logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » jak zaprogramowac radio :)

jak zaprogramowac radio :)

ale takie od capri z mechaniczna pamieca stacji :) jak nadusze na U to przeskakuje na stacje ... jak pokrece gałka z prawej i nadusze jeszcze raz to wraca do poprzedniej pozycji jak to przeprogramowac .. pokretła z prawj nie da sie wdusic..
(universum 11)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-31 18:18:47 /


Spróbuj wyciągnąć przycisk, ustawić nową częstotliwość pokrętłem, a następnie wcisnąć przycisk. Powinno zadziałać. Ustawiałem kiedyś w ten sposób starego Becker`a.

Mysza liil (EM) / 2002-07-31 20:52:01 /


ja naciskam "search" następnie "memo" lub przełączam na automatycze ustawienie....w moim sony :)))

starrsky / 2002-07-31 22:17:51 /


Starsky to nie chodzi o radio nowej generacji. Ja rozumiem że ty masz niezłe radio ale oni poruszają temat radii z lat 80-tych. Do pyt.: Jak będziesz z tym universum w Gryźlinach to Ci je zaprogramuje. Tak prawde mówiąc to niezłe patenty miały te stare radia tylko trzeba je kumać. Pomogę jak bedziesz.Bye

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-31 23:55:34 /


konrad .. bede dzieki :) jutro montuje
starrsky takie to umiem, ale chce w capri miec radio tez z epoki, pozatym "skaczaca" wskazowka nie moze sie rownac z "dyskoteka" na nowym sony czy innym pionierze :P

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-01 00:01:54 /


Mam takie Universum w służbowym Poldolocie.
Cholera ma nawet autorewers! :) Żeby je zaprogramować, trzeba faktycznie wyciągnąć przycisk, ustawić fale i wcisnąć go zpowrotem. autorewers u mnie jest na gałce głośności. Trzeba ją nacisnąć.

Damian / 2002-08-01 11:01:22 /


też mam na składnie coś takiego od merola... fajny bo kasete wkłada się od czoła a nie bokiem... i rególacja fal też jest na wyciągniętym przycisku a po ustawieniu trzeba przycisk awcisnąć :))

a z ciekawszych radii mam lampówkę od wołgi... wielkości skrzynki na pomarańcze :)) ale jaki dźwięk :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-01 11:26:33 /


Mam opisy oryginalnych radyjek do Forda, modele: 2002, 2004, 2006, 2008 jak ktos potrzebuje... (to tez stare radyja:)

Seemann / 2002-08-01 11:48:06 /


O ile dobrze pamiętam, bo robiłem to dość dawno, trzeba ustawić gałką stację, wyciągnąć przycisk (ten pod którym chcesz zapamiętać tę stację), wcisnąć do oporu, i po zabawie. Coke, jakie masz radio, może takie jak ja?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-01 17:24:27 /


bede na gryzlinach tak ze wszelkie proby programowania mile wskazane :) mam "universum 11"

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-01 22:26:46 /


dzieki za pomoc, rzeczywiscie trzeba wyciagnac przycisk nastawic stacje i wdusic :) , co do innych "funkcji" to moze ktos sie otientuje, z tyłu wychodzi taka biała "wtyczka" z około 8 otworkami (o ile dobrze pamietam) ktora zatkana jest kapselkiem z dwoma ... drucikami? tzn. wchodza w dwa z 8 otworkow a kształt wtyczki i kapsla uniemozliwia inne podłączenie .. i tu moje pytanie co to ?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-05 23:02:40 /


może zmieniarka :))) albo dżojstik na kierownice :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-06 08:14:16 /


no tak sie własnie zastanawiam, ... mozew wyjscie na jakis basowy czy cos ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-06 13:37:02 /


Brat mojej babci miał chyba takie radio w Zodiacu z 1971 r. (o ile dobrze zrozumiałem Twój opis). On miał w desce w otworze DIN radyjko z kasetą z owalem Ford (wprawdzie Made in Brasil), programowane przez nacisk gałek, a oprócz tego posiadał tzw. 8-track cartridge player - magnetofon na taśmy szerokie jak w video. Było to cholernie modne w amerykańskich i angielskich autach w latach 70-tych, i wymagało conajmniej 6-przewodowego połączenia ze wzmacniaczem radia.
Ale jak będziesz w Kraku za 2 tygodnie, to weź to radyjko ze sobą - mój ociec pewnie coś wymyśli.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-06 14:04:30 /


no własnie co do 6 przewodowego połaczenia radia z magnetofonem.. z radia dynda(ło) taka złaczka okragła z kilkoma otworami wyglada jak normalna wtyczka od starszych radioo odbiornikow np. do słuchawek :) czyli tam mozna podpiac inne cuda, np. magnetofon, i tu bede drazyc dalej,
1. czy ktos sie orientuje jak "opisac" to gniazdko (mozliwosc podłaczenia jest ttylko w 1 pozycji) w celu podłaczenia zewnetrznego źródła dzwieku, da rade podłaczyc magnetofon/cd/gramofon ;) ?? (wolał bym nie rozbierac tego radia...)
2. jak z sterowaniem? moje radio z tego co narazie rozgryzłem to działa tak ze lewe pokretło to on/off + głośnośc + barwa, prawe pokrętło zmiana czestotliwosci bez mozliwosci wciskania, no i do tego 5 przycisków od wyboru stacji 2 mw 3 fm (przełaczanie przez wcisniecie, programowanie przez wyciagniecie)... a jak mu zakomunikowac ze chce posłuchac czegos z kasety?

załaczam obrazek z podobnym radiem oraz ... to chyba własnie takie cuś ...

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-04 01:30:09 /


Ja właśnie podłączyłem magnetofon do takiego radia jak na zdjęciu tylko z innym panelem i złączkę mam wbudowaną w obudowę z nie na kablu. Jeżeli chcesz podłączyć magnetofon/cd lub coś innego to sygnał podłączasz do wejścia sygnału w radiu (2) a jeżeli chcesz słuchać radia to wyjście sygnału (1) ma być zwarte z wejściem (2). W magnetofonie powinien być przełącznik który jak włożysz kasetę to zamiast sygnału z radia podłącza sygnał z taśmy do radia a jak niema takiego przełącznika to można dać przekaźnik.

szecho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-15 14:04:59 /


dzieki zobacze jak to wtyczka dokładnie wyglada u mnie :)))
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-15 19:41:19 /