logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » znacie tą firmę??

znacie tą firmę??

czy znana jest Wam firma: GOETSE ?? (chyba tak się pisze)
ostatnio mogłem kupić pierścienie i uszczelniacze zaworowe tej firmy ale najpierw chciałbym się dowiedzieć co to za firma?? godna uwagi??

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 08:08:09 /


nie wiem ile uszczelniacze tej firmy kosztują ale wiem że orginalne motorcrafta kosztują 5,5PLN za szt. w autoplaza na popularnej w wawie... nie bawił bym się w podróbki bo na pewno wiele tańsze nie będą a jakością nigdy nie dorównją orginałom...
jak ktoś daleko mieszka to wysyłają części paczkami...

co do pierścieni to nie wiem ile orginały kosztują ale może warto zadzwonić i zapytać...

http://www.autoplaza.com.pl/

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 08:38:55 /


piszee się goetze i niestety nie polecam, miałem okazje przetestowac 9ich uszczelki w escorcie i długo nie wytrzymały, a na orginałach jeździłem 4-5 razy dłużej.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 08:53:06 /


więc ceny lształtują się tak:

pierścienie (komplet na tłok) - 59 złociszy
uszczelniacze - 2,20 złociszy

to są ceny ze sklapu w mojej małej mieścince,ale dzisiaj pójdę do sklepu w Gdyni (mają części tylko do fordów) i może tam się dowiem czegoś sensownego.

dzieki za info

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 09:10:32 /


uszczelniacze motorcrafta na popularnej kosztuja 13 zl sztuka a pierscienie lepiej nie pytac ale komplet do v-ki okolo 700-800 zl

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 09:39:30 /


hmmm dziwne.. w zeszłym tygodniu kupowałem uszczelniacze do v-ki na popularnej i policzyli mi po 5,5zł za szt.. a nic mi nie wiadomo zebym miał u nich jakies specjalne rabaty...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 10:02:52 /


oryginalne pierscienie sa rzeczywiscie b drogie i chyba lepiej kupic inne

a co do uszczelniaczy to sa dwa rodzaje
1. gumki ze sprezynkami ktore kosztuja 13zl
2. nylonowe kapturki ktore kosztuja 5zl

wiec obaj macie racje
nie wiem do konca czy oba rodzaje mozna stosowac do kazdego silnika, wiem ze te nylonowe wymyslili pozniej
w 2.0V6 byly stosowane gumki ale to stary silnik, w 2.8 najpierw byly gumki, pozniej gumki na ssacym a nylony na wydechowym a pozniej na obu nylony

te nylonowe sa na pewno wytrzymalsze na cieplo i tansze
do 2.8 sa na pewno lepsze, ale do innych nie jestem pewien
sprawdze ktore sa stosowane w nowszych R4 i wszystko sie wyjasni

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 10:36:36 /


a co do innych firm to lepiej kupic goetze czy elring bo to przynajmniej niemieckie, a nie jakas wloszczyzne

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 10:40:35 /


A jakie pierscienie kupic do V-ki jesli mnie nie stac na oryginalne?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 08:34:57 /


No i lipa
Bylem w sklepie gdzie sprzedają części tylko do fordów, ale jak spytałem o części do 1,5 V4 to pan tylko pokręcił główką :-(. Myślę że nie chciało mu się szukac w katalogach bo nie sądzę żeby nie bylo części w takim sklepie, skoro w mojej mieścince się znalazły.
No nic, jeszcze dzisiaj przejdę się do innego sklepu.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 08:48:32 /


pierścienie mogę polecić z łódżkiej firmy "Prima" . komplet do R4 kosztuje 200pln a jakość jest naprawde dobra... złożyłem już 3 silniki na takich pierścieniach i do tej pory ganiają tylko jęk idzie...

w primie dorabiają również pierścienie na zamówienie... np większej grubości jak masz rozdmuchane rowki... warto wtedy przetoczyć rowki i założyć ciut wyższe pierścienie...
robią też pierścienie stożkowe i wszystkie inne...

"Prima" SA Fabryka Pierścieni Tłokowych
91-357 Łódź, ul. Liściasta 17
woj. łódzkie
tel. (042) 650-71-71 fax. (042) 650-72-10
marketing@fpt-prima.com.pl

http://www.fpt-prima.com.pl/

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 09:17:18 /


Cornholio - poza blokiem, wałem, głowicą itp. elementami generalnie sporymi 90% części do V4-1.5 podchodzi z V6-2.3, podobnie jak do V4-1.7 z V6-2.6 a do V4-1.3 z V6-2.0. Rozszerz więc gosciowi zakres pytań i odpowiedzi. A jak jemu sie nie chce szukac, to poproś o rozmowę z szefem - w końcu podobno jest bezrobocie i nie ma ludzi niezastąpionych. Kiedyś na ulicy w Kraku gadałem z gostkiem, który powozi stareńkim 17M V4 (1967-68) i jemu części do silnika sprowadzał dealer SAABa - oczywiście po nawijce, że to potrzebne do zabytku pt. 96 V4 (były zarówno 1.5 jak i 1.7). Spróbuj więc i tego kanału. Pozdro

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 09:30:29 /


corn
w Gdansku na Hallera jest sklep Opel/Ford
oni przynajmniej maja fiszki fordowskie
a ten typ z Gdyni mnie wku... kupuje u niego tylko swiece i kable bo mam po drodze
sam ma Granade ale cizko sie z nim gada

Maciasek_3M / 2002-12-10 09:31:57 /


jesli chodzi o pierscienie do 1.5 i 1.7 V4 to najprawdopodobniej sa takie same jak do 2.3V6, tyle ze dwa komplety mniej

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 09:34:16 /


do Trójkąta
"... nie ma takiej strony" :-(

do krk4m
wiem że pierścionki i tym podobne rzeczy pasują od 2,3 V6 (koleś nawet chciał mi taki motorek sprzedać).Co do SAAB-a to jak sie nie uda normalnymi kanałami załatwić to spróbuję w ten sposób. Koleja rzecz, koleś wyglądał na szefa tego całego "bałaganu" więc skoro jemu sie nie chciało to już nie wiem z kim możnaby tam pogadać :-)

do Capri_Maciasek
do Gdańska mam kawałek drogi, ale jak zajdzie taka konieczność to się wybiorę. Do tego kolesia w Gdyni już nie pójdę :-), chociaż w akcie desperacji polecił mi firmę która produkuje pierścienie.Mieści się podobno ok. 150m od dworca Gdynia Główna w strnę centrum. dzisiaj tam zajdę.

do camaro
wiem wiem, ale jak na razie to ani z 2,3 ani z 1,7 ani z 1,5 nie moge znaleźć :-(

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 09:45:20 /


trafiles wiec na niejakiego Kowalskiego
ogolnie trzeba kolesi w tym sklepie mocno cisnac zeby sie taka nietypowa sprawa zajeli
ja w sprawie czesci od jakiegos czasu polegam na Bartku "Camaro" i jestem zadowolony
do Gdanska nie musisz jezdzic wystarczy zadzwonic
skad jestes?? i daj jakis namiar tel.

Maciasek_3M / 2002-12-10 09:52:52 /


jestem z Działdowa
czasowo (praca) mieszkam w Gdyni (orłowo)
tel.602447820

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 09:57:28 /


no to fajowo
ja jestem z Kacka
jak odpale fure a mam nadzieje zrobic lozyska do konca tyg to sie odezwe i sie stykniemy
w Orlowie stoi MKI 1.7v

Maciasek_3M / 2002-12-10 10:00:53 /


aż tak dobrze to orłowa nei zwiedzałem, aczkolwiek widziałem tam już Caprika na numerach GA 20915.
OK. jak coś to czekam.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 10:04:44 /


do cornholio
wpisz w ustawieniach konta na capri.pl swoj email zeby sie wyswietlal pod wypowiedzia

jesli chodzi o czesci do 1.5 to moge miec wszystko o co pytales
odezwij sie bo nie mam w pracy Twojego maila

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 10:20:54 /


offtopic

wlasnie zauwazylem ze w moim podpisie tez nie ma linku do maila a w ustawieniach konta mam wpisanego
wiecie jak to jest (mk?) niektore podpisy maja link, a niektore nie

a jak sie wejdzie na forum to wszystkie maja linki ale do strony uzytkownika

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 10:32:42 /


jak klikniesz na mój nick to Twym oczom ukaże się mój profil i tam masz adres mailowy :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 11:14:56 /


Corn
a propos tego Caprika w Orlowie na ulicy chyba Perkuna (od Klifu ulica Balladyny i pierwsza w prawo) po lewej stronie na podworku
czerwony
gadalem z typem ale ciezko go dorwac
stracil prawko z alkohol i nie moze odzyskac ;))

Maciasek_3M / 2002-12-10 11:23:26 /


tak ale profil tak jak pisalem ukazuje sie tylko w postach na stronie
a w tych ktore przychodza mailem czasami jest link do maila a czasami nie, u mnie i u Ciebie nie ma
musialem wejsc na strone, odszukac jakis Twoj post i wejsc do profilu
zobacz ile to zbednych klikniec myszka ;))

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 11:48:01 /


przykro mi z tego powodu :-)
ale myślę że odpowiednie podanie do MK plus kilka zdjęc powinno rozwiązać problem :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-10 11:51:41 /


A czy ktoś jeszcze doświadcza kłopotów z postami z forum przychodzącymi na maila bez spodziewanego podpisu z np. swoim adresem mailowym ? Pomijając oczywiście osoby które uznały że ich email jest tajny/poufny, i w koncie go nie podały.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-13 14:07:30 /


Podepnę się. Zna ktoś angolską firmę National?
Robią sprzęgła i hamulce, zastanawiam się jak z jakością ich produktów.
Na stronie piszą, że mają w tym 25-letnie doświadczenie, ale na www to każdy może napisać co chce ;)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-02 20:54:07 /