logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » kilka pytań

kilka pytań

Jako że w technikum byłem dawno temu to mam kilka wątpliwości na które pewnie znajdziecie mi odpowiedz. Zamierzam przerzucić większość przełączników jak również przekaźników na konsole centralną taką którą zrobiłem z aluminium. i teraz pytania.


kiedy potrzebne sa przekaźniki, znaczy wiem że wtedy gdy nie chcemy puszczac duzego prądu przez przełącznik, ale

czy do: wycieraczek, spryskiwacza, nadmuchu, czy lampki, też normalnie był użyty przekaźnik ?

Pospiech Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-10 14:23:15 /


Wszystko zalezy od obciążalności styków włącznika. Jeśli kupisz 10A to wytrzymają prawie wszystko. Przekaźniki przewaznie potrzbne są do światel mijania i drogowych, oraz klaksonu, i do podgrzewania tylnej szyby. Reszta obwodów działa bez przekaźników.

Mysza liil (EM) / 2007-11-10 16:06:30 /


Osobiscie stawiam na rozwiazanie z przekaznikami. Unikniesz przedluzania istniejacej instalacji elektrycznej, co wiaze sie z nierowna walka czlowieka z kablami (pewnie nie jeden z nas to rozumie), dolozysz tylko pare kabli, ktore w prosty sposob usuniesz przy powrocie do orginalu!!! Zrob to profesjonalnie i dokladnie bo plonacych aut juz chyba wszyscy mamy dosc.I nie jestem sprzedawca przekaznikow :)

GRYZOŃ / 2007-11-10 17:59:14 /


No powrotu do oryginału raczej nie będzie =]

Pospiech Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-11 14:27:46 /