logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Rat rod - spray rdzawy ...

Rat rod - spray rdzawy ...

Witam , chciałem do tego całego malowania dodać trochę charakteru rat roda i pociągnąć auto farbą lub spreyem "rdzawym" - ktoś się z tym spotkał ?
Macie jakieś sprawdzone metody mniej inwazyjne niż krecha ze śrubokręta :D
Zależy mi na kilku placakach na masce , drzwiach , cale dolne progi , zrobione z głową ale no własnie kolor najlepiej pomarańczowa rdza matowa , nie ciemny braz , jest taki środek sweet patina spray w stanach i efekt jest super ale nie wiem jak to jest na naszym rynku...
Jakbym zdrapał ten centymetr szpachli z błotników to pewnie by starczyło ale ;p
Bardzo prosze o mądre rady w temacie , ja wiem że zaraz będzie burza mózgów i to nie tylko rozwijająca temat :D

Tweed / 2023-04-17 16:50:48 /


Kolejny raz już nas nie wkręcisz! nie będzie żadnej burzy mózgów.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 17:25:24 /


Jak Ty możesz prosić o mądre rady w temacie skoro nadajesz z nieodkrytej galaktyki, albo znasz narkotyki, o których my jeszcze nie słyszeliśmy?



DrStein / 2023-04-17 17:32:41 /


Piękna inicjatywa , czekam na fotki z efektu :⁠-⁠D

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-17 17:43:02 /


Hahahah :D
no dobra zapomniałem że tu też się odjaniepawla forumowy stand up XD

Nie no serio testował ktoś lub podpatrzył w jakimś zakładzie lub u kolegi z innego forum ?

Z okazji tego żeby nie zakładać też setek postów to i tak wiem że sporo osób to czyta , to miałem auto robione w KROWN , i zastanawiam się czy warto pojechać i psiknąć kolejną warstwę bo też te dziury w progach z zaślepkami... drogie to jest jak na co roku za 950zł....
Ktoś z nas 50 latków zaklętych w fordach używa tego ??
Ale temat jest o rdzy...

Tweed / 2023-04-17 17:48:12 /


nie wiem dlaczego to robię...

od 1:04:25
https://www.youtube.com/watch?v=oC5acvv3Y1c

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 17:48:46 /


o Krownie pisał Dred

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 17:49:44 /


Piter ja zrobie naprawde w deche ale musze miec dobrą farbe , tu nic po taniości się nie zrobi dobrze.

Tweed / 2023-04-17 17:51:00 /


Znajoma pomalowała sobie tak herlaka. Mogę dać Ci namiar ale ona operuje w Bochni.
Z tego co wiem to badziewo sprayem nic ciekawego nie uzyskasz. Aerografem to możesz taką korozję stworzyć że każdy napotkany patrol będzie Ci chciał dowód zatrzymać a diagnosta będzie pół godziny cmokał co to, to to.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 18:09:47 /


Rozważałem temat i najlepsza oraz odwracalna jest folia imitujaca rdzawe plamy, zacieki itp. Gotowe wzory dostępne m.in. na Allegro.

Chinodios / 2023-04-17 18:42:20 /


Załóż klapę odemnie, nie będziesz musiał udawać żadnej rdzy.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 19:14:33 /


Pająk :)
hah maska od Ciebie jest Ok , się zrobi , na to się pisałem XD , ale klapa tylnia to ja uznaje za pstryczek w nos od bardziej doświadczonego dla leszcza ;) no jak brałem to liczyłem ze to jest no rdzawa klapa a nie 2/3 klapy 😎🤪 , na szczęście to jest te 2/3 na których mi zależało na badania wiercenia pod go winga.

Tweed / 2023-04-17 19:35:58 /


Oj tam opowiadasz, pisałem "Klapę do coupe mam, jest w słabym stanie ale jest.", a kosztowała tyle aby mi się chciało ją odkręcić a nie pociąć z resztą.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 20:27:43 /


Hmm , ja to jestem tu za mały bolec żeby cokolwiek mieć zdanie , ciężko mi się pisze tu posty bo 2/3 długie ,muszą być redagowane bo mam mam to adhd + nieznośne i czasem na siłę coś leci , ale lubie coś wrzucić bez korekty żony bo inny grama terget jest , szanuje każdego z Was , od dawna , po rozmowie z Marcinem z Garażu ... ,Jaki to jest super szklany facet , rodzina dzieci hobby, garaż jak bunkier z Mad Maxa tylko nie 500m2 tylko z 20....;) Ale jak z filmu no -,> wiesz wrzuciłeś no to mamy przszaśne V8 leć ma tylkoooo 700koni i jakieś. 1300mn .. :) Marcin to jest gość przy którym doznałem od dawna zacieszu wstecznego na kilka godzin :D , Jego granada 200 koni na odcinku 200m przekonała mnie że kocham rodzinie wiem że jako pasażer nunu :)))

Tweed / 2023-04-17 21:13:33 /


Szanuj czas innych proszę i przepisz to teraz na polski, bo dwa razy czytałem i średnio rozumiem co masz na myśli.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 21:24:55 /


Piaskowanie, 2-3deszcze na śląsku, lakier bezbarwny i heja. Rdzawy kolor jak się patrzy. :) W sumie tani.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 21:50:20 /


Ooo bywa grubo XD
Aż się wrozsłuchaem w abba i elvisie wystarczy.

Ja cały czas pisze że mi brakuje wiedzy i się miotam przez wiedzę lę
Lepsza i gorszą ,... Szanujmy się jak się zabije to też fordem :)
Do 120kmh to jak łyżwy😁.

Kto lubi wysokie brzmienia Aguilera Elvis :)
Moja choroba nie zaraza , czasem wkurwia XD

Tweed / 2023-04-17 21:59:06 /


Chłopaki mam mocne adhd, ale to jest. Rozne , zwykle natręctwa to sa , jak bycie sie uwzieli ze cos ma byc takie jak ma byc i ma byc.
Ale zawsze to jest z myślami na plus :D
Fajnie jest , - " jechałem 2 lata temu obok Aubagne głównego osrodka szkolenia " legii sam banan z honoru tych ludzi trzyma do dzis i rock :) czasami są to bardzo nie spujne załozenia...
Wino pomaga ale nia można byc po lampce codziennie..

Tweed / 2023-04-17 22:05:53 /


Tweed z całym szacunkiem, ale większości z nas nic nie interesuje co Ty masz, a czego nie masz.


Jedyne czego chcemy i oczekujemy to względnie prostego i zrozumiałego języka. Jak masz problem z pisaniem zrozumiałych dla wszystkich postów to ich nie pisz..,

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 22:10:11 /


kup smar miedziany w sprayu i pomaluj a jak ci sie nie spodoba to zetrzesz szmatą

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-17 22:26:11 /


Jutro jak będę miał chwilę to zrobię Ci fotki dachu i maski

Jutro jak będę miał chwilę to zrobię Ci fotki dachu i maski

popel Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-17 23:59:29 /


popel Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-18 00:02:27 /


Panowie Tweet to profil testowy stworzony przez chataGPT. tylko sztuczna inteligencja jest w stanie wyrzucać z siebie tyle nieistotnych danych :)

Janina / 2023-04-18 09:22:15 /


Spotkamy się napewno w bieszczadach przywioze swoja nalewkę którą Janina juz zna i zagadam Was na smierć XD

Tweed / 2023-04-18 09:34:07 /


"napewno" toKopernik nieżyje :)

Janina / 2023-04-18 09:59:08 /


Dokładnie, jak piszą Grzesiu i Dred.
Mimo całego kolorytu jaki tu wprowadzasz, szanuj proszę innych i pisz po polsku.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-18 10:02:35 /


Tweed alko, narkotyki i psychotropy to nie jest dobre połącznie:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-18 11:10:18 /


To tylko jako forma ciekawostki - przy adhd pobudzacze w stylu koki amfy w małych ilościach występują w lekach dla takich osób bo działają odwrotnie uspokajają gonitwę myśli w głowie :)
Alko dziala tak samo a jest tańsze i dostępniejsze , raz na 2/3 miesiące jeden grubszy wieczór i też jest luz.
Dzięki za filmiki i rady cos tam się juz wykluwa bo problemem jest kolor niebieski auta ale na szczęście też są dobre przykłady jak to ogarnąć

Tweed / 2023-04-18 12:11:37 /


może pomyśl jednak jeszcze raz, żeby zamienić to Coupe na kombi, i nie na Taunusa a np. Octavię?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-18 14:13:58 /


Przecież ja nie psuje auta , od zawsze mi się podobało krzykliwe malowanie a'la Daytona w połączeniu z rat rodem lub mad maxem , chce zrobić coś po taniości bo i tak się zabrałem za auto od dupy strony , zamiast robić silnik i zawieszenie to trzeba było najpierw blacharke pełna zrobić a dopiero potem to co obecnie , ale zamierzam to za około 4/5 lat zrobić.
Oraz wrócić autem do oryginalnego koloru sunset 71 , więc te zabawy z malowaniem to tylko chwilowe, lakier i tak jest porysowany jak rok temu mi się kilka ziaren dostało pod polerkę...
Zakładam że pełna blacharka to tak dobrze ponad 10tyś euro bedzie więc to kawał grosza...

Tweed / 2023-04-18 14:41:07 /


https://m.youtube.com/shorts/LIHrmV_K5R0

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-18 15:00:17 /


A myślałem że jedyny słuszny następny i ostatni kolor na Fordy tutaj to czarny mat, mad max. 66 Daytona, Czas umierać....

Maross / 2023-04-18 15:23:17 /


Ten projekt to takie zgniłe jajo w gnieździe hehe

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-18 15:56:14 /


Dziękujcie oktanowemu bogu że mnie macie , i wyciągnę z Was trochę skumulowanej wiedzy a i macie czasem na kim sobie podsmiehujkować XD

Tweed / 2023-04-18 16:27:45 /


Ja tam ci kibicuje :⁠-⁠D, a co ,twoja krypa i robisz z nią co chcesz i tak nic dobrego z tego wozu nie będzie to przynajmniej jest wesoło ;⁠-⁠) tylko realizuj to szybciej bo pokolenie nie dotrwa efektów ;⁠-⁠)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-18 16:44:37 /


Mam gnide mechanika mimo że place jak inni to woli robić za tą samą kase , hamulce kola i jakieś pierdolety , nawet kuszenie 2/3x stawką za godzine kończy się zostawieniem auta na tygodnie jak nie miesiące... Dlatego co moge to robie sam z ojcem lub czasem oddaje do innego zakładu , ktoś zapyta czemu do niego mimo wszystko oddaje bo jak już zrobi to kilka razy lepiej niż fabryka jest spec ale zero słowa i honoru pracowniczego...

Tweed / 2023-04-18 16:53:35 /


"podsmiehujkować" jeśli dobrze się domyślam co masz na myśli, to było 50 postów temu.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-18 20:25:11 /


Wszystkie te pomysły na style są ok, co kto lubi ale weź w końcu się na coś zdecyduj a nie strzelasz jak z ckm, nikt tu za Ciebie nie zdecyduje. Zrób, pochwal się fotkami i wtedy się oceni, bo narazie to wygląda jakbyś był napalony jak malolat który sam nie wie co chce lub rozkapryszona panienka. Poniekąd rozumiem Twoje rozterki bo sam z 10 lat temu miałem problem jak podszykowac capri, na remont i lakier mnie nie było stać i rozważalem: a może malowanie nascar a może jednolity kolor, padło na czarny mat, spoiler rs, żaluzje na tylnej szybie i polerowane felgi slot. Proponuję pomyśleć czy chcesz to auto mieć już zawsze, bo może się okazać że kiedyś się znudzisz i będziesz chciał to sprzedać i nagle się okaże że nikt nie będzie się interesował wydumką bo czasy się zmieniły i raczej zainteresowanie jeśli jest to autami bliskimi oryginałów.

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-18 20:32:57 /


Tweed, ty nie masz ADHD, nie ma szans. Nie tłumacz roztargnienia i dużo pomysłów chorobą, bo to najprostsze i znany mechanizm. Jak sie komuś nie chce, to mówi że chory. Po prostu masz chęć. Chęć posiadania.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-18 21:06:46 /


rozjechany liil
Ty to śledzisz ?? Tak na poważnie - "podsmiehujkować" jeśli dobrze się domyślam co masz na myśli, to było 50 postów temu.

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-18 22:25:17 /