logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Pęknięty zbiornik paliwa Taunus TCII

Pęknięty zbiornik paliwa Taunus TCII

Pomocy! Cieknie wacha, nie leje się ale kapie stale, podejżewam że puściło poprzednie klejenie (bak był walnięty o coś mocno i zaklejony jakimś szarawym plastycznym badziewiem). Czym to zakleić na szybko ewentualnie kto gdzie i za ile w okolicach Żoliborza w Wawie może zaradzić? Nie ukrywam że nie uśmiecha mi się ściąganie baku, pęknięcie nie jest duże bo "łatka" 2x4cm dała rade ale taka łatwopalna plama pod autkiem to kiepska sprawa o kosztach zlanej beni nie wspominając.

Pozdrawiam i prosze o szybką radę/pomoc.

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-18 05:36:23 /


Jak pęknięcie, to może poxilina, tudzież inny badziew z praktikera [jakieś epoxydowe ustrojstwa mają w ulotce, że są do stosowania przy uszczelnianiu zbiorników paliw]. Jeśli pojedyncza dziurka, lecz to chyba nie w tym przypadku - oczyścić, nagwintować, wkręcić śrubkę, potem poxilina - u mnie trzyma już ponad rok.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-18 05:47:17 /


A moze drugi zbiornik? Zbiorniki same nie pękają, tylko przewaznie są przerdzewiale i ciezko cos z tym zrobic.

Mysza liil (EM) / 2007-10-18 07:46:30 /


u mnie jest to samo...mam dziurke srednicy ok 2-3mm,zalatwilem juz nawet bak aby go wymienic ale nie moge odkrecic sruby ;/ wiec chyba tez czyms zakleje albo zaszpachluje :D hehe

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-18 08:47:40 /


Jak śruby są zapieczone to da się je jeszcze odhaczyć przy pomocy lewarka i odratować w imadle.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-18 09:33:24 /


A nie prościej oczyścić do żywego, troche kwasu i zabielić a potem łatka z blachy np miedzianej i przylutować ją.

oldfield / 2007-10-18 12:18:57 /


A nie prościej założyć długą nasadkę 1/2", zerwać w cholerę te zardzewiale śruby od opasek, kupić szpilkę gwintowaną, uciąć ile potrzeba, zaklepać i zagiąć końcówkę i mieć nowe haczyki?

Mysza liil (EM) / 2007-10-18 12:46:13 /


A opaski pod zbiornik robie z opasek od butli gazowych.

Mysza liil (EM) / 2007-10-18 12:46:37 /


Dobra, potrzebuje załatać na szybko na 2 dni, kupiłem jakiś szajs do łatania zbiorników bez zlewania paliwa, wygląda jak 2 kolorowa plastelin, sprawdze i napisze wrażenia, a jak będe miał chwile wytchnienia to poprostu zdejme, osusze, zaniose do polutowania albo poszukam takiego bez przeszłości chociaż jak znam żyie to ciężko będzie...

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-18 13:14:40 /


Pamiętaj, żeby odtłuścić zbiornik w miejscu gdzie będziesz kleił.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-18 18:34:51 /


Sie wie ;) spuszcze wache, zrzuce i załatam, mam nadzieje że da rade bo pojawiła się opcja polutowania w pracy. Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-18 23:19:33 /