logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » wyciąg do domowej lakierni

wyciąg do domowej lakierni

witam koledzy mam takie pytanie ,chciałbym zrobić wyciąg do garażu w którym czasami maluję felgi ,motory ,jakieś małe elementy czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to zbudować jakie dać filtry ,widziałem na allegro Filtr do rekuperatora,Włóknina filtracyjna G3,mata tylko nie wiem który będzie dobry jest ich tam dużo.Na razie mam założony w garażu zwykły wyciąg który wyciąga wszystko na zewnątrz. Zimą muszę go zakrywać i jest nie używany bo w garażu jest też koza i jak włączę wyciąg to wyciąga także sadzę w kozy i lata wszystko po garażu .poproszę o poradę jaki filtr zamontować

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-03-04 16:45:38 /


Żeby to jakoś działało wentylator musi mieć wydajności 7000-10000m3/h. Najważniejszy jest filtr na dopływie powietrza do 'komory', żeby śmieci nie ciągłoSprawa kolejne to wielkość tej czerpni. Jak jest za mała to robi sie duże podciśnienie i szarpie kurz i pyły z każdej szpary. Ja latem wkładam filtr z tkaniny filtracyjnej w drzwi (2 m2), zimą oprucz tego filtra mam nadmuch gorącego powietrza z pieca nadmuchowego (około 90 stopni) po drodze przefiltrowane przez matę. Piec stoi w sąsiednim pomieszczeniu i ma zapewniony dopływ powietrza do przedmuchu przez otwarte okno, jakieś 3000m3/h. Samo palenisko jest zasilane w powietrze rurą spiro całkowicie z zewnątrz garażu, by wentylatory nie stważały zagrożenia cofania sie spalin. Tak z grubsza to wygląda u mnie.
Nie maluj przy kozie!

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-03-04 18:58:05 /


to prawda, najważniejszy jest filtr na zasilaniu, na wyciągu się filtrów nie daje,
( chyba żeby zmniejszyć opłaty marszałkowskie za emisję gazów i pyłów);

musisz sobie przemyśleć jak powinna wyglądać taka wentylacja,
najważniejsze, żeby nie zaciągać przypadkowego powietrza, z kurzem do wewnątrz;

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-03-05 10:25:54 /


rafal i jak tam prace?
moze wrzucic jakieś zdjęcia dla potomnych :)

blazejko / 2018-03-19 16:25:56 /