logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » POMOCY zawieszenie mi siada !!!

POMOCY zawieszenie mi siada !!!

MAm problem siedzi mi strasznie tył i przód w taunusie !!! Nie wiem czy to jest problem tylko sprężyn??
Czy sprężyny od transita pasują do Taunusa MK III, czy może żeby stał wyzej da się włożyć od czegośinnego?
W moim taunim zawieszenie jest okey tylko koła jak ruszam uciekają mi do tyłu a jak hamuję to do przodu nie wiem czy to tylko kwestia simmer bloków? ale których , które gumy muszęwymienić??VIXENT

Vixent Vigilante...† Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 23:03:17 /


Jak wymienisz gumy przy zawieszeniu będzie lepiej. Przy mojej grani wystarczyło wymienić gumy na drążkach reakcyjnych i jest git.

Miron_3M / 2005-05-04 23:38:01 /


Nie wiem jak jest w taunusie, ale w mojej poprzedniej grandzi włożyli mi na tył sprężyny od mercedesa (typu nie znam) i siedziała bardzo wysoko, tylko jest problem z amorkami - pracują w górnej granicy i na większych dołach strasznie walą.

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 23:46:50 /


"miłośnik rozwalonych starych fur z duszą" - tak masz w profilu - skoro tak, to po co chcesz to naprawiać??? :-)
A tak na poważnie masz walnięte sprężyny na bank, a od czego pasują, to nie wiem (ja do taunusa wstawiałem sprężyny od taunusa). Simerblocki też do kitu, najlepiej wymień wszystkie, bo z opisu wygląda, że dawno nikt do zawieszenia nie zaglądał.
pozdro!!!

rwd Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 23:49:15 /


Jest to odwieczny problem w Taunusach.
Najlepiej organoleptycznie sprawdzic - wejsc pod niego i dokladnie obejzec co sie da to odkrecic. Sprawdzic czy jeszcze jakies gumy tam sa, czy sprezyny nie popekaly.
Ja w swoim jestem na poczatku drogi z zawieszeniem a juz wiem ze bedzie bolalo:(
Podobno mozna kombinowac z gumami od poldasa ale sam jeszcze nie probowalem.

Rysiek / 2005-05-04 23:53:46 /


Dodam jeszcze, że wymiana gum górnego wahacza wiąże się z odkręceniem i podwieszeniem silnika a potem odkręceniem całej ławy. Roboty przy tym jest...

rwd Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 23:59:52 /


Do swojej Bumy wstawiłem tylne na przód ,a na tył od kombi tylne.Stoi równo i wysoko .

aeroarte / 2005-05-05 00:46:14 /


Gumy na przednim drążku reakcyjnym pasują od pf125/poloneza

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 09:28:01 /


do Vixent
musisz wymienić gumy drążków reakcyjnych - w najlepszym wypadku, w najgorszym,
wszystkie :) Gumy od poloneza to tylko na drążku i szczerze polecam, bo oryginalne "pianki" to 15zł za szt, a FSO daje komplet gumowy za 15 zł. Nic więcej bez przeróbek nie będzie pasowało. Bałwanki też duzo zmienią.
Na wachaczach polecam oryginały. Spokój na kolejnych 20 lat.
do rwd
Nie trzeba odkręcać silnika, aby dostac się do górnych gum :) Ale na pewno będzie to ułatwienie. Trzeba odkręcić 4 gumy kołyski i naciągnąć ją na tyle, aby wyciągnać śrubę.
do aeroarte
Sprężyny z tyłu są inne niż z przodu - są zwężone na górze, więc nie za bardzo wiem, jak je zaadoptowałeś na przód.
do ... a kto tam chce :)
Jestem w końcówce wymiany zawieszenia, jak będziesz miał jakieś pytania, to wal na priv :)

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 16:15:09 /


Jeśli chodzi o spreżyny to podchodzą od poloneza.Przednie oczywiście.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 16:23:14 /


a_patch, zgodzę się z tobą, ale nie uważasz, że to jest trochę "metoda na chama"? - choć faktycznie dużo tej śrubie tam nie brakuje. Ja tam wolałem odkręcić jeszcze dwie nakrętki mocujące silnik.

aeroarte miał chyba na myśli swoją granadę

pzdr

rwd Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 16:35:54 /


Jasne że granadę.

aeroarte / 2005-05-05 19:15:18 /


i tak zescie chlopaka nastraszyli ze auto sprzedaje :/

http://allegro.pl/show_item.php?item=50447108

przyjacielu taunus to fajne auto jesli o nie zadbasz. I nie boj sie remontu zawieszenia bo efekty przejda twoje najsmielsze oczekiwania. pozdro

nmd / 2005-05-06 01:24:53 /


Wiecie co spoko jest pierdole tę aukcję ......Robię taunusa bo to jest zajefajna fura.........NIE sprzedaję tym bardziej że dzisiaj udało mi się dostać nowy silniczek 2.8 v6 :D ........Będzie latał:D VIXENT

Vixent Vigilante...† Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-06 13:57:03 /


Jak wysoko musze podnieść przód w granadzie, zeby wyjąc cały zawias?? Duzo z tym roboty??? Czy musze silnik podwieszać?????

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-25 20:02:56 /


No chcąc wyciągnąć samo zawieszenie to napewno musisz podwiesić silnik.A podnieść musisz na taka wysokość żebyś mógł z tym zawieszeniem wyjechać spod auta.Kwestia czym dysponujesz(jakie narzędzia).Ja wczoraj wyciągałem silnik z zawieszeniem z taunusa i korzystałem z dzwignika do silników(taki wozek na kółkach z korbką i ruchomymy ramieniem.Pod podłużnice przed kołyską włożyłem kątownik przpiąłem pas i podpiąłem do ramienia dzwignika.Podniosłem sobie budę jakieś 70-80cm do góry.Następnie postawiłem budę na kobyłkach i wyjechałem z całym zespołem napędowym.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-25 20:45:19 /


Jak zdemontujesz koła to nie trzeba zbyt wysoko podnosić auta.A silnik jak już wiesz trzeba podwiesić.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-25 21:30:12 /


Zapomniałem :) zdemontuj odbojniki górnego wahacza bo nie wyciągniesz śrub.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-25 21:31:43 /


Podnieś tylko trochę auto, postaw na cegły, kobyłki, czy coś.
Podeprzyj silnik najlepiej pod miskę jakimś czymś płaskim.
Zawieszenie bez kół wyjdzie bez problemu w bok.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-26 10:33:58 /


A jak chce miske podeprzec od dołu to w którym miejscu???. Przy korku od oleju czy gdzies przy kole pasowym???

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-29 08:39:14 /


Ja podpierałem przy korku oleju, na kobyłkę położyłem płaski kloc drewna, żeby nie powgniatać nic. No i na wszelki wypadek jeszcze pod dzwon skrzyni, ale to już tak raczej dla świętego spokoju...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-29 09:26:58 /


Zawieszke rozebrałęm dzisiaj na części pierwsze. Mam pytanie: Czy to normalne ze wachacze górne są pod takim kątem (tak krzywo???) ???

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-29 20:26:52 /


Tak lepiej:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-29 20:32:57 /


wahacze sie wahają

w Grandzi nie widziałem - w Stangu np. mam prosto ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-29 20:53:36 /


Też tak mam

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-29 21:07:11 /


w grandzi sa pod kątem, moze dlatego w przeciwienstwie do stanga ona jezdzi :P

no dobra nie bijcie juz :)

Mysza liil (EM) / 2006-06-29 22:02:44 /


Po takim dzwonie po jakim był mój Stang Granada napewno skończyłaby jako dawca a tak będzie jeździć to blaszane pudło (oby kiedyś !!) ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-29 22:10:37 /


Oczywiście, że tak powinno być. Dzięki temu poprawia się wytrzymałość zawieszenia, popraiwa komfort i prowadzenie. Nie zagłębiając się w rozkłady sił po kolei: przy uginaniu zawieszenia koło względem karoseri przemieszcza się do góry i troche do tyłu (czyli "ucieka" od przeszkody wywołującej ugiecie zawieszenia). wpływa to na zmniejszenie naprężeń w zawieszeiu i zwiększenie komfortu. POdczas hamowania powstaje siła której składowa pionowa oddziałowywuje pionowo do góry na nadwozie: powiduje to zmniejszenie efektu nurkownia co wpływa na komfrt i bezpieczeństwo jazdy :)
Oczywiście jest to tylko jeden z prametrów który decyduje o wielu inych czynnikach zazwyczaj stojących ze sobą w sprzeczności więc jest to tylko lepszy lub gorszy kompromis (mowa o kącie pochylenia osi wachacza górnego w sosunky do osi symetrii samochodu w płaszczyźnie XoZ).

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-30 02:19:49 /


wa H acza

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-30 08:18:25 /


No nie wiem czy tak powinno być...
Zobaczę u siebie w taunim

Burza / 2006-06-30 13:57:45 /


A to grania to inna baja w Tauniaku tez jest lekki kąt ale nie aż taki no i w grani to wszystko jakies bardziej tłuste jest ;]

Burza / 2006-06-30 14:09:29 /