logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Regeneracja tylnej półki w Capri

Regeneracja tylnej półki w Capri

Mam półkę, oryginalną, poklejoną gdzie trzeba żywicą, nawet z oryginalnymi wykładzinami. Potrzebuję ja teraz pomalować i mam pytanie jak to zrobić, aby wyglądała jak najbliżej fabrycznej.

Gdyby była czarna to pół biedy, bo wziąłbym czarny matowy lakier strukturalny i załatwione. Czarny mat to chyba kolor w którym ciężko się dopatrzeć różnic.

Ale jest szara. Jeden pomysł to szary lakier strukturalny, taki porządniejszy - Novol lub Profix, lub Master TROTON (dedykowany do kokpitu, a nie zderzaków). Ale obawiam się, że wyjdzie to zupełnie inny odcień szarości.
Drugi pomysł to bezbarwny lakier strukturalny Dinitrol, a na to akrylowy, dobrany tymi karteczkami w mieszalni pod kolor kokpitu. Ale czy to zda egzamin ?
Czy taką rzecz można zrobić ala fabryka czy się nie da ? Czy należy to robić samemu, czy też oddać do jakiegoś zakładu, bo będzie 100 razy lepiej i nie tak drogo ? Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-25 16:44:40 /


flockowanie (zamszowanie) koszt koło 150 zł i naprawde fajnie wyglada.. zeby uzyskac kolor jak trzeba potrzeba coś na wzór, poszukaj może gdzieś u ciebie też robią

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-25 17:19:59 /


No tak, flockowanie jest opcją, ale chciałbym jednak jak z fabryki - "plastik" wyłożony tylko wykładzinami w zagłębieniu.

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-26 08:55:06 /


ja u siebie zostawilem stara jako wzornik i dorobilem nowa z wlokna szklanego ,potem malowanie lakierem motip i poprzekladanie wszystkich dupereli ze starej deski mam tak 2 lata i lakierek sie trzyma dalej :)

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-26 18:17:56 /


Pomalowanie takiej deski lakierem strukturalnym to chyba dobry pomysł. Jak kolor bedzie troszkę inny to możesz pomalować też te boczne półki na głośniki i powinno być ok...
Ciekaw jestem efektu bo sam mam deskę z laminatu do wykończenia, planuje ją właśnie tak zrobić i powklejać wykładziny jak w oryginale...

Kilgore / 2011-01-26 20:15:45 /


a jaka wykladzine do tego kupic? no i jak mam wykleic ta polke, bo ttam sa takie zagłebienia. ktos ma jakis pomysł?

qtylovsky Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-10 20:37:02 /


wg mnie dobrze wyglada "głosnikówka" czarna, jak ja rowno poprzycinasz i dobrze skleisz w miejscach łączenia to nawet nie widac jest ze cieta, w razie W to lekko mozna ponaciagac ja....

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-10 23:20:26 /


glosnikowka? masz na mysli mate wygluszajaca?

qtylovsky Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-11 14:12:25 /


mata wygluszająca to nie jest, taki filc co sie obija szafy głośnikowe

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-11 18:39:17 /


aha, dzieki. a gdzie moge takie cos kupic? i to do sie np goraca para poukladac?

qtylovsky Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-11 20:30:36 /


No moim zdaniem ta wykładzina przypomina najbardziej taką wykładzinę biurową w kolorze ciemno szarym. Opcją numer 2 jest dorwanie wykładziny podłogowej z Capri i wycięcie zdrowych kawałków.

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-15 12:05:58 /