logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Nawiew w Taunusie - magiczny suwak

Nawiew w Taunusie - magiczny suwak

Mam takie pytanie zanim to rozbebeszę - co tam się w ogóle psuje ?

Objawy są takie , że czasem przesuwanie suwaka do samego końca włączy wentylator i coś tam ledwo dmucha (najwolniej jak to możliwe), natomiast czasem przesunięcie go do końca nie daje żadnego efektu i nawiew w ogóle nie działa. Czy są jakieś typowe usterki tego suwaka regulującego prędkością nawiewu ? Troche upierdliwie się jeździ ścierając szmatą szybę na każdych światłach ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-15 13:20:40 /


Ten suwak po prostu łączy styki, więc mogły się zasyfić po prostu i dla tego nie banglają. Styki są na wierzchu i jest do nich dostęp, spróbuj przeczyścić.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-15 13:28:39 /


może i tak być, ale jakby czyszczenie styków, lub podgięcie blaszki stykającej nie dało rezultatu, to jak odkręcisz wiatrak przy nagrzewnicy, to w środku są takie kuśtorki przy silniczku. I w starszych wersjach wiatraczka to się potrafi utegocić. Mi się tak zrobiło i efekty były podobne jak u Ciebie ... czyli czasem coś tam wiało, czasem bardziej, a najczęściej w ogóle. Ale oczywiście najpierw rozbebeszyłem deskę, suwaki, kupiłem "nowe" .... itd. ...

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-15 13:39:38 /


zawsze możesz skorzysstać z BOOOOSTERA , pociągnij za suwak i zamknij oczy przed starymi liściami ;)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-15 13:40:24 /


amator chyba miał na myśli rezystor dmuchawy, czyli regulator nadmuchu? ;)
Jeśli tam zrobisz bypass i będzie wiało na maxa, to znaczy, że to cholerstwo właśnie nawala.. a styki i tak warto przeczyścić, sam się kiedyś zdziwiłem ile tam syfu może być

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-15 14:36:40 /


Że tak zgeneralizuję:

Nie banglają kuśtorki, które czasem mogą się utegocic.
Weź boooostera z liściami podepnij pod bypas a cholerstwo będzie wiało na maxa.
;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-15 17:50:06 /


Taaaa... i wszyscy zainteresowani wiedzą o co chodzi, a nie zainteresowani nadal mają nas za dziwnych i utwierdzają sie w tym przekonaniu :)

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-15 17:59:28 /


Ja już wszystko zrozumiałem ;-))) Teraz żeby jeszcze nawiew zrozumiał o co mi chodzi i będzie dobrze ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-15 18:04:12 /


w razie w mam duzo takich nawiewow.

Classmobile / 2009-10-15 20:07:20 /


Też mam problem z nawiewem,przy temperaturach +15 i wiecej chodzi na wszystkich poziomach,przy niższych lub jak jest wilgotno niechodzi,pojeżdżę z 5-10 km. chodzi.Jak podepnę silniczek bezpośrednio pod akumulator to działa.Prysnołem nawet kiedyś WD 40 na te suwaki,to tak jakby pomogło,teraz znowu niedziała.

Łukasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-16 09:30:37 /


To znowu pryśnij. Ja nie wiem o co Wam kaman. Jak kupiłem Taunusa, to miał opisane przez Zapka rozwiązanie i działa bez zarzutu do tej pory ;-)

radzieckii / 2009-10-16 23:14:25 /


U mnie nie da się pociągnąć suwaka do siebie - chodzi tylko na boki - do siebie można nim szarpać i szarpać i nie chce wyjść - tak więc booster nie działa (choć jest namalowany na dźwigience).... do styków polecam bardziej KONTAKT SPRAY niż WD40 ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-16 23:30:27 /


Mike wiem że jesteś doświadczony i takie tam :) ale wiesz że do siebie możesz pociągnąć tylko w jednym miejscu?? :P

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-17 00:23:37 /


Nie mam nastroju do żartów bo mi ten cholerny nawiew nie działa i jestem wk....ony na maxa ....... jeszcze piszczący pasek którego nie da się napiąć dokłada swoje i po prostu nie wytrzymuje nerwowo ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-17 00:29:39 /


Daje (żeby Classa przebic) 667,- ;P

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-17 01:48:29 /


ok, głupie pytanie, ale o jakim "boosterze" wy mówicie?
żyłem w świadomości ze w taunusie jest wyłączone-wolno-szybko - gdzie tam jest 3 pozycja?? :) to standard czy jakaś opcja?

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-17 02:14:49 /


wyciągnięcie gałki do siebie przy pozycji na max w lewo (albo w prawo) to właśnie ony booster :)

Konar / 2009-10-17 02:16:41 /


i to ma każdy?? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-17 02:25:38 /


jesli udalo ci sie wyciagnac sama plastikowa koncowke i trzymasz ja w reku to nie , twoj tego nie mial.

Classmobile / 2009-10-17 03:08:04 /


buehehehe no wiec booster da się wyciągnąć na magicznej kropce - suwak max przesunięty w prawo na kropkę i pociągnąć do siebie - ale żadne liście nie lecą tylko ledwo się wiatraczek kręci ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-17 11:00:55 /


To nie lepiej było się od razu Bediego zapytać jak to włączyć? W moim ktoś się siłował i urwał ten kuśtorek. Dlatego mam dodatkowy włącznik.

radzieckii / 2009-10-17 14:06:37 /


Wyjąłem silnik z tego całego plastiku nagrzewnicy - podłączony do akumulatora na krótko śmiga aż miło - przez wtyczkę instalacji ledwo zipie .... WTF ??? Zmieniał ktoś kierunek obrotów ? W drugą stronę dmucha wręcz huraganowo ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-17 15:11:53 /


straty na kablach ? zaśniedziała puszka bezpieczników ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-18 13:26:50 /


Puszka bezpieczników została wyjęta - wyczyszczona - jest idealnie .... wtyczka od silniczka słaba ale spsikana kontaktem do styków .... może gdzieś słabe masy są .... trzeba będzie pruć środek przy okazji uszczelniania przed wodą i sprawdzić ;-PPP

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-18 20:37:38 /


ok, byle, w garażu, niby faktycznie na gałce od nawiewu jest kropka ze strzałką ale pociągnięcie powoduje jedynie odpadnięcie gałki :))) za pozostałą część cięgna tą metalową można ciągnąć i nic się nie dzieje, tzn nie wysuwa się.

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-20 01:19:28 /


Jak wcześniej już wyjaśniałem, kuśtorek się utentegotał. I nie bangla.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-20 01:40:06 /


Mac13k rozwiązanie jest na tyle cwane, że może przez 35 lat nikt w Twoim tauniaku z niego nie korzystał i się cyngwajs zastał. Bo nie wierzę, że trafiła Ci się jakaś uboga wersja na Turcję ;) tzn. jeszcze uboższa ...

Kiedyś podczas wachlowania tymi nawiewami, fotel nieoczekiwanie cofnął mi się do tyłu i wskoczył na ząbki. Chcąc się przytrzymać, schwyciłem odruchowo za suwak ... i jakież było moje zdziewienie, chyba nie muszę opisywać ;) To było moje pierwsze spotkanie z boosterem!

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-20 03:10:35 /


To chyba musiałeś przeżyć szok i chciałeś uciec z auta ;)

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-20 17:02:23 /


rozwalił mnie kuśtorek co się utęgotał.. :)))))))))))))))))))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-20 17:15:39 /