logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Malowanie plastików wnętrza.

Malowanie plastików wnętrza.

Chcę odnowić plastiki wnętrza w Taunusie. Są sporo wyblakłe, ale całe i w miarę nie popękane. Wybór padł na malowanie, nie obszywanie, więc ze wstępnych poszukiwań w internecie wynika taka metoda:

1. Mycie z detergentem.
2. Zmywacz anty-silikonowy.
3. Zmatowanie powierzchni.
4. Znów zmywacz.
5. Podkład PZP lub podkład do plastików.
6. Akryl do plastików (kolor) z uelastyczniaczem.

Ma to faktycznie szanse zadziałać? Chciałem także pomalować boczki drzwiowe, gdyż poza nierównomiernym wyblaknięciem są w dobrym stanie. Pytanie czy takie malowanie złapie się materiału (folia PVC), z którego są wykonane boczki. No i w przypadku boczków raczej nie będzie matowienia powierzchni w celu zachowania struktury. Zadział? Ma ktoś doświadczenie z malowanie plastików w starych fordach?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-06 12:00:07 /


Vinyl spray

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-06 16:36:36 /


Apropo vht vinyl szprej - ma ktoś wiedze gdzie to można dostać w kolorze czarnej satyny? Pytałem na allegro sprzedawców - nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-08-06 17:38:07 /


Nie będzie to nikt takiego koloru pewnie poza tobą czy jeszcze kilkoma osobami stąd nie zamówi ;) Jeśli chodzi o VHT to nie ma dystrybutora na Polskę. Podobnie jak spaz stix i podobne całkiem dobre produkty.

Tak samo vinyl spray motipa w kolorze beżu jak w taunusie nie jest i nie będzie dostępny.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-06 17:57:57 /


https://www.youtube.com/watch?v=yD1QqO5ZfAM

Mozna też spróbować tego :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-07 01:39:45 /


a ja polecam renoskór w cholere pracy i tamponowania ;) ale efekt naturalny i najlepszy :)

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-08-08 01:34:17 /