logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » napęd bramy dwuskrzydłowej

napęd bramy dwuskrzydłowej

Liczę na pomoc szanownego grona.
Ja wiem, że temat całkowicie z dupy. Ale liczę na szeroką wiedzę naszej społeczności. Tak jak kiedyś zapytałem Was o smarkfona i po przeanalizowaniu moich preferencji skazaliście mnie na jabłka. I stałem się niewolnikiem jabłek :-)
Dziś proszę o poradę dotyczącą (jak w tytule) napędów bram dwuskrzydłowych.
Brama jest lita, drewniana (nie ażurkowa jak kute z folderów reklamowych).
Wjazd jest skierowany na północ, a mieszkam na granicy Kaszub i Żuław, gdzie przeważnie pizga i to całkiem poważnie z zachodu i północnego zachodu, więc w rejonie końca otwarcia brama będzie robić za żagiel.
Otwierane tak średnio 5 x dziennie.
Chciałbym zakupić napęd. Warunki:
1. jeżeli tani, to tak tani, żeby zepsuł się na gwarancji.
2. jak nie tani to z dostępnością części zamiennych na przyszłość
3. 4 piloty
4. W miarę szybki, żebym nie stał na ulicy jak pi*da czekając na łaskawą reakcję bramy...
Wybór na portalach jest taki, że po paru godzinach dostaję pierdolca.
Wstępnie wyselekcjonowałem że musi być:
a) zachoanay warunek samohamowności gwintu na w siłowniku, co sprzedawcy szumnie nazywają "mechanizmem samoblokującym"
b) napęd 24V - bo szybszy i mniej amperów po kablach i stycznikach lata
c) możliwość przejścia w tryb "manual" jak się wysra Energa albo urządzenie

Pomożecie?!

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-01 20:58:18 /


Ile ludzi tyle opinii. Jedni polecą somfy, inni came, inni nice, następni Wiśniowskiego i tak dalej.. Generalnie wszystkie są zbliżone, producenci ściśle ze sobą konkurują i ciężko wyłowić "najlepszy" napęd. Od siebie mogę polecić came, model krono, zasilanie na 24 volty, możesz podłączyć pod to oświetlenie na zmierzchówke, 69 pilotów, dograć moduł zmiennych fal, wystarczająco silny, żeby przepychać hałdy śniegu. Generalnie dużo zależy od fachowca, który przyjedzie zamontować. Jeden podłączy napięcie, zaprogramuje pilot, skasuje i pojedzie do domu. Inny poinformuje co można dołożyć, ile funkcji można zaprogramować, skasuje, ale będzie służył pomocą. Także jednoznacznie sam nie wiem co bym wybrał na chwilę obecną 🙂 Jakby co mogę podać numer telefonu do człowieka zajmującego się od kilkunastu lat bramami, z pewnością coś doradzi

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-01 21:33:52 /


spoko, pomożemy.

1. Możesz kupić gotowy zestaw producenta- każdy z nich podaje maksymalną masę i wielkośc skrzydła, dlatego radziłbym Ci kupić co najmniej 2 numery większy. Oczywiście, są uznani producenci, tacy jak Somfy etc, możesz dostać od razu do tego aplikację nawet na Iphona i otwoerać sobie zdalnie skądkolwiek.

Zaletą jest otrzymanie w zestawie wszytskich części, co skraca czas montazu i uruchomienia. Trzeba tylko zwrócić uwagę na sposób mocowania siłównika do słupka- jeśli brama sasiaduje z furtką, takie mocowanie może wchodzić w jej światło. A w ogóle słupki moga być zbyt wąskie, co oczywiście nie uniemożliwia montażu, ale trzeba coś wtedy wymyśleć.

2. Możesz zaczać kupować elemnty na sztuki, osobno siłowniki, osobno starownik, a nawet osobno radio ( jak tam, ale to inna historia- po awarii sterownika z zestawu kupiłem płytę sterującą, a że po jakimś czasie padły piloty, dokupiłem samo radio).
bardzo dobre siłówniki ma elektrobim ( https://www.elektrobim.pl/kat/silowniki-elektryczne/).
Możesz sobie dobrać siłównik jaki potrzebujesz. Zwróć uwagę na czas wysówu- abyś nie musiał godzinami czekać na otwarcie.

kupując płytę trzeba sprawdzić czy napięcia i prądy się zgadzają, sprawdzić jaki sposób zabezpieczeń wybierasz- fotokomórki i ile. Dobrze jest jak płyta ma pomiar prądu pobieranego przez siłównik, wtedy można ustawiać próg zadziałania "bezpiecznika". sprawdzić czy siłowniki mają wyłączniki krańcowe i czy płyta z nich korzysta. I na koniec- niektóre płyty sterujące strują ryglem- mozna sobie dodatkowy siłownik ( choćby z zamka centralnego) zainstalowac i masz blokowanie skrzydeł w pozycji zamknięcia. Fajna rzecz, ale jak każdy dodatek może sprawiac kłopoty.

Zalety- taki zestaw jest w pełni serwisowalny i wymienialny przez lata- patrz mój przypadek.
Wady- trzeba dużo czasu poświecić na rozkminienie tematu i dobranie elemntów.

musisz też zdecydowac czy chcesz transmisję kodowaną- wtedy w przypadku utraty, zniszczenia pilota, trzeba kupić z tehj samej firmy, lub systemu. Piloty uniwersalne nie maja tej przypadłoście, za to ktoś może to skopiować. trzeba wybrać czy brama ma być także zaporą włamaniową trudną.

w razie czego służę pomocą. Pozdrawiam

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-01 22:49:54 /


Bier klasyka Faac 414. Konfiguracji do woli. Centralki 2 lub 4 kanały, dodatkowe moduły sterowania, multum typów zabezpieczeń i wszystko co zechcesz.
Ja mam 8 lat i tylko raz naprawiałem kabel który mi pies przegryzł. Przy okazji wyczyściłem i nasmarowałem świerzym smarem mechanizm.
Kumpel katuje już z 15 lat i jak narazie to profilaktyczne czyszczenie i smarowanie.
Umnie brama to tak minimum 10 razy dziennie otwierana i zamykana.
Mechanizm siły ma pod dostatkiem. Przepchnie nawet 30 cm śniegu jak dobrze wykonasz mocowanie.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-02 09:26:10 /


Przepychanie hałd śniegu tu, w pasie nadmorskim, to zanikający problem. Większym są wiatry. Zmiennokodowość pilotów też mi fiura kalafiorem, po podwórku chadzają duże czworonogi. Jak ktoś zdecyduje się tam wejść, to znaczy, że fachowiec i nic go nie zatrzyma.
Najbardziej interesuje mnie albo bezawaryjność jaką wskazał Aldaron, albo stałość oferty części zamiennych. Montaż, naprawa - przecież to bułka z masłem dla człowieka zawodowo naprawiającego trudne przypadki motoryzacyjne.
Sprawdziłem na szybko tego FAACa - mam nawet oddział dystrybutora w GD. Nawet kwotowo nie zabija. Tyle, że trzeba do tego dokupić resztę.
Spróbuję się z tego lekko zdoktoryzować. Jak wymyślę co chcę kupić, to czy któryś z Was jest na tyle biegły, żeby mi doradzić całą resztę szpeju jaką do zestawu trzeba dokupić?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-02 10:43:41 /


O fakulca możesz pytać

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-02 12:05:43 /


spoko, pytaj

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-02 20:02:56 /