logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Czy leci z nami jakiś spec od naprawy keyboardów?

Czy leci z nami jakiś spec od naprawy keyboardów?

Sorry za off-top, ale ludziska prowadzą różne biznesy, niekoniecznie samochodowe. Zatem może jest w szacownym Gronie ktoś, kto serwisuje/naprawia keyboardy i podobne elektroniczne klawiszowe instrumenty muzyczne? Im bliżej KRK tym lepiej, a najlepiej, gdyby ogarniał Yamahę sprzed kilkunastu lat.
Mam taki instrument - nazywa się PSR-300 https://www.youtube.com/watch?v=7ESi4ZCmk0c i od paru lat na nim nie grałem. Teraz odpaliłem i okazuje się, że jakieś 10 klawiszy w samym środku skali utraciło liniowość dynamiki - działają zerojedynkowo. Do pewnego nacisku zero dźwięku, a potem nagle fortissimo maksymalne. Pozostałe 4 oktawy natomiast funkcjonują tak jak 10 lat temu, czyli klawiatura dynamiczna z progresywną regulacją głośności. Podejrzewam, że chodzi raczej o mechanikę klawiatury, niż o awarię elektroniki, ale może jest tu ktoś, kto wie lepiej.
Sprzęt ma znikomą wartość rynkową (pewnie jakieś 300-400 zł), więc oddawanie go do autoryzowanego serwisu Yamahy (gdzie 200 stuka za przekroczenie progu) jest sporym nonsensem.
No więc ponawiam pytanie: leci z nami taki ktoś?
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-29 14:19:11 /


Rozbierz, wyczyść i ruszy. https://m.youtube.com/watch?v=eJach-HanHw

Mysza liil (EM) / 2023-04-29 21:10:37 /


Dzienks, Myszo. Tutorial bardzo przydatny.
Wyciągnąłem ze środka dobre 300ccm "waty" złożonej z kurzu i mikrowłosków, trochę choinkowego igliwia, przepryskałem Isolem, przetarłem gałgankami, złożyłem z powrotem (nie została ani jedna śrubka, wow!) i jest ... tak jak było. Albo nawet deko gorzej, bo dotąd szwankowała tylko jedna oktawa, a teraz ta się poprawiła, ale nawalają dwie inne.
Podjadę w tygodniu do serwisu, ale musieliby mieć stawkę rzędu 40-50zł/rbh żeby mi się to opłacało. Operacja trwa około 2h (mnie zajęło 3, ale był to pierwszy raz), a taki keyboard w stanie idealnym kosztuje na Allegro czy OLX max 400zł.
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-06 16:10:00 /


nie ma sprawy :D

Mysza liil (EM) / 2023-05-07 09:43:06 /