logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Duży gaźnik czy wtrysk ?

Duży gaźnik czy wtrysk ?

Witam serdecznie ! W związku z planowanym doinwestowaniem mojej gabloty (2.8 V6 ze Sierry XR4 na gaźniku od 2.3 + ins. gaz) chciałbym zapytać czy :
1. Lepiej zakupić kompletny wtrysk K-Jetronica i el. pompę paliwa
2. Czy też duuuży gaźnik ?(większy od montowanych w 2.8)
3. Czy montaż dużo większego gaźnika wymusi montaż wydajniejszej pompy paliwa?
Mechanicznej? Czy jest sens montować el. pompę do gaźnika?
4. Jakie zmiany w ins. gaz. wymusi montaż wtrysku ? jaki będzie przybliżony koszt "modernizacji" instalacji gazowej ?
Z góry dzięki za wszystkie porady! Pozdrawiam

Śmietan / 2004-11-04 11:36:52 /


1.zainstaluj gażnik od 2,8
2.odinstaluj gaz
Ja bym tak zrobił.

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-04 12:02:31 /


Zakładaj gaźnik, albo zestaw i zostaw gaz.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-04 12:09:37 /


1.2. a wolisz blondynki czy brunetki? kwestia tego jak ci sie chce, wiekszy gaznik niz czyli 4 gardzielowy? , wez pod uwage, ze im żadszy gaznik, tym ciezej dostac pod niego jakis mikser który nie zweża połowy przelotu, oraz fakt ze niekoniecznie gaznik musi byc 'waskim gardłem' zaopatrywania silnika w mieszanke paliwowa.
3. moze ale nie musi, sens jest ( tylko zwróc uwage ze el. pompka musi byc dop gaznika ) np. gasisz fure na gazie, a odpalasz bezproblemowo na benzynce, nie musisz krecic całym silnikem w celu napompowania kilku cm^3 benzynki.
4. zalezy od wtrysku, do k-jeta z tego co mi wiadomo wystarczy zwykła podcisnieniowa instalka, ale nie mam k-jeta, wiec sie tym sie sugeruj ;)

pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-04 14:19:53 /


a może zadać sakramenckie pytanie: "a po co?"
bo jeśli chodzi o mnie to może być różowe ;)
Pytający o radę niech dorzuci list motywacyjny.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-05 13:31:01 /


za wtryskiem przemawia łatwy zimowy rozruch ,dokładniejsze dozowanie beny szególnie w zakesie wyższych obrotów,sam analizuję sens instalacji wtryskowej do 2.3 V6 od Poloneza monowtrysk + 2x Lambda + el.pompka paliwa

Consul2.3V6 / 2005-01-19 20:52:31 /


jesli juz zakladac wtrysk to moze by tak sterowany za pomoca tego :] http://www.bgsoflex.com/megasquirt.html
pozdrawiam

szecho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-01 23:30:34 /


Pomysl koleś miał niezły,użył nieco mało popularnego w Polsce procesorka,
ale ogólnie jestem pod wrażeniem.
Po wgłebieniu się tajniki Poloneza z wtryskiem okazało się ,że nie da się tak bezboleśnie przełożyć ,ale mozna wykożystać większość podzespołów tanich:
lambda,wtryskiwacze,pompa ,zawór powietrza.

Consul2.3V6 / 2005-02-19 11:30:10 /