwy byłem jak założyłem na treningi bo jadę tam sobie pojeździć na torze a nie po mieście... W sobotę jeździ się cały dzień a w niedzielę wraca... Pomysł na paradę po mieście to może mieć ktoś kto chyba nie był na pc i nie wie że jest tam co robić...

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-06 17:22:50 /


Szczerze mówiąc to dla dobra samych uczestników będzie lepiej jak w takim wydarzeniu udział sobie podarują :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 17:23:57 /


Zapek dobrze prawi ;)

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 18:26:07 /


Policja w okolicy wielu aut pucharowych jest raczej wysoce niewskazana. Z resztą człowiek w niedzielę raczej nie jest skory do niczego innego niż odpoczynek i powrót w spokoju, bez nerwowych ruchów, bez ostrych dźwięków, bez ostrego światła etc etc ;)
Tweed - wszystkich cieszy Twój entuzjazm, ale jak Zarządowi uda się pokonać przeciwności i zrobić PC to przyjedź, na campingu wpadnij na konsultacje na Śląsk i Podkarpacie, zahaczajć po drodze o Warszawę, dotrzyj jakimś cudem do namiotu, powtórz to w sobotę, jak w niedzielę będziesz w stanie myśleć to zadaj sobie pytanie czy parada przez Kielce jest potrzebna, ba, czy jest wskazana jakkolwiek!

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-06 18:47:21 /


Ba, czy pamiętasz gdzie masz samochód? :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 19:05:06 /


Zapek: Wygrałeś :D

Maross / 2023-04-06 19:20:47 /


Parada to jest jak się uda pomiędzy startami po pizze, albo zaopatrzenie w browar wyskoczyć :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 19:58:30 /


Zapek w sensie czy na Śląsku, Podkarpaciu czy w wawie? XD

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 19:59:30 /


Tweed ... mówiąc wprost .... sęk jest w tym, że większość Fordziarzy takie love-parady, pokazy na rynku, pląsanie i cmokanie wokół fur, ma trochę w dupie. Wiem, że takie hece cieszą całe masy klasyków niedzielnych, ale tu raczej nie znajdziesz zrozumienia ]:)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-06 22:56:51 /


No wiesz Konrad, jeden z nas swój pojazd rano znalazł na dachu Transita więc opcji jest naprawdę wiele :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 23:23:51 /


Nie no, fajne te puchary, muszę kiedyś wpaść :)
MK dziękuje za informacje, i trzymam kciuki!

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-06 23:34:45 /


Parada to jest jak się komuś uda między startami po LPG i uszczelniacz do chłodnic na stację skoczyć.

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-07 00:05:00 /


Amator pięknie to ująłeś , tak dokładnie jest, ja to nawet wolę omijac parady, kiedyś podjechałem pod taką paradę , na wjeździe trzeba było wybrać bilecik , wysiadłem , popatrzyłem i mówię że zawracam bo mam za stary samochód i się wstydzę haha ha , to było jedyne co mnie bawi w tym zjeździe ' klasykow' . Miny organizatorów były bezcenne jak zawróciłem :⁠-⁠D. No także ja lubię jak postronni ludzie nie oglądają mojego po odbijanego taunusa :⁠-⁠D, a na pc zawsze czułem się swojo w takim wydaniu jakie było :⁠-⁠D

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-07 00:31:15 /


No parada po Kielcach trochę ryzykowna, połowa aut bez przeglądu a teraz ponoć mandat 500pln a nie 50pln.
Pamiętam zapkowego dziobaka z zawieszeniem WoodStyle i tablicami z Granady kombi :)
To już chyba nie wróci :(

Afro GOP / 2023-04-07 08:24:31 /


Mając w pamięci, jeszcze z czasów kierowania ciężarówką, co się potrafi wyczyniać na kieleckich ulicach w normalny, spokojny dzień, gdy nic nie odciąga uwagi kierujących... naprawdę nie ryzykował bym parady po tym mieście. ;)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 08:31:07 /


Ja jedną paradę w Niedzielę po PC mam na koncie, między straganami z majtkami.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 08:37:39 /


Afro, za jazde samochodem niedopuszczonym do ruchu to chyba nawet 1000 a nie 500. U niektórych to 1/3 albo 1/4 wartosci samochodu :D

sadek / 2023-04-07 09:13:49 /


2d z roverem :⁠-⁠D pamiętam to był mój pierwszy pc z samochodem , taunus kombi boa z podsufitka z malucha zamiast szyby :⁠-⁠D piękne to były czasy , opony p6 z 88r kleiły jak wściekłe ha ha

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-07 10:15:57 /


Rozjechany i znalazłeś jakieś stringi na swój rozmiar jajek ?
Pomysł parady najgłupszy z możliwych i jeszcze ta policja , ale , ale dyskusje ożywiło :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 10:21:02 /


Przydałoby się jeszcze kilku takich Tweedów, to dopiero byłoby żywo xD
Parady wpisują się w hipsterskie trendy ostatnich lat.
Ja tam wole na torze przy zapachu spalin i opon pogadać o tym komu co się urwie na próbach :D

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 10:28:00 /


Tym dziobakiem Afru wracaliśmy z Kaśką do domu i na wyjeździe z toru stała Policja. Wtedy to ostatni raz zastosowałem niezawodny sposób na sytuację, kiedy zależy Ci na niezatrzymaniu, po prostu podjeżdżasz do nich z jakimś problemem typu: „Panowie jak stąd wyjechać, bo tych bud tu wczoraj nie było?”. No i tak też było tym razem. To było odważne dość ale chłopaki byli albo ślepi, albo głupi albo weseli :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 11:46:17 /


Zawsze jako plan b można by na jakieś youngtimer party wpaść (youngtimerparty.pl), nie jest to to samo co puchar w Kielcach, ale też fajnie pośmigać między pachołkami można, nocleg na torze ma swój klimat, jakiś puchar w kategorii capri.pl na pewno można by wręczyć, a organizacyjnie wszystko jest ogarnięte.

Jedyne co, to z tego co widzę wpisowe nieco podskoczyło od czasu kiedy ostatnio byłem...

Pschemek / 2023-04-07 11:59:28 /


Ok , jakby jednak po niedzieli popołudniu ktoś jeszcze chciał wpaść na zaproszenie na grilla i siąść wygodnie na ogródku piwnym itp to ja zapraszam na swój koszt , jedyne co bym chciał na tym "zyskać" to zdjęcie kilku kilku wiecej fordów na parkingu przed lokalem byłaby świetna panorama na ścianę :D

P.s. wyjeżdżałem dziś po zimie z namiotu i zawadzilem dolnym progiem o rusztowanie parasola.... Mam metrową rysę do gołej blachy na dolnym prawym progu...
Farba odpadła była też krucha co zauważyłem , zdjąć farbę z całego elementu żelem i od golej blachy cały element zakonserwować czy punktowo na szwie ???

Tweed / 2023-04-07 12:13:47 /


Sadek, we wrześniu zeszłego roku dostałem 1500zł za brak przeglądu w przyczepce od ITD
Tyle dobrze, że przyczepka nie moja tylko z pracy a, że to w ich interesie to się poczuli i zapłacili

Jędruś / 2023-04-07 12:32:36 /


Pschemek - wpisowe oczywiście trochę podskoczyło, bo i koszty jak wiadomo nie maleją...
Ale i tak nadal jesteśmy zdaje się najtańszą tego typu imprezą, jeżeli zapłacisz w pierwszym terminie :)

Natomiast mimo, że YTP to pośrednio też w pewnej części moja impreza i jak najbardziej zapraszam, to jednak nie chciałbym, żeby jakkolwiek ona miała być protezą zamiast PC. Ja po prostu nadal mam nadzieję, że wreszcie powrócimy do miłych czasów z Pucharem Capri w kalendarzu :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 13:29:08 /


No fajnie by bylo...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 13:39:13 /


Na pewno tor w Poznaniu i zasady YTP są o kilka poprzeczek wyżej niż prowincjonalna Miedzianka. Ale Kielce mają coś, czego Poznaniowi brakuje - lokalizację w centralnej Polsce. I to nie jest mój partykularyzm, bo na YTP też nieraz byłem. Ale z Podlasia czy Podkarpacia na Ławicę jest jednak dalej, niż z Karkonoszy, 3M czy Gorzowa do Kielc.
Absolutnie nie przekreślam Wielkopolski w całości, ale jest to ogromny region i o ile Gniezno, Konin, Kalisz czy Ostrów leżą geodezyjnie i geometrycznie w Polsce centralnej, to Piła, Leszno i Poznań już nie. Może więc jednak nadszedł czas na "drugie otwarcie" jeżeli nowy kielecki zarząd odcina się od układów tradycyjnych i widzi tylko kasę (swoją drogą ciężko się dziwić - zarządy wszystkich spółek rozliczane są tylko z wyników finansowych).
Narysowałem sobie taki wielobok pt. "Polska centralna": Kielce - Radom - Warszawa - Płock - Toruń - Bydgoszcz - Gniezno - Ostrów i (ewentualnie) Częstochowa. Teraz niech ktoś siądzie nad tą mapką i zliczy ile na tym obszarze jest miejscówek na tego typu imprezę. A potem zapytanie o cenę i negocjacje. Może czas już Kielce zaliczyć do historii, zwłaszcza że kilkuletnia przerwa to ułatwia.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 15:35:22 /


na YTP byłem raz i to wieki temu. Było fajnie ale w PC na Miedzianej to jest inna bajka.
To jest ,,nasza" impreza na którą się zjeżdzamy nie tylko dla toru. Nie ma uczestników z zewnątrz tylko sami swoi i to jest to co sprawia, że jest klimat inny niż na innych tego typu imprezach.
Tor ma niewątpliwie swój klimat i choć byłoby mi trochę żal przenieść PC gdzieś indziej ale jak się nie da po staremu to moze trzeba spróbować. Kielce mają to do siebie, że są przyjazne do oglądania, kompaktowe. Wiem, ze nowe, komercyjne tory też ale właśnie tam rządzi komercja więc obawiam się że nas na nią nie stać.

Na razie jednak mocno trzymam kciuki za powodzenie misji w starym miejscu.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 16:18:47 /


Krk z całym szacunkiem, ale jak Kielce są w środku Polski, to ja chyba inaczej rozumiem środek ;)
Bo za dogodny w centralnej Polsce to można co najwyżej uznać Tor Jastrząb, czy jak on tam się zwał pod Łodzią.
Wyprawa z Gorzowa, Szczecina (choćby Dziobek) czy innego Kołobrzegu, 3M, a także Poznania do Kielc, to jest juz gruba wyprawa. Ale i tak nam to nie przeszkadza, bo na PC się jedzie przede wszystkim dla klimatu, integracji i ludzi. Tak naprawdę ja na przykład tylko 3 razy na PC miałem okazję w ogóle startować, a byłem, dla samego towarzystwa, wielokrotność tej liczby.

Natomiast tak jak Kielce się nie umywają totalnie do chociażby toru Poznań, jak chodzi o sam tor, możliwość jazdy, nawierzchnię itp., tak nie da się ukryć, że Kielce na klubową imprezę w stylu PC nadają się dużo bardziej i są wręcz idealne. A to z tego właśnie powodu, o którym wspomniał Wąski - są kompaktowe i mają "torowy" camping. Czyli po pierwsze wszyscy wszystko prawie widzą, co się na torze dzieje i to nawet wtedy jak wcinają w knajpie kotleta. A po drugie wszyscy również mieszkamy w tym czasie w jednym fyrtlu, że tak po poznańsku powiem. Dzięki temu jest szansa zarówno na integrację, jak i nie ma problemu w ciągu dnia podskoczyć po coś do namiotu i nie trzeba z całymi tobołami się tarabanić na tor.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 17:55:08 /


Kżyho - czytaj ze zrozumieniem. Kielce są w Polsce centralnej i to jest bezdyskusyjne, bo w środku Polski (zależnie od przyjętego modelu geometrycznego) to jest 6 gmin województwa łódzkiego - Kutno, Krośniewice, Bedlno, Piątek, Dalików i Szadek. A z kolei środkiem ciężkości obszaru wyznaczonego przez te 6 gmin jest Łęczyca, z której jest (zgoda, raptem o kilkanaście km) bliżej do Miedzianej, niż do Poznania. Ale to akademicka dyskusja - generalnie chodzi mi o to, żeby nie szukać alternatyw typu Białystok, Ułęż czy Legnica.
Natomiast zupełnie nie kumam podnoszonej przez wszystkich różnicy w warunkach kempingowo-bytowych Poznania i Kielc. Pewnie się na tym nie znam, ale co jest nie tak w Poznaniu?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-07 18:20:17 /


Na torze Poznań jako tako nie ma za bardzo oficjalnego campingu. Jak robiliśmy dwudniowe YTP to owszem, byliśmy dogadani i można było zostawać na nocleg na terenie toru, ale powiedzmy, że baza nie jest jakoś szczególnie pod to przygotowana. Aczkolwiek jak tak sobie teraz pomyślę, o tych kontenerach sanitarnych w Kielcach, to w sumie może nie jest tak źle w Poznaniu... ;)
Ale bardziej serio, nie wiem ile kasują Kielce za wynajem, ale domyślam się, że jest to kwota zdecydowanie niższa niż komercyjna stawka za Poznań. Zresztą... W Poznaniu byłby prawdopodobnie ten sam problem z terminami. Żeby zrobić YTP to też jest zawsze kombinowania w tej kwestii.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-08 00:11:53 /


Jest na to rada, musimy zbudować własny tor z campingiem :-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-08 08:43:44 /


Obawiam się że jak by wpisowe wzrosło o parę zł to by 60% się wysypało a co jeszcze żeby się złożyć na tor he he

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-08 08:50:35 /


Piter, PC to jedna jedyna impreza w roku, zatem kwota wpisowego nie powinna grać najmniejszej roli! Bez przesady!! Można wziąć chwilówkę :))

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-08 13:13:15 /


najdos mówi że on w niedzielę do południa to może co najwyżej małe biedne jeżyki przenosić z toru za bariery :))))))))

Janina / 2023-04-08 14:04:46 /


Zdjęcie powyższe obrazuje właśnie dlaczego parada to zły pomysł :P

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-08 14:23:30 /


Dobrze, uznajmy, że on jeżyki tam odkłada za tą bandą...:DDD

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-08 14:26:24 /


O właśnie, jak my się z Jackiem dobrze rozumiemy... :P

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-08 14:27:12 /


to zdjęcie dotarło nawet do Argentyny z opisem ratowania jeża :)

Janina / 2023-04-08 14:37:00 /


Kiedy dajesz z siebie 110% :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-08 15:21:07 /


kiedy wlewasz w siebie +50volt :))))

Janina / 2023-04-08 15:31:05 /


W oczekiwaniu na psa admina :) Kiepska sytuacja , dogodna pozycja i do tego brak możliwości ucieczki :(

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-08 20:20:52 /


Bredok ja to o tym wiem , mnie dwa razy nie trzeba namawiać. :⁠-⁠D

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-08 21:20:16 /


To ja napiszę coś mało popularnego: klub było by stać na więcej gdyby więcej członków opłacało składkę

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-09 09:33:57 /


A właśnie jak wygląda porocentowo opłacanie składek ?
Bo w tabelce jest chyba nie aktualne .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-09 22:47:25 /


Ciekawe ilu byłoby członków, gdyby na kilkukrotne zgłoszenie chęci członkostwa dostać jakąkolwiek odpowiedź...

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-10 20:38:45 /


Mendozy telefonów nie odbierają, ale termin wolny się znajdzie... ale, przynajmniej, mogłem oddać się mojej ulubionej pasji, ciekawe kiedy będzie ban...

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-18 21:17:37 /


Wolny termin? Już pewnie dawno obsadzone przez bełemki do driftu czy tam inne nissany. Pewien młody rajdowiec doszkala tam ludzi to zapytam go jak tam jest z komunikacją.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-18 22:06:02 /


z tego co słyszałem podobno nas nie stać nas ten tor i nie będziemy tam traktowani ulgowo jak kiedyś. Camping działa

Mogę się mylić przy czym tu trzeba pytać naszego prezesa jak to jest w rzeczywistości.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-19 07:58:10 /


To już wiadomo od jakiegoś czasu, ale, że nas nie stać to chyba czyjeś założenie.
Nie mówię, że łykniemy każdą kwotę, ale jak się rozmawia z ludźmi, to i na większe wpisowe jest otwartość, i sponsorzy jacyś podobno coś... (słyszałem deklarację z pierwszej ręki).

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-19 08:46:41 /


Zanim zaczniemy określać czy nas stać czy nie, wypada wiedzieć jak wielką czapkę gruszek trzeba posiadać aby myśleć o wynajmie. Co akurat tu jest dużym problemem, ponieważ nie idzie uzyskać informacji jaka to kwota.



Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-19 09:06:47 /


Może wynajem w tygodniu byłby tańsz/dostępny ?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-19 09:14:45 /


Tam ewidentnie coś nie gra i nie chodzi o kasę, Michał przyznaj się, coś Ty im naobiecywał, czego Morawiecki nie obiecał, że się tak na nas poobrażali :D

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-19 10:21:06 /


No więc problem polega na tym, z tego co się orientuję i tak jak Grzesiek napisał, że nie wiadomo o ile większa kwota, bo, po pierwszym telefonie, ignorowane są próby kontaktu naszego Zarządu z torem...

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-19 10:25:54 /


Mogę tam spróbować podjechać i spotkać się z nowym prezesem , jakoś by mi tu automobil klub pomógł , ale to by było jednorazowe spotkanie na zasadzie - panie prezesie tak w 4 oczy o co kur.. chodzi szczerze z PC , dlaczego odmawiacie , jak poda konkretne szczegóły to bedzie wiadomo o co lub o co nie poszło i bedzie juz bez domysłów...
Mnie tam nikt nie musi lubić , jak są zawody to płacę wpisowe jak każdy a do klubu należeć nie muszę , pies im morde lizał...

Tweed / 2023-07-19 14:31:04 /


Zamiast pojedynczych przejazdów będzie wyścig. :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-19 15:49:19 /


Po sobotnim ściganiu sie w super oesie , zauważyłem że tu iest wolna amerykanka co do badań technicznych , pilnowania regulaminu itp , regulaminy są na wszelki wypadek... a to co tu się dzieje to dziki zachód :)
Dlatego też się dziwię czemu PC ma taki pijar i niechęć , jak właśnie stare fordy pasują tu jak ulał...

Tweed / 2023-07-19 17:01:52 /


Podobno obrazili się bo faktura nieuregulowana została :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-19 17:25:31 /


Spróbujmy może zaklepać PC na 2030r. Może się poszczęści i dadzą nam jakiś wolny termin w okolicach października. Póki co... inni na Miedziance się bawią a u nas od czterech lat afera covidowa, gdybanie i indolencja. Do licha, dajmy im ile chcą i miejmy to już za sobą! Tanio to już było, te czasy się już nie wrócą, będzie tylko drożej. Jeśli ktoś poczuł się urażony - przepraszam, ale frustracja dużej części z nas sięgnęła apogeum. Odnoszę wrażenie, że łatwiej byłoby zorganizować PC na lotnisku w Radomiu, niż na Torze Kielce.

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-20 01:51:09 /


zapek, to juz przedawnione chyba? dajta spokój, i tak za dużo wydatków mam :)

Mysza liil (EM) / 2023-07-20 08:36:04 /


bredok - jedyny problem w tym, ze ONI nawet nie chcą nam podać ceny... Nie odbierają telefonów więc trudno stwierdzić czy nas stać czy nie.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-20 10:45:25 /


Z doświadczenia wiem, że pewnych biznesów przez telefon się nie załatwia. Nie wierzę, że nie ma mocy sprawczych, aby umówić się na audiencję u prezesa tego całego zamieszania, dowodzącego "najwspanialszym i jedynym torem na świecie" i dyplomatycznie z nim porozmawiać. Chyba, że faktycznie coś sprawiło, że staliśmy się pariasami i traktują nas jak ubogich - mocno niepoważnych krewnych. Na to już nie poradzimy. Ale deklaracja jakakolwiek powinna paść z ich strony, TAK czy NIE. Pewnie to już ostatni dzwonek, aby negocjować ewentualny termin na przyszły rok. Ludzie i zarządy się zmieniają i metody załatwiania pewnych spraw również 😉

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-20 12:20:05 /


Nie jestem jakimś wielkim uczestnikiem Pucharu Capri ale były to spotkania niepowtarzalne, które się pamięta i wspomina z wielką przyjemnością. Dwa razy byłem z córką i obiecałem synowi, że jak dorośnie pojedziemy razem. Teraz kiedy może już sam pojechać za sterami Capri.... Panowie zróbmy wszystko by powrócić do imprezy, która była/jest wizytówką naszego klubu.

blondyn69 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-20 21:45:55 /


Taaa... Sachar obiecał że do pucharu mi Granadę złoży a trochę to już trwa więc ten , tego, no...

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-20 23:21:00 /


bredok
. W sedno trafiłeś, niestety nie w zarząd
. .. A szkoda :(

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-21 01:31:32 /


To niedobra o tym rozmawiać

paras / 2023-07-22 13:58:44 /


Aj waj :)

Janina / 2023-07-22 16:21:24 /


Przecież pan ratownik kiedyś powiedział jasno że załatwi żeby nas wiecej tam nie wpuścili... Co kolwiek miało to wtedy znaczyć to zaczynało by się zgadzać ;⁠-⁠), poprostu nie lubią pewnie tego typu pojazdów i tyle

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-23 21:12:25 /


O, a czemu i kiedy tak powiedział? :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-23 22:04:01 /


Może to nie kwestia pojazdów a drajwerów? Może powiedział to po kolejnym przejeździe naszych "zawodników" przez błękitną płytę poślizgową? A może po kolejnym paleniu gumy po ogłoszeniu wyników? Może Tor Kielce uważa się za instytucję zajmującą się "poważnym" sportem samochodowym a nie zabawą w klimacie zlotowo/biwakowym z towarzyszeniem C2H5OH ?
Tak 3 inaczej - jeżeli taka deklaracja padła z ust Jaśnie Pana Ratownika to puzzle zaczynają się sensownie układać. Szkoda...
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-23 22:27:34 /


Od wielu lat nie widziałem nikogo jadącego płytą poślizgową.
Palenie gumy nigdy nie było zabronione, jako ciekawostka to w ten weekend odbywały się mistrzostwa Polski w drifcie na Miedziance - także argument też raczej średni.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-23 22:44:20 /


Cokolwiek by nie mówił jakiś "pomywacz okien z kszyżem na lanosie" liczę na sprawne i rzetelne załatwienie tematu na przyszły rok przez naszego niezastąpionego Prezesa! Jeśli się nie uda, w trybie expresowym trza szukać alternatywnego toru choćby na..... hockenheimring. Jest parę imprez fordo-caprikowsko-taunusowo-tranzystorowo-innych na przestrzeni roku typowo integracyjnych dla tych, którzy chcą się mocno integrować w swym gronie (super sprawa)......ale ale.... zróbcie coś proszę, dla tych, którzy chcą po prostu sportowo porywalizować pod szyldem capri.pl. Jeśli nie chcecie Państwo (Zarząd) nam pomóc, trzeba to wyraźnie wyartykuować. Ileż można czekać? ILEŻ NAM ZOSTAŁO...? Może czas oddać inicjatywę i władzę młodszym, prężnym i bardziej czasowym....czas gra na naszą niekorzyść.

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-23 22:46:58 /


Grzesiu - od wielu lat w ogóle nie widziałem nikogo z c.pl na tym torze - po prostu od lat nas już tam nie ma. Natomiast wcześniej NIE BYŁO ani jednego PC, żeby choć jeden z "naszych" nie przejechał przez płytę. Może z mojego miejsca na tarasie lepiej to widać?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-23 22:49:50 /


Bredok, wszystko fajnie, lecz zauważ, że jazda po torze zawsze była dodatkiem do imprezy integracyjnej na kempingu, a nie na odwrót.

Przeniesienie Pucharu Capri na inny tor, lub np rezygnacja z kempingu spowoduje, że będzie to impreza typowo sportowa, a to może się okazać zabójcze i przyjedzie może 10 aut z naszego kręgu zainteresowań.

Oczywiście, jeśli spróbujesz i zorganizujesz taką imprezę to chętnie tam wystąpię.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-23 23:03:21 /


Ja myślę, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby organizować imprezy fordowe w tym także na torze. Jako kibic jestem za i na pewno chętnie przyjadę, aby nie wystartować. Jeśli ktoś ma tyle woli, chęci i energii, to niech działa. Zupełnie nie wiem, na co jeszcze czeka?

Takie bicie piany, że nie ma pucharu, bo może to, a bo może tamto, nic nie wnosi. Bo co? Byliśmy niegrzeczni? Pan Ratownik się obraził? W dupie nas mają i dają to jasno do zrozumienia. Takie miejsca na zadupiu kolejni prezesi zwykle traktują jak prywatny folwark.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-23 23:38:05 /


Może zaproponujmy że razem z pucharem zorganizujemy jarmark ? Pan prezes może się połasi.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-23 23:44:30 /


Może mi ktoś wyjaśnić na czym polega świętość tej płyty poślizgowej? Co się dzieje z nią takiego że najechanie grozi trwałym kalectwem lub śmiercią? Zawsze wydawało mi się że to pasek asfaltu pomalowany farbą która polana wodą jest śliska, dokładnie jak dawniej pasy ba przejściach dla pieszych, motocykliści wiedzą o co chodzi.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 01:41:55 /


Z płytą poślizgową, to mi się widzi jest tak, że jak jest potrzeba się do czegoś przypieprzyć, a nie ma do czego, to zawsze można temat płyty wyciągnąć.
Tak samo jest u nas w AP. Jak się chce zorganizować jakąś pojeżdżawkę na terenie klubu to się zaczyna jojczenie o płytę. Żeby nie wjeżdżać, nie wchodzić, nie dotykać, nie oddychać w pobliżu... A za chwilę jest jakiś bazar i nikomu w niczym nie przeszkadzają stragany rozstawione na tej bezcennej płycie :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 17:27:33 /


Z mojego wieloletniego doświadczenia w organizacji przeróżnych imprez też wynika, że płyta to pretekst. Chodzi o tzw. pryncypia, czyli o to, kto tu rządzi, a kto ma słuchać. W miejsce płyty zupełnie dobrze można postawić np. ubikację na I piętrze, na której ktoś z klubu zawiesi tabliczkę "tylko dla członków zarządu", a nie zainstaluje zamka. Wtedy każde wejście zupełnie przypadkowego uczestnika imprezy (nawet nie złośliwe) wyciągane jest przez organizatora jako dowód na lekceważenie obowiązujących zasad. Chodzi o to, że "nie" to "nie". I nie ma dyskusji !
Nie wiem dlaczego przypomniało mi się wygnanie z raju...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 17:43:36 /


Czyli jednak nie jest ona naszpikowana najnowocześniejszą elektroniką ani nie zawiera pyłu księżycowego? Tyle właśnie chciałem wiedzieć. Dzięki ;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 21:55:39 /


Za chwilę zadzwonię do tego ratownika i zapytam się co odpierda...ą

kicok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-25 10:58:17 /


Dokładnie tak jak powiedział KRK. Ta płyta to jest w pewnym sensie pretekst aby się przyj..ać o byle co. Fakt, często jej używają na różnych imprezach i wtedy im nie przeszkadza kto ile razy przejedzie. Odnawiają te płyty czasem na spółę ze sponsorami-organizatorami i może to też o to chodzi, że jakieś typy w capri nie dali na farbę?

paras / 2023-07-25 15:23:21 /