logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Czujnik otwarcia bagażnika

Czujnik otwarcia bagażnika

Witam

Mam prośbę:
chciałbym zastosować czujnik otwarcia bagażnika, w taki sposób, aby przy przekręceniu stacyjki i niedomkniętym bagażniku zaświeciła mi się dioda lub aby głośnik wydał dzwięk (skłaniam się bardziej do drugiej opcji).
Bardzo byłbym wdzięczny za info.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

ganlin / 2006-03-28 08:18:09 /


W capri, granadzie czy może w taunusie?

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-28 08:20:54 /


prosta sprawa, tylko podaj w jakim aucie żebyśmy wiedzieli jak bagażnik wygląda ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-28 08:46:19 /


fajne to jest jak się coś przewozi z otwartą klapą.... to jeszcze jakiś wyłącznik najlepiej wstawić
a wracając do tematu, to w sklepach elektronicznych takie "piszczki" na 12V mają więc nie ma problemu... do tego typowy wyłącznik drzwiowy (samochodowy) i trochę kabla, lub jak jest to podpiąć się pod włącznik oświetlenia bagażnika

MIHU / 2006-03-28 08:57:05 /


W transicie:>
Ale mi w sumie chodzi o realizacje podpięcia się pod stacyjkę. Czujnik otwarcia to luzik.
Tylko właśnie nie wiem jak zrobić aby sygnał był po przekręceniu kluczyka.

ganlin / 2006-03-28 09:20:34 /


no to przyjmijmy że jest to tranzit MK1.. i łapie się do starych fordów ;] czujnik sobie założysz bo to pikuś :) zwykła krańcówka od lampki lub alarmu, do tego kilka metrów przewodu i brzęczyk na 12v , zasilanie brzęczyka podpinasz "za" stacyjką, w miejscu gdzie napięcie 12V pojawia się po włączeniu zapłonu.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-28 09:28:21 /


Można zastosować "Lichtwarnung", czyli gong ostrzegający o włączonych światłach przy otwartych drzwiach np. ze Sierry po lutym '90 roku. Jest prosty w podłączeniu, w Twoim przypadku wystarczy zamiast świateł podłączyć zasilanie pojawiające się przy wlączonej stacyjce i tyle. Jest o tyle przyjemny, że robi "bę bę bę", a nie "piiiii", przez co jest przyjemniejszy dla ucha :)

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-28 21:35:06 /