logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » skrzynia od granady do Capri

skrzynia od granady do Capri

Mam problem... kupiłem skrzynke od 2.8i od grandzi 4 biegi i mam wał od 1.6 na samochodzie i nie wiem co z tym zrobic czy waly od rzedowek mialy inny frez niz te od falek czy w grandzi jest w ogole inny frez bo na skrzynce mam takie drobniutkie rowki a na wale sa strasznie rzadnkie i wieksze.
jeszcze nie przymierzałem czy wejdzie ale na oko nie ma szans....
Moze ktos wie co zrobic czy wymieniac caly wal???
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-09-25 14:09:07 /


tez to przerabialem - najlepiej pasowac cos z walem od taunusa (ale kompletnym) czyli na wielowypust (ten z drobnymi zabkami) fragment z taka guma (guma jak w Polonezie) dalej fragment walu taunusa - i koncowke ktora w taunusie jest dluzsza o pare cm, przelozyc na krzyzakach - aha tarcza sprzegla z Capri tez wchodzi na wieloklin z duzymi zabkami - a w Granadzie pewnie beda te drobne :-)))))))))

Sam tego nie rozumiem i moglem sie pogubic, ale taka bedzie logika :-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-25 16:32:36 /


mam wał napędowy do V - jeśli chcesz to jest od silnika 2.8i cena 50zł Poznań

Albi_Poznan / 2002-09-27 16:42:55 /


wal napedowy to jedno ale czy podpasuje do Capri. Nie wiem z czego ten wal, jesli z granady to moze sie okazac za długi do Capri, jesli z Capri to moze sie okazac że nie wejdzie na tylny wielowypust od skrzyni biegow .......

Jagool mam zdjecia różnic wysylac ?? Bardzo ciekawe zawilosci

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-27 19:08:59 /


jasne dawaj na maila:)))
dzieki za zainteresowanie:)))) pozdro

jagoolmk2 / 2002-09-27 19:26:40 /


hmmm t5ak sie zastanawiam czy jest jakas roznica miedzy walami od 1.6 i np. od 2.8i ??? oprocz oczywiscie ilosci zabkow czy wal od 2.8 jest jakos specjalnie wzmacniany????
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-10-04 21:07:20 /


Czy wzmacniany to ciężko powiedzieć, na pewno jest trochę inny - w środku wału jest przegub homokinetyczny, który ma rzekomo dodatkowo zmniejszać wibracje, jeśli mimo wszystko dwa krzyżaki na końcach nie zapewnią płynnego przeniesienia napędu przy różnych kątach skrzynia-most. Taki przegub miały wały od 2.8, 3.0, oraz napisane jest że ponoć też w rzędowych 2.0 w wersji Ghia.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-05 17:51:50 /


Dzieki:-)
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-10-05 18:13:31 /