logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » mikser czy wkrętki?

mikser czy wkrętki?

Mam załozoną gazownie do silnika 2.0 ohc z weberem dgav32/36 i do tego założyli mi pojedynczy mikser o wlocie coś koło 40mm z taką czapeczką od góry zeby było lepsze podcisnienie. W efekcie powietrze dostaje sie przez małą szczeline i według mnie nie chodzi to tak jak powinno. Bez tej czapki na benzynie auto jezdzi o wiele lepiej. Zastanawiam sie czy przerobić to na wkrętki ale podobno spowoduje to ze silnik nie bedzie miał dobrego dołu i bedzie miał niestabilne wolne obroty chociaz moc bardzo podobną jak na benzynie. Zostawic ten mikser czy przerobic na wkrętki?

Buła / 2005-09-11 20:48:58 /


2.0 i DGAV akurat dobrze lata na mikserze dwuwlotowym z poldolota, szczegolnie na BRC AT90 ;)

Mysza liil (EM) / 2005-09-11 20:51:02 /


No tak ale trzebaby wymyśleć jakąś prześciówke pomiedzy gaźnik a mikser żeby ssanie mogło sie otworzyć. Chyba ze je wymontowac? No ale do zimy już nie długo:/

Buła / 2005-09-11 21:19:13 /


nie trzeba, wystarczy go nie opuszczac na dno puszki ( zostawic z 4 mm przerwy i uszczelnic dookoła silikonem) - ssanie sie wowczas zmiesci.

Mysza liil (EM) / 2005-09-11 21:25:37 /


Buła, wbić w wyszukiwarkę hasło "wkrętki" :-)
Nie starczy Ci jednego wieczora żeby poczytać o tym.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-12 06:54:49 /


Spedziłem już na tym jeden wieczór ale miałem jeszcze wątpliwosci i stąd moje pytanie:)

Buła / 2005-09-12 07:47:01 /


pilne pytanie - kto ma gaz w 2.8 k-jet i mu dobrze chodzi ?

DeMaDeS / 2005-11-11 11:09:08 /


KLAPOMIKSER

Ma ktoś doswiadczenie z czymś takim???? Dzisiaj miałem pierwszy strzał w k-jecie. Całe szczęście wyskoczyła tylko rura od dolotu. Skreciłem i jeździ na benie bez zmian. Gazu ze strachu nie włączam. Kable, świece, itd już od jakiegoś czasu zamówione. Na dniach będe zmieniał.

Warto zamotować coś takiego jak klapomikser??? Czy działanie tego wynalazka ma szanse uchronic ten doorny wtrysk przed uszkodzeniem w przypadku strzału?
http://www.rybacki.pl/
Na tej stronie można zobaczyć co to takiego. Jaka srednice ma zakończenie przepustnicy na która by się zakładało ten wynalazek zamiast miksera????

A może lepiej samą klape gdzies za mikserem???
BLOSA narazie nie chce bo z tego co wiem do mechanicznego wtrysku załozyc to nie takie proste, bo trzeba kombinowac z klapa itd. Mysza cos takiego teraz robi, moze opisze co i jak.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-25 00:23:34 /


Ja mam coś takiego u siebie. Działa bez problemu.
Strzał miałem kika razy (za uboka mieszanka, "lewe powietrze", kiepskie kable i świece). Po zlikwidowaniu przyczyn już OK. I faktycznie ratuje klapę przepływomierza od zniszczenia.
Przed klapką dookola jest taki jakby fartuch z gumy, który w przypadku strzału właśnie rozprowadza płomień.
Pzdr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-25 06:43:54 /


Niestety klapa antywybuchowa nie zabezpiecza w 100%. Czasem działa zbyt wolno i uderzenie niszczy przepływomierz. Chyba najbezpieczniejsze jest założenie siłownika pneumatycznego/elektrycznego który podczas pracy na gazie będzie podnosił na maxa klapę przepływomierza.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-25 09:15:58 /


To, ze nie chroni w 100% to wiem. Ale ja nie mam wogóle klapy, a auto na gazie przejechało juz 50 tysiecy i to był pierwszy wystrzał. Jesli proawdopodobieństwo uszkodzenia przepływomi zmniejszy sie chociaz o kilka procent to ja to zakładam. A kto załozy mi ten siłownik podnoszący klape????

Palio masz klapomikser czy klape pomiedzy mikserem a przepływomierzem???

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-25 09:38:05 /


Dredzioch - jak chcesz, to pomierz dokładnie, to zalatwie Ci (powinienem załatwić) klapomikser jaki chcesz od producenta. (podaj średnicę kolektora ssącego, na która nałożony ma być mikser, średnice wewnętrzną samego miksera oraz średnicę z drugiej strony, na którą nałożona jest guma - chyba taki układ jest w K-jecie). Ale mógłbym się tym zająć nie wcześniej niż w połowie przyszłego tygodnia. Ewentualnie wrzuć po prostu samą klapę gdzieś po drodze - też mogę taką załatwić.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-25 13:33:51 /


Mikser w k-jecie nałozony jest na przepustnice, a ta z kolei na airbox i ten dopiero na kolektor.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-25 13:52:21 /


tak - airbox potraktowalem jako czesc kolektora:)

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-25 17:01:14 /