logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Jaki olej do ohv kent?

Jaki olej do ohv kent?

Za jakiś czas silnik w mojej fieście prawdopodobnie będzie złożony można powiedzieć że będzie po generalce z racji tego że większość podzespołów będzie nowa i mam związku z tym pytanie jakim olejem go najlepiej zalać po dotarciu ??
niechodzi mi o marke tylko czy syntetyk , półsyntetyk czy minerał i jaka gęstość , lepkość pozdrawiam nox

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-12 19:05:53 /


wałkowane na forum dużo razy. zalej olej o specyfikacji jaką zaleca producent. i zacznij używać wyszukiwarki.

grabasz / 2005-03-12 19:13:17 /


tak się składa ze szukałem i nieznalazłem .......

producent to zalecał w 82 roku teraz może byc jakaś lepsza możliwość.....

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-12 19:14:42 /


maksymalnie półsyntetyk.. choć sysntetyk niepowinien zaszkodzić.. ale te silniki nie były projektowany pod żadkie syntetyczne oleje.. proponuje 10w40 półsyntetyk

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-12 19:40:19 /


lepsza możliwość do której pompa oleju nie jest przystosowana....
ale trójkąt już odpowiedział dokałdnie i rzeczowo wiec nie strzępmy języka. :)
pozdrówka

grabasz / 2005-03-12 20:02:51 /


Nie twierdzę, że należy ze mnie brać przykład, ale ja lałem pełny syntetyk 5W50. Producenta, zgodnie z życzeniem Maćka, nie podaję. :-) Co do uwagi grabasza: pompę miałem nową.

Przy okazji, nie bardzo widzę powód, żeby nad lepszym olejem zastanawiać się dopiero po dotarciu. Owszem, na pierwsze zalanie można by wlać jakiś tańszego producenta, bo i tak chyba po 1000 czy 2000 km musisz go wymienić, ale tego samego typu, jak planujesz docelowo. Bo inaczej, jak np. wlejesz mineralny, to potem się będziesz zastanawiał czy wlać syntetyk, skoro silnik poprzednio jeździł na mineralnym.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 15:07:13 /