logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Most 3,44 problem ze złożeniem

Most 3,44 problem ze złożeniem

Witam.
Z racji tego że kupiłem zmisiowanego dzioba nie moge dojść z nim do ładu.
Mam w nim most z dużą gruchą przełożenie 3,44. Wsadziłem nowy uszczelniacz na wyjściu z mostu z transita pasuje ładnie. Wałek ataku ma luz góra/dół 3mm, jak rozumiem luz ten reguluje się nakrętką mocującą flanszę sprzęgła mostu?
I terez pytanie ponieważ moja flansza wygląda jak na zdjęciach, po dokręceniu jej do wałka ataku po prostu sie na nim wspiera bez możliwości regulacji a w tej pozycji most się blokuje, gdy podciągne ręka wałek ataku o te 2mm do góry wszystko chodzi płynnie i cicho.
Jak to powinno być zmontowane i w jaki sposó odbywa się regulacja tego luzu jest ktoś w stanie doradzić?

deus / 2018-05-21 12:04:00 /


Wałek jest ustalany w łożysku. Nakrętką go tylko dokręcasz. Jeśli ma luz góra/dół, lewo prawo, to łożysko jest wywalone. Jeśli ma luz przód/tył, bo nie do końca rozumiem z twojego opisu, to dokręcając nakrętkę luz ten kasujesz. Ale jeśli tulejka ściskana jets już przeciągnięta, to możesz przedobrzyć i go zmniejszyć za bardzo.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-21 13:35:18 /


m.kozłowski - napisał tak, że jeżeli to rozumiesz to masz szanse problem rozwiązać

w praktyce do oceny tego co piszesz, to łatwiej kupić sprawny tylny most

reasumując: temat tylko dla zaawansowanych

zenonDWR / 2018-05-21 22:03:23 /