logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Temperatura zewnętrzna a niskie obroty...???

Temperatura zewnętrzna a niskie obroty...???

Każdego lata spotykam się z takim objawem w mojej gienie 2,0v6 otóż gdy temperatura zewnętrzna przekracza ok. 23 st C to w moim autku spadają wolne obroty o około 100RPM oraz zdarza mu się zgasnąć gdy np. stanę na światłach i muszę z 2,3 razy zakręcić nim spowrotem odpali(normalnie za pierwszym odpala)...domyślam się,że wynika to z rozrzedzenia powietrza i co z tym można by było zrobić ...bo troszkę jest to denerwujące...dzięki za odpowiedzi

gilmor / 2004-07-12 01:10:14 /


Siedze już od dłuższego czasu w temacie gażników i wtrysków benzyny ale jeszcze się nie spotkałem żeby jakikolwiek samochód aż tak bardzo reagował na temperature otoczenia. Pozatym jakbyś mógł podać więcej informacji np: czy występuje to po pełnym rozgrzaniu silnika czy na ssaniu też, czy podczas jazdy z równą prędkością nie masz tendencji do podszarpywania itd. itd. Najlepiej będzie jak wyjmiesz gażnik z samochodu, powykręcasz wszystkie dysze, zaworki, membranki sprawdzisz czy membrany i uszczelki są całe, zaworki pracują jak trzeba umyjesz i przedmuchasz powietrzem cały gażnik szczególnie dbając o wszystkie kanaliki których jest trochę w gaźniku. Jeden warunek: musisz mieć gaźnik a nie wtrysk benzyny. Sprawdź równiesz cały układ zapłonowy: przewody świece kopułka, palec, cewka. Jeżeli zrobisz to dobrze problem powinien ustąpić (robie tak na codzień w pracy i zawsze mi udaje się usunąć przyczyny). Życze sukcesu.
I jeszcze jedno: PAMIĘTAJ O WKRĘCENIU WSZYSTKIEGO DOKŁADNIE NA TO MIEJSCE SKĄD TO WYKRĘCIŁEŚ !!

DOBERMANNN / 2004-07-12 20:58:52 /


Objaw występuje na wpełni rozgrzanym silniku,gdy jest ciepło mam automatyczną skrzynię biegów oraz raczej jeżdżę płynnnie ale objaw gaśnięcia najczęściej występuje gdy mocniej przy hamuję i stanę...paliwo gaźnik widział z rok temu a wcześniej to z 8-lat temu więc pewnie pozsotawia wiele do rzyczenia ale samochód ma ogólnie nienaganną charakterystykę pracy dobrze się zbiera i niepali dużo...tylko czasami mu się zgaśnie obroty w sumie też mi nieprzeszkadzają poprostu pytam się z czystej ciekawości...

gilmor / 2004-07-12 22:30:50 /


Sproboj zmiejszyc mu lekko dawke gazu na reduktorze.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-13 13:12:14 /


Gdzieś już to było. Musisz poszukać na forum. Automat ma takie ustrojstwo jak przyspieszacz obrotów przy hamowaniu właśnie po to, aby silnik nie zgasł przy obciążeniu wspomaganiem pompy hamulcowej. Może to jest u ciebie uszkodzone?

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-03 09:12:58 /