logowanie | rejestracja
capri.pl » różności » Nowe Capri

Nowe Capri

Oto kolejna plotka związana z rzekomym wypuszczeniem przez Forda modelu Capri w nowym wcieleniu. Średnio raz na rok taka plotka się pojawia, czasem częściej, tym razem brzmi to o tyle ciekawie, że są jakieś szczegóły, i sygnalizowane jest podobieństwo kształtem do Mk I. Bo jak dotychczas, nowym Capri było już Probe, a ostatnio był nim Cougar.

Samochód miałby powstać w ramach programu Forda "Living Legends", z którego to powstały już Thunderbird i GT40. Model koncepcyjny miałby niby być pokazany na przyszłorocznym salonie we Frankfurcie. Plotka mówi o rzędowym, czterocylindrowym, turbodoładowanym 2-litrowym silniku, i napędzie na cztery koła rodem z Focusa RS, który niebawem ujrzy światło dzienne.

Źródło plotki to Auto Week:

http://www.autoweek.com/cat_content.mv?port_code=autoweek&cat_code=carnews&loc_code=index&content_code=04107296

I jeszcze kilka ciekawych linków na ten sam temat:

http://www.bonforums.com/cars/livinglegend_capri.htm
http://autonet.ca/AutonetStories/stories.cfm?storyID=4906
http://www.news24.com/News24/Wheels24/0,3999,2-15_1162368,00.html


Kilka szalonych koncepcyjnych rysunków:

http://w1.316.telia.com/~u31616275/sktchbk_files/capri.htm
http://w1.316.telia.com/~u31616275/sktchbk_files/capri_model.htm


W 29 numerze niemieckiego Auto-Bild opublikowany został artykuł o nowym Capri. Wszyskto co tam napisano to jak na razie projekty i domysły, ale rokowania są dobre. Oto zdjęcie z okładki:

AutoBild: Capri IV

Skan okładki Auto-Bild'a w większym wymiarze można zobaczyć tutaj, cały artykuł można przeczytać sobie tutaj w postaci PDF.

A tutaj tłumaczenie tekstu, które zrobiła dla nas Maja Popowa, z niewielką pomocą p. Michała Mietelskiego.

Tak powraca Capri

Fani Forda, niech korki wylatują: w 2006 roku Ford zaprezentuje nowy samochód sportowy na bazie Focusa. Czteromiejscowy model (2+2 siedzenia) obiecuje dużo frajdy podczas jazdy w atrakcyjnej cenie.

17 lat w historii rozwoju motoryzacji to prawie wieczność. Pomimo tego nazwa produkowanego do 1985 roku Forda Capri cieszy się do dzisiaj dobrą opinią - powód wystarczający do tego, aby to klasyczne coupé powołać do nowego życia. Podczas gdy planiści produkcyjni Volkswagena (co nastąpi po Scirocco i Corrado?) i Opla (gdzie pozostaje następna Manta i Calibra?) dopiero przygotowują się do wyścigu, centrala Forda przed paroma tygodniami dała zielone światło niezwykle ciekawemu samochodowi sportowemu, który powinien wejść na rynek w 2006 roku jako Capri IV.

Decyzja na szczycie kierownictwa nie zapadła jednak tak łatwo. W końcu z takimi potencjalnymi następcami Capri jak Probe i Cougar firma doznała dwukrotnego niepowodzenia. Skonstruowane według wzorców amerykańskich "żywe legendy" okazały się być w Europie drogim - czytaj niechodliwym - niewypałem.

Capri IV będzie kosztować między 17500 a 29500 euro.

W trzecim podejściu stratedzy Forda chcieli zrobić wszystko inaczej, a tym samym lepiej. Odpowiednio ambitny był początkowy zamysł: silnik z turbiną o mocy do 300 KM, stały napęd na wszystkie koła z aktywnym mechanizmem róznicowym, dwa różniące się warianty nadwozia: o wyglądzie agresywnym i sportowo-eleganckim. Ponieważ wśród rodzimych zespołów napędowych nie znaleziono żadnego odpowiedniego dla tak wysoko mierzącego pojazdu, wypożyczono z Volvo parę tysięcy doładowanych jednostek 5- i 6-cylindrowych. Zajęcie wyższej pozycji czy mania wielkości?

Zaledwie pięć minut przed dwunastą panowie Thursfield (odpowiedzialny w tej chwili w Detroit za transakcje międzynarodowe) i Leach (nowy szef oddziału europejskiego) pociągnęli za hamulec ręczny. Samochód o nazwie kodowej S272 z ceną sprzedaży do 45000 euro stał się właśnie nie tylko o wiele za drogi, lecz utrudniłby także życie takim prestiżowym markom jak Volvo i Jaguar. Poza tym była zgodność co do tego, że Ford jako marka jeszcze nie jest na tyle dojrzały do tego typu samochodu elitarnego.

Konsekwencją tych rozważań była zupełnie nowa koncepcja pojazdu: fascynujący lecz mimo to opłacalny, wielostronny i mimo to zyskowny, nowoczesny i jednocześnie prawdziwy Capri. Za podłoże techniczne posłużyła niezmiennie następna generacja Focusa, znana w firmie jako platforma C1 lub C307. Samochód posiada koła z niezależnym zawieszeniem, planowany początkowo napęd na cztery koła stał się opcją, z której zapewne skorzysta tylko najlepiej wyposażony i najlepszy model. Koncepcja nadwozia nie jest jeszcze do końca ustalona. Jako alternatywa wersji coupé i kabriolet rozważany jest rozkładany dach w stylu Mercedesa SLK. To rozwiązanie, które mogłoby zostać wspólnie zrealizowane przez takich wyspecjalizowanych poddostawców jak Karmann czy Webasto, było przewidziane już cztery lata temu dla aktualnego Focusa - i potem ponownie odrzucone.

Prawdopodobnie Capri IV montowane będzie w Pininfarina.

Z Kolonii słychać: "Z rozkładanym dachem mielibyśmy samochód nie oferowany w tej klasie jeszcze przez nikogo. Z punktu widzenia klienta chowany dach łączy w sobie zalety coupé z zaletami kabrioletu - jednakże tylko wtedy, gdy dach jest odporny na zerwanie, cichy i opłacalny." W każdym razie jest pewne, ze powstanie również otwarty Capri. Z tego powodu planowany kabriolet Focus został skreślony z listy projektów.

Faworytem do produkcji nowego kultowego samochodu z Kolonii jest Pininfarina, gdzie wkrótce będzie zjeżdżał z taśmy nowy Street-Ka. Według obecnego harmonogramu produkcja nowego Capri rozpocznie się latem 2006 roku. Także rozpiętość cenowa jest już dosyć dobrze wyznaczona. Zatem wersja podstawowa z napędem przednim i silnikiem o mocy 130 KM powinna kosztować 17500 euro (za rozkładany dach dorzucić trzeba równe 1500 euro więcej). Na najwyższym stopniu skali plasuje się droga wersja Capri w cenie ok. 29500 euro - z napędem na wszystkie koła, z silnikiem z turbiną o mocy 225 KM i 6-biegową skrzynią MM6. Audi TT o tej samej mocy jest droższy o ponad 5000 euro.

Jako podstawowy służy niezawodny dwulitrowy 16-zaworowy silnik o mocy 130 KM. Kolejny poziom mocy - 173 KM - znany jest już z Focusa ST 170. Niezapomniany model Capri 2600 RS przypomina super model z silnikiem z turbiną, dla którego w chwili obecnej rozważane są moce 200, 225 i 250 KM - autor stawia na złoty środek. Zupełnie nowym i dosyć nietypowym jak na samochód sportowy jest planowany silnik TDCi Diesla, który będzie dostępny pod koniec 2006 roku. Chodzi tu o silnik z agregatem 2-litrowym o podwyższonej mocy, który według wstępnych danych osiągał będzie moc od 150 do 170 KM. Za dodatkowe 650 euro obie skrzynie biegów (5-biegowa w produkcji seryjnej) można kombinować z półautomatem. Tradycyjna automatyczna skrzynia biegów jednak nie jest przewidziana.

Szansa, że Fordowi uda się nawiązać do sukcesu poprzednika, jest niemała - w końcu najnowsza koncepcja jest zarówno zgodna z duchem czasu jak i z wymaganiami klienta. Poza tym wydaje się, że technika dotrzyma temu, co obiecuje wygląd - a to w wersji poprzedniej nie zawsze się zdarzało.

Napisy pod obrazkami:

Str. 68 - Ford Capri - Tak mógłby wyglądać następca klasycznego coupé z Kolonii. Główny projektant Chris Bird nie planuje przegranego samochodu retro, tylko nowoczesny wóz sportowy.

Str.69 - od góry po prawej - Ten człowiek wie co jest grane. Dziś Georg Kacher opowiada o nowym sportowym modelu Forda, który powinien umocnić image marki.

Str. 69 - 2 z góry - Sportowy Ford będzie oferowany do wyboru z napędem przednim lub na wszystkie koła. Najlepszy model zabłyśnie silnikiem z turbiną i 6-biegową skrzynią.

Str. 69 - Pierwowzory (3 x starsze modele)

1969 - 1974 Capri I - już pierwszy Capri okazał się strzałem w dziesiątkę. Warianty silnika sięgają od 1300 o mocy 50 KM do 2300GT o mocy 108 KM.

1974 - 1978 Capri II - Zmienione w wyglądzie coupé otrzymało dużą tylną klapę, a z 3-litrowym silnikiem o mocy 138 KM stał się nowym kultowym modelem.

1978 - 1985 Capri III - Sportowy image Capri podkreślają przede wszystkim mocniejsze modele mniejszych serii, jak 2600RS i 3.0 Turbo.

Str. 70 - od góry po prawej

Ford Capri cabrio - Koncepcja nadwozia nie jest jeszcze do końca ustalona. Do wyboru: wersja coupé i cabrio - lub ze składanym dachem.

Str.70 - w ramce - Podstawą do nowego modelu sportowego jest następna generacja Forda Focusa ST i RS (zdjęcie). Druga wersja udanego modelu będzie znacznie większa i bardziej przestrzenna od aktualnego samochodu. Wzmocnienie kształtu generacji RS zwane jest Focus Cosworth i jest mocno zbliżone do następcy wersji World Rally Car. Po innowacyjną technikę turbinową i stały napęd na wszystkie koła z aktywnym mechanizmem różnicowym może sięgnąć również zespół rozwojowy nowego Capri.

Str. 70 - 1 na dole z lewej - 1988-1996 Probe - Zaprojektowany początkowo jako następca Mustanga, model z siedzeniami 2+2 i napędem na przednie koła był konstrukcyjnie bardzo podobny do Mazdy 626 coupé.

2 na dole - po środku - 1999 - 2001 Cougar - Podczas gdy ta wersja Forda odnosiła porażkę i już po trzech latach została wstrzymana, wariant Mercury jest w planach do dziś.

3 na dole - po prawej - 1997 - 2001 Puma - Coupé na bazie Fiesty z silnikiem opracowanym przez Yamahę był skutecznym reprezentantem image'u, za to z zerową opłacalnością.


A oto rysunek, który podesłał Perana, a który sam dostał z RPA od człowieka, który twierdzi że w lipcu widział w Kolonii prototyp, wyglądający jak poniżej. Wprawdzie atrapa jak w Fiacie Stilo, ale halogeny w zderzaku są mniej futurystyczne, ciekawe są przetłoczenia przed tylnymi kołami jak w Mk I, a i tylny pas podobno jest w pionie, a nie ucieka górą do przodu jak na wcześniejszych rysunkach. Egzemplarz K-NF2100 miał ponoć motor V6 bez sprężarki i mimo to napęd na 4 koła.

Nowe Capri


Oto artykuł z angielskojęzycznego AutoExpress'u, opisujący tą samą wersję nowego Capri, co AutoBild:

Nowe Capri


W listopadzie niemiecki "Automobil" opublikował artykuł o nowym Capri i nowej Mancie, oto zdjęcie z artykułu:

Nowe Capri

Parę szczegółów:

Nowe Capri będzie zbudowane na nowej platformie C-1, która użyta będzie również w nowej generacji Focusa.
W nowym Capri stosowane mają być silniki o mocach od 98kW (127 KM) do 225kW (292 KM). Jednym z silników będzie silnik o mocy 126kW, taki sam jak stosowany w Focusie ST170. Ford rozważa też stosowanie turbodoładowanych 5-cylindrowych jednostek pochodzących z Volvo,o mocy 180kW (234 KM). Podstawowy model będzie miał przedni napęd, natomiast modele o najlepszych osiągach dostaną napęd na 4 koła. Najwyższa wersja to 3-litrowa V6 o mocy 225kW (292 KM), która jak podają źródła ma mieć dobre osiągi, i "excellent driveability". (To dopiero rewelacja. Można było się spodziewać po prawie 300 KM.)
Debiut nowego Capri spodziewany jest w postaci samochodu koncepcyjnego na najbliższych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.


Wątki na forum

Temat nowego Capri jest też poruszany wielokrotnie na naszym forum:

wątek z 2002.05.08
wątek z 2002.12.19
wątek z 2003.07.20
wątek z 2003.08.29

Komentarze

No, no... Ale by było!

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie [2002-05-28 14:41:24]


I chwalić Boga, że Najświętsze Kolegium Inkwyzycji zaprzestało już swej działalności, bo stos by mnie czekał niechybnie. Na forum w dziale 'ogólne' przy pytaniu "Nowy Mk IV " 20 dni temu (8 maja godz. 11:17) opisałem takie auto dokładnie - "jak zrobią budę Mk I to tylko na podwoziu Focusa RS 4x4; już stoję w kolejce!!". No i prosze - M15 działa, ktoś przekazał Fordowi i chcąc się załapać na moje 30 tys. euro (ale ja nie chciałem 350 PS, 250 spoko mogło wystarczyć) ogłosili powstanie nowego wózka. Słowo sie rzekło - kobyłka u płota. Ani chybi, trza będzie kupić... Chociaż gdyby zamiast tej turbo "czwórki" wsadzili tam nabój z Jaguara X-type (silnik Mondeo 2.5V6 bez turbo, skrzynka w poprzek i napęd na 4 łapki), to byłoby jeszcze kapkę lepiej :-)))
PS. Gwoli ciekawości, to rajdowe Focusy WRC mają motor wpoprzek, a skrzynię podłużnie i przekazanie momentu kołami stożkowymi. Ciekawe jak będzie w serii.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-05-28 14:44:38]


ja chce conajmniej 3.0 V6 lub V8 !! :))))

Grim [2002-05-28 17:45:40]


Oby tylko nie zeszmacili nazwy "CAPRI" i wypuscili jakiegoś ogórka, albo jajka z okrągłymi kształtami.Lepiej niech nie używają tego logo.Trudno jest stworzyć coś tak dobrego jak orginalna seria sprzed lat...Np.:druga część zajebistego filmu przeważnie jest do chrzanu...

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie [2002-05-29 01:13:02]


2l turbo i napęd na cztery łapy ???
To nie Capri. Capri to napęd na tył i wolnossące silniki powyżej 2.0 o co najminej 6 cylindrach. Mam nadzieję, że będą się trzymać tej koncepcji i dodadzą jeszcze silnik 4.6 V8.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie [2002-05-29 07:59:20]


Jeszcze bym zapomniał - silnik MUSI być ułożony wzdłużnie. Capri to przede wszystkim dłuuuuga maska.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie [2002-05-29 08:01:17]


czuje ze to bedzie tak jak z garbusem, golf w smiesznej karoserii za kosmiczna cene

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-05-29 08:05:14]


Albo Mini Morris - też już nieciekawe autko. Wg. mnie jeślu juz mają coś z tym robić, to już niech lepiej zostawią budę jak ta stara, tylko udoskonaliliby mechanikę... Ale kto mnie posłucha...

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie [2002-05-29 13:38:45]


Panowie - błagam - odrobinę logiki !! Nikt dziś nie będzie opracowywał od nowa (choćby strefy zgniotów) auta w starym kształcie - można tylko (w ramach nostalgicznego uwielbienia) do niego nawiązać, ale bebechy muszą być najnowsze i z wielkiej serii. Jednym to się udaje bardziej, innym mniej. VW "New Beetle" jest knotem stulecia, bo taka jego rola - miał być bibelotem dla podstarzałych niegdysiejszych hippisów, którzy za posiadanie czegoś totalnie niepraktycznego (a więc w efekcie mało popularnego) wybulą za to stertę kasy. Dlatego motory V6 i TDI, a nie 3-cylindrówa z Polo. Deko lepiej nawiązuje "cytrynka" C3 do 2CV albo "Kangoo" do R4L. Spełniają tę samą rolę, tylko dla nieco zamożniejszego (już) społeczeństwa. A ilu klientów kupi nowe Capri? W Europie może 200 tysięcy, w Stanach - na pewno mniej (tam to auto zawsze było tylko europejską namiastką Mustanga). A Ford nie ma dziś gotowej platformy podłogowej pod tylnonapędowe autko z podłużnym motorem pod tej wielkości nadwozie. Po upadku Sierry najmniejszy jest Lincoln LS i Jaguar S-type. Wszystkie Euro-Fordy i Volva mają wpoprzek, podobnie najmniejszy Jag X-type (zunifikowany z Mondeo). Nawet nowy "mały" sportowy Daimler 250 będzie miał spód z X-type, czyli V6 w poprzek i napęd na 4. A to wcale nie przeszkadza długiej masce. Dlatego dzięki Bogu wymyślili Focusa 4x4 - tak będzie miał szczytowy nowy Capri, a tańsze wersje będą miały ponoć mechanikę zwykłej "Foki", a więc 1.6 i 2.0 czwórki z przednim napędem. Mówi się trudno, ale innym wyjściem byłoby auto wielkości Mustanga, Jaga XK i Aston Martina, czego Ford chciałby z pewnością uniknąć.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-05-29 15:48:41]


Nie, nie... Nie twierdze, że tak ma być i już, tylko po prostu to było moje skromne marzenie... A jeszcze co do tego nowego Capri, to również myśle, że nie będzie to juz taki hit jak dawniej. Przeciez co to za Capri z silnikiem 1.6? Tak, wiem, były takie i w każdym innym, ale panowie od Forda mogliby trochę uszlachetnić ofertę tego modelu. Ale znowu wychodzi na to, że jakby rzeczywiście tak sie stało, nowy Capri podzieliłby los Beetla.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie [2002-05-29 20:15:11]


Nowe stare Capri to chyba nie jest dobry pomysł. Wyobrazmy sobie jakby to wyglądało? Zapewne plastikowe zderzaki, plastikowa decha, fotele, dekle, lusterka, hmmm... jednym slowem auto z plastiku! Żadnych chromow. Wszystkie listwy ozdobne (plasticzane;)) i w dodatku w kolorze nadwozia, zderzak tez. Silnik rzedowy, najlepiej maly i oszczedny. Napęd oczywiscie na przod jak w kazdym sportowym europejskim aucie! Do tego nowoczesna elektronika - komputer pokladowy, ABS, GPS (zeby sie nie zagubic w XXI wieku) Jeszcze gladkie oplywowe ksztalty jak w daewoo i autko gotowe :(
Calkowicie zgadzam sie z kolegą Trophy! Druga czesc zajebistego filmu zawsze jest gorsza, albo calkiem do d.... Tak jest tez w motoryzacji. Przekonal sie o tym VW i mysle ze FORD nie pojdzie w jego slady! Wszyscy beda patrzec na nowe przez pryzmat starego, albo na odwrot. Wiadomo ze to nie bedzie juz to samo wiec na 90% autko sie nie przyjmie.

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-05-29 21:31:03]


eee... tak zle chyba nie bedzie, chromow to raczej nie bedzie ale i tak jest to kontynuacja naszego capri, pozatym jest sporo nizezle zrobionych capri mk1-3 bez chromow ;) btw. mustang a kontretnie ten ostatni model jest wg. mnie calkiem calkiem, chromow brak, ale zawsze, byc moze ford wpasuje capri zamiast pumy, Amerykanei za swoja seria retro (mustang mach1, nowe gt40, 47, thunderbird) wygladaja calkiem niezle, w europie niemamy co liczyc na nowe capri z rwd ale 4x4 to niezle rozwiazanie, czekam na fotki "nufki" ciekawe ile sie zachowa z oryginalu? przetloczenia na masce? ksztalt tylnych szyb? 4 okragle reflektory (ksenony za przezroczystym?)? ... ;)
btw. wiecej osob sie zainteresuje "naszymi" capri, programy w TV, artykuly itp.
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-05-30 02:21:38]


Ja jednak nie wsadzałby, do jednego wora "retro" Mustanga, GT40, forty-seven, GT40 i Capri "Mk IV". Mustang nie miał przerwy - każdy kolejny model jest ewolucją tego samego tematu. Motor V8 (przynajmniej w opcji), rwd, odpowiednie rozmiary, charakter sylwetki - dlatego też nie było sensu tworzyć repliki "retro" oryginału. Wystarczyło wprowadzić retro-gadżety, pozmieniać światła, budziki, kierę, dodać parę wlotów i zmienić felgi. Ale ten "niby-stary" Rustang dalej jest aktualnym autem, ciągle znajdującym się w programie Forda od 37 lat. Co innego T'bird - nazwa została, ale auto wróciło do pierwowzoru, a dotychczasowy "ewolucyjny" ptaszek wyleciał z programu. To jest prawdziwy powrót do nostalgii. Jeszcze dalej poszli w '47 i GT40. Tych aut nie było od kilkudziesięciu lat na rynku, a z dystansu 100 m nie poznasz czy to jest GT40 z 1967, czy z 2002 r. Trza otworzyć maskę (32v 4OHC), zaglądnąć w kokpit (airbagi, lewar na tunelu), obejrzeć lampy (ksenony) i dopiero wiesz co jest grane. Ale przy tej kasie mogli sobie na to pozwolić. A Capri to zupełnie inna para kaloszy. Coke ma rację - może nie mieć chromów, na pewno będzie miał ksenony, może mieć 4x4 - i tak to lepiej niż fwd. Wystarczą zaokrąglone boczne szyby, garb na masce, dłuuuuuuuga morda, przetłoczone boki i żaden "new edge". Popatrzcie na Jaga S-type. Dało się??

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-05-30 11:05:48]


seria retro forda (usa bez capri) widoczna na wielu stronach miedzy innymi na :
http://www.stangnet.com
a konkretnie na:
http://www.stangnet.com/shows/roadtour.html
:)
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-06-02 17:22:09]


Było by zaje...fajnie ale ja z moim dość albo nawet bardziej niż dość okrojonym budżetem mógł bym tylko popatrzyć :( . ...Chybaże nie będzie na co patrzyć...ale oby to im się udało :) bo miło było by popatrzyć 0_0"

spawn Dokładna lokalizacja na mapie [2002-06-24 16:33:41]


Narazie mam dosyć nie pochlebne zdanie ale to tylko projekt , ciekawe jak będzie wyglądał naprawdę .

crapi Dokładna lokalizacja na mapie [2002-07-26 16:39:51]


Mnie najbardziej boli że to nie tylnonapędówka i że V6 nieprzewidują.

Greed [2002-07-26 16:42:37]


hłe hłe

Może będzie bardziej udany niż Coguar ale nie powinni go nazywać Capri
Mam mieszane odczucia.

cossi [2002-07-26 16:48:00]


całkiem znośny, tylko oby maska była dłuższa...

B [2002-07-26 16:49:48]


Nowe Capri

Wygląda jak fokus + vw, fajny ale za wąski i za krótki, i strasznie mało drapiężny, taka zabaweczka.

Pozdrawiam

Arek J

[anonim] [2002-07-26 17:07:05]


nie będzie tak źle

Z pewnością jest szerszy od naszych i wyższy. Co do długości - ch.g.w. Ale nowa płyta Foki (wspólna z Volvo V40) ma mieć 262 cm rozstaw osi, więc poniżej 420 na pewno nie zejdzie. Jest prawie taki ładny jak Audi TT, tylko rzeczywiście maska jest za krótka no i wkurza ten przedni napęd. Nie mam nic przeciw dieslowi - Skoda Tudor (jeśli wejdzie) też ma mieć turbodiesla V6, kiedyś było Renault Fuego TDI, a dziś są Mercedes CLK i Peugeot 406 Coupe. Natomiast totalną klęską byłby dach "dwa w jednym". Drugiej takiej szpety jak 206 CC mógłbym nie przeżyć... Dwudrzwiowe i dwumiejscowe cabrio musi być zupełnie osobną wersją od 4-osobowego 3-drzwiowego coupe.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-07-26 17:40:59]


a ja uwazam ze jest ok , linia okien zachowana, jest nawet przetloczenie ala mk1 tylne swiatla tez ok, w sumie to z new edge design to chyba nic lepszego by nie zrobili... :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-07-26 19:37:34]


Ech...

No, jak na nowy design to nie jest tak źle, jednak mi już na takie samochody sie niezabardzo chce patrzeć. Wystarczy że wyjde na miasto... Inne coupe z współczesnych lat przyznam że niewiele się różnią. Co jak co, nic lepszego nie można oczekiwać...

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie [2002-07-26 20:08:23]


Bardacha !!!

( Sorka ale jestem w Kanadzie i nie mam polskiej czcionki :( )Bardacha ale to nic nowego. Teraz wszystkie te nowe samochody sa dla kobiet :((( Capri kojazy sie z dluga maska , ladna klasyczna linia , napedem na tyl i silnikiem V6 a nie jakies tam kolejne gowno do Tuningu dla dresiazy. Ja jetem zupelnie przeciw temu projektowi :((((((((((((((((((( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

spawn Dokładna lokalizacja na mapie [2002-07-26 23:18:36]


to bedzie

kolejna masowa bryka,draznic mnie bedzie jak faktycznie nazywac sie bedzie Capri...Panowie, capri juz bylo i to jest zamkniety etap-to sie juz nigdy nie powtorzy, era na tak indywidualne stylistycznie samochody juz minal, moncerny mysla innymi kategoriami. Faktycznie linia tylnego okienka niby naiazuje,co do maski to potrzeba zdjecia z profilu, nawet jest jakas namiastka garba...pozyjemy zobaczymy...cokolwiek z tego wyjedzie na ulice nie powinno sie nazywac Capri...

Rem!k [2002-07-26 23:24:06]


:(

Gdyby maska byla dluzsza.... a tak to kicha, podobny jest do VW. Bylo minelo... nie bedzie juz drugiego takiego samochodu jak Capri i Sierra oczywiscie:)

Seemann [2002-07-26 23:46:38]


Nazwa

Wiecie, jak się mówiło "Tak, Ford Capri..." To od razu wiedziało sie o co chodzi ale teraz na pytanie "czy wiesz co to jest Ford Capri?" każdy będzie to kojarzył z tym prawie plastikowym badziewiem. Taaa.... Capri już było i nigdy nie wróci z takim klimatem jaki miało kiedys. Mogliby chociaż to nazwać inaczej dla "nie psucia" tradycji...

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie [2002-07-27 00:20:48]


Tak jeszcze co do silnika...

...to inżynierowie z Deuchland nie popisali się zbytnio. Jeśli za te 4 lata wejdzie silnik 2.0 o mocy tylko 130 koników to nie wiem czy ktoś to kupi. Dla przykładu podam, że chociazby w obecnych czasach Toyota montuje w Avensisach motory 2.0 o mocy 150 hp. Ciekawe tylko jakim momentem obr. będzie dysponowała ta jednostka, jednak myśle, że nie bedzie to nic nadzwyczajnego. Co do Diesla to sie raczej nie bede wypowiadał.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie [2002-07-27 00:27:21]


re: starssky:

Hm... jak mi znajdziesz teraz jakąś laskę co to woli starsze samochody od nowych to zafunduję Ci generalny remont Twojego samochodu. OOOooo tak, jakby to było fajnie. Ale może gdzies takie można jeszcze spotkać???

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie [2002-07-27 00:29:52]


ej, pesymiści.....

Te 130 PS to standardowy motorek Mondeo i Focusa na rok 2006 - zauważcie że Bora i Golf IV mają 115 PS i nadal je ludziska kupują. A w Capri będzie również 173 PS bez turbiny (zacny wynik) i ten szczytowy Turbo 4x4. Co do nazwy, to ojciec mój też płakał nad przednionapędowym Escortem Mk III czy przednionapędową Alfą GTV i Spider. Choć np. dzisiejsza Skoda Octavia trochę bardziej mi się podoba od tylnonapędowej :-)).
Nie jest to wprawdzie bardzo uwypuklone na stronce (aczkolwiek da się wyczytać miedzy wierszami), ale wejście "naszych" Capri na rynek w 1969 r. w 4 lata po wycofaniu poprzedniego Forda Capri (który nota bene nigdzie nie miał na nadwoziu nazwy Consul - z tyłu był tylko chromowany napis Capri) było jeszcze lepszym klopsem. Wtedy naprawdę goniły po ulicach (i serwisach) równolegle dwa zupełnie inne Fordy Capri, z czego ten starszy opinię miał baaardzo kiepską.
A co do wożenia się i gadki z lalunią - oto żarcik:
Kawiarnia w dużym mieście. Gostek w skórze skołował panienkę, która powoli mięknie. Podchodzi koleś i rzuca - Ty, widziałem cię wczoraj jak wsiadałeś do trójki.
Lala pyta - Co to było - Beemka czy Golf?
Tramwaj - odpowiada nieco zgaszony już gostek.....

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-07-27 01:05:04]


Bez nerwacji

Eeee nie ma się co łamać nie jest tak żle, poza tym zanim wejdzie do produkcji to jeszcze troszche a do tego czasu może się wiele zmienić (zanim do produkcji wszedł mercedes A klase widziałem co najmniej 3 różne projekty). Trzeba wierzyć w Forda :) w końcu GT40 rocznik 2001 jest super. A tak naprawde to będzie można pomarudzić w 2026 r. jak nowy model się zestarzeje i będzie porównanie :).

[anonim] [2002-07-27 08:18:29]


Spoko 350hp od focusa RS

A o to pocieszający link http://www.autoweek.com/cat_content.mv?port_code=autoweek&cat_code=carnews&loc_code=index&content_code=04107296

Speeder [2002-07-27 09:04:30]


re: Spawn

Stary masz 100% racje. To bedzie dressss zabawka i tyle! Zaloza se chlopaki spoilery i inne bzdety i bedzie szpan na maksa ;) Ktos tam pisal ze linia zachowana, ala MK1. Stary moze cos w tym jest ale maska jakas taka niebardzo, jak polowa tej w MK1 :) To bedzie konkurecja dla Audi TT...

[anonim] [2002-07-27 23:29:47]


Nowe Capri

Ale napis BLAUPUNKT na tylnej szybie się zmieści.

A na poważnie to smutne że niby samochód który ma wskrzesić legędę będzie miał mniej charakterystyczną i wyższą budę od sportowego Hyundaya. Silnik można wymienić, niestety buda pozostaje...

Pozdrawiam

Arek J

[anonim] [2002-07-29 10:28:56]


blee....

Niech się schowają... Nie będzie można tego rozróżnić na szosie tak jak starej wersji. Mignie ci coś "takiego" i nawet po dżwięku tego nie poznasz...

[anonim] [2002-07-29 19:31:11]


MEGA HUJNIA !!!!!!!!!!!!!!!!!

TEN SAMOCHÓD JEST H****Y, JEST POPROSTU K****** W PORÓWNANIU Z POPRZEDNIKAMI, OGÓLNIE JEST SSĄCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[anonim] [2002-07-29 22:51:14]


Marek, masz u mnie piwo!!!

Tak samo jak z Garbusem,kupa plastyku i jeszcze ten diesel!!!!!!!!!!!!!!!!

Czołg PCK Dokładna lokalizacja na mapie [2002-07-29 23:06:51]


To wyglada ohydnie !!!

Wyglada jak mydelniczka plastikowa, to jest pomylka az szkoda patrzec !

Mogli to nazwac Renault Capri albo Peugeot Capri a nie Ford Capri !

To nie ma nic wspolnego z capri, to przetloczenie na masce wyglada jak na zarty, a nie jako miejsce pod filtr powietrza ! i ta cena !

Zostane przy swoim capri za 1 tys Euro
Wolalbym wydac te 20 tys Euro na 8 starych capri w idealnym stanie, bym jezdzil cale zycie !

To co widze jest zenada na maxa !

Zadamy zmiany nazwy tej pomylki !

[anonim] [2002-07-30 20:53:03]


Capri IV

Może jest paru frajerów którzy kupią nazwę CAPRI za 20 tyś. euro.
Ale ten samochód ma tyle z Capri co Fiat z Ferrari-produkuje go ten sam koncern:((
Ogólnie badziew bez duszy

[anonim] [2002-07-31 23:04:07]


heh

Ci frajerzy co beda mieli te 20 tys nie kupia nazwy Capri bo jej nie znają:))) a ci co znaja woleliby "Oryginalne" prawdziwe Capri.:) a nie plastik
Bez urazy przynajmniej mnie sie tak wydaje
Pozdro

jagoolmk2 [2002-08-01 00:35:15]


Capri IV vs Capri I / Capri II / Capri III

Pamietajcie, zawsze bedziemy mogli posmiac sie z nowego projektu jak bedzie na drogach - jaki jest brzydki i ze wogole nie przypomina naszych pieknych aut. A poza tym przednionapedowka ciezko jest ladnie baczki krecic ;-) Mysle takze ze efekty dzwiekowe MK IV nigdy nie dorowna pracy naszych V6, chyba ze se kolesie zamontuja sportowy wydech ktory i tak im nic nie da, wkoncu nie ma piekniejszego dzwieku od pracy V-ki :-).

[anonim] [2002-08-01 13:19:49]


Re: Wojtas

A jesli chodzi o panny ktore wola stare ladne samochody, to jest ich troche, podobnie jak nasze capri jest ich jednak malo i sa to prawdziwe skarby - trzeba o nie naprawde dbac. (Statystyki - w Warszawie znalazlem jedna taka kobiete, natomiast w Łasku bylo ich juz kilka...) Czasem trzeba sie na szukac aby pozniej byc szczesliwym...

[anonim] [2002-08-01 13:22:24]


re: smasher

A może znalazłeś jakieś koło Lublina? Bardzo bym był Ci wdzieczny.
P.S. Moja obecna ciągle śmieje się z Capri i przy okazji ze mnie, że mi sie podoba. Nic na poważnie oczywiście;) Ale do Capri jej i tak chyba nie przekonam:(

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-01 19:21:37]


Ale mi Capri, wygląda jak przerobiona puma

ta niby fura ma tyle wspolnego z Capri co świnia z gwiazdami, troszke ich pogielo, nie czytalem dokladnie, ale napędu na tylno oś to to cos raczej nie ma,zapomnijcie o slajdowaniu po łukach czymś takim,pozdro dla kaprychowcow

m_dyziek [2002-08-02 00:04:13]http://www.cci.planet-capri.net/page1a.html

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-02 11:52:40]


:(

jak widze te zdjecia to az chce mi sie plakac, jak mozna az tak zepsuc takie ladne autk ojak capri :((

Grim [2002-08-02 12:01:11]


Super będzie ścigacz

Szkoda tylko ze nie wszystkich stać będzie na to cudo-może znowu za jakieś 15 lat rzucimy się na tą furę z jego full wypasami i komputerami - a co do osób które nie widzą w nim nic wyjątkowego - lata 70 już minęły 30 lat temu, teraz jest nowy styl chcemy czy nie chemy nic z tym nie zrobimy.

Albi_Poznan [2002-08-02 12:28:45]


co innego widzisz, co innego słyszysz....

Szwabski artykuł mówi tylko o motorach R4 DOHC 16v o mocach 130, 173 i 225 PS z turbo - jak w Focusie (ten ostatni z napędem 4x4). Tymczasem zarówno Amerykany, jaki Angole (Arunas - wielkie dzięki za optymistyczny artykuł !!) piszą, że tylko wersje R4 będą miały przedni napęd (130 albo 170 PS benzyna, 130 PS turbodiesel). Ale oprócz tego mają być wersje 4x4 z motorami (UWAGA!!): R5 turbodiesel 170 PS z Volvo V60 oraz Mondeowsko/Jaguarowska V6 3.0 w wersji wolnossącej 200 PS i doładowanej 300 PS. Piszę doładowanej, bo w Auto-Expressie nazywają to turbosprężarką, a Autocar wspominał o silniku Jaga X type R, który ma te 300 PS z 3 litrów na kompresorze Eatona. Okaże się pewnie w praniu, ale jednego jestem pewien - Forda nie stać już na kichę typu Puma, czyli 4-cylindrowe autko coupe o ambicjach sportowych. Zarówno Probe jak i Cougar miały V6 i bez obaw to samo dostanie Capri. Ja jestem na plus (jak mawia Jacek Cygan).

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-02 12:39:23]


hmmm. na capri club int. tez jest opis nowego capri

... tylko ze w bardzoej cywilizowanym ;) jezyku
http://www.cci.planet-capri.net/page1a.html
pozdrawiam
cOke

segal Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-07 19:21:45]


nie żebym był upierdliwy, ale....

Arunas z niemniej cywilizowanego (od PL) kraju podał ten link już 130 godzin temu, a ja nawet ośmieliłem sie go skomentować też w ubiegłym tygodniu. Coś po tych Gryźlinach długo przeciera się oczka..:-)) Tupot białych mew......??

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-07 19:40:24]


Na tej stronie w tym artykule jest jedno fajne zdjęcie - mianowicie w prawym górnym rogu ...........

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-08-07 19:45:08]


samokrytyka

sory,tak to jest jak sie czyta liste na dwoch kompach... przepraszam i na dodatek odpisałem nie z swego konta/kąta :((
obiecuje poprawe
cOke

segal Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-07 21:41:06]


skladka

skladka dla ziomka na lekarza a po objawach widac ze potrzebny i to nie byle jaki.... a co do nowego kapri to wygláda nijako,,....... ni to puma ni to coguar...... lipa na maxa jak na nastépce....... nowe capri powinno byc mniejszá wersjá nowego gt40

[anonim] [2002-08-10 02:15:20]


Dobre może jest te auto

Chciałem tylko dodac ze ma przy tym wyglądzie wiele wspólnego z audi TT oprucz środek wygląda jak wnetrze nowego passata także po chuju nie moge na to patrzec i te słabe jednostki napędowe bzdura to ma być frajda a nie jakis oszczedny chomik niechce takiego za darmo chyba ze dopłacicie to go przerobie...

[anonim] [2002-08-11 09:26:39]


Samochód jaki ci się nie śnił

Z tyłu przypomina mi to coś odkurzacz marki ?elmer z czerwonymi przyciskami. O przodzie i bokach wolałbym się nie wypowiadać. Ogólnie stylkistyka na 6do potęgi minus czwartej

Michal Wróbel [2002-08-14 21:14:17]


heheheh

tylko kto kupi odkurzacz za taka kase:))))))

jagoolmk2 [2002-08-15 01:01:00]


buuu

To cos, to tylko kolejne cos, co wszystkie nowoczesne gazety i programy TV nazwa szumnie >>> samochodem <<<. I po raz kolejny sie pomyla, bo to cos ma z samochodem tylko tyle wspolnego, ze ma 4 kola (+zapas). Ani napedem, ani ksztaltem ani dzwiekiem ani innymi waznymi dla Samochodu rzeczami nie przypomina prawdziwego Samochodu. A tym bardziej Capri.
Dresiki beda mialy radoche, ale dla prawdziwych milosnikow prawdziwych Samochodow bedzie to kolejny cios, upokorzenie... kaktus w zadku.
Usiasc i plakac.

[anonim] [2002-08-20 12:25:40]


Jakby tak wrzucili tam porządne v6 i zrobili jakąś wersję z napędem tylko na tylną oś to nie byłoby tak źle.

actom Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-20 12:55:36]


Dla drechów

Capri dla dresiarza

[anonim] [2002-08-20 15:23:13]


to nie to

Nie ma wygladu jak sama nazwa wskazuje powinien go mieć, a zarazem ducha oryginalność gdzieś przepadła, straszy wyglądem i nic więcej, takie auto powinno być skierowane do konkretnych ludzi, osobiscie wolalbym focusa st 170

[anonim] [2002-08-21 19:10:24]


To nie to

[anonim] [2002-08-21 19:41:57]


To auto nie powinno sie nazywać Capri.Nowe Capri chociaż troche powinno przypominac nasze stare.A do tego przedni napęd!Tragedia.

[anonim] [2002-08-21 19:50:49]


To Capri już w polskim Auto-Świecie.

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-21 21:02:55]


A mi sie podoba .....

z pewnoscią sobie takie kupie tyle że za jakieś 25 lat jak już będzie tak tanie jak teraz MK3 do generalnego remontu;-) .Aha jeszcze jeden warunek że dożyję ;-)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-08-21 21:49:37]


Bogus, co ty

za 25 lat z tego auta to nawet plastik nie zostanie (ulegnie biodegradacji), co z tego ze blacha ocynkowana jak zyletki polsilweru sa od niej grubsze

konk [2002-08-21 22:43:29]


Polsilwer to dobry sprzęt.
Może giermańcy spytali by caprikowców jak powinien wyglądać FC IV, bo zrobią kolejny niewypał.Miłośników tego wozu jest więcej niż jego posiadaczy, więc mieli by sporo ciekawych opini i pomysłów.
Fajne rozwiązanie to silnik z przodu, skrzynia przy tylnim moście, widziałem to w starej sportowej lanci.

Arek j

[anonim] [2002-08-22 10:46:30]


Miałem nadzieję na większy odzwięk ;-)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-08-22 20:51:15]


znaczy, ze sobie zakpiles;-))))))))))))) piszac ze Tobie sie to auto podoba???

konk [2002-08-22 20:56:54]


Może tak.... może nie....

Oczywiscie że liczyłem na jakąś małą burzę ;-) .....a wracając do tematu czy mi sie podoba ???? no więc jakby mi ktoś sprezentował biorę i to nawet w najsłabszej wersji silnikowej ;-) przy tych gabarytach i 130 KM naprawde można pojeździć a i do palenia gumy nie trzeba zaciągać hamulców ( w końcu ten obrzydliwy przedni napęd ) Przejechałem jakieś 100 tys km samochodem kompaktowym (nie wymieniam marki by mnie nie zlinczowano na najbliższym zlocie ) gdzie miałem do dyspozycji zaledwie 115 KM (fachowcy z pewnioscią się domyslą o jaki wynalazek chodzi) i nie były mi straszne jakieś BWM 316 czy Golfy GTI ..zatrzymał mnie dopiero Ford Mondeo V6 z wideoradarm ...hiiii...hiii..
....a w zakręty i tak przeciętna Capri nie może wchodzić z taka predkoscią ;-( a szkoda

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-08-22 22:37:40]


Capri na zakrętach

Chętnie bym się poganiał z Tobą po zakrętach moim fc. Problemem większości właścicieli tych samochodów polega na tym że zawieszenia w capri są w różnym stanie. Moja MK II ma przebieg nominalny 74 tyś. i jest mało zużyta pod kątem mechanicznym jak zrobię blachę i trochę poćwiczę to z przyjemnością Ciebe Bogdanie przewiozę i mimo ze mam tylko 72KM1.6 to autkojest O.K.

[anonim] [2002-08-23 09:16:29]


niestety

nawet z idealnym zawieszeniem Capri nie podchodzi do wiekszosci wspolczesnych aut a w szczegulnosci tych usportowionych a to za sprawa oczywiscie zaleznego tylnego zawieszenia nad czym niezmiernie boleje:-(((((((((((((((
ale w koncu nie to jest najwazniejsze;-)

konk [2002-08-23 14:36:55]


do Arka J i Konka

Najpierw Arek - skrzynia w tylnym moście to bardzo typowe rozwiązanie aut sportowych (i nie tylko). Przed wojną często bywało w Lanciach, Alfach, Mercedesach i ... Skodach. A w ostatnim 30-leciu Alfetta, Giulietta, Alfa 75, Alfa 90, Porsche 924, 944, 968, 928, Volvo 340/360, Ferrari 456, 550 i 575 i jeszcze wiele innych. Ale nigdy w Fordzie - bo od 50 lat Fordy projektują (z ołówkiem w ręku) księgowi, a TRANSAXLE to drogi system.
A Konek - znam kilka dziesiąt modeli Ferrari i kilkanaście Maserati ze sztywnym tylnym mostem - często na piórach (że nie wspomnę o Jaguarach czy BMW). Po prostu przednim napędem ŁATWIEJ jest jeździć szybko. Ale naprawdę BARDZO szybko da się jeździć tylko tylnym napędem albo 4x4. Tak więc - ciesz się z czasów osiąganych 115-konnym compactem FWD i uważaj na lusterko wsteczne. Ja też kiedyś leciałem krętą górską drogą mocnym (150 PS) GTI, notując po przejeździe czas trasy 38 minut, a zwykle Sierrą zajmowało mi to 42-43. A po drodze przeskoczył mnie gostek Mercem 190E 16v 2.3 i nie byłem w stanie się za nim utrzymać nawet 2 minut. Tylko że tam gdzie mnie wywoziło przodem na zewnątrz (a ręczny przy 140-150 to dość trudny temat), to on ślizgał się tyłem i przepływał z winkla w winkiel.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-24 16:39:10]


Konk oczywiście.....

Sorka za zniekształcenie nicka. O jedną literkę za dużo.
P_rana

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-08-24 16:44:24]


masz calkowita racje Perana i chyle czola przed Twoja znajomoscia tematu (nietylko zreszta tego). Mnie jednak intryguje inne zagadnienie (pomijajac temat przedniego napedu,ktorego zawsze bylem przeciwnikiem). Jezeli podczas szybkiej jazdy po zakrecie napotkamy nierownosc to moim zdaniem niezalezne zawieszenie zachowa sie lepiej niz nawet idealne zawieszenie zalezne. dlatego tez probujac sie po miescie moim FC z jakims GSI napotkam pare zakretow poprzecinanych zrypanym torowiskiem i zawsze dostane w dupe :-((((((((((((((((((((((

konk [2002-08-26 07:06:23]


Szybkie zakręty

Bardzo lubię jazdę po zakrętach dlatego że ze słabym silnikiem i samochodem można zrobić na szaro kierowcę mocniejszego wozu, ale o słabszej technice jazdy.
Dużo ,,wyścigowców'' leci po prostej z maksymalną a przed zakrętem prawie staje w miejscu, gdy tam wystarczy redukcja biegu w moim samochodzie.
Jeżdżę często z Warszawy do Warki po stronie Konstancina i często dochodzi tam właśnie do następującej sytuacji: wyprzedza mnie jakaś rakieta, wskakuje przede mnie i chamuje jednocześnie z piskiem opon prawie gubiąc spojlery bo gość dojechał do łuku. Ja wtedy kombinuję jak mu nie wjechać w zad.
Trzeba też nadmienić że zawieszenie to naprawdę nie wszystko. Niekórzy mają 20-30% bieżnika na gumie i samochód za kupę kasy, a potem się dziwią jak im te drzewo wyrosło przed maską, bo BMW to taka wspaniała fura co karzdy zakręt bierze 150 km/h - niestety tak zginął jeden z moich znajomych.
Co do możliwości FC II to można się z silnikiem 1.6 poganiać z lanosem, nexsją, starymi golfami, skodzianami i innymi wozami z t.z.w średniej niskiej półki. Z rasowanymi samochodami nawet nie próbuję

Pozdrawiam - Arek J.

[anonim] [2002-08-27 17:21:49]


Na zakrety jest najlepsza Sierra:))) Moja jest jak przyklejona do asfaltu (wogole trzeba bardzo szybko jechac i mocno skrecic zeby wywolac "popiskiwanie" opon)

Gdyby Capri mialo takie zawieszenie jak Sierra.... no ale samo zawieszenie za duzo nie zmieni, wanze jest przeniesienie napedu.

Seemann [2002-08-27 20:58:21]


Eee Seeman cos sobie zarty robisz ..... mam Capri ale zostalo w warsztacie, a teraz jezdze Sierra 2.0 Dohc na gazniku i nie zauwazylem zeby sie lepiej trzymala ani potwierdzenia historii lepszym zawieszeniem - powiem nawet ze jest wrecz gorsze - za miekkie , co prawda niezalezne z tylu ale co z tego skoro sie kladzie na zakretach

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-08-27 23:44:41]


Zakręty

Zdaje się że zawieszenie niezależne powstało po to by poprawić komfort jazdy, bo aby samochód lepiej trzymał się drogi to trzeba je ,,utwardzić''. Poza tym dużo caprików ma podniesiony tył a to nie polepsza ich walorów jezdnych.

Arek J

[anonim] [2002-08-28 09:40:05]


Zawieszenie

U mnie w Sierrce jest twarde zawieszenie i mam 2.0 OHC o dobrze dobranych przelozeniach:)

Seemann [2002-08-28 14:23:36]


Do Bogdanaw

Nie przesadzaj z tymi FSO, bo mając silnik 2000 można całkiem nieżle tymi wozami poszaleć. Pozatym FSO czyli fiat był produkowany również seryjnie z silnikami 1.6 i 1.8 dohc. Co do innych ciekawostek to polski fiat 1.3 kombi w latach siedemdziesiątych został wybrany w Wielkiej Brytani samochodem roku( nie pamiętam niestety czy w 75 czy w 79) oczywiście w swojej klasie. Niestety z czasem jego wykonanie się pogarszało, wyposarzenie ubożało co po latach dobrze skomentował jeden z zachodnich katalogów mniejwięcej tak: w polskich samochodach jedynym dobrej jakości elementem są wysokiej jakości plastiki wewnnątrz kabiny( Samochody świata 1990).
Co do solidności niekórych firm to jezdziłem FC mk II który obecnie remontuję bo blacharz ( czytaj mistrz szpachlówki) tak go sknocił że wstydzę się tym jeżdzić i niestety ku mojemu przerażeniu odkryłem że ford położył w komorze silnika i w profilach zamknętych lakier na gołą blachę. Kto by pomyślał. Niestety tego w Auto Świecie nie pisali o tej marce.

Pozdrawiam Arek J wieloletni szczęśliwy użytkownik FSO.


[anonim] [2002-08-29 17:00:24]


Nie capri ale capri

NO tak - capri to to nie jest ale skoro nazywa się capri.... to jest, i jakoś trzeba to zaakceptować - chociaż faktycznie - może być to psucie nazwy i wierunku NAJPIĘKNIEJSZEGO SAMOCHODU JAKI ISTNIEJE. Ale jest jedna mała nadzieja - po pierwsze w "auto świecie" wyraźnie zaznaczyli ze nie jest to ostateczny design - a więc może pozmieniają jakieś szczegóły w których diabeł mieszka,a po drugie mają jeszcze 4 lata żeby się rozmyśleć :))))))


[anonim] [2002-09-03 23:11:31]


Diabeł tkwi w szczegółach

Jakiś miesiąc temu wysłałem do Chiefa Stronki rysunek tego Capri Mk.IV opublikowany w RPA przez gostka, który zarzeka się, że go widział w Kolonii. W zasadzie niewiele odbiega od wizji z "Auto Świata", ale ma np. podwójne wloty po bokach przed tylnymi kołami jak Mk.I i troche mniej futurystyczną stylizację przedniego zderzaka (mniejsze wloty, okragłe halogeny). Jak już MK wróci z wakacji, to może doczekamy publikacji tego jpega na stronce.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie [2002-09-03 23:24:04]


DIABEŁ!!

Właśnie o takie "diabelskie szczegóły mi chodzi" ...

[anonim] [2002-09-04 10:44:12]


to nie to samo co stare ale jara CAPRI

[anonim] [2002-09-06 17:32:22]


Nowsze nowe capri...

No, jak juz zobaczyłem sam przód tego capri z rysunku Perany to już się kompletnie zdołowałem. Ten samochód ma szansę chyba dołączyć do grona samochodów jak Fiatów Stilo, Civiców, Corolli itp. Miejmy nadzieję, że nie...

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie [2002-09-06 22:37:56]


Widzieliscie projekty Cougara? Na rysunkach tez swietnie wygladal. I to tyle.
Jesli ten nowy Capri nie bedzie tak wysoki jak fokus, to moze to byc z niego niezla maszynka. Szkoda ze takie fele jak na rysunku bedzie trzeba pewnie specjalnie zamawiac. A poza tym nie na polskie drogi:)

[anonim] [2002-09-07 05:26:43]


hmm

to se ne wrati Capri jest tylko jedno

[anonim] [2002-09-08 17:33:20]


Chujnia mrok...

Ciemno to widze, ten prototyp niczym sie nie wyróżnia od większości dzisiejszych aut.Kiedyś CAPRI to było coś!!! Nie dasło się Go pomylić z niczym innym, już w trakcie jego produkcji powstawały kluby miłośników tego auta.(Wiem bo kupiłem moje auto od pierwszego własciciela w Niemczech, który miał je 19 lat i należał do takowego klubu.) Tym czymś nie uda się Fordowi powtórzyć sukcesu, a nazwa CAPRI straci swój honor i szacunek jakim dziś sie cieszy.Bogate dresy będą miały radoche...:(

[anonim] [2002-09-09 19:23:05]


To bzdura

To nie prawda ze istnieje prototyp nowego CAPRI , nawet jeszcze nie wiadomo jak bedzie wyglądał naprawde a wy tu piszecie o prototypach

[anonim] [2002-09-10 12:54:14]


capri?????

jak zobaczyłem w sklepie auto świat to myśle ale brzydki cougar czytam capri!!!! ewrybady klaszczą w ręce

[anonim] [2002-09-12 21:28:55]


Plebiscyt

Powinni zaoferowac kilka wersji nadwozia i zrobic plebiscyt podobnie jak bylo z MK1. Moze wtedy dalo by sie wybrac mniejsze zlo :) Fatalne proporcje ma ten nowy wynalazek...

[anonim] [2002-09-13 19:46:34]


wiadomo z czego cieszylibyśmy się najbardziej

najbardziej ucieszyłbym się z nietypowej na te czasy decyzji Forda o produkcji dokładnych replik Capri MKI, nie ma co...

[anonim] [2002-09-24 10:04:44]


to nie CAPRI!!!!!!!!!!!

Prawdziwe CAPRI ma swój styl, duszę a to coś??? Zwykła komercja!!!!!!!

[anonim] [2002-09-30 21:10:01]


wszystko to komercja

robert g [2002-10-01 02:03:51]


...nowe Capri

Tak "przysłuchuję" się całej tej debacie od samego początku i jedyny wniosek jaki można z niej wyciągnąć to fakt iż owo nowe Capri to jakaś "dekoratorska pomyłka"
Pewnie komuś pomyliły się kartki i TRRRRACH wydrukowali projekt następcy Pumy czy czegoś takiego. Chodz moim zdaniem wszystkie nowo powstające autka wyglądają jak jedna wielka gówniana maaaasówka,to jednak wyjątki się zdarzają, weźmy np. nowego T-Birda czy Forda Forty-Nine. W jednym z ostatnich numerów mniemieckiego Chrom & Flammen był szkic nwego Mustanga. Projekt w całości oparty na modelu z lat 60-70 ...i poprostu Rewelacyjny! Ktokolwiek na niego spojrzy,bez zawachania powie MUSTANG!-mimo iż jest on z 2002r. ...ale amerykanie jakoś inaczej podchodzą do swoich legend.
pozdrawiam wszystkich SZALEŃCÓW(tak nazwała mnie rodzina gdy kupiłem 2-go z kolei MKIII) w swoich Capri, Taunusach, Granadach, tudzież weteranach innych marek.

Mad Dokładna lokalizacja na mapie [2002-10-01 15:02:03]


oj oj

jaka beznadzieja buuuuuuuuuuu normalnie szmelc oj co designerzy robią

nOx Dokładna lokalizacja na mapie [2002-10-11 23:07:42]


ale trzeba przyznać ...

Muszę nadmienić iż wydaje mi się ... Na tym szkicy wygląda juz troszkę lepiej :) choś to nadal nie to samo ale juz powoli zmieża w lepszym kuernku(nie wiem jak to się poprawnie gramatycznie pisze :( Jeszcze z pięć takich szkicy i będzie nawet fajny :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie [2002-10-11 23:47:18]


hehhe

co do szkicu :V-6 Juz lepiej:)))) tyle ze pewnie zawalony elektroniką....:)))
Pozdro

jagoolmk2 [2002-10-12 02:05:09]


Bardzo, ale to bardzo się obawiam iż ford pracując nad MKIV (jak głosi plotka i wieść gminna) rozczaruje wielu koneserów FC. Chcąc zdobyć nowych klientów prawdopodobnie posunie się do daleko idącego liftingu i Capri będzie przypominało raczej udziwnionego focus-a. Poniżej zaprezentuję to co udało mi się wygrzebać w internecie (zaznaczam iż nie jestem w tym temacie wyrocznią i mogę się grubo mylić ale jak tak ma wyglądać rzeczywiste MKIV to osobiście mam dreszcze). Pozdrowienia dla maniaków owalu.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie [2002-11-19 07:06:11]


Do Farmaceuty:

Wielkie dzięki! Teraz jeszcze z niecierpliwoscią oczekujemy newsów na temat układu heliocentrycznego (podobno jakiś maniak z Fromborka chce podwazyć system Ptolemeusza) oraz rzekomo istniejacej drogi z Portugalii na zachód przez ocean do Indii, za czym obstaje jakis genueński Żyd, poddany Izabelli Kastylijskiej.
Z emeryckim pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2002-11-19 10:22:23]


Według życzenia rozpatrzę powyższe propozycje ale ostatnio bardzo interesuje mnie temat którego głównym bohaterem jest niejaki Noe budujący arkę i z uporem maniaka łowiący zwierzynę po parce z każdego gatunku. Jestem wielce ciekaw czemu to robi, mam nadzieję iż niedaleka przyszłość pokaże :) Tak na poważnie to faktycznie przeoczyłem temat na który zwrócił mi uwagę Crapi, jednak czytając wypowiedzi zwróciłem uwagę na narzekania o braku większej ilości rysunków a wiedząc, że nie wszyscy są w tak dobrej kondycji aby bez ograniczeń surfować po sieci nieśmiało załączyłem ich aż trzy (niestety można dodać tylko dwa do jednego postu więc proszę o nie posądzanie mnie o podbijanie statystyki). Wiem, że to nie nowość ale jakoś ożywia to zawsze forum i ktoś może to zobaczyć pierwszy raz. Z wyrazami szacunku, niżej podpisany

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie [2002-11-19 10:49:45]


ja sie nie zgadzam (byly juz o tym posty, ale trudno) : nowe capri nie powinno nosic nazwy CAPRI....Capri bylo i go juz nie bedzie...min. na tym sie opiera kult tego samochodu - na niepowtarzalnosci. Lepiej zeby sie nazwywal Probe mk.12 ale nie CAPRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII argh

Rem!k [2002-12-20 01:34:07]


przynajmniej wpadli na pomysl zamontowania porzadnego silnika V6

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2003-01-10 14:31:34]


2.9 24V JEST NASZPIKOWANY ELEKTRONIKĄ, AŻ ISKIERKI NA SILNIKU PRZESKAKUJA ,A KAZDY CHIAŁBY MIEĆ GO POD MASKAPOCZCIWEGO MKI,II,III. TROCHE ZASTANOWIENIA. POZATYM TERAZ JEST INNA POLITYKA SPRZEDAZY, A WY SIEDZIWICIE. 20, CZY 30 LAT TEMU W POLSCE BYŁA MOCNO ZAAWANSOWANA KOMUNA A TERAZ JEJ NIE MA. KAŻDY BY CHCIAŁ ABY ZNOWU ZACZELI PRODUKOWAĆ TAKIE SAME MODELE JAK KIEDYS TYLKO ŻE NOWE, ALE TO JEST UTOPIA.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2003-01-10 15:18:52]


jak dla mnie to to CCCCCCCoś jest niczym innym jak nowym Mondeo i nie będzie się wyróżniać z tłumu. Lipaaaaaaaa!

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie [2003-01-10 16:01:04]


TYLNY NAPĘD

a dlaczego nie płyta podłogowa ze scorpio a tylnym niezaleznym napędem i wzdłużnym silnikiem - czy już go nie produkują?

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie [2003-01-10 16:41:50]


można go pomylić z Cougarem, lipa

Jan Dokładna lokalizacja na mapie [2003-01-10 18:41:11]


masssssakra......

no i stało się to, czego sie spodziewałem. Kiła w rodzaju Cougar Mk II a nie żadne Capri. Przewiduję sprzedaż tysiąca sztuk rocznie. Ta nowa Manta to przy tym absilutny klasyk, krew mnie zalewa. A na rysunkach było tak ładnie - szerokie, zwarte i krótkie. A wyszedł klonkier - w przeciwieństwie do Mustanga, dla którego łapy same składają się do klaskania. A co niektórych powyższych wątpliwości: jedyną możliwością z podłużnym silnikiem byłoby skrócenie płyty Jaguara S-type/ Lincolna/ T'birda/ Mustanga - ale to już nie ta grupa cenowa. A motor V6 zapowiadany był od samego początku, tylko że to nie będzie 2.9 Koeln 24v, ale 3.0 Duratec 24v z Mondeo i Jaguara X-type. Koeln 24v odszedł do historii razem ze Scorpio 15 miesięcy temu. Pełen pesymizmu, mimo wszystko pozdrawiam..

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2003-01-10 21:32:40]


Czas Pokaze

Pozyjemy zobaczymy co z tego wyniknie. Szkoda ze ze wzgledow ekonomicznych odeszla juz moda na klasyczny uklad napedu w postaci silnika z przdu wzdluznie i napedzanych tylnich kol. CAPRI bez V6 to jakas porazka. Szkoda ze teraz produkcja jest dyktowana przez ekonomistow. Z 2 strony kiedy w posiadaniu sterow sa konstruktorzy firma samochodowa ne ma przed soba przyszlosci tak bylo z alfa.

[anonim] [2003-01-10 22:04:16]


Nowa Manta

Ma ktos może jakieś namiary na zdięcia nowej Manty!???

Barto [2003-01-10 23:20:36]


oh shit ;(

zwracam chonory poprzednim rysunkom ... Teraz to juz ma tylko te wloty z Capri :( nawet kształt tylnej szyby jest inny ;( A przód ;( BBBBBuuuuuuuuuuuuuu ... .Kolejna masówka do której zaraz wyprodukują masę spojlerów i innego badziewia żeby ktokolwiek chciał na "to" spojżeć,przykre... :(

spawn Dokładna lokalizacja na mapie [2003-01-11 00:47:50]


Super

Super

Albi_Poznan [2003-01-11 00:52:13]


Manta 2005 dla Barto

Tu masz zdjęcie nowej Manty z Auto-Bilda, które gdzies też jest na forum, ale teraz nie chce mi sie szukać tamtego wątku: http://www.news24.com/Wheels24/News/0,5684,1372_1280643,00.html

Pozdro

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2003-01-11 01:44:23]


nie za bardzo!

Mnie to autko nie zachwyca - wygląda jak corrado + któreś z coupe mercedesa! Jest za krótkie szkoda nazwy capri...
Pozdrawiam Tadzik - fan fiatów 128

[anonim] [2003-01-11 15:13:41]


a jednak coś z prawdy w tym jest.....

Był taki dowcip 40 lat temu, (wiem, nie ten wątek Forum - ale to tylko dygresja)jak to obywatel ZSRR pyta redakcję radia, czy to prawda że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają za darmo samochody. A oni mu na to, że nie do końca, ale sporo prawdy w tym jest - bo niby nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym tylko na Newskim Prospekcie, nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną - ale co najważniejsze, rzeczywiście ZA DARMO.
Podobnie może ktoś widział w Kolonii albo Dagenham prototyp sportowego autka z wyraźnie podniesionym tyłkiem i długiego na 435 cm, a wiedząć że Ford myśli nad nowym Capri, zmaścił owe artykuły z - zupełnie fajnymi zresztą - rysunkami.
Ford - przyciśnięty nieco do ściany - puścił fotkę tego nowego, pożal się Boże, Mk IV, z którego przednim napedem i Cougarem wali na odległość i od razu nam przeszło - nie kupimy tego auta i juz. A tymczasem właśnie tydzień temu Ford pokazał nowe sportowe autko długości 435 cm z tylnym napędem i motorem V8 4.3 litra 300PS - co więcej - ze skrzynią w bagażniku (jak Alfetta GTV czy Porsche 944). Czyli moznaby zrobić takie nowe Capri z tylnym napędem. Ale niestety - wózek będzie kosztował około 50 tys Euro, ponieważ firmuje go marka z najwyższej półki Forda - angielski Aston Martin. http://www.ultimatecarpage.com/frame.mv?file=car.mv&num=1589
A w widoku z tyłu nowy AMV8 Vantage jest dokładnie identyczny z obrazkiem, który pół roku temu zaczął ten watek forum - zacięte lampy, skośna ścianka, itd. Cóż, Panowie, zaczynamy zbierać kasę... Porsche Boxster, Mercedesa SLK, BMW Z4 i Audi TT możemy odstawić na półkę z Matchboxami albo Bburago.
Ford Rulezzzzz.......

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2003-01-22 17:28:56]


Nawet konsola z tego Astona jest podobna do tej z Capri;)
Ale przód rewelacyjnie nawiązuje do DB6. Fajnie jest licznik wyskalowany:)....

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie [2003-01-22 18:47:20]


nie ford ale takie auto to rozumiem :)
btw. designerzy ford mogli by sie duzoooo nauczyc od tych z nissana (patrz nowy datsun Z :)
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl [2003-01-22 18:57:57]


Ciekawe kiedy będzie nowa Sierra, czy pozostanie z niej też tylko nazwa?:( a co gorsza jeżeli bedzie naped na przód?!

Seemann [2003-01-22 22:20:40]


"Nie dla nas sznur samochodów"

Przynajmniej jeśli chodzi o produkty zacnej firmy Aston Martin z Newport Pagnell niedaleko Northampton. Otóz we wczorajszej mojej informacji podałem cenę 50 tys. Euro, a tymczasem PR firmy mówił o 50 tysiącach FUNTÓW. Czyli autko będzie jednak troszkę droższe od Boxstera, a równe ceną mniej więcej Maserati 3200, Jaguarowi XK8 i Porsche Carrera 3.6.
A więc - jednak go sobie nie kupię :-((.
A przecież gdyby wsadzili tam 2.5-litrowe V6 170 PS z Mondeo, odpuścili sobie skórę i zmienili TYLKO sam przód (maska, paso-zderzak i reflektory) to spokojnie mogliby to sprzedawać za pół ceny jako Forda, nie? I żaden nowy Nissan Z ani Chrysler Crossfire nie miałby startu. Że nie wspomnę o Audi TT.
W związku z powyższym orzeczono jak w tytule. Pozdro......

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2003-01-23 13:21:24]


LIPA!!!!!

Moim nieskromnym zdaniem powinno się wznowić produkcję:
-Forda Capri Mk1,
-Cadillaca Eldorado Biarritz '59, oraz (ewentualnie
-autobusu Jelcz (ten jajowaty) wraz z przyczepą.

Jak patrzę na te nowości, to mnie nagły szlag trafia...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2003-01-23 14:20:28]


"Nie dla nas sznur samochodów" cd.

no bylo by super tylko kto wtedy by kupil jaga? ;)
pomazyc mozna, a pukico cieszmy sie naszymi autkami hehe :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl [2003-01-24 01:25:43]


NNNNNNOOOOOOOOOO

POWINNI ZACZĄĆ PRODUKCJE TYCH POJAZDÓW
ALE TAKŻE WZNOWIĆ <MKIII>

[anonim] [2003-02-11 15:09:55]


filmik pokazujący nowe capri :) z programu TopGear

ftp://ftp.capri.pl/user/trojkat/capri_w_tv/nowe_capri_top_gear.wmv

filmik pokazujący nowe capri :) z programu TopGear

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2005-04-29 20:25:19]


Jeżeli to nie jest ostateczna wersja i poprawią trochę kilka szczeóułów to będzie super :). To co ja bym zmienił to: przednie reflektory, tylnie lampy oraz krzywą opadania dachu (tak żeby bardziej przypominała tą dawną). Reszta mi się w sumie podoba. Może jeszcze żeby atrapa była troszkę większa.

No i chociaż cena jeszcze nie jest znana to z miejsca bym ją zmienił. Powiedzmy dzieląc przez dwa ;D.

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie [2005-04-29 21:02:21]


ops. szczegółów :) Przepraszam :)

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie [2005-04-29 21:03:03]


Wielkie dzieki 3kąt!!
Poprosiłem o materiał w innym wątku ale miejsza o to - ważne że jest!!
Pozdro

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2005-04-29 21:34:55]


pojawiło sie coś takiego w sieci:
http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=661611

Daniello [2005-09-01 09:22:58]


Widać sami nie wiedzą co chcą, najpierw straszyli Visosem, rok temu odłożono projekt na czas nie określony. Ja stawiam, że to są przymiarki do nowego Mondeo (ponoć w 2007 ma się ukazać)

PiotrekFCapri [2005-09-01 11:54:55]


oby to byl projekt nowego mondeo a nie capri :]

szecho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2005-09-01 14:12:23]


Mondek dwudrzwiowy? Raczej nie... a przyszłe Capri? Przypomne że mamy XXI wiek... nowe Capri nie będzie takie jak nasze.

Piotrek PCK [2005-09-01 16:31:40]


przeca to 4 drzwiowe jest...
a co do nazwy... jak zwał tak zwał, teraz panuje 'retro' moda, i jezli nazwa capri poprawi sprzedaż, to nie czarujmy się, ford to wykożysta.
Zresztą, nie trzba długo szukać, charger, mustang, thunderbird, gto ...

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl [2005-09-01 16:36:28]


no właśnie ;) przód napęd IPS TCS ESP ABS PCK SLD i tak dalej to na pewno w standardzie. Trzeba sie pogodzić z myślą że nowe Capri to będzie po prostu zwykła taczka myśląca za kierowce. A to ostatnie zdjęcie to po prostu połaczenie Cougara z Mondeo... syf :)

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2005-09-01 16:37:41]


Fakt... 4ry drzwi, teraz to modne w autach sportowych, żeby babcia nie miało problemu z wsiadaniem ;)

Piotrek PCK [2005-09-01 16:49:02]


Gdyby zrobili coś jak Nissan 350 Z to ja bym sie nie obraził ;-)
Da sie jeśli sie chce cos porządnie zrobić.

Chociaz on tez jest w sumie plastikowy...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2005-09-01 20:01:20]


Szecho, zacne słowa :D
Masz u mnie piwo w OldMobil'u ;)

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie [2005-09-01 21:34:38]


w sumie spoko, chamski taki i mocny, podoba mi si :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie [2005-09-02 03:38:46]


mialem nadzieje, ze europejski Ford pojdzie tropem amerykanskiego i zrobi cos naprawde przypominajacego Capri, tak jak udalo sie w nowym Mustangu odtworzyc klimat starego. No ale widac ze ida kompletnie inna drogą.... To auto nie ma nic wspolnego z Capri.

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl [2005-09-02 10:16:52]


to by była wielka pomyłka!!!

Auta tak kultowego nie wolno tak zeszpecić! tak jak nowy Mustang i Capri powinien nawiązywać sylwetką do pierwszych modeli, moim zdaniem do mkIII bo wygląda najagresywniej z całej serii. A ten projekt to jakby coś w stylu... hmmm... nawet nie wiem jak to określić...moze Forda Pumy?...ale w sumie Puma lepiej wygląda... to jest jakaś pomyłka...brak mi słów....

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie [2005-11-30 01:39:16]


fe

musza prubowac dalej bo jakos bardziej mi sie podoba stare capri

maru Dokładna lokalizacja na mapie [2005-12-18 18:01:36]


super

Capris76 Dokładna lokalizacja na mapie [2006-08-11 06:54:26]


A to jakas bawarka jest? ;) Może być od biedy

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2006-08-11 08:12:02]


@Capria@:
Suuuuper furka, jest gdzieś więcej fotek?

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie [2006-08-11 09:15:39]


za krótka maska i za masywny ;)
Ale jak na dzisiejsze plastiki to chyba najbardziej capryche przypomina ;))
Ale pewnie bedzie FWD i TDI ;/

michalch83 [2006-08-11 09:31:02]


jak dla mnie odgrzewanie tych "kluch" jest beznadziejne jedyne co się w miare udało wg mnie to Challenger i Gt40 reszta tzj Camaro do d-py i to capri mi BMW jakies przypomina ogólnie dla mnie qpa:)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie [2006-08-11 11:21:17]


Hmm... boczek taki trochę jedynkowy, światła mi podchodzą... jeszcze żeby całą resztę miał z jedynki, to jak dla mnie może być :P

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie [2006-08-11 11:29:51]


paradoksalnie dobrze by było jakby to było bmw, bo przynajmniej byłby RWD ;))
A tak nie wiadomo co inzyniery wymyślą ;))

michalch83 [2006-08-11 11:33:23]


Sugerując się długością maski na tym renderze, można przypuszczać, że motur byłby poprzecznie zamontowany. Ale nie ma co gdybać, i tak nic z tego nie wyjdzie :-)

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie [2006-08-11 11:35:40]


bo ja wiem Omega B też niema wcale za długiej maski a silnik wzdłużnie i napęd RWD

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie [2006-08-11 11:55:49]


Novy Caprik http://images.google.lv/imgres?imgurl=http://img150.imageshack.us/img150/8135/fordcapri13wm.jpg&imgrefurl=http://fake.pagenstecher.de/topic132465,HoF-Ford-Capri-retro-PanzerMensch.html&h=1200&w=1600&sz=637&hl=lv&start=9&tbnid=JxbGSs46QZBt9M:&tbnh=113&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dford%2Bcapri%26svnum%3D10%26hl%3Dlv%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official_s%26sa%3DG

Capris76 Dokładna lokalizacja na mapie [2006-08-11 14:06:11]