logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Nasze dzwony cz.4

Nasze dzwony cz.4

Dziś spotkała mnie smutna sytuacja podczas jazdy Granadą. Chciałbym zwrócić się do szanownego grona o opinie w temacie. Z góry przepraszam jeśli mało składnię napisałem ale trochę jeszcze jestem z w szoku :⁠-⁠(. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Taka sytuacja, jadę dwupasmówka przed mną z daleka (długa prosta) na prawym pasie z małą prędkością kołuje samochód, zmieniam pas na lewy i jadę sobie spokojnie, a tu nagle przed samym mną auto przecina mi drogę i dochodzi do stłuczki.
Gdy wysiadłem podszedł do mnie kierowca z tamtego auta mówiąc próbował przeciąć jezdnię i podwójną ciągłą by dostać się do pracy po drugiej stronie drogi. Nawet mnie przepraszal że taka głupota go naszła.
Jednak gdy przyjechała policja zmienił zdanie twierdząc że jednak jechał sobie, a ja go najechałem w tył.
Policja uznała jego winę proponując mandat ale on odmówił przyjęcia mandatu kierując sprawę do sądu. Twierdzi nagle że ma nawet świadka że jechał sobie lewym i tyle.
Co o tym myślicie w sądzie to oczywiste że jego wina patrząc po samochodach ? Jestem trochę w szoku jeszcze więc może mało składnie. Z góry dzięki za opinie.

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 11:18:36 /


Ja po zdjęciach mogę tylko stwierdzić że plastik jest do kasacji a Granadę mając blachy ogarniesz sobie w kilka dni.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 11:54:33 /


Oblecieć okoliczne firmy. Może ktoś ma monitoring?
Generalnie wg mnie ciężki temat. Jakieś ślady hamownia na drodze proste są?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 11:57:50 /


słowo przeciwko słowu.
Inwestycja w kamerkę za 200 zwróciłaby się tu z nawiązką.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 12:08:22 /


Jest monitoring na firmie do której chłop jechał ale jest ochroniarzem tam i twierdzi że nagle się monitoring zepsuł.

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 12:13:33 /


Ślady hamowania są moje prosto na lewym pasie. Na podstawie śladów, uszkodzeń i pomiarów policja z drogówki stwierdziła winę tamtego pojazdu.
Wiem że kamerka by tu załatwiła sprawę, trzeba będzie nabyć.

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 12:16:54 /


Teraz się będzie migał bo mu całkę zrobią tego plastika a wzięcie winy na siebie jeszcze bardziej pogorszy jego sytuację.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 12:26:05 /


Cholera , ja już drugi rok zakładam kamerę , leży w pudełku na półce :(

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 12:50:07 /


No koleś załatwił nawet świadka w kilka minut , nie wiedział że jestem do tego wypadku , odszedł na stronę i zadzwonił do kogoś z firmy żeby wyszedł i świadczył na jego ' bo potrzebuje świadka który mu potwierdzi..' no i za chwilę wyszedł jakiś facet
Tamto miejsce jest nagminne że ludzie walą przez podwójną, w tym samym miejscu dokładnie na tym samym wjeździe w który facet skręcał stoi krzyż motocyklisty bo parę lat temu ktoś postanowił tak samo skręcic przez podwójną w tym miejscu tylko że trafił na motocyklistę :⁠-⁠(

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 13:19:22 /


Masakra, mega współczuję sytuacji...
A co do kamerki to też polecam, swoją dostałem w grudniu na święta, a założyłem dopiero w zeszły czwartek, w sobotę "przejechałem" strażnikowi gminnemu po stopie i teraz czekam na przesłuchanie i sprawę w sądzie bo nie mam wolnych 1500zł na mandat ;)

Jędruś / 2023-09-10 13:20:06 /


Nawet widać koło na krzyżu za autem

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 13:24:47 /


Jak znajdę kamerkę to masz ode mnie gratisowo.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 14:33:35 /


Kiedyś kamerek nie bylo, a dobry policjant z drogówki na miejscu wszystko notował i zapisywał. Po śladach dojdziesz wszystkiego, tylko ktoś musi się na tym znać. Jedź i zrób jak najwięcej zdjęć śladów. Narysuj na kartce przebieg zdarzeń. Zachowaj to na zaś. Narysuj też gdzie auta stanęły po kolizji. Zapisz z jaką prędkością jechałeś. Miej to zapisane i pod nosem.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 14:44:58 /


Hubert trochę przybity sytuacją, ale byłem na miejscu widziałem temat ,to policjant po rysował na drodze ślady , dość długo tam chodzili robili foty , ja też coś po robiłem , na autach ewidentnie widać że tamto w chwili wypadku było bokiem( a tam jest podwujna ciągła ) i rysy są od jednej strony do drugiej na tyle , na oponach też są ślady przesuniecia auta bokiem , a Granada ma uszkodzony tylko lewy narożnik i błotnik po lewej , co na moje nie mogło być skutkiem najechania na tył jadącego auta na wprost... Tylko że jak to udowodnić ?

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 15:25:14 /


Nie ma co udowadniać. Macie swoją dokumentację, policja też sporządziła notatkę ze swoją opinią, czekacie na rozprawę i decyzję sądu.

Do momentu określenia winnego przez sąd nie masz opcji na jakiekolwiek odszkodowanie.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 16:43:34 /


Myślę , że warto dotrzeć do świadka i przedstawić mu mocne dowody polegające na opisie zdarzenia przez policję , ślady hamowania , mapka . Uzmysłowić chłopkowi , iż policja wysyłając dokumentację do sądu wskazała sprawcę . Podkreślić należy , że bycie świadkiem i składanie fałszywych zeznań może bardzo niekorzystnie wpłynąć na wiarygodność świadka .
Po prostu , chujowo trzeba wytłumaczyć że nie warto się podkładać bo sam dostanie po dupie.

Ślimak / 2023-09-10 18:10:25 /


Warto temu świadkowi sprzedać blef o kamerce i nagraniu. Jak wie że umoczył a może posiedzieć to się raz dwa wycofa.
Inna sprawa że eksperci od badania wypadków to badacze i mają dużo większe pojęcie o sprawach niż my i są od tego by ustalić jak było naprawdę więc jeśli było jak Hubert mówi to tyle spokoju przynajmniej.
I trzecia rzecz, że jeśli to tam jest nagminne to Policja już zna ten scenariusz i jeśli dodatkowo gość pracuje po drugiej stronie drogi to fakty się sklejają w jedną spójną całość akurat na korzyść Huberta.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 18:25:28 /


Masz zdjęcie śladów hamowania? Ewentualnie policja oglądała te ślady? Pasowały do rozstawu Twoich kół? Sprawa do wygrania. Ewidentnie widać, że masz uszkodzony lewy przód a gość prawy tył... Poinformuj "świadka" o odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 18:43:29 /


Pierwszy radiowóz węzłwał drugi z odpowiednim sprzętem zostały zrobione pomiary, zdjęcia, oględziny samochodów i
stwierdzono że wina chłopa jak nic. On tylko odmówił przyjęcia mandatu tak w sumie.
Sprawa wg mnie jest jasna jeśli wyrok policji zapadł juz.

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 20:26:17 /


Teoretycznie jesteś na wygranej pozycji, ale ostatecznie to jednak sąd podejmuje decyzję.

Ty lepiej powiedz czy masz wszystko do poskładania samochodu ?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 20:29:06 /


Pewnie póki co nie będziesz mógł auta ruszać dopóki wyrok nie zapadnie.
Ale jakbyś miał braki to myślę że coś mogę pomóc. Chociaż w tym roku w Bieszczady jadę wcześniej i chyba bym nie chciał pół auta mieć zajęte gratami:)

https://www.capri.pl/image/market/105709/298431

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-10 20:50:28 /


Tam rzeczy oczywiście mogą stać się nie oczywiste, dlatego wolałbym mieć jakiś dowód jeszcze np nagranie.
Siedząc w szpitalu się zastanawiam co tam trzeba i co mam właśnie :)

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 21:08:21 /


Na tym etapie to nie chodzi o odszkodowanie tylko bardziej o to czy do takiego sądu należy się jakoś przygotować , ewentualnie czy to prawnik jest potrzebny ? Zeby nie okazało się że facet wejdzie z prawnikiem i prawnik zacznie klepać pytania na które odpowiedź zwykłemu człowiekowi nie jest znana, a trochę przykro było y zostać winnym jeśli się nim nie jest , tym bardziej że jest to miejsce w którym z identycznego powodu stoi już krzyż bo tamtejsi zrobili sobie skrót przez podwójną ciągłą :⁠-⁠(

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-10 21:25:36 /


o cholera, współczuję. Ale bez stresu, to byłoby kuriozum gdyby sąd uznał Cię winnym.

No i co z monitoringiem z Orlenu??

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 07:54:04 /


A masz przegląd?
Po fotach uszkodzeń ewidentnie widać kto winny.
Dziwne że facet nie przyjął mandatu, auto świeże więc na bank ma AC.

Afro GOP / 2023-09-11 08:18:11 /


Istotnie, Afro ruszył ważny temat: masz przegląd?
A mandatu nie przyjął, bo może ma już dużo punktów i zabraliby mu białko.
Albo ma kogoś w sądzie i uważa, że tam spoko wygra.
Zaś co do kuriozów, to Zapek coś wie na ten temat.
Cóż - jakie Prawo, taka i Sprawiedliwość ..... ...
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 08:34:08 /


Z Orlenu pani zmieniła kolor na twarzy przy zapytaniu o monitoring i powiedziała że nie ma co oglądać bo nic tam nie nagrane.... ( Facet jest ochroniarzem na firmie na przeciw Orlenu...)
Przegląd oczywiście jest, Granada jest a raczej była w pełni sprawna , obleciała niedawno prawie 2 tys km bez stresu.
Z tym kuriozum właśnie mnie to gnębi czy facet nie ma ' Chodów ' i tak biegnie do tego sądu , bo mandat policjant proponował nie wielki bo 8punktow a on nic tylko że sąd wyda wyrok.. a na miejscu były dwa patrole z czego jeden typowo drogowy do takich tematów ze sprzętem , wszystko mierzyli i robili zdjęcia .
Patrząc z uczciwej strony nie ma się czego obawiać bo wina ewidentna tamtego ,ale patrząc na kuriozalną stronę smutno byłoby wyjść jako winny jeśli pan coś kombinuje i pytanie czy się jakoś można przygotować na taką ewentualność ?
Już nawet nie chodzi o to odszkodowanie , jak dla mnie to Teraz bez większego znaczenia temat odszkodowania tylko winy. Jak trzeba będzie to po siedzę i Granade się zrobi

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-11 08:59:03 /


Nie faszeruj się negatywnymi emocjami, akurat to jest teraz najmniej potrzebne Tobie i wszystkim wokół.
Poczekajcie na pierwszy wyrok i wtedy będzie wiadomo co dalej.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 09:12:18 /


Ja w zeszłym tyg też miałem przygodę, przepuścilem kobite w srebrnym szacie bo była ma drodze z pierszenstwem, dojechali do przejścia, wyjechałem za nią po czym ona stwierdziła że wrzuca wsteczny i prosto we mnie, sprawa na policji

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-11 09:18:45 /


Przerabiałem 7 lat temu - jak nie masz kamerki, to przegrałeś.
Choć wszystko było ewidentne, nawet dwumiesięczny brud w pęknięciu jej tylnego zderzaka (w innym kolorze od reszty auta), brak śladów na moim CC i podstawiony "świadek", który wszystko widział stojąc pod Planetą 150m od zda(e)rzenia.
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 09:28:58 /


kiedyś miałem stłuczkę i policjanci na miejscu stwierdzili, że obydwaj jesteśmy winni.
W sądzie zostałem uniewinniony. Tutaj policjanci nie mieli wątpliwości, są będzie się musiał z nimi nie zgodzić. Moim zdaniem będzie dobrze.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 09:38:39 /


Jak ktos cofa i w Ciebie wjedzie, to na innej wysokości sa ślady zderzenia jak Ty bys dohamowywal i w kogoś wjechał. Ogarnięty policjant to wie, a co dopiero biegły…

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 10:10:16 /


ale tutaj nie ma to znaczenia.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 10:13:08 /


Widocznie trafiłem na dwóch nieogarniętych :( Uznali mnie winnym, wystawili sowity mandacik (chyba z 8 albo 10 punktów i pół miesięcznej pensji o ile pamiętam) uprzedzając, że w sądzie nie mam żadnych szans..... ... Co ciekawe, to auto przede mną to też był SEAT :)
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 10:17:02 /


Granadą jeżdżę na codzien do roboty i w dalsze wypady wszystkie opłaty są, sprawność w pełni utrzymywana by dobrze się jeździło, mechanicznie lubię mieć lepiej niż że tak powiem przegląd wymaga :)
Te monitoringi są tam ale nagle jedne się zepsuły , drugie nie widzą nic. Przejadę się jeszcze może ktoś coś będzie miał.
Zanim on przejechał chwilę się czaił bo z naprzeciwka musiały jechać auta więc o ile któreś miało kamere mogły zarejestrowac przy rozmijania fakt że on był na prawym, a ja na lewym ale to ciężko żeby akurat znaleźć kogoś.
Też myślę że jeśli policja z śladów ewidentnie uznała jego winę sąd nie powinien tego podważyć. Nie chce tylko żeby było że się jakoś nie odpowiednio nie przygotowałem czy coś bo nie wiem jak to działa w takich sądach.
Najlepiej to już bym się zamknął z Granadą w garażu żeby latała znowu :)

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-11 10:20:11 /


A może rzeczoznawca jakiś? Nawet post factum mógłby wydać (płatną) opinię, ale sądy są do rzeczoznawców przekonane

Udostępniasz takiemu jegomościowi zdjęcia, wizja lokalna itd.

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-11 10:59:32 /


Pewnie Wąski mógłby coś więcej powiedzieć w kwestii naprawy pojazdu.
Wg mojej znikomej wiedzy to naprawę możesz zacząć nawet już bez decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego i wyroku sądu. Masz dwie, a w zasadzie trzy możliwości
1. zlecasz wykonanie oględzin rzeczoznawcy
2. sam dokumentujesz zakres uszkodzeń i przebieg naprawy
3. naprawiasz, nie robiąc żadnych zdjęć i później bujasz się z TU o odszkodowanie - tego akurat nie polecam ;)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 11:31:43 /


w związku z tym, że sąd trochę potrwa to możesz zrobić opinię - dokumentacja zdjęciowa + kosztorys naprawy + niestety wartość. Takie coś w razie wygranej w sądzie przedstawiasz w TU sprawcy z pisemkiem, ze byłeś niesamowicie uprzejmy działając na korzyść TU nie powiększając kosztu szkody o długoterminowy wynajem samochodu zastępczego.
A w międzyczasie naprawiasz auto.

A z tego co tu pisałem to jeżeli milicjanci ,,zrobili" ślady na miejscu to znaczy, że gość będzie miał ciężko się wykręcić. A to, że nie przyjął mandatu może wynikać z chęci przeciągnięcia tematu w związku z punktami lub poprostu z bycia mendą i robienia pod górkę dla zasady.

A z tym postraszeniem świadka nagraniem z kamerki to nie jest głupi pomysł...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 11:53:50 /


*A z tego co tu CZYTAŁEM

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 11:54:38 /


Hubert, kup sobie kamerkę i zrób fakeowe nagranie jak jedziesz tą drogą. Pokaż to świadkowi nie pokazując finału kończąc sentencją, że finał filmu zobaczy sędzia a wtedy będzie miał swój proces o składanie fałszywych zeznań. To będzie wystarczająco mocne i wątpię aby gość dalej w to szedł.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 12:43:37 /


Jasne, to są dobre pomysły, tylko mi chodziło bardziej o rzeczoznawcę do oceny samego wypadku. Serio, brzmi to niedorzecznie, ale "ekspertyzy" są mocno brane pod uwagę w sądzie. Bierzesz takiego rzeczoznawcę, ocenia Twoje auto, wizja lokalna na miejscu, zdjęcia rozbitych aut ze zdarzenia, może masz dostęp do dokumentacji policyjnej? To też by mu pomogło...

Zwykle "płacący ma rację" więc rzeczoznawca tak ubiera taką opinię w słowa, że nie rzuca oskarżenia bezpośrednio na winowajcę (od tego jest sąd) a raczej kierunkuje opinię/uwagę sędziego.

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-11 12:50:56 /


Zwłaszcza że tamten człeń w tej sytuacji zapewne to zrobi ale jego opinia może fakty ubierać w mocno inne kolory które nie będą Ci po drodze. Jak wyjdziesz wtedy przed sąd w samych majtkach to waga dowodowa będzie po jego stronie.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 12:59:52 /


U mnie będzie sprawa raczej bez zgrzytu, interwencja była nagrywania przez policjanta, pani najpierw mataczyla po czym nieświadomie się przyznała że zaczęła cofać i policjant stwierdził że to jej wina. Kobita do tego nie miała polskiego prawa jazdy i w ogóle nic do przedstawienia że takowe uprawnienia ma więc druga sprawę będzie mieć z tego tytułu, ja czekam aż mnie wezwa na zeznania dodatkowe ale się nie martwię bo konsultowalem się z koleżanką z drogówki i mi powiedziała że nie mam czym się przejmować że będzie na moją korzyść

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-11 14:22:34 /


Witam wszystkich.
Cześć Hubert - duża szkoda Granady i Twoich teraz nerwów. Mnie dzisiaj rano na jednostce obudził kolega , który rano przyjechał i pokazał zdjęcie - wyrok o wiele niższy a i tak już dzień mam w plecy.
Pozdrawiam i powodzenia

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-11 15:02:23 /


Kierowcy też mają swoich rzeczników. Może trzeba by się skontaktować.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 15:04:49 /


Złóż wniosek na policji o zabezpieczenie nagrań z okolicznych firm a jeżeli ma być sprawa karna to złóż też wniosek później w sądzie o ustanowienie Ciebie w roli oskarżyciela posiłkowego.

mtango / 2023-09-11 16:38:14 /


I niekoniecznie tylko z tego dnia - zazwyczaj nagrywa się w pętli 14-21 dni - przy dobrej woli policjanta udostępni Tobie te nagrania ( tak - wolno udostępnić) i po pierwsze zobaczysz ten dzień a gdyby jakimś cudem się na nagrało to może znajdziesz go z tym manewrem innego dnia :)

mtango / 2023-09-11 16:43:11 /


W świetle tego co piszecie to może zadam własne pytanie:

W grudniu miałem czołówkę nie ze swojej winy - w skrócie było dwóch "podejrzanych" i Policja do dziś nie wie którego pociągnąć do odpowiedzialności (sprawa NIE poszła jeszcze do sądu).

Efekt tego jest taki, że na podwórku stoi mi wrak Mondeo, którego nie mogę ani sprzedać, ani skasować dopóki nie zapadnie wyrok sądu kto jest winny żeby likwidator z TU sprawcy mógł go zobaczyć. A przynajmniej tak mi się wydawało.... Czy to oznacza, że mogę wynająć rzeczoznawcę który oceni wartość w momencie szkody, wartość aktualną i mając taki papier spokojnie pozbyć się wraku?

Konar / 2023-09-11 17:27:36 /


A propos pozbycia się wraku to potrzebował bym zniknąć samochód by rozkręcić na części. Jakieś sposoby?

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 20:02:30 /


Ukraińcy kupują dużo samochodów teraz, bo wracają na front:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-09-11 22:24:29 /


Z tym że pana można bylo nagrać w inny dzień to pewnie też dobry pomysł bo pewnie nie pierwszy raz tak 'skracał' drogę do pracy , tylko żeby dostać te nagrania , może faktycznie ten wniosek o uzyskanie nagrań coś by wskórał

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-09-11 23:18:16 /


A ten gość miał kamerkę?

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-09 23:40:20 /


Powiem Wam że jazda na zamek w naszym pięknym kraju wciąż jeszcze bywa ryzykowna :D
Pewien kierowca się tak na mnie zeźlił, że udzieliło się i jego pasażerom którzy to postanowili wymierzyć sprawiedliwość i korzystając z chwili podbiegli no i jednemu żyłka pękła.
Jurne chłopaki jednak na pytanie który nie ma jeszcze zawiasów szybciutko zapakowali się do busa a pan kierownik, chyba właściciel tej rodzinnej firmy budowlanej jak usłyszał czterocyfrową kwotę do uiszczenia szybciutko zrobił zrzutkę i mogliśmy dalej stać w korku :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-12-12 16:54:18 /


Teraz to już jest przepis. Ja miałem akcję jak to jeszcze była tylko dobra wola. Zmieniłem pas, a Pan się zeźlił i wjechał mi w lewy tył (w 90% byłem już przed nim ja jego pasie). Policja stwierdziła, że obaj nie zachowaliśmy ostrożności.
Na szczęście zależny sąd mnie uniewinnił.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-12-12 16:58:27 /


ludzim sie naprawdę we łbach pierdoli...

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-12-12 22:56:10 /


To wszystko wina stresu, on nas wszystkich pozabija (pośrednio lub bez). Tylko jak tu się nie stresować w ogóle? Ciągle coś… No chyba, że ktoś ma pomysł?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-12-12 23:19:59 /


Mam, od tego jest jest farmakologia syntetyczna.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-12-13 08:41:08 /


Tak. Nazywa się Kentucky Straight Bourbon wieczorem.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-12-15 16:49:20 /