logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Zatrzaśnięta maska Taunus TC1

Zatrzaśnięta maska Taunus TC1

Witam, robilem dziś wstępną regulację spasowania elementów przed lakierowaniem, coś tam nie pasowało i przy masce dokręciłem na max ten dzyndzel ze sprężyną, po czym zatrzasnąłem klape i już nie mogę otworzyć...
Jak pociągam za cięgno w kabinie, to niby coś puszcza, za ten bolec co się chwyta przy masce też mogę chwycić, ale nic to nie daje.
Pytanie, czy próbować na siłę podważyć, czy jest na to jakiś inny sposób?

konrad_e / 2018-04-16 18:45:42 /


Jeżeli mocowanie jest podobne do tego jak w capri to długim płaskim śrubokrętem trzeba odepchnąć (w stronę silnika) sprężynę, którą normalnie odciąga linka. Ale jak masz linkę nie zerwaną to zdejmij ten cyngiel co masz w kabinie i za samą linkę pociągnij.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-04-16 18:50:56 /


Weź se kogoś do pomocy, a następnie:
- docisnąć w dół maskę na wysokości zamka,
- przy tak dociśniętej masce pociągnąć za klamkę do otwierania i trzymać naciągniętą,
- puścić maskę i powinna się otworzyć.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-04-16 18:57:16 /


Dzięki za cenne rady, jutro rano zadziałam:)

konrad_e / 2018-04-16 20:02:13 /


Miałem podobną sytuacje w Capri. Jeśli mechanizm jest podobny to naciągnij linkę i od strony grila dołóż do trzpienia płaski śrubokręt i uderz po skosie ~ do góry w kierunku silnika. Za głęboko wszedł.

Tomczi / 2018-04-20 09:15:53 /


Na pierwszy ogień poszedł najprostszy sposób gryzia i maska otworzona w 5sekund:)

konrad_e / 2018-04-20 10:02:03 /