logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » ustalenie właściciela po nr. rej.??

ustalenie właściciela po nr. rej.??

Mam pytanie, czy może ktoś pomóc ustalić właściciela samochodu po numerze rejestracyjnym. Samochód od kilku lat stoi na parkingu i niszczeje (znaleźliśmy go z forumowiczami taunus.pl) jest to Taunus mkIII, chciałbym dotrzeć do właściciela i go odkupić... to ma być mój wkład odnośnie działu "Ratujmy Forda Capri (Taunusa :D ) http://www.capri.pl/forum/43e48d7ac5081 :P

P.S.
Taunus jest na bydgoskich tablicach ( CB ... )!

Z góry dzieki za pomoc!

Nosiu / 2006-02-16 10:47:23 /


A może poprostu popytać ludzi.Ja tak znalazłem właściciela Granady która stała sobie w Poznaniu.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-16 10:59:48 /


Widze Nosiu że zabrałeś sie ostro do roboty:D powodzenia

Romannnnn / 2006-02-16 11:02:30 /


Zastosuj "oklejanie" czyli kartka A4 na szybę z wielkim napisem w stylu "kupię to auto" i swój nr tel. Działa niezawodnie od lat

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-16 11:03:26 /


z Czego wiem to legalnie niemożna sprawdzić kogo to auto , no chyba ze masz znajomości w Policji bądz w urzedzie komunikacji :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-16 11:10:25 /


Romannnnn a Ty śledzisz wszystkie Fora dotyczące Forda ;)

Spodobało mi sie to pudło... może się uda go kupić i zrobić, żeby pojeździło po Polsce/Europie chociaż ze 20lat :D

Nosiu / 2006-02-16 11:18:46 /


śledze bo lubie:D lubie byc dobrze poinformowany:) A ten pomysł z tym oklejeniem wydaje mi sie calkiem dobry:) tylko ze niestety tusz w drukarce mi sie skonczył:( ale postaram sie cos wymysleć:D co Ty na to?

Romannnnn / 2006-02-16 11:29:42 /


Jutro prawdopodobnie będę w Bydgoszczy więc podjadę osobiście go obejżeć... i poobklejać!

Wielkie dzieki za chęci :) kartki już są w przygotowaniu ;)

Nosiu / 2006-02-16 11:37:15 /


Najprościej przez policjanta - robiłem to dziesiątki razy, ostatnio miesiąc temu :).
Wariant A: Bierzesz znajomego aspiranta czy komisarza, on tyrka do kartoteki [najlepiej z radiowozu, gdy jest na służbie] że na ulicy N stoi auto z rozbitą szybą i wyrwanym radiem - trza ustalić właściciela. Po 30 sekundach masz odpowiedź.
Wariant B: Bierzesz nieznajomego aspiranta, wręczasz mu browca i wyjaśniasz swój problem. Od tej chwili nieznajomy aspirant staje się aspirantem znajomym, co skutkuje ciągiem dalszym jak w wariancie A.
PS. Z nieznajomym komisarzem jest podobnie, ale zamiast browca musi być brandy.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-16 11:39:31 /


I jeszcze dwa aspekty - adres z kartoteki może być nieaktualny, co skutkuje "łańcuszkiem św.Antoniego" - nieraz trzeba po nitce do kłębka wykonać kilka telefonów, żeby dotrzeć do aktualnego posiadacza kluczyków. Mój prywatny rekord - 6 "pośrednich" umów kupna-sprzedaży, z czego 4 opłacone w skarbówce, a dwie nawet sfinalizowane przerejestrowaniem, ale Kartoteka nic o tym nie wiedziała.
Natomiast numer z kartką nie zawsze skutkuje - Perana zostawiał przez 3 miesiące kartki formatu A3[42x30cm] z wszystkich 4 stron Audicy zaparkowanej na kapciu pod blokiem kolegi. Wypytał wszystkich dresów i małolatów na ławkach - nikt nic nie wiedział. Kupił inny egzemplarz, a potem okazało się że to było auto kolesia, który wyjechał na rok do Irlandii, a w tym bloku miał dziewczynę :)
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-16 11:46:45 /


W sierpniu szukałem konkretnego egzemplarza zaliczyłem 6 właścicieli zrobiłe ponad 100km przesiedziałem kilka godzin z książką telefoniczna i jak dotarłem do końca facet powiedział że się spóźniłem o miesiąc :/ ze samochodu zostało trochę części (reszta poszła na złom :/ ) miałem punkt zaczepienia tzn. umowę kupna z 99r. ;)

Ale pokazało mi to, że jest to możliwe :D ale teraz brqakuje mi tego zaczepienia... pomusł z zaprzyjaźnionym aspirantem jest niezły na koniak mnie nie stać :P

Ma ktoś zaprzyjaźnionego aspiranta w Bydgoszczy, który chciałby piwo :>

Krk4M Skąd wiesz, że Tauni ma zbią szybę i wyjęte radio :P

Nosiu / 2006-02-16 12:16:31 /


Skąd wiem?
Rachunek prawdopodobieństwa, matematyka - kurs podstawowy, III klasa LO.
A jesli do dziś nie ma, to będzie miał jutro albo pojutrze :(
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-16 12:33:18 /


Właśnie już nie ma szyby :/

Nosiu / 2006-02-16 13:01:45 /


Z tymi kartkami za szybą też nie zawsze skutkuje.

Kiedyś zlokalizowałem całkiem ładną Skodę 100, myślę, a kupie sobie.
Kartka była za wycieraczką chyba pół roku, nawet jakiś ewentualny "nocny" ciekawski nie raczył jej sobie wyjąć dla checy :)

Ale próbuj, może będziesz miał więcej szczęścia.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-16 13:19:40 /


Mi też nie poskutkowało.

Kiedyś na Lubiczu (vis a vis komisariatu) stał wrośnięty w glebę szary Taunus 2d Ghia przed FL. ZOstawiłem 2 razy kartkę z chęcią kupna. Skutkowało to tym , że któryś z właściceli parkujących obok Deawoo dzwonił do mnie, bo zawsze ktoś przekłądał kartkę na inny samochód. Nawet chciało mu sie oderwać połowę kartki z napisem "kupię tego TAUNUSA"

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-16 13:35:41 /


A mnie się udało.

Czekałem może ze dwa miesiące, kilka razy musiałem na nowo przyklejać kartke A4 którą wkońcu zastąpiłem tablicą z pilśnówki wielkości tylniej szyby ( oczywiście wybitej :( . I tablica okazała się skuteczna:))

Krayczek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-16 16:44:41 /


Witam aja swego czasu robiłem tak.wybierałem się do wydziału komunikacji,nadawałem temat pani oco biega ,noi pani domnie prosze napisać podanie uzasadnić i opłacić znaczek skarbowy i spowrotem domnie i jesli auto było w kartotece to wciągu 5minut miałem ostatniego własciciela zpełnym adresem zawsze skutkowało awięc warto wybrać się do wydziału komonikacji.pozdro

grek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-16 19:13:52 /


Nosiu,dostałem cynk o srebrnym Taunusie 2d w Poznaniu.Jeśli tam bywasz zapraszam na priva,wytłumaczę gdzie stoi.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-16 23:32:44 /


Marmur wielkie dzięki ale ja się uparłem na Tauniego 79-82 (mk III) 4d (podobno to ta najbrzydsza wersja ale ja się w nim kocham od ponad 18 lat- czyli od momentu gdy go pierwszy raz ujżałem). Zresztą pewnie należę do nielicznych tutaj, którzy uczyli się jeździć Taunim (podobno kiedyś każdy polski kierowca uczył się na "maluchu" :P ).

PS. Przy pomocy chłopaków z bydgoszczy namierzyliśmy już właściciela więc wątek staje się nieaktualny, chociaż nie wiem czy go wezmę wię caj ktoś znajdzie coś ciekawego to proszę o informację :)

PS.2
Podro dla Romannnnnna, Medziaka i Zico odstawiliście kawał dobrej roboty macie u mnie browara jak dobrze pójdzie to będziemy musieli oblać zakup mojego Tauniego :D

Nosiu / 2006-02-18 01:22:25 /


Marmur?Z tego to pomnik mozna zrobić ;)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-18 10:06:19 /


Nosiu to jak dobrze zrozumiałem to sie strasznie na niego napaliłeś i już ustaliłeś właścicila??????!!!! Czekam na jakies wiesci np jak idą negocjacje cenowe z właścicielem i wogole jakies info o Taunim np jaka pojemnosc, ktory rok itp Ciekawy tez jestm dlaczego on juz tam tyle czasu stoi? bo z zewnatrz jest w dobrym stanie! moze cos go boli w "środku"?! Czekam na jakies wiesci...:) pozdrawiam

Romannnnn / 2006-02-18 17:18:11 /


Murmur wielkie sorki za przekręcenie pseudo... to już się nie powtórzy... w ramach przeprosin stawiam browara ;) odbierzesz jak się spotkamy na jakimś zlocie (chyba, mam przesłać pocztą :D ).

Nosiu / 2006-02-20 09:32:57 /


No problem :)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-20 17:48:54 /