logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Gaźnik Weber 2.0 V6

Gaźnik Weber 2.0 V6

Hej, czy jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć jak „wyłączyć ssanie”
Mam gaźnik Weber w granadzie 2.0 v6. Ssanie nie jest wodne tylko dochodzi do niego kabelek z cewki.
Gaźnik jakiś czas temu miał „regeneracje” działał bez zarzutu a pewnego dnia już się nie wyłączyło ssanie i tak zostało.
Pozdrawiam

Guzik Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-13 11:49:58 /


Coś musiało się cięgno jakieś przyblokować co klapki zamyka.
Weź zdejmij puszkę i spróbuj przepustnice do końca otworzyć i patrz co się dzieje.
Jak to nie pomoże to zdejmij mechanizm ssania (zapamiętaj jego pozycję) i wtedy otwórz na maksa przepustnicę.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-13 12:35:22 /


Zabrakło mi dziś czasu żeby posiedzieć dłużej przy aucie. Zdjąłem tylko obudowę filtra i zobaczyłem że klapki nie są domknięte. Mogłem je otworzyć bez problemu na maksa ale nie domykały się same do końca. Z lekkim oporem ale je domknąłem i wtedy już po otwarciu domykały się do końca. Nie maiłem już czasu żeby się przejechać, może jutro zobaczę
Do gaźnika powinno cały czas dochodzić jakieś napięcie?

Guzik Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-13 19:07:15 /


Po takich zabiegach ssanie chyba ci już nie będzie działać :(.
Jeśli chcesz, to zadzwoń, pomogę.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-13 22:16:06 /


prąd dochodzi w oryginale tylko przy pracującym silniku (odprowadzenie z uzwojenia alternatora sprzed diod prostowniczych o ile dobrze kojarzę).

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-14 21:01:44 /


Tylko jeszcze przez czujnik temperatury to szło

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-14 21:37:14 /


Tak, tyle, że mi o zasadę szło, że po zapłonie tam nic nie ma dopóki nie wzbudzisz altka.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-14 21:40:24 /


A tak , zgadza się , to startowało po załączeniu ładowania . Poniekąd miało to sens , jak by było po zapłonie to wystarczyło by chwilę zostawić na zapłonie i ssanie otwarło by się mimo że silnik nie byłby w ruchu, a tak to nie miało znaczenia czy zapłon czy bez, jeśli silnik nie pracował to jego temperatura spadała tudzież ssanie się zamykało. Taki prosty mechanizm elektryczny

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-14 21:50:05 /


możliwe że obwód elektryczny nie otwiera ssania, to idzie z altka przez czujnik, on jest chyba masowany, nie pamiętam, w każdym razie jak puścisz prąd przez bimetal ssania to powinien powoli otwierać ssanie

z tym dopychaniem ręcznie uważaj, tam jest układ dźwigni i to chodzi swobodnie tylko wtedy gdy ruszysz gaz/przepustnice, wtedy się odblokowuje zapadka.

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-15 18:04:37 /