logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Zaślepienie otworów w karoserii

Zaślepienie otworów w karoserii

Cześć
Chciałbym pozbyć się paru niepotrzebnych dla mnie rzeczy z nadwozia mojego Capri po czym zostaną mi różnej wielkości otwory, oprócz blacharza którego na razie nie muszę odwiedzać, ma ktoś jakiś sprawdzony pomysł czym je zaślepić i zapobiegając przed rdzą, zabezpieczyć? Nie wiem, jakieś płaskie zaślepki które przed zamontowaniem możnaby pomalować w kolor lakieru, czy coś. Wiem, że brzmi to trochę partacko, ale może ktoś będzie miał jakiś pomysł.

1. Będę montować żaluzje na tylną szybę, tą niską, przez co wycieraczka której i tak nie używałem tym bardziej nie będzie mi potrzebna a zostanie mi spory otwór, na dachu po spryskiwaczu też
2. Tylna "lotka" to kolejne parę niemałych otworów
3. Listwy na drzwiach i błotnikach, pomijając, że są po prostu brzydkie to te na drzwiach są jakieś matowe a na błotnikach "błyszczące"

Jędruś / 2024-02-04 14:21:14 /


do wycieraczki to robi robotę:
https://allegro.pl/oferta/zaslepka-szyby-otworu-wycieraczki-tyl-do-vw-golfa-13773737143

są też tańsze ale też słabsze jakościowo:
https://allegro.pl/oferta/maskownica-zaslepka-otworu-antenowego-w-aucie-30mm-12225386680

mam tez gumowe zaślepki które montuje się w tylnej klapie od spodu, jak otwór jest taki sam to podejdzie też od góry

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-04 15:27:10 /


Na drzwiach jak zdejmiesz listwę to będziesz mieć wystające bolce, swoją drogą to nie szkoda ci modyfikować niemal katalogowego auta?

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-02-05 08:27:13 /


Ogólnie jak to zrobisz to będziesz miał stado brzydkich zaślepek, będzie to wyglądało co najmniej średnio, rozumiem że wycieraczka koliduje z żaluzją, można ją zdjąć i odłożyć na półkę, ale reszta... Zastanów się, szkoda dekompletować samochodu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-05 08:58:14 /


A czemu nie żaluzja do wersji z wycieraczką? Jest troche wyższa i brzydsza... Ale nic nie trzeba kombinować

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-05 10:10:36 /


Nie słuchaj geriatryków. Rwij ten badziew a od Tweeda bierz wiadro na maskę:)

Janina / 2024-02-05 10:17:53 /


Wycieraczkę chce usunąć i to pewnie zrobię najszybciej, szkoda jedynie, że otwór nie jest na środku. Tylną lotkę na teraz mogę najbardziej odpuścić (zawsze będzie na czym postawić piwo na zlocie) no a kiedyś przed lakierowaniem auta blacharz zrobi to porządnie z resztą blacharki. Ale te listwy mnie strasznie kłują... Zresztą tu nie chodzi o "zaślepki" (o ile jedynym rozwiązaniem bez blacharza są właśnie jakieś zaślepki) o średnicy 20-30mm tylko coś małego co nie będzie się rzucać w oczy, spróbuję zdjąć te listwy i zobaczę jak to w ogóle wygląda.
Szafa, no właśnie dlatego, że jest wyższa i brzydsza :)
A co do niszczenia auta, nie wiem jak to napisać... Mam 25 lat. Dziś, jestem Wami 20-25 lat temu, tak samo jak Wy wtedy, ja dziś też mam różne głupsze czy lepsze pomysły, to zaliczam akurat do tych nie najbystrzejszych aczkolwiek chciałbym na ten czas bliżej nie określony kiedy nie wyślę auta do robienia pozbyć się tych listew bo po prostu mi się strasznie nie podobają, a kto wie, MOŻE wymyślę jakieś pasy żeby nakleić na boku czy coś, myślę, że na pewno da się to jakoś rozwiązać.
A na wiadro mam na razie za mało mocy ;)

Jędruś / 2024-02-05 11:11:49 /


Odnośnie listew to chodzi o to, że drzwi mają wspawane takie grzybki do klipsów. Jedyny sposób na ich usunięcie to ich zeszlifowanie. I wtedy całe boki do lakierowania:) Powodzenia

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-05 11:17:46 /


Odcień lakieru pod listwami będzie prawdopodobnie inny.

PiotrekFCapri / 2024-02-05 11:18:20 /


Jak zdejmiesz listwy to połamiesz spinki i zostaniesz z listwą w ręku i z chujowymi mocowaniami tych spinek na drzwiach, czyli najgorsza z możliwych opcji.

Pamiętaj, że jeśli usuniesz te mocowania spinek to już nie wrócisz do możliwości zamocowania listew - no chyba, że na klej do szyb.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-05 11:19:28 /


A własnie. Nie tylko drzwi mają te grzybki tylko również błowniki przednie i tylne.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-05 11:20:57 /


iii zepsuli plany, to w takim wypadku chyba tam na razie nie zaglądam tylko odmaluje te listwy żeby się tak nie różniły od siebie :(

Jędruś / 2024-02-05 11:23:27 /


Akurat te listwy wyglądają i na Capri i na Granadzie jak kupa z włosem. Niestety ich usunięcie wiąże się z pozbyciem się tych grzybków, co jest operacją w jedną stronę, wymaga szlifowania... Ale jakby to zrobić delikatnie dremelem i zrobić zaprawkę, to może się udać. Ale po zdjęciu listem zazwyczaj okazuje się, że lakier pod nimi jest mniej wyblakły.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-05 11:41:30 /


te zaślepki 20-30mm to podałem jako przykład do zamaskowania otworu wycieraczki, bez żadnej ingerencji
Do małych otworów są różne inne

z tymi listwami nie jest tak jednolicie
te krótkie na błotnikach mają kołki z gwintem, od drugiej strony są nakrętki, można to bez problemu (o ile się nie urwie) odkręcić, zostaną dziury na błotnikach
tylko ta na drzwiach ma "grzybki" , takie jakby wystające łby gwoździ
nie usuwaj ich, będziesz później klął jak ci przejdzie ochota na tuning, dodatkowo z przodu listwy drzwiowej jest jeden wkręt a w drzwiach nitonakrętka

a co do tych 25 lat, jak większość tutaj wiem jak to jest, też modyfikowałem, tylko wtedy Capri było na pęczki, części do nich też i ceny były biedronkowe, teraz to już klasyk i trzeba się pięć razy zastanowić zanim się coś zmieni nieodwracalnie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-05 11:45:10 /


Te 20-30mm też tak luźno dla przykładu rzuciłem także spoko. Spodziewałem się tego argumentu o Capri kiedyś i dziś ale nie sądziłem, że jest to w ten sposób rozwiązane bo na razie (jak się okazało na szczęście) jeszcze tam nie zaglądałem. Ale tak jak mówię, na ten moment listwy i lotkę odpuszczam i myślę, że mogę być Wam wdzięczny, że mnie uprzedziliście. Ale kiedyś pewnie będę chciał się ich pozbyć co biorąc pod uwagę, że były wersję Capri bez tych elementów nie będzie takie kłujące.

Jędruś / 2024-02-05 12:04:27 /


A wątpię też żeby za jakiś czas zaczęły podobać mi się listwy czy żebym czuł potrzebę posiadania tylnej wycieraczki (gdzie i tak staram się jeździć po suchym), z lotką mam czas ale od zawsze podobał mi się tył bez niej. :)

Jędruś / 2024-02-05 12:09:40 /


Aa, i rozumiem ten argument bo w każdym innym temacie zastanawiam się dwa razy żeby robota była możliwie bezinwazyjna

Jędruś / 2024-02-05 12:13:42 /


Ja tam bym się tymi listwami nie "orał" są, to są...w końcu to Super GT. Jak się nie mylę, to one i 2.8i miały te listwy, a więc jakaś tam wersja "specjalna" i różni się od reszty Capri. W ogóle bez niczego na boku to też, jak dla mnie pusto. A nie nakleisz paska z S. Na dzień dzisiejszy, to w oryginalnym stanie zabytki mają swoją wartość. Tak samo lotka. To nie dwójka sprzed 78, więc ma i lotkę. A gdy znudzi Ci się żaluzja, zdejmiesz zaślepkę i założysz spowrotem wycieraczkę. Pamiętaj, każdy Ford Capri jest legendą, wielu ludzi marzy o nim. Masz zaje...ty samochód i tego się trzymaj.

c3capri / 2024-02-05 17:57:08 /


Są takie specyfiki, że jak je wetrzesz w te listwy to będą miały jednakowy kolor.... swoją drogą ciekawe że te na drzwiach mniej wyblakły :D Listwy zostaw, wycieraczke jak musisz to wykręć - gumową zaślepkę pewnie dobierzesz w to miejsce

Ale żeby trójka wyglądała lepiej bez lotki ? No nie wiem :p

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-06 07:53:04 /


Albo dobierz listwy do kompletu, tak żeby pasowały, mam kilka
https://www.capri.pl/market/104290
Klipsy też mam

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-06 09:08:27 /


Zamówiłem tę zaślepkę w miejsce wycieraczki to pomaluje się ją w kolor i założy. Listwy z braku laku, na razie, muszą zostać, jedynie je na aucie odmaluje żeby jednolicie wyglądały. A lotka tak samo jak listwy, na razie do remontu musi zostać.

Jędruś / 2024-02-06 14:00:59 /


jak zamówiłeś tą tańszą to ona pasuje do wszystkiego, ta droższa jest do konkretnego otworu, teraz widzę że ta z linku powyżej 30mm, raczej za duża, kupowałem takie mniejsze, trzeba poszukać odpowiedniego rozmiaru

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-02-06 14:16:19 /