logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » Moderatorzy

Moderatorzy

Ostatnio znów mieliśmy żenującą dyskusję na forum, która zakończyła się zamknięciem wątku przez moderatora. I o ile w dyskusji nie brałem udziału, choć przyznaję, że ubawiłem się setnie czytając, to sposób w jaki został zamknięty wątek wywołał u mnie niesmak.
W związku z tym chciałbym się podzielić z szanownymi moderatorami kilkoma spostrzeżeniami:
Moderator nie jest od tego, żeby bronić swojego kolegi, który się wygłupił i jedynym ratunkiem jaki widzi jest pomoc moderatora. Teksty w stylu "zamknij wątek bo się ze mnie śmieją" to już w ogóle szczyt.
Moderator powinien być anonimowy i skuteczny a nie manifestować swoje przekonania. Masz zamknąć wątek to zamknij, daruj sobie żałosny komentarz, chociaż Cię bardzo kusi. W ten sposób uniemożliwiasz odpowiedź tym, których atakujesz.
No ale "internecie wszyscy są twardzi", prawda?
Szczególnie jak ma większe uprawnienia niż reszta użytkowników...

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-25 13:17:33 /


Powiem troszkę z doświadczenia bo sam moderuje jedno z największych polskich for tematycznych (800.000 użytkowników) i moim zdaniem tematy 'zapalne' powinny być jak najszybciej zamykane a osoby prowokujące odpowiednio sankcjonowane.
Jeżeli się dopuszcza do rozwoju tematu to konflikt tylko nabiera na sile i bierze w nim udział coraz większa liczba użytkowników.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-25 13:30:29 /


Młody_wFe, zamknąłem wątek dlatego, że był żenujący, a nie dlatego żeby kogoś bronić. Wątek zaczął się robić drażliwy, bo zaczęły się osobiste wycieczki. Jeśli tego nie zauważyłeś, to trudno. Uważam, że takie wątki trzeba od razu zamykać.

Mój komentarz dotyczył nie tylko sytuacji wynikłej w zamkniętym wątku, ale generalnie wszystkich wątków - uważam, że spora grupa użytkowników wykorzystuje swoją REALNĄ anonimowość, żeby komuś dowalić (bo w twarz już nie tak łatwo komuś cokolwiek powiedzieć). I uważam, że to jest nie w porządku. Jeśli uważasz, że to jest żałosne, to szanuję Twoje zdanie.

Adam Lewandowski

Adas' Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-25 14:15:08 /


Młody_wFe, dopiero teraz doczytałem, że ubawiłeś się setnie... ja zdecydowanie nie... było mi przykro i tyle... i to jest główna różnica...

Pozdrawiam serdecznie!

Adas' Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-25 14:19:27 /


moja wypowiedz odnosi sie do wątku o kupnie auta z katowic:
jaka anonimowść ? Może poza 2 lub 3 osobami wypowiadającymi sie w tamtym wątku cała reszta jest dobrze kojarzona z forum jak i ze spotkań, zlotów itp.... duża część tych osób ma podane nazwiska i imiona w swoim profilu i co jak co ale nie są to jakies dzieci neostrady który lubią kopać leżącego.

"Młody_wFe, zamknąłem wątek dlatego, że był żenujący, a nie dlatego żeby kogoś bronić"

ale twój komentarz sprawił wrażenie że jednak kogoś bronisz. Ja tak to odebrałem.
pozdrawiam

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-25 14:35:10 /


Kohas 3M_U, bronię zasady która mówi, że jak coś do kogoś masz, to MU to powiedz. Osobiście. I prosto w twarz.
I tyle...

Zwróć uwagę (a'propos zamkniętego wątku), że to działa w obie strony. Uważam, że wszelkie osobiste wycieczki stanowią o małości człowieka. Anonimowość internetu dobrze widać na zlotach, Pucharze, etc. Spora grupa dziwnie się mija... Jakby sie nie znali... A przecież dopiero co sobie w internecie dokopali... NA PRAWDĘ uważam, że to nie jest w porządku. Sprawy należy załatwiać między sobą, a nie - ku uciesze widzów - publicznie roztrząsać pierdoły. Przejrzyj sobie różne historyczne kłótnie na capri.pl.... Żenujące... Normalnie jak scenariusz horroru w przedszkolu, tylko ludzie niby jakoś starsi... Internet powoduje, że z łatwością pisze się bzdury.... I dlatego zamknąłem tamten wątek. BO był bez sensu. A nie sądzę, żeby sensem było wzajemne opluwanie.

Ufff.... wyrobiłem limit na pół roku...

PS: przyznaję rację: będę zamykał głupie wątki bez komentarza.

Adas' Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-25 14:42:42 /


Ogólnie szkoda że moderator nie może wydzielać czy cenzurować postów a tylko zamykać (no chyba że się mylę). Zawsze dawałoby to możliwość kontynuowania wątku, który jest wartościowy a tylko poszczególne wypowiedzi: nie na temat czy obraźliwe w jakiś sposób byłyby wyrzucane.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-25 15:33:02 /


Moderatorzy maja taka mozliwosc i wierz mi - wartosciowego watku nikt by nie zamknal ;)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-25 15:34:43 /


A ja was i tak wszystkich kocham ;P
To mówiłem ja, posiadacz Granad i Taunusów oraz jednej znaczącej Anglii i znaczka Capri co go Eclipsowi dałem więc się pewnie nie liczy jako Capri ale przeboleję jakoś bo sobie pewnie kiedyś kupię i tak o czym nikt się nie dowie a jak sie dowie to i tak po fakcie juz będzie.
Pokój z Wami i jak to mówią prawdziwi Fordziarze, "bujaj budom"!!!
:D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 19:50:58 /


??? WTF

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 21:03:22 /


Zapek, nie wiesz nawet, że właśnie wymyśliłeś pozdrowienie fordziarzy :-D
Dorób do tego jeszcze gest. Proponuję: pięść, wysuwasz z niej kciuk i mały palec i ruszasz na boki tak jak słynne "bujanie budom przy potforku"

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-26 21:12:36 /


Niektórzy ostro przesadzaja co do Osoby Adama.
Jeśli już to kontynuujcie sobie na mnie.

Zapominacie że każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu.
A niestety ale jest pewna różnica.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 21:38:48 /


Ustaw szereg o Panie!!! chciałbym znać swoje miejsce.... wyznacz mi je!

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-26 21:41:13 /


A może by jakieś bany tymczasowe czy coś?? albo nie umówmy się wszyscy na piwo. Pogadamy w realu.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 21:44:46 /


Nie ma w przepisach BANA za Ego wielkosci ksiezyca :P

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-26 21:46:11 /


konrad - wyluzuj już. ptasiek też. i wszyscy inni.
przestańcie sie zachowywać jak gówniarze...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 21:46:55 /


I love You ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 21:47:34 /


zapek, po ostatnich twoich wpisach śmiem stwierdzić że chyba zapisałeś się do Dzieci kwiatów, to pisałem ja posiadacz granady :)

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 21:49:54 /


Całe dnie karczuję teren z drzew, popierniczam z piłą łańcuchową i po tej potężnej dawce złaaaaa na wieczór ogarnia mnie miłośc do Was wszystkich kochani a szczególnie do tych, którzy w swej nieświadomości, koagulujecie z diabłem, szatanem ludzkich dusz, telewizją TVN i radiem RMF FM, które to sprowadzają Wasze dusze na tory prowadzące nie do stacji "Raj" lecz na bocznicę Wiary, Nadziei i Miłości. :)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 21:58:00 /


zapek - zmień dilera

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 21:59:34 /


ja z kolei chce numer do dilera :>

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-26 22:00:54 /


Zapek taka impra a Ty nawet nie zaprosisz?? jak śmiesz!!! pomiocie piekielnych niebios

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 22:04:50 /


Aaaa bo Biskup przyjechał Matizem.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 22:12:09 /


zapek??? !G.O.P! - dziękuję za rozładowanie atmosfery :)

Adas' Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 22:36:19 /


zapek

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 22:39:05 /


Ptasiek to ta chostia, utłukliśmy ją z kolegami z seminarium na proszek i zaczęła działac jakoś inaczej. Teraz za to wyraźnie czuję że moja dusza jest zbawiona.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-26 22:46:21 /


Wątek jest zamknięty, brak możliwości jego kontynuacji.