logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Firmy regenerujące przekladnie kierownicze

Firmy regenerujące przekladnie kierownicze

Rozmawiałem właśnie z dwiema firmami relizujacymi regenerację przekładni.


http://www.hydrosystem.pl
sama wymiana uszczelek - 350 zł + VAT
dodatkowo regeneracja listwy, szlifowanie zębów jesli bedzie taka konieczność - 60 zł + VAT
realizują zlecenia wysyłkowo, mają specjalną umowę ze spedytorem, przesyłka w jedną stronę kosztuje 17 zł
czas realizacji max 48 h

Wesoła ul.Broniweskiego 26
kompletna regeneracja 700 zl + VAT
realizują zlecenia wysyłkowo, przesyłki wg kosztów spedytora
czas realizacji max 1 tydzien

czy ktoś korzystał z ich usług i może coś na ten temat powiedzieć ?

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-29 10:59:04 /


Regenerowałem przekładnię do capri w hydrosystemie. Całkowity koszt usługi to około 700PLN. Podobno zrobili kompleksową regenerację z regulacją. Od początku nie najlepiej chodziła (z dużymi oporami), a po pięciu miesiącach zaczęła ciec.
Wysłałem po raz drugi w ramach gwarancji. Odesłali magiel z luzami na wewnętrznych końcówkach, których poprzednio nie było (luzów, nie końcówek). Na razie jeszcze nie cieknie, ale minęło dopiero parę dni. Nadal chodzi ciężko. Na moje pytania, dlaczego jest tyle niedociągnięć odpowiedzieli, że magiel jest stary i zużyty. To mi się bardzo spodobało i odpowiedziałem, że jakby był nowy i nie zużyty, to bym go im nie wysyłał, a za 700PLN poszedłbym na dziewczynki.
I w ogóle, czy nie mogli od razu uprzedzić, że regenerują tylko nówki sztuki?
Nie polecam. Jak dotąd nie spotkałem się jeszcze z zakładem, który zrobił taką regenerację solidnie i bezproblemowo. Ktoś coś wie?

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-29 11:14:52 /


Tak jest w gdańsku malutki zakłąd mieszczący sie praktycznie w 2 garażach kompletna regeneneracja krzyzaki listwa itd itp 400zł....podobno robią bardzo dobrze :)

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-29 11:28:35 /


Jesli listwa jest wporzadku to ja zregeneruje za 250.

Mysza liil (EM) / 2004-10-29 15:06:15 /


o !
i to jest konkretna propozycja !!! :o))

z przekladnią wszystko jest OK tylko cieknie coraz bardziej
więc skorzystam z Twojej oferty i przypomnę się jak juz dojdzie do jej wyciągania :D

do "orzeł":
czemu kazali Ci zaplacic 700 zl skoro mi powiedzili calkiem inne ceny ?
do capri drozej jak do granady ?

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-29 16:21:02 /


Tyle mi policzyli za całość usługi tzn rozebranie magla, wymianę uszczelek i regulację. Dokładnie 671 PLN brutto.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-29 16:28:08 /


Kup magiel od scorpiaka ja kiedys wkładałem i spoko chodziło zapłaciłem za magiel 250 zeta i dostałem przewody razem z maglem i końcówki drązków. Wydaje mi się że warto bo magle od scorpiaka sa bardzo dobre a raz miałem wlasnie taka regenerowana maglownice w granii i po roku lipa zaczęła znowu leciec i miec luzy.

MICHAŁ / 2004-10-29 19:46:32 /


Skun, te papraki na Oruni po dwóch tygodniach oddali $miechowi magiel w częściach bo sobie z nim nie dali rady. Nagengast zrobił, i owszem ale magiel w jedną stronę chodzi ciężko a w drugą paluszkiem. Ponadto ma luzy na zazębieniu i nie moga sobie z tym dać rady na gwarancji. Ja nie interweniuję, bo magiel ma gwarancję. Jedyny plus, to że nie cieknie.
Porządna regeneracja magla wymaga polerowania tłoczyska, bo nasze najlepsze magle mają już matowe tłoczysko. Nikt do tej pory poza przedstawicielstwem ZF w Gliwicach nie zaproponował mi tej operacji. Niestety kompletna regeneracja z fabryczną gwarancją za 2500zł.... To ja wolę 5 granad i zmianę magla raz w roku.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-29 19:58:59 /



Maglownica od scorpio bez żadnych większych przeróbek pasowała ?
Tak jest standartowo czy tez może są ich różne rodzaje, pasujące i nie pasujące ?
To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie, bo mysle ze sprawną od Scorpio bedzie łatwiej dostać niż od Granady.

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-29 21:54:58 /


granadziarz, ale ja mówie o zakłądzie który mieści sie w podwórku na ulicy Kościuszki we Wrzeszczu :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-29 22:02:54 /


W życiu nie spotkałem magla robionego przez nich, wiem że robią sworznie kuliste, a na regenerowanym przez nich wahaczu (do Audi 100 cygaro), kumlpowi przy 140/h odjechało koło z macphersonem. Więc radzę omijać ich szerokim łukiem.
Co do magla od scorpio to proponuję prześledzić posty Michała i przeczytać sobie jak u niego "świetnie" chodził. Co do pasowania jak ulał, to mam nadysku zapisane coś takiego (też z Capri.pl)


granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-30 19:06:51 /


No przeczytalem te posty Michala i dowiedzialem sie ze:
" jednym minusem tego patentu jest slabszy skret w lewa strone natomiast w prawa wyrazna poprawa"
I jeszcze:
"tylko coś mocowania są jakoś "inaczej" robione"

To ja dziękuję za taki minus :-/
i jeszcze kombinowac z mocowaniem trzeba...

ech... wiec jednak nie ma co brać tej ze scorpiaka, tylko granadowską regenerować

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-30 19:50:22 /


Sluchajcie jesli chodzi o ten skret w lewo to roznica jest kilku stopni. Jeżeli nie chcecie mojego patentu to wydawajcie sobue 600 zeta na regeneracje a magiel i tak bedzie do dupy bo rzadko kto umie dobrze ja zregenerowac moim zdaniem magiel od scorpiaka jest dobrym rozwiazaniem a kosztuje do 300 wybor nalezy oczywiscie do was ja tylko doradzam.

Pozdro

MICHAŁ / 2004-10-30 21:46:53 /


moj znajomy dal przekladnie od passata do tej firmy regenerujacej, zaplacil cos kolo 1200 zeta, przekladnia ciezko chodzila i ciekla. Oddal z powrotem ze niby gwarancja, to mozna oddac i co sie okazalo? Firma stwierdzila, ze nie uznaja gwarancji bo zalal przekladnie brudnym olejem (uzywanym) co bylo oczywista nieprawda. Po dlugich negocjacjach, straszeniu sie sadami oddali kase.

A tak na marginesie mam magiel od Scorpio w pieknym stanie za 300zl :)

Speedo / 2004-11-02 08:55:36 /


Łódź ul.Łubinowa ..nr nie pamiętam. tel.0-42 6347997 dawno tam nie byłem,ponad pół roku, najpierw oglądają ,ale baaardzo zużytej nie zrobią, chodz co mieści się pod słowem BARDZO-wiedzą tylko oni. cena 560zl (wymontowana)

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-15 23:28:10 /


osrać pana z łubinowej - zapytaj go co za te pieniądze zrobi
odpowie ci ze naprawi magiel - a jak bedziesz sie bardziej dopytywac to sie zdenerwuje hehehe.
jezdzilem do niego na poprawki po "regeneracji" chyba ze trzy razy. fakt ze poprawial za darmo. magiel sie rozwalil rowno rok po naprawie przez niego. i juz musialem sobie sam kombinowac. magiel mi naprawil kolega i teraz jest idealnie - nic nie cieknie, nic zlego sie nie dzieje :)

Jabol / 2005-01-17 11:00:59 /


witam jestem nową osoba na tym forum stwierdziłem ze poinformuje was bo jestem bardzo rozczarowany naprawialem przekładnie kierownicza w warsztacie w kobyłce u państwa zatorscy { naciągacze } robili mi tę samą przekładnie 3 krotnie łacznie wyniosło mnie 2400zł bo cos tam a teraz to co innego poszło ludzie kurcze jak nieznasz sie to nie rób tego bo my na tym cierpimy.wkońcu stwierdziłem iż jest jeszcze inna firma która naprawi mi maglownice zadzwonilem do łodzi powiedzieli mi ze z dnia na dzien naprawa bedzie dokonana czekałem tydzień ,po odebraniu oczywiście 4dni i ta sama śpiewka{cieknie}. pomyślałem ze kupię nową i pojechałem do serwisu forda na ulice dobra. tam pracuje mój znajomy i powiedział mi jedna rzecz ze jest człowiek który naprawi mi przekladnie i za poprawki nie bede placił podał mi telefon i dowiedziałem sie ze też zakład znajduje sie w kobyłce tylko pod inym adresem nadmeńska 9 przy zabytkowym kościele ,właściciel zakładu pan Marek Bochacz. pojechałem tam zostawiłem auto i tego samego dnia dostałem informacje ze cała naprawa bedzie wynosiła 1200zł ponieważ artysci zniszczyli listwe główną i obudowe przekładni nastepnego dnia odebrałem auto zapłaciłem i czekałem jak na szpilkach czy znów bedzie to samo a tu niespodzianka bardzo miła jeżdze zadowolony juz prawie rok i polecam gorąco jezeli przekładnia kierownicza w osobowym czy dostawczym poleci to jechać do pana Marka w kobyłce ul.Nadmeńska 9 www.maglownice.pl naprawiam w tym zakladzie juz kolejne moje autko i jestem strasznie zadowolony.

pieto28 / 2009-08-11 13:04:26 /


Jak dla mnie jest to mało wiarygodne i wygląda mi na pozycjonowanie w/w strony. Może podasz w jakim aucie to robiłeś? Bo chyba mało kto wydałby ponad 3 tysiące na naprawę przekładni do capri.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-08-11 13:12:46 /


Nooo regenerowana w niemcowie u Chudera z założeniem, okolicami i w ogóle chyba by wyszła taniej... Swoją drogą z maglem od Capri to mnie tam chyba pogonili :/

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-08-11 17:08:51 /


Nie wypowiadam się na temat powyższego postu, ale dwa lata temu jak robiłem zawias w swojej granadzie, chciałem zregenerować magiel. Pojechałem do Kobyłki do wychwalanego warsztatu (www.maglownice.pl). Pogadałem z gościem, powiedział mi co zrobić, jak pokasować luzy, wogóle uświadomił mnie w temacie magli od granady. Gość spoko i naprawdę kuma bazę. W ubiegłym roku regenerował dla znajomego magiel do freelandera który mało że był warty tyle co waży, to jeszcze przekładany RHD-LHD i dał radę. Myślę że godny polecenia. Co do pozostałych to nie wiem.

Johnny81 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-08-11 17:18:20 /


Rozmawiałem przez telefon z Panem od maglownic w Łodzi na przędzalnianej 6 co do regeneracji maglownicy do capri. Na stronie ma cenę za regeneracje maglownicy bez wspomagania ze sierry 200zł. Jak powiedziałem że chodzi o Capri to powiedział 400zł jak się zapytałem co za różnica sierra a capri że taka różnica w cenie to była cisza a potem coś tam wymyślał i ostatecznie zrobiłem u innego fachowca w łodzi. Okazałe się że wystarczyło smarowanie i kasowanie luzów i zapłaciłem 60zł więc gość uczciwy jak coś to podam namiary jak ktoś zainteresowany, jeżdżę już rok i jest wszystko w porządku.

KostekBiker Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-11 22:48:24 /


siedząc w pracy szukałem sobie na necie opinii o warsztatach jezeli chodzi o nasze magle i znalazłem jedna ciekawą rzecz dzięki której potwierdza się to że pan który naprawił mi z bardzo wielkim powodzeniem z czego jestem zadowolony ( www.maglownice.pl ) jest naprawde godny polecenia a oto strona sprawdz sam http://www.auto-swiat.pl/poradniki,artykuly,Jak-zadbac-o-uklad-kierowniczy-,Przekladnie-kierownicze--czy-oplaca-sie-je-regenerowac-,20768.html spójż na samym dole artykułu jeżeli auto świat poleca to jest cos na rzeczy.kolega sie pytał w jakim aucie naprawiałem przekładnie to Ford Capri 1980r samochód braciszka.pozdrawiam.

pieto28 / 2009-09-08 13:05:28 /


"jeżeli auto świat poleca to jest cos na rzeczy"

No jest coś na rzeczy - nie należy tam jechać ? Bo gazeta raczej wątpliwej jakości i wyznacznik jak dla mnie żaden ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-08 14:46:35 /


Mike, to jest po prostu pozycjonowanie strony. Może zrobisz <CIACH> ? :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-08 14:50:19 /


co to znaczy pozycjonowanie strony ludzie jestesmy na forum i wypowiadamy swoje zdanie tak jaki polecamy sobie nawzajem firmy i jakies ciekawostki z nia zwiazane abyśmy pieniędzy w błoto nie wywalili....a widzę że członkowie klubu capri nie rozumieją starań poświęconych przez ludzi którzy prubuja nakierować innych członków na dobre tory... pozatym człowieku po co miał bym pozycjonować czyjąś strone jesli jestem bankowcem i nie zależy mi na pozycjonowaniu nie mojego zakładu poprotu stwierdziłem że jeżeli jest to forum to dam z siebie jakiś wysiłek i pomogę w jakiś sposób innym...Lecz widzę iż pomoc jaka kolwiek nie jest mile widziana...

pieto28 / 2009-09-08 15:50:09 /


pozycjonowanie mu średnio wyszło, bo link jest nieklikalny - czyli pan G. go "nie widzi" :D

Konar / 2009-09-08 15:50:14 /


Piszesz tylko w tym wątku , nigdzie indziej i wybacz - ale po pierwsze nie znamy Cię a po drugie wygląda to na reklamę ....... nie jesteś pierwszym i ostatnim - może po prostu za dużo ludzi się tu wcina z reklamą swoich firm i padłeś ofiarą takiego podejrzenia ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-08 15:53:32 /


tak dla wyjaśnienia zadna jakaś krypto reklama tylko napisałem jak normalny człowiek gdzie jak mi robili autko nic nie reklamuje tylko staram sie polecic cos z czego jestem zadowolony a negatywne zdanie również dopisać i juz a czy znasz wszystkich na tym forum? ja jetem na nim dopiero 3 tyg plus minus więc nie wymagaj odemnie zebym pisał na każdym forum pozatum jak czegos nie wiem to poprostu tego nie robie prawda jak to moja babcia mówiła jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz......ale jak bedę potrafił odpisać na jakiś inny wątek ponieważ mnie zaciekawi to napewno się o tym dowiesz:)

pieto28 / 2009-09-08 16:00:37 /


http://www.capri.pl/services/forum-search
hasło klucz: hydrosystem

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-05-04 13:17:25 /


a żem kotleta odświeżył nie patrząc na datę postu :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-05-04 13:17:58 /


Po drodze był tu mały spam - po usunięciu postów, wyświetlarka nowości troche się gubi :)

Konar / 2015-05-04 13:27:50 /