logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Dwa newralgiczne punkty

Dwa newralgiczne punkty

Siema , byłem dziś w takim konkretnym zakładzie blacharskim , sporo się nasłuchałem że te dwa elementy ze zdjęć poniżej to sa do wyjęcia cała szyba ale nie wiedzą czy klejona i nie pęknie ?
Plus podszybie raczej w każdą stronę lakier zrywać po 20cm i sprawdzać jao daleko rdza poszła około 2 tys za naprawę , oraz próg , podobno żle to było reperowane i na spawie rdzewieje ze starości...
Około 2 tys kolejnych plus rzeźba bo nie wiadomo czy się da dokupić taki element i czy od środka nie pordzewiało na całej długości...
Polecają szukać nowego taunusa za granicą bo za 3/4 lata koszt remontu całego to ponad 200tyś wyniesie... no zdaje sobie sprawę z kosztów i historii tego modelu że nie iest blacha najlepszych lotów.
Czy ja sam z innym mechanikiem/ blacharzem sami możemy to jakoś "polatać" tak żeby nie wycinać zasklepić możliwie jak najlepiej na powiedzmy kilka lat do albo remontu konkretnego lub kupie ia lepszej budy taunusa ??
Próg to najmniejszy problem bo się coś wspawa od dołu usztywni itp , ale to podszybie żeby tam cały tył nie pognił...
I bedzie robione całe podwozie od zera tu nie bede oszczędzał.
Proszę o jakieś sugestie względem podszybia i tego progu ??
Cynowanie , spray w ocynku , jakieś utwardzacze rdzy ??

Tweed / 2023-05-08 11:19:39 /


Podjechłbym do blacharza który robi starsze fury, do Katowic na przykład. Zapek popatrzy, policzy roboczogodziny a Ty odpowiesz sobie na pytanie czy taniej wyjdzie kupić lepszego Taunusa (pewnie tak) i czy warto robić tego (i jak robić).

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-08 11:29:44 /


kurła w 2lata zgnił taką piękną qpę :(

Janina / 2023-05-08 14:13:20 /


Marcin bo wyjmę umowe kupna i poszukam tam jakiejś rękojmi... ;)
To już było pod purchlami jak kupowałem ale wtedy bałem się je rozdrapywać...

Tweed / 2023-05-08 14:35:16 /


rękojmia była do STUdni :)

Janina / 2023-05-08 14:46:40 /


Uratuje sie ile sie da ale z rozsądku , jedno oko będzie się rozgladać za alternatywa...

Tweed / 2023-05-08 15:04:13 /


Wow czyli ten pojazd nie istnieje naprawdę he he.
Raczej te dwa miejsca to tylko te co widać ale jak widać to wylazło ze środka ;⁠-⁠)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-08 15:16:13 /


jak pytałem o blacharkę, to odpowiedź była, że super stan, kilka punktów w podwoziu...

no cóż, ja tam widzę co najmniej 450 rbh.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-08 15:17:27 /


Przecież to był szpachun już na TYP w 2008:)

Tweed, weż fertan, pędzelek i posmaruj fertanem. Na to dorób sobie farbę z klapki na zaprawki i znowy pędzelkiem zamaluj. I tyle. Nic więcej przy tej zgniliżnie nie rób.

Albo robisz całość za wiadro kasy, albo robisz tak jak napisałem powyżej. Jakiekolwiek półśrodki są drogi i nie mają sensu. Po co masz wydawać 2 tysiące na podszybie, jak najdziesz jeszcze 50 podobnych miejsc...

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-08 15:44:45 /


Obstawiam że większość tego auta tak wygląda...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-08 15:55:47 /


Możesz trochę rozgrzebać a dziury załatać matą i żywicą. 2 lata spokojnie wytrzyma.

Kilgore / 2023-05-08 16:19:55 /


Tylko że jak zacznie rozgrzebywać to to urośnie po 30 cm w kazdą stronę...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-08 16:31:12 /


No to z głową :D Dziurę wielkości paczki zapałek spokojnie załata. Można kupić grubszą matę jakby co.

Kilgore / 2023-05-08 16:52:34 /


Podszybie w taunusie ma 3 warstwy, jeżeli wychodzi przy szybie dziura, to juz obu dolnych na rogach nie ma :)

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-08 17:10:25 /


To 2.8 z tymi Tuningami zgubi tą budę przy starcie haha

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-08 17:14:17 /


Czyli ratować na kilka lat , zrobić z auta mój pomysł na mad maxa bo nie bedzie szkoda , zbierać kase i kupić lepszego i wszystko przerzucić.
Przynajmniej się w miedzyczasie silnik i most dotrze.
Sam się boje co jest pod takimi zaprawkami co to wygladaja jak wygładzane szpachelką z ząbkami , to jakiś silikon w szpachli...
Ale tylna klapa i maska sa super :D jest pozytyw XD
Za tydzień wstawiam auto do mechanika i będziemy robić na 3 etapy , taką blacharkę + , wpierw tył od słupka B do klapy , rozbieramy , wszystkie miejsca robione przez kogoś otwieramy i robimy od nowa.
Potem przód i podwozie , auto musi być mobilne w kilka dni bo nie wiem kiedy Chuder most bedzie miał. Silnik to i tak późna jesień.

Ktoś żyje z Was lub widział ten mój wehikuł przed tym szpachlowaniem lub zna historie z dawnych lat ??
Widać że auto ma spaw lewego fartucha z przodu to albo w coś przypierdo... , albo hmm... zrobione jest fachowo trzyma wymiary itp ale blizna jest.
Magicc auto ogolnie jest Ok , od kilku dziur się nie złamie itp ale nie mieszkamy w Kalifornii czy australii a ja używam auta 365dni więc żeby to się przypadkiem cabrio nie zrobiło...
Bede zdawał relacje , każdy pomysł mile widziany , na podszybie to obecnie wyjęcie szyby , regeneracja lub kupno nowej uszczelki , wycięcie calego fragmentu "paczki" zapałek wstawienie nowego , ale nie spawanie bo mi mechanik mówi że tu wspawanie będzie złe , tylko trzeba "wcynować" ten fragment blachy.
Cóż bede robił i ja jako pomoc to się czegoś nauczę...

Tweed / 2023-05-08 17:14:31 /


Proko , dziurę przebilem tydzień temu , bo zacząłem wścibsko wiercić śrubokrętem , do zeszlego tyg to było jeszcze w zamknięte miejsce.
Wbrew domysłom rdzawych miejsc jest bardzo mało lub sa tam gdzie blacha jest najgrubsza i łatwo dostępna do czyszczenia.

Tweed / 2023-05-08 17:17:40 /


Tweed... Zostaw panów blacharzy... Poszukaj zdrowszej budy

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-08 18:09:13 /


Tak Tweed, tak... a rady z matą i żywicą i też dobre! i wyliczenie 450rbh

Jak to młodzież dzisiaj mówi, robi wrażenie...

https://www.youtube.com/watch?v=n70yuRDi-tQ

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-08 18:09:24 /


Jak już temat się rozbija o zdrowszą budę ?

Tweed / 2023-05-08 19:27:09 /


Rozjechany widzę że jak zwykle musisz się przyczepić. 😜 Koledze drogo to podałem tani przepis.

Kilgore / 2023-05-08 19:54:12 /


a co mam przyklasnąć? jeśli to był żart, to nie załapałem, sorry :/

generalnie mam wrażenie, że ponad 20 lat dbaliśmy o jakość dyskusji na tym forum, a ostatnimi czasy posty tutaj zaczynają równać w dół dyskusji na faceeboku. Coraz częściej czas poświęcony na czytanie capri.pl uważam za stracony. może się starzeję...

P.S. Tweed, jest taki wątek - blacharka, jak byście to zrobili.
Często szukam czegość na forum w starych wątkach, i jak muszę przebrnąć przez nowe takie jak ten to... :/

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-08 20:02:51 /


Ok

Tweed / 2023-05-08 21:32:37 /


Bardzo nam przybywa ostatnio nowych wątków .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-08 22:18:40 /


Zawsze tak jest jak odklejony sezonowiec z milionem pomysłów zaczyna wymyślać nową motoryzację.

DrStein / 2023-05-08 22:58:12 /


Spawać nie chcesz podszybia a chcesz cynować? To jakaś nowości dla mnie, a może to cyna na zimno? 😁

Kilgore / 2023-05-08 23:00:23 /


Nie pierwszy i nie ostatni co wpadł z rozmachem i tańcuje a za 2-3 lata słuch o temacie ginie.. a ci co powolutku sobie tu byli są i będą ;⁠-⁠)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-08 23:03:46 /


Piter w punkt.

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-09 07:52:18 /


Ktoś tu dobrze powiedział, weź to zrób na ile potrafisz i ciesz się z jazdy starym fordem bo inaczej to życia tobie nie starczy na remonty. Sam cudowałem z silnikami a to turbo, a to może inna głowica a może ten silnik. Suma sumarów stracony czas. W końcu żona stwierdziła zamontuj silnik żeby to jeździło i nie kombinuj. I to była dobra decyzja.

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-09 08:29:09 /


Amen

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-09 08:44:40 /


Chwała tym zlomom, co jeżdża.

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-09 15:15:38 /


jeśli chodzi o silniki, to też po wielu rozkminach wte i wewte, decyzja zapadła, że nie, ma to jeździć, a nie robić się latami...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-09 21:33:52 /


Jednak nie będzie tego pieca w M ? :⁠-⁠(

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-09 23:13:13 /


kiedyś może tak, napęd się będzie robił/składał/kompletował/odpalał - testował w międzyczasie, ale Mka się składa z kolonią V6. Jak jeszcze pożyję i wszystko inne będzie cacy to kto wie, może w którąś zimę podejmę wyzwanie.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-09 23:20:50 /


Tweed, te dwa newralgiczne punkty do wyspawania w Twoim aucie to nadwozie i podwozie. Wez to lokalnie podmaluj żeby nie straszylo i ciesz się jazdą, a sszystkie graty co kupiłeś wpakuj w inny projekt.

Mysza liil (EM) / 2023-05-10 05:52:28 /


Tweed milczy w temacie , coś czuję że wraca do domu nowym nabytkiem i ma zajęte ręce kierowaniem :⁠-⁠)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-10 09:23:06 /


Tak bywa z tymi swapami , lat przybywa zapał już nie ten ja też się poddałem z moim dziobem ,tylko u mnie definitywnie przygotowany już napęd odpada niestety , narazie zostaje to co jest. Z jednej strony jezdzi już sam nie wiem ile lat ( 15?) Bez żadnego problemu to może i nie ma co sobie szukać :⁠-⁠D

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-05-10 09:26:49 /


Pięknie się rozwijała ta internetonowela aż tu wchodzi rdza , cała na rudo .
Ja osobiście kibicuje ale próba rdzy jest jedną z cięższych .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-10 09:53:43 /


Jest opcja powracająca , ogłoszenie spadło juz n 3200€ ...
Jeśli facet mi wyśle zdjęcia komory silnika i podwozia i będzie ok to chyba wezmę tego , w kombi się to wszystko wrzuci , a taunusa się albo sprzeda albo bedzie robić latami u mechanika na zapleczu.
Muszę albo pożyczyć kase albo sprzedać w kilka dni trabanta ..
Teraz się pojawiają cupety gxl z v6 w super stanie za 10tys euro juz pod V itp ale nie wiadomo za ile sprzedać komu jak wycenić teraz ta moją cupete...
Nie odzywam się wziąłem tabletki na wstrzymanie gadulstwa i intensywnie kalkuluje.

Tweed / 2023-05-10 12:56:23 /


Tweed / 2023-05-10 12:56:48 /


Kup te kombi.
A do coupe po podpicowaniu odręcznym wkładaj mody, klatka i upadaj.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-10 13:05:55 /


Upalaj miało byc

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-05-10 13:06:19 /