logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Zgubiłem tablicę rejestracyjną (jedną) - czy można na podstawie drugiej dorobić?

Zgubiłem tablicę rejestracyjną (jedną) - czy można na podstawie drugiej dorobić?

Jak w temacie, ile to kosztuje i czy to w ogóle się da zrobić, jaka instytucja się tym zajmuje? Czy gliny przywalą się, że nie ma jednej blachy? POMOCY!!!!!

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-05 23:25:40 /


zapewne musisz sie wybrac do urzedu z dowodem rejestracyjnym i tam wyrobia ci 2 nowe tablice (z tego co slyszalem to 1 ci nie dorobia) i prawdopodobnie bedzie trzeba kupic nowe naklejki na rejestracje i na szybe. ile to kosztuje to niewiem. a gliny moga sie przyczepic bo wszystkiego sie czepiaja:)

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-05 23:37:58 /


Niestety to co napisał Gleacken jest prawdą.Musisz udać się do Wydziału Komunikacji z tablicą,która Ci pozostała.Auto zostaje ponownie zarejestrowane,nowe tablice,nowe naklejki na szybę.No i oczywiście standardowe opłaty.A co wiąże się z tym ,równiez przepisanie OC na nowe numery rejestarcyjne.Dużo załatwiania,a gliny się czepiają(zalezy też w jakim mieście).Brak naklejki to mandat około 150-200zł(w tej chwili nie pamiętam).

Mycha / 2004-08-05 23:49:58 /


A tu masz rację :] dziś siedze se z Fantą w ręku na przystanku i takich dwóch chuderlaków w kombinezonie z napisem "POLICJA" podeszło i mnie spisało :] to są downy :]

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-05 23:52:00 /


Kuuuuurcze.... jak sie tylko przejaśni to chyba ide szukać tej tablicy na tej trasie po której jechałem... Ja to mam pecha z tymi tablicami.... raz mi zakosili spod bloku a teraz zgubiłem, jestem boski po prostu :/

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-05 23:55:24 /


Nie wiem, ile w tym prawdy, ale kumpel niedawno twierdził, że jego bratu bez problemu wydali jedną tablicę.

/ 2004-08-06 00:03:28 /


Nie możliwe ponieważ ostatnio znjomy jechał an wakacje.Zakupił bagażnik na rowery(taki ten co zakłąda sie z tyłu).Chcial tylko jedną tablicę,wlasnie na ten bagażnik,ale niestety nie jest to mozliwe.Czyli mając bagażnik musisz co chwile odkręcać tablice.Również jeśli tablica Ci się zetrze(zdarza się czasem) auto musi zostać ponownie zarejestrowane.Ale jutro wybieram się do Wydziału Komunikacji po prawko więc się dowiem :-)

Mycha / 2004-08-06 00:08:40 /


Nie dostaniesz nowych nr tylko 2 tablice i dowod rej. nowy (45 zl sam dowod, blachy nie wiem ile).

Odpowiadam z mala niechecia ze wzgledu na reklame na zupelnie innym watku.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 01:24:23 /


kolega zgubil 1 rejestracje i dorobia mu taka sama bez zmiany numerow ale to we wloclawku

Michal FAZI / 2004-08-06 01:26:45 /


Hmmm mam nadzieję że i u mnie tak sie da zrobić... bo już 300 zł wydałem na tablice łącznie :] już 3 raz nie bede stał w tej pieprzonej kolejce przed urzędem na 9 godzin przed otwarciem :] Ale zawsze byłem pierwszy, wiecie jakie to zajebiste uczucie być pierwszym na 103450346973459836 chętnych???? :P. A tym czasem się trochę przejaśniło, więc spadam szukać tablicy, trzymajcie kciuki za mnie :D Pozdrawiam!!!!!!!!!! i pamiętajcie, zawsze wkręcajcie tablice 1532 śrubami i dla pewności przyklejajcie se je na sylikon czy jakieś inne gówno :] Narazie. Do zobaczenia na Gryźlinach w przyszłym roku, bo w tym mnie nie bedzie (szkoda).

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-06 05:11:00 /


No i nie znalazłem... Miejmy nadzieje że Michał FAZI ma rację :]

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-06 06:36:44 /


Kolega, szczęśliwy posiadacz punciaka (:-/) również zgubił tablicę w zeszłym roku. Drugą dał do skserowania w kolorze, zalaminował i do dziś na niej jeździ, a żeby się przekonać, że jest nieoryginalna, trzeba podejść i dotknąć. Dopiero z bardzo bliska widać, że trochę jakby inna. Lekko zakurzona jest nie do odróżnienia. Najlepiej założyć na przód, bo mniej się na przód patrzy.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 08:29:06 /


Arek nic nie mów wczoraj stałem od 4 rano dziś od piątej wczoraj byłem 26 a teraz czekam bo jestem 37 :P a czekam drugi raz tylko dlatego że na umowie i w dowodzie jest inny adres :P ślepota nie boli :P Pierwsza osoba przyszła o 24...............zajebiste uczucie :P buhahahah dla mnei to jest nienormlne :P sasa Ale w sumie jak by zrobić sobie nocną imprezke na schodach Wydziału Komunikacji to czemu nie .................

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 08:37:19 /


a u nas (Płock) dają numerki (jak u lekarza) najbliższy wolny termin wczoraj to 16 września!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a co do tablicy da sie jedną dorobić, tylko trwa to jakoś dziwnie długo:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-06 09:00:36 /


W urzędzie nei da się załatwić jednej tablicy. Jedyne rozwiązanie to zajechać do zakładu w którym robią tablice . U mnie w mieście facet na pdst dowodu rejestracyjnego dorabia jedną tablicę a koszt to ok 40 zł.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 09:06:38 /


Może i dorabia, ale znaczka z chologramem raczej Ci nie zrobi. I jak policja przy najbliższej kontroli taką tablicę zobaczy to na pewno sie przyczepi.

woz Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 09:41:13 /


a wspominałem że ten zakład dla urzędu komunikacji robi także tablice? Jest to(a przynajmniej było jakiś czas temu) poprostu ominięcie drogiego pośrednika;/

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 09:44:42 /


chłopaki nie straszcie z tymi kolejkami,bo ja po prawko dzis idę :-(

Mycha / 2004-08-06 09:48:15 /


Panie władzo, ta naklejka to odpadła .... :)

kilka razy już widziałem jak rogi takiej naklejki zaczęły się pięknie wywijać na zewnątrz, zwiastując zbliżający się koniec ich kariery na tablicy rejestracyjnej.
Chociaż nie wiem czy policja aż taką wagę przykładają do naklejek. Na samym początku miałem kontrolę drogową a na szybie widniała jeszcze naklejka ze starymi numerami WND ... co nijak nie możnabyło pomylić z tablicami NDZ ....
nawet nie popatrzył :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-06 09:51:52 /


moim zdaniem dorobią jedną w WK legalnie, tylko, że to trwa jakieś 2 tygodnie:(
trzeba zadzwonić i zapytać:) a po prawko jest inna kolejka:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-06 10:12:28 /


Eheh stałam po prawko TYLKO 4 godziny.Udało mi się,a u mnie jest jeden pokój w którym są panie od prawka i od tablic i innych badziew.

Mycha / 2004-08-06 16:27:56 /


no fakt w urzedach komunikacji to jest koszmar ja juz trzy miechy jezde motorem na miekim dowodzie bo niechce tam calego dnia tracic ostatnio bylem pol godziny przed otwarciem i zobaczylem taka kolejke ze dalem se spokoj :)

Michal FAZI / 2004-08-06 17:50:45 /


Od dnia 1 maja 2004 w Wydziale Komunikacji bez problemu dostaniesz nowa jedna tablice. Jest tak przynajmniej w Poznaniu. Kosz to 40 lub 45 zl (nie pamietam). Nie zapomnij tylko wziasc tej ktora Ci pozostala i dowodu rejestracyjnego bo zmienia Ci tez naklejki z hologramem i numerem.

pozdro!!!

mike_82 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-07 14:46:04 /


Witam, właśnie wróciłem z biwaku no i widzę po dłuższym czasie sporo odpowiedzi - dzięki wielkie!!!

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-08 20:58:36 /


Sprawa tablicy załatwiona, w związku z różnymi zdaniami na ten temat tłumacze jak jest na prawdę (przynajmniej u mnie) - nie ma problemu z dorobieniem tablicy, koszt to 41 zł + koszt znaczka skarbowego (5 zł) i koszt przelewu (3,50 zł) czyli razem 49,50 zł za jedną tablicę. Czas dorobienia do 1 tygodnia. Ja to załatwiłem w urzędzie miejskim. Jak ktoś zgubi tablice, to pisać do mnie ja już w sprawie tablic jestem doświadczony :P Pozdrawiam!

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-10 21:03:58 /


w takim razie sie zmienilo, jak zgubilem blache trzy lata temu to kazali wymienic komplet

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-11 07:47:32 /


witam, mi niedawno z kaszla skroili pod chata tablice, jezdziłem tak przez tydzien- zgłosiłem na policji i miałem kwitek i pewnego dnia wracałem zupełnie nieprawdopodobna droga z imprezy o 2 w nocy i napity w trupa natknałem sie w krzakach an swoja tablice, bo tak to nowa rejestracja czyli kooło 200zł do zapłatyu by było, lepiej jedz i poszukaj i wogole to to zgłos bo moze ktos oddał na plicje twoja blache, ja znalazłem 2 tzn swoja i czyjasc- ktos swinał i pojechał najpewnoej na stacje benzynowa, i ta druga oddałem na plicji zeby sie ten ktos niemartwił ze tez ma 200zł w plecy

grzech / 2004-08-11 16:38:30 /


Jeśli chodzi o kolejki do rejestracji w Gdańsku to problem teoretycznie rozwiązany:
http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=531713

Jak będzie w praktyce?

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-12 11:11:23 /


ku... teraz to se moga, akurat jak spedzilem kilka dni w kolejkach :/

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-12 22:18:59 /


Camaro, nie tylko to się zmieniło. Kiedyś do "miękkiego" dowodu dawali tablice tymczasowe z czerwonymi literami i cyframi. Dawno już nie wiedziałem takich tablic.

/ 2004-08-12 22:23:45 /


Bo czrwone tablice dostajesz tylko wtedy jeśli zgłosisz się zarejestrowac auto bez ważnego przeglądu.Dostanies je tylko po to żeby dojechac na przegląd.

Mycha / 2004-08-12 22:55:33 /


nie tylko na przeglad, jesli samochod byl z innego wojewodztwa to musza go sprawdzic i dlatego nie rejestruja od razu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-12 22:59:18 /


Z innego woj juz nie daja czerwonych, juz ja rok temu dostalem zwykle a byl z wielkopolski taunusik.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-13 10:21:55 /


Bo teraz dają już od razu stałe tablice (z czarną czcionką), tylko miękki dowód na nie na miesiąc.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-13 11:05:50 /


Jarecki to ciekawe ja w zeszłym tygodniu widziałem ze 100 aut z czerwonymi (próbnymi) polskimi tablicami

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-15 01:23:04 /


mam pytanie, będe wymieniał szybe czołową, ponieważ obecna ma straszne rysy akurat na wysokości oczu kierowcy, pytanie czy po zmianie szyby idąc do wydziału komunikacji dostane tą naklejke bezproblemowo? ile trzeba na coś takiego czekać? czy moze wystarczy jakoś przekleić ze starej szyby?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-27 01:41:58 /


Tą naklejkę możesz dostać nową, jak zmienisz szybę to:
1) możesz spróbować ją odkleić przy pomocy suszarki, podgrzewając ją ale trzeba to zrobić bardzo powoli i delikatnie, a i tak nie zawsze się to udaje.
2) wymieniasz szybę a ze starej wycinasz kawałek i wozisz ze sobą jednocześnie idąc i zgłaszając do wydziału komunikacji że wymieniłeś szybę bo uległa uszkodzeniu, wtedy wnosisz stosowna opłatę i czekasz na nową naklejkę z tymi samymi numerami ja tak zrobiłem mając hiper auto marki oltcit :).

keram / 2007-01-27 02:02:51 /


weź coś ostrego(żyletka) szuszarką podgrzej i powoli odklejaj, już tak robiłem i było dobrze:)
Wujek też rozwalił szybe, pojechał do firmy co wymieniają szybki i też mu szuszarką podgrzewali:) w obu autach trzyma się elegancko a jak masz obawy to przeprowadz próby na jakims hologramie

Havel aka Gaweł Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-27 02:03:29 /


A w urzędzie komunikacji w ciągu 5ciu minut (plus ewentualna kolejka) dostajesz nową za kilknaście lub dwadzieściacoś PLN. I po co tu się z odklejaniem, wożeniem wycinków szyby bawić. Tylko trzba iść nie na ostatnia godzine przyjmowania bo wtedy się zdarza, że "pani jadzia" która obsługuje drukarke już zrobiła se fajrant :p

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-27 05:43:49 /


łooo fajnie:) dzięki chłopaki, w poniedziałek lece do urzędu, jeśli cena naklejki jest tak niska to super irzeczywiście niema sensu się bawić w odklejanie, w wydziale wystarczy dowór rejestracyjny i jakies podanie o nowa naklejke? zimą niema kolejek bo mało kto rejestruje więc luż.
Pamiętam jak latem przerejestrowywałem to zajeło mi to miesiąc, a kumpel jesienią przerejestrował w 2 godziny:)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-27 10:14:46 /


Jeżeli jesteś włąścicielem samochodu to wystarczy dowód rejstracyny i twój dowód. W przpadku wielu współwłaścicieli dowody osobiste ich wszystkich. Oświadczenie wypełnia się przy okienku.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-27 14:00:33 /


17 zł kosztuje nowa naklejka

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-28 19:36:10 /


ja bym tam wolał odpalic suszarke, nie chodzi o te 20PLN tylko jakoś nie lubie odwiedzać urzędów i czekać na wszystko "tylko" 2 godzinki..:)

Havel aka Gaweł Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-29 15:39:11 /