logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » DVLA V5C

DVLA V5C

Kumpel dostarczył mi z UK auto wraz z wydanym przez DVLA dokumentem V5C - na moje oko kompletnym [obustronnie zadrukowana kartka A4, składana w pół do formatu A5]. Tymczasem przy próbie rejestracji panienka w okienku upiera się, że A4 to dopiero połowa V5C, który winien mieć format A3, składanego na cztery do formatu A5.
Pewnie bywa na tym forum parę osób, które rejestrowały wózek przytargany z UK albo które jeżdżą obecnie w UK na ich tablicach. Uświadomcie mnie, kto ma rację.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-13 09:57:47 /


Chociaż raz będę Ci się mógł zrewanżować informacją, Krk. :)
No, niestety babeczka ma rację. Dokument, który dostajesz wraz z autem składa się z dwóch, połączonych perforacją, kartek A4. Na fot.1 masz wygląd drugiej strony. Generalnie jest ona potrzebna do przerejestrowania auta na innego właściciela. Pytanie czy na pierwszej stronie widnieją już Twoje dane. Bo jeśli nie - obawiam się, że najpierw Twój kolega będzie musiał niejako przerejestrować auto na Ciebie (w UK), wtedy daje ten dokument - jedną stronę, a Ty dostajesz na swój adres (nie wiem czy wyślą poza UK) nowe dokumenty pojazdu 2 x A4.
Jeśli będziesz miał jeszcze problemy, to mam do dyspozycji specjalna książeczkę z przepisami odnośnie takich przypadków ale mogę się w to wgryźć dopiero wieczorem (i ewentualnie Ci to wysłać mailem jakimś - fotki, bo fax mi padł), jeśli chcesz. Teraz już muszę do roboty uciekać!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-13 10:36:48 /


No i co dalej, Milo ?????
Czas ucieka - nie wiem czy go ciąć czy jest jakieś wyjście...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-16 01:26:18 /


Krk4M a masz ta karktke co MILO pokazal na pierwszym zdjeciu??

Najpewniej tak bo ta "druga" jest potrzebna poprzedniemu wlascicelowi zeby wyrejestrowal auto...

Ogolnie to nie wiem jak mozna kupic auto w UK i dostac obie te strony od wlasciciela bo nie bedzie mial mozliwosci wyrejestrowania pojazdu i jak popelnisz wykroczenie to idzie na jego konto, fotoradaty itp. Tzn moze Ci zaufac ze przerejestrujesz na siebie no ale zaufanie to troche malo jak sie kogos pierwszy raz na oczy widzi...

Jak zwylke w IVRP robia problemy panie w okienkach ://

Niewiem jak mozna rozwiazac ten problem...mozliwe ze zalezy to od dobrej woli kogos w urzedzie wiec kawa i bombonierka moze pomoc ale....CBA czowa :P Szczypinskiej zrobili zdjecie w parku z lapowka to pewnie Ciebie w urzedzie tez moga ustrzelic (joke!)

Pozdro

Porter Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-17 15:55:42 /


Mialo byc Sawicka a nie Szczypinska :PPPP ale czy to wazne?? :))

Porter Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-17 16:26:53 /


Dowcip polega właśnie na tym, że mam pierwszą kartkę i mogę ad mortem defecata przedłużać sobie internetowe ubezpieczenie na dotychczasowego właściciela, a dopóki tej kartki nie odeślę do DVLA ze swoim podpisem, to wszystkie wpadki lecą na niego.
Nie moge tylko zarejestrować auta na siebie w PL, a osobiście takie było moje założenie przy kupnie. I nie rozumiem dlaczego w GB została ta druga kartka, a nie pierwsza :(
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-17 16:42:31 /


hmmm...no to jedyne wyjscie jakie widze, jesli Ci zalezy na aucie, to tak jam MILO proponowal, przerejestrowac na siebie i wtedy dostaniesz kompletny dokument V5C.
Pewnie bedzie problem z wyslaniem poza UK wiec chetnie urzycze mojego adresu :)

Jak jestes zaintresowany takim rozwiazaniem to pisz na maila.

Pozdro

Porter Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-17 16:52:26 /


Krk, mail poszedł. Na razie tak na szybko, bo jestem w biegu..
Ja kupiłem auto z całą dokumentacją - czyli również tę drugą stroną, którą gość musi odesłać do urzędu. Gościowi nie chciało sie chodzić, wiec mi zaufał. A auto niekoniecznie musi mieć ubezpieczenie :) - moje nie miało :D Nie polecam i pisałem o tym w innym wątku. Co do samej procedury, to koniecznie trza mieć adres w UK, bo do PL nie wyślą - pytałem. Drugi dokument zostaje wypełniony danymi NOWEGO właściciela (czyli powinny być Twoje dane, Krk). To zostaje wysłane do urzędu a Ty jeździsz z dokumentem z danymi poprzedniego właściciela. Co ważne - MUSISZ mieć przy sobie umowę kupna-sprzedaży. Ale niektórzy mówią, że nie jest to wymagane. Po tygodniu przychodzi Ci na adres (UK - przypominam) z Twoimi danymi wpisanymi na PIERWSZEJ stronie a druga jest czysta. Tę drugą ludzie często odrywają i chowają po domach, bo jeśli zdarzy się fakt, że dokumenty zastaną skradzione z autem, to tego samego dnia złodziej może LEGALNIE [:)] przerejestrować auto na siebie. Nie wiem po cholerę ludzie to odrywają, bo teoretycznie, gdy złodziej zostanie przyłapany nawet z pierwszą stroną, na której notabene widnieją NIE JEGO dane, to i tak policja go nie zatrzyma, bo może powiedzieć, że auto pożyczył a oni uwierzą, bo nikt nieznajomy nie daje obcemu dokumentów auta a nikt przy zdrowych zmysłach nie zostawia dokumentów w aucie. To tyle w skrócie.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-17 17:40:28 /


siemka. Kupiłem takze auto w UK, ale dostałem tylko taki zielony świstek od sprzedającego, myslałem ze na tym i na mocie zarejestruje pojazd, ale niestety nie!

Na szczęscie mam rodzinke w anglii i powiedzieli zebym ze strony dvla.gov.uk wydrukował forme v62 wypełnił podpisał i wysalł do nich z 25 funtami.

Oni wysłali to do dvla z kasa i moja umowa. teraz czekam na pełny dokument.

A jezeli kupujesz auto od angola to on odrywa z dowodu ostatnia czesci(fioletowa)
"Permament exporter" i wysyła do Dvla. Ty masz cały dowód a on ma wyrejestrowany pojazd.



luki90 / 2008-09-18 15:53:31 /


Dokladnie
A chcac oszczedzic mogles dolaczyc maly zielony suplement do V62 i nie musialbys placic tych 25 funtow.

wąż Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-18 18:15:43 /


a no :) a czy wysłanie fioletowego suplementu o trwałym eksporcie wystarczy żeby DVLA już nigdy nie ścigało mnie o podatek drogowy? auto oczywiście już nigdy nie pojawi się na wyspie.

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-18 21:18:21 /


jesli juz nie wroci na wyspe to tak

wąż Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-18 22:34:02 /


Jak rejestrowaliśmy XJ600 w naszym Wydziale Komunikacji, to oddali cały v5 nie naruszony. I powiedzieli, ze wysyłają co jakiś czas info do DVLA o zarejestrowanych w PL pojazdach, zeby urząd w UK je wyrejestrował. Nie wiem na ile to zgodne z rzeczywistością.

Mysza liil (EM) / 2008-09-19 08:14:44 /


Prawda
mi powiedzieli że około raz na miesiąc wysyłają do UK informacje o zarejestrowaniu pojazdu w naszym kraju

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-19 09:18:42 /


A czy NFZ wysyła co miesiąc NHS raport o stanie zdrowia emigrantów...? :/

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-19 12:37:30 /


Emigrantów nie, ale niewolników - powinien ;) Przeciez te pojazdy same nie wyemigrowały do PL!

Mysza liil (EM) / 2008-09-19 15:32:18 /


witam mam takie pytanko, czy w jakiś sposób można dotrzeć do właściciela pojazdu po numerze rejestracyjnym ?? sprawa wygląda następująco koleś w Polsce dostał za długi autko z Anglii kierownica normalnie po lewej stronie, dostał do niego przegląd (VOSA) i dostał jakiś dowód ale jak się okazuje jest on jest od innego autka. I teraz pytanie czy w jakiś sposób mogę zdobyć dowód rejestracyjny lub namiar na kolesia ?? Lub jakiś inny spasób żebym mógł autko zarejestrować w PL.

Boronet Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-12 07:33:26 /


jest taka baza, z ktorej dowiesz się wszystkiego, jakie naprawy, jakie wypadki, jakie kolory i właścicele, ale trzeba mieć login i hasło...

Mysza liil (EM) / 2009-03-12 08:02:41 /


a gdzie można taką bazę znaleść i kto morze mieć hasło i dostęp, pewnie to opcja płatna jest ??

Boronet Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-12 10:00:46 /


Potrzebuje pomocy kupiłem ostatnio motor od handlarza ktory przywiózł go z anglii otrzymałem od niego nastepujące dokumenty ktore pokaze ponizej a takze w razie problemow spislame z nim umowe o legalnosci i mozliwosci rejestracji auta

Pepi / 2009-09-06 14:34:12 /


dodam jeszcze ze motorek był odkupiony z parkingu policyjnego bodajze bo jak twierdził handlarz byl pokradzieżowy, no i jeszce moze to ze umowe mam napisać sobie sam bo jak twierdzil nie bedzie z tym zadnego problemu bo dokumeny sa czyste. moze jest ktos z wrocłąwia kto by mi pomogl? ewentualnie bedzie i dobra pomoc forumowiczow. z gory dzieki

Pepi / 2009-09-06 14:37:44 /


Po pierwsze - nie zadales pytania. Po drugie - co twoj problem ma do starych fordow?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-06 14:38:54 /


moze to Ford Motor Company ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-06 14:53:57 /


Pepi dokumenty które otrzymałeś są ok, to typowy dowó rejestracyjny w angli.
Z prawej strony tam gdzie jest NEW KEEPER wpisz swoje dane osobowe i musisz to wysłać do angli do DVLA(taki ich urzad gdzie dokonujesz przerejestrowania) oni odeslą Ci takowy sam dowód osobisty z twoimi danymi. Poszukaj w internecie adresu do DVLA , Swansea, jak bedzie problem to napisz na priva.

Hoover 3M / 2009-10-09 23:37:19 /


Niestety PANI W OKIENKU MA racje cały dowód rejestracyjny to format A3, ale z tego co sie orientuje nie powinno byc problemu z zalatwieniem calosci ktora masz polowe? podeslij foto na priva jak cos pomoge w odzyskaniu "drugiej połówki"
P.S. Nie prowadze biura matrymonialnego;)

Hoover 3M / 2009-10-13 23:47:22 /


Hoov, a jak sie nie uda tej polowki, to moze 0,7 zalatwisz? ;)

Mysza liil (EM) / 2009-10-14 12:10:46 /


litra lepiej:)

Hoover 3M / 2009-10-14 22:53:31 /


Taa, lepiej jak jest wiecej.

Powiedzcie lepiej, czy da sie zarejestrowac w PL nissana skyline z kiera po prawej stronie.

Z lewej podobno nie bylo, poki nasi sie za to nie wzieli ;P
#1#

BTW, czy ta przerobka to na bazie jakiej Primery?

Mysza liil (EM) / 2009-10-15 11:11:22 /


zdjecie:

Mysza liil (EM) / 2009-10-15 11:11:42 /


Nie wiem czy Ci to coś pomoże Mysza, ale mam pedalskiego nissanka i na forum też sie zaanonsowałem. I z nudów skyliny też kiedyś oglądałem. Reasumując: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/56490-rp-vs-skyline/

Wątek jak zwykle urwany, ale jakby co to można się gościa zapytać czy załatwił.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-15 13:59:31 /


ja mam dokument bez czesci 9 zoltej czy bede mogl zarejestrowac anglika z gory dziki za pomoc pozdrawiam jaro

jaro28 / 2011-01-08 23:51:22 /


Na moje oko tak - Part 9 dotyczy sprzedania auta handlarzowi/komisowi na terenie UK, więc możesz tego nie mieć. Ja swoje auto (patrz początek wątku) zarejestrowałem w końcu BEZ ŁASKI i BEZ ŁAPÓWKI nie mając całej drugiej kartki A4.
Wystarczyło pójść z tym do kierownika WRP, który stwierdził, że panna w okienku się mądrzy.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-09 00:25:54 /


Tak jak pisze KRK4M...jedyne co potrzebujesz to 1 ( jedna ) karta A4...(zielona) gdzie widnieja wszystkie dane samochodu.
Druga czesc ( czyli druga strona A4 ktorej dosc czesto nie ma ) powinna byc wypelniona przez poprzedniego wlasciciela w odpowiedni sposob - przynajmniej tak zrobilem z poprzednimi 8-oma samochodami.
Jesli samochod jest na ciebie - powinna wypelnic twoj nowy adres itp...ale jesli mieszkasz na stale w Polsce-powinny byc to sekcja dotyczaca permanentnego exportu-pozdrawiam.

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-10 13:59:26 /


dzieki wam bo juz myslalem ze bede mial problemy z rejestracja

jaro28 / 2011-01-10 19:24:10 /


Słuchajcie odgrzebywany wątek ale nie ma sensu zakładać nowego, ktokolwiek wie lub może pomóc ( fora typu angliki itd przewertowane ale nie ma tam jednoznacznej odp)

Autko ma Mot, prawie kompletny dowód v5c (tylko bez 9 podpunktu), tax się kończy, chodzi mi o to jak i czy można ubezpieczyć w polsce na dłużej niż ubezpieczenie graniczne na 30dni, autko ma się trochę pokulać po polskich drogach a potem być jak head & shoulders 2 w 1 :) I tu moje pytanie jak ugryźć temat by ubezpieczyć na dłużej niż 30 dni w jakich ubezpieczalniach i czym się podpierać ?

Nie interesują mnie problemy przy wypłacalności podczas dzwonu a spokój podczas ewentualnej kontroli

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-01 14:15:56 /


Z tego co się oriętuje to taki pojazd jeśli jest zabytkowy możesz zarejestrować w Polsce bez problemu, nawet jeśli ma kierę ze złej strony i po problemie.

Hoover 3M / 2012-08-01 01:22:40 /


o ile dobrze pamiętam pierwszą stronę, którą masz powienieneś mieć, a drugą wypełnia się przy kupnie i odsyła do urzędu komunikacji w UK.

tu jest wszystko
http://www.infoangliki.co.uk/articles.php?article=v5c

michalch83 / 2013-02-19 22:18:57 /