logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Zestawy naprawcze do opon

Zestawy naprawcze do opon

Czesc,
Czy ktos z Was mial okazje uzyc w boju takie zestawu naprawczego w sprayu? Spisuje sie to? W miejsce kola wjechala butla LPG i chcialbym zrezygnowac z wozenia zapasu.

rafalu / 2018-05-25 10:16:14 /


Też mi przeszkadza zapas , ale myślę o dojazdówce , chyba z jakiegoś francuza będzie pasować ?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-25 10:21:57 /


U mnie to do plastika ma isc :)

rafalu / 2018-05-25 10:22:52 /


Z tego co wiem, po uzyciu takiego spreju opona bedzie zapackana breją od środka, co utrudnia (ale nie uniemożliwa) naprawę i wyważenie. Takie zestawy mają zastosowanie w przypadku prostych awarii typu wkret, gwóźdź. Poważniejszych defektów, typu bok opony już tym nie zaleczysz. Też się miotam czy w to wchodzić i na razie wożę dojazdówkę.

jakr / 2018-05-25 10:35:43 /


Miałem to w renówce. Złapałem gumę, nie miałem zapasu, 400km od domu. podłączyłem te coś i pompuję. Pomogło, zobaczyłem gdzie jest dziura po wycieku tego gluta z opony.
Nic nie załatało. Zdjąłem koło i kopsnąłem się do najbliższej wulkanizacji, 3km dalej...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-25 10:36:29 /


Ja wożę mniej więcej taki zestaw. Fajna sprawa a naprawa po gwoździu już nie wymaga naprawy w zakładzie. Kiedyś jechałem i słyszałem wyraźne cykanie od kół czyli siedział wkręt. Czem prędzej podjechałem na stację i stanąłem przy kompresorze. Naprawa kilka minut i dopompowanie. Jakby stacji nie było w pobliźu to mam też na pokładzie mały kompresorek pod zapalniczkę. Na pewno jest to lepsze od piany wypełniającej bo ta naprawa jest od razu docelowa. Oczywiście nie załatwia sprawy dużych rozcięć ale na to raczej tylko zapas. http://allegro.pl/frez-szydlo-sznury-zestaw-naprawczy-opon-blister-i7141058064.html

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-25 11:04:14 /


Oczywiście koła nie trzeba zdejmować tylko ustawić tak żeby był dostęp. I trzeba mieć jeszcze kombinerki.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-25 11:05:41 /


Jak dziura od czoła to działa,
Jak przebijesz bok opony to pozamiatane.

Zamiast spraya lepszy zestaw fabryczny od jakiegoś opla czy innej kijanki.
Na allegro po kilkadziesiąt pln w zestawie z kompresorem.

Zestawy fabryczne wypłukuje się z opony wodą a spraje są na jakichś rozpuszczalnikach i nie każdy wulkanizator chce później łatać oponę.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-25 11:07:28 /


Podrzucisz jakis link? Albo nie umiem szukac albo znajduje mi tylko takie po 150 wzwyz. Dzieki za info o roznicy miedzy tymi fabrycznymi a szprejami ze sklepu!

rafalu / 2018-05-25 11:20:01 /


To ja jednak wolę naprawę sznurem butylowym ;-)

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-25 11:20:44 /


Sznurek fajny, też wożę, ale nie zawsze się sprawdza.

https://www.olx.pl/oferta/kompresor-zestaw-naprawczy-kola-CID5-IDtPaDF.html#19bb6123f7

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-25 11:38:13 /


Mini też ma w swojej ofercie zestawy naprawcze
http://allegro.pl/mini-r50-zestaw-naprawczy-masa-kompresor-i6940724384.html#thumb/1

smolaq / 2018-05-25 14:20:28 /


Ta latają, a później sobie spokojnie jedziesz i wielkie KABUMMMM i z oponki nie bardzo jest co zbierać.

A taka mała dziurka była.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-25 15:48:01 /


Jak jest bok uszkodzony to nie ma co nawet probowac. Mowie o akcjach typu wkret/gwozdz w biezniku

rafalu / 2018-05-25 16:33:08 /


Spreya to można walnąć w dętkę. Pomaga bo przykleja dętkę do opony w okolicy dziury i na tym można spory kawałek przejechać. Kumpel motocyklem tak objechał całą chorwację, wrócił do kraju i jeszcze ze dwa zloty zaliczył zanim go natchnęło do wymiany. Do opony bezdętkowej to najlepsze sznury butylowe. Ja w kapciu mam tak zreperowaną oponę już chyba szusty rok i dotąd nic się nie dzieje. Śrubę okienną złapałem w nią na drugi dzień po założeniu nowego kompletu. Wciągnąłem sznur i zapomniałem o sprawie :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-25 19:41:35 /


na rynku dostępne są już opony samouszczelniające. trochę to kosztuje ale producenci gwarantują ze ciało obce do 5-6mm nie zrobi krzywdy oponie.
http://www.opony.com.pl/artykul/contiseal-samouszczelniajaca-sie-opona-continental/?id=71

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-26 17:43:06 /