logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Problem z immobiliserem!

Problem z immobiliserem!

Sorry, że tutaj ale nie wiem juz co mam poradzić. Moj kumpel stoi na autostradzie (parkingu)w niemcowni i mu sie zablokowal immobiliser. To jest taki syf starej daty gdzie sie przyklada do gniazda takie cuś w kształcie baterii do zegarka. Samochód to Pontiac Trans Sport.
Czy znacie jakieś metody awaryjnego rozlaczenia tego???

Bardzo prosze o pomoc bo koleś jest tam sam i deko bezradny.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 07:46:28 /


Musi dokopać sie do centralki i dobrac się do grubych kabli. Moze byc ich 2, 4 lub nawet 6 jesli immo jest 3-kanałowy. Musi przesledzic dokąd idą kabelki i połączyc oryginalne przewody omijając odcięcie przez immobiliser. Ewentualnie rozebrać centralke i powkładać zapałki w cewki immo, żeby powłączać poszczególne obwody.

Mysza liil (EM) / 2007-09-02 07:53:06 /


odpada.... niestety jest laikiem mechanicznym. :(

a pomagaja bajery typu odlaczenie aku na jakies 15 min i podlaczenie ponownie?
Jak jeszcze pracowalem na assistance forda to cos takiego działało w mondziakach i fokach.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 08:01:36 /


No myślałem, że takie rzeczy juz sprawdzil. Może niech wysiądzie i wsiądzie jeszcze raz :D

Mysza liil (EM) / 2007-09-02 08:05:04 /


nie nie. powiedzialem mu zeby odlaczyl aku jakies 10 min temu wiec jeszcze chwile.
czyli co? to ogolnie moze pomoc????

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 08:06:19 /


Pomagało w tzw. kalkulatorze. Po odłączeniu klemy gubił ustawienia i resetował się przyjmując potem kod "0". Nie wiem jak pluskwy. Mysle, ze przestal dzialac, bo cos sie rozłaczylo, ale oby nie.

Mysza liil (EM) / 2007-09-02 08:31:19 /


dzieki!
jak cos komus jeszcze przyjdzie do glowy to prosba o sugestie

pozdro

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 08:33:12 /


Ja mam tylko jedną sugestie. Amerykanskimi samochodami nie nalezy wybierac sie w dalekie podróze ;P

Mysza liil (EM) / 2007-09-02 08:42:14 /


teraz to i ja wiem...

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 08:50:30 /


czasem w takich starych immobiliserach producent zostawiał takie wyjście awaryjne... pod deską rozdzielczą może wisieć zaizolowany kabel, ktory trzeba dotknąć do masy i to rozbraja immobiliser... uzbroić go ponownie wtedy będzie można tylko w serwisie. Np. wszystkie samochody daewoo z seryjnie montowanym immobisierem w roku 96/97 miały taki patent.
podobno immobiliser może szlak trafić od tego jak często gada się przez komórkę w aucie... jakieś fale czy coś...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-02 09:19:50 /


Niech szuka grubych kabli wpiętych z tyłu w puchę bezpieczników, tak jak Mysza pisze conajmniej 3(pompa paliwa, zapłon i coś tam jeszcze). Te kable od razu rzucają się w oczy.

Może też poszukać centralki z imobilaizera(nie daleko puchy bezpieczników, pod deską rozdzielczą) i spiąć kable na krótko przed nim.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 14:45:13 /


a czy jest pewnosc ze to imobilaizer?skoro kolega malomechaniczny.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-02 15:13:01 /


tak tak, pewność ze to immo była na 100%.
ale w koncu udalo mu sie odpalic i jedzie non stop. :P
ale cos musze z tym zrobic bo nie chce zeby mnie w drodze powrotnej z wygnania cos takiego spotkalo.

Dzieki ludziska za pomoc!!!!

można zamknać wątek
dziękuję

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 16:49:34 /