logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Problem z tankowaniem gazu!!!!

Problem z tankowaniem gazu!!!!

Witam, dzisiaj zajechałem na CPN i powiedziałem: "do pełna"- miły pan zaczął tankowanie i po chwili zatrzymało sie, do zapłaty 1 zł - wyglądało to tak jakby był już pełny, nie wiem co jest zbiornik był prawie pusty i nie moge zatankowac gazu, pomóżcie prosze... co moze byc nie tak?? z góry wielkie dzięki

Premier / 2004-11-02 17:50:52 /


Najprawdopodobniej zawiesil sie zawor ten w butli nie chce cie straszyc ale jak sie dalej nie da tankowac to zostaje tylko wymiana.Chyba ze ktos ci zrobil kawal i zakrecil zawor na butli.

MICHAŁ / 2004-11-02 17:55:25 /


a w czym taki problem (jakie auto) ?? jeździj na benzynie skoro na gazie sie nie da.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-02 17:55:56 /


a jeżeli to ten zawór to da sie go jakoś "odwiesic"??. I jeszcze jedno - gdzie znajduje sie zawór ten do zakrecania i odkrecania butli bo teraz byłem i nie widziałęm zadnego zaworu ;/ jest tylko butla w kształcie koła zapasowego i na tym koniec ;/

Premier / 2004-11-02 19:09:05 /


A masz na butli wskaznik poziomu gazu? Jesli tak, to zaworki powinny byc obok wskaznika, zwykle pod przykrywka z przezroczystego plastiku...

lol / 2004-11-02 19:38:31 /


Też tak miewam. Podpatrzyłem co robi gazownik.
Otóż odkręca przewód idący do silnika i w pewnym momencie, przy dość dużym wypływie gazu wielozawór wewnętrzny odcina wypływ i podnosi się, odblokowując zawór tankowania.
Sprawdź jeszcze następującą rzecz: czy wiedząc, że masz mało gazu, wskaźnik na butli pokazuje prawie max? Jeżeli tak, to jw.
Na butli najczęściej pod przeźroczystą plexą jest wskaźnik napełnienia i zawory odcinające - nie widziałem butli bez.
Rób to tylko i wyłącznie na wolnym powietrzu, najlepiej nie paląc papierosa z nerwów.

mtango / 2004-11-02 19:46:49 /


Nie będę zakładał nowego wątku bo to nie ma sensu. Zapytam tu.

Chcę się granatnikiem wybrać do Niemcowni. Jak tam tankować elpidżi???

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-15 16:18:34 /


czasami potrzebna jest przejsciowka, bo maja inny system. Czasami sami maja przejsciowke, czasami nie. Czasami jest nasz system. Zaleznie gdzie bedziesz, ale dostepnosc gazu wyraznie mniejsza niz w POL.
Tu wiecej inf:

http://www.pzmtravel.com.pl/pzminfo/gaz-lpg,282.html

jakr / 2009-01-15 16:21:59 /


Powiedzcie mi o co chodzi, bo już mnie szlak ma trafić. Dlaczego są takie strony (jak ta powyżej zalinkowana) na których tekst jest tak skandalicznie mały że nieraz odczytać tego nie mogę. Czy trzeba się zalogować żeby treść stała się czytelniejsza? O co tu chodzi?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-15 18:03:30 /


Zapek, jak masz mysz z rolką, to pokręć tą rolką do przodu przy wciśniętym klawiszu CTRL :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-15 18:08:12 /


Działa to tak :)




gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-15 18:12:08 /


zapek używa starego explorera więc u niego ten trick chyba nie działa :)

niech zainstaluje operę, naciśnie przycisk "+" kilka razy i literki się powiekszą (nawet bez myszy z rolką)

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-15 18:49:36 /


Eeee do rzyci z tymi komputrami. Nic się nie powiększa:/ Będę czytał oczami wyobraźni.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-15 18:56:10 /


sołtys a gdzie jedziesz??

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-15 20:14:05 /


Ctrl i + powiększa Ctrl i - pomniejsza w firefoxie, a używanie IE to tak jak jeżdżenie golfem i słuchanie techno. Niektórzy tak robią ale ja ich za huj nie rozumiem.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-15 23:06:47 /


w firefox wystarczy wcisnac ctrl i krecic kolkiem myszki do gory lub w dół żeby powiekszac lub pomniejszac. Dodatkowo zauwazylem ze firefox zapamietuje ustawienia danej strony wiec nawet jak wyłączymy i włączymy go to strony będzie tak powiekszal jak ustaliliśmy wcześniej. A teraz sie zastanawiam co ma wspolnego temat wątku do tego co napisałem :D

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-16 08:19:08 /


Sołtys, nie słuchaj takich pierdół. Zjechałem Niemcownię wzdłuż i wszerz i ani razu nie zdarzyło mi się, że nie mogłem zatankować. Dostępność wcale nie jest mała tylko słabo rozreklamowana. Jak śmigasz autobahnem to po prostu zjedź do jakiegoś miasteczka i po 5 minutach i może 2 kilometrach masz stację. Chyba raz mi się zdarzyło, że gazu nie było bo się po prostu skończył a innym razem stacja była zamknięta z jakiegoś tam powodu. W obu przypadkach pojechałem do następnej mieściny i bez problemu zatankowałem.
Co do końcówek, to generalnie mają NASZ standard. Jeśli nie - mają końcówki pod ladą, wystarczy poprosić (czasem mogę Cię poprosić o zastaw w formie 10euro albo dowodu, bo zdarzało się, że polaczki nadużywały zaufania i kradli przejściówki). A na większych stacjach jest dystrybutor gazu, który ma dwa węże i każdy z nich ma inną końcówkę - tankujesz jak chcesz. Tyle w temacie.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-16 15:25:17 /


no i dzięki!

:)

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-16 15:28:22 /


no to i ja mam problem z tankowaniem gazu- butla walec, bardzo wolno się napełnia, litr gazu kilkanaście sekund albo i więcej, zaworek na butli odkręcony, wskaźnik na butli pokazuje pustą butle (wskazuje poniżej zera i to bardzo dużo)

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-21 12:57:11 /


może się gdzieś załamał przewód miedziany, ten z wlewu do wielozaworu.

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-21 13:12:51 /


jak bak miałem ściągnięty to nic takiego nie zauważyłem, może jak zakładałem zbiornik paliwa to coś namieszałem

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-21 13:15:34 /


Zacięty wielozawór? Popuśc mocno nakrętkę na przewódzie idącym do reduktora.
Pójdzie nieco gazu i jesli to - usłysz stuk. Rób to na dworze i " ... tylko nie pal" - od razu :)
Sprawdż kąt pochylenia zegara na butli - w lewo lub prawo - zalezy jaka masz.

mtango / 2009-01-21 21:36:02 /


znalazłem w necie coś takiego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1041479.html być może to to, ale najpierw wyprobuje metodę mtango

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-21 21:59:27 /