logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Mapa geograficzna

Mapa geograficzna

Jako kolejny eksperyment z cyklu tych krytycznie niezbędnych do codziennego funkcjonowania mamy geograficzną mapę użytkowników. Wykorzystane do tego zostały mapy z Google, całość technicznie bazuje na JavaScripcie - trzeba dysponować "kompatybilną" przeglądarką z działającym JS, ale większość przeglądarek daje radę, a nawet jak nie - to nic strasznego z tego nie wynika, nie będzie tylko widać map, cała reszta strony działa jak działała.

O co chodzi: każdy użytkownik może w ustawieniach swojego konta określić swoją lokalizację geograficzną. Służy do tego mapa, na której trzeba się odnaleźć i wskazać swoją lokalizację. To może być wyzwanie, bo nie ma nazw miast, ulic, itd, ale na pewno każdy kto widział już mapy z Google próbował odnaleźć na niej swój dom, lotnisko w Gryźlinach i tor w Miedzianej Górze, tak więc zabawa "szukaj-aż-znajdziesz" już powinna być przećwiczona. Należy skorzystać z możliwie największego zbliżenia na mapie, tak aby precyzja lokalizacacji była jak najlepsza - a da się na tyle dokładnie aby można było podjechać pod drzwi. Po wskazaniu swojej lokalizacji należy ją zapamiętać, do tego służy odpowiedni przycisk przy mapie.

Każdy użytkownik który określi swoją lokalizację, będzie miał dostępną mapę przedstawiającą jego lokalizację w stronie z profilem danego użytkownika - wszyscy inni zarejestrowani użytkownicy będą mogli ją zobaczyć.

Dodatkowo, dostępna jest mapa zbiorcza: http://www.capri.pl/services/user-map na której zebrani są wszyscy użytkownicy którzy określili swoją lokalizację, klikając w odpowiednie znaczniki wyskakują "dymki" z informacją o każdym osobniku.

Mapa obejmuje cały świat, tak więc nie ma przeciwskazań dla użytkowników spoza obszaru Polski, w profilu użytkownika mapa pokaże odpowiednie miejsce. Natomiast mapa zbiorcza zawsze domyślnie centruje się tylko na Polsce, żeby zobaczyć coś poza trzeba ją przesuwać.

Do zabawy przystąp !

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 15:18:54 /


????
:(

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 15:25:00 /


fajna zabawa ;]. nigdy z tej mapy nie korzystalem. tylko szkoda ze moje moje miasto nie ma zbyt duzego zblizenia ;/.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-03 15:41:17 /


Tak, no jest jakiś problem pod Internet Exlorerem, nie sprawdziłem wcześniej czy to w ogóle działa z tym nieszczęściem. Szukam problemu, stay tuned ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 15:41:57 /


a ja mam biedę znaleźć moją miejscowość , albo nawet okolice , bo nie wiem jak to wygląda z lotu ptaka, a w trybie "mapa" kompletnie nic nie ma. No może tylko napis "Poland". To coś z przeglądarką czy tak ma być ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 15:53:18 /


Tak ma być, bo nie wszystkie obszary są przybliżone i dorobione do nich mapy, szczególnie w takich dzikich okolicach, jak Poland. Spróbuj znaleźć jakieś znane sobie miejsce (np. Kraków), a potem "jechać" wzdłuż drogi, tak jak samochodem.

A nie boicie się, że z taką mapą jakieś zbóje Was/nas znajdą?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 16:04:11 /


Dobre, tylko dlaczego wszyscy mieszkaja u mnie w chacie? :-))))

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-03 16:12:24 /


hehe a u mnie na kompie wszyscy mieszkają u MK :P

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 16:32:23 /


Jeśli ktoś nie mieszka w strategicznym punkcie , to znaleźienie miejsca zamieszkania graniczy z cudem :/ . Nawet lecąc z większego miasta drogi zanikają miejscami przy tej rozdzielczości.
Tylko czemu nie jest tak jak na Google-Earth , gdzie opisana jest większość miejscowości ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 16:47:02 /


Błędy poprawione, działa już pod Internet Explorerem (nieskończona jest ilość sposobów na które ten program jest spieprzony), dymki wyskakują tam gdzie trzeba.

A czy się należy bać że zbóje nas znajdą ? Bez paranoi, jak będą chcieli to i tak znajdą.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 16:50:01 /


A co do jakości map, to takie aktualnie są dostępne przez www, jeśli mają już lepsze w google earth, to może i na www zaktualizują.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 16:51:54 /


Dodałem na mapie tor w Miedzianej Górze i nasz zakątek w Gryźlinach, można obejrzeć "z góry".

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 18:00:03 /


Dom swój znalazłem, auta przed nim parkingu policzyłem, a z ich konfiguracji ustaliłem z dokładnością do tygodnia datę zdjęcia satelitarnego - pierwszy tydzień września 2003. Ale za żadne Chiny nie idzie "zapamiętać" owej lokalizacji. O jakim przycisku mówisz? U mnie jest tylko zoom in/out, 4 strony świata oraz map-satellite-hybrid. Ani lewy, ani prawy klawisz myszy nie odpalaja na żadnych z nich funkcji Save. Pewnie kolejna zaleta programu IE firmy imć Gatesa.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 18:24:04 /


Dostałem jeszcze pytanie mailem, ale odpowiedam tutaj, bo to może interesujące dla szerszej publiki: jak znaleźć pozycję wg współrzędnych geograficznych ? Bo ponoć wpisując w google'a "współrzędne nazwa_miejscowości" da się znaleźć współrzędne. Sam sprawdziłem, sporo danych jest w wikipedii, co można przyjąć za bazę wypadową do dalszych poszukiwań już na mapie.
Tyle że współrzędne typowo podawane są w postaci stopni - minut - sekund, a mapa używa części dziesiętnej po stopniach, więc trzeba to sobie przeliczyć. Załóżmy że mamy dane w postaci X stopni Y minut Z sekund. Współrzędna W w postaci dziesiętnej wynosi: W = X + (Y + Z / 60) / 60 (pamiętać o kolejności działań, najpierw dzielenie potem dodawanie !). Czyli przykładowo: jeśli mamy współrzędną 21 stopni 34 minut 56 sekund, to W = 21 + (34 + 56 / 60) / 60 = 21.5822. Dla obu współrzędnych tak samo. W praktyce można sobie darować sekundy, bo nie wnoszą wiele w kwestii dokładności. Teraz tymi liczbami można się zacząć orientować na mapie, klikając tu-i-tam szukając zadanego miejsca wg odczytu poniżej mapy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 18:35:04 /


Przycisk do zapamiętania pozycji jest pod mapą, poniżej wyświetlonych współrzędnych, trzeba może ciut całe okno w przeglądarce sobie przewinąć w dół. No i zaznaczanie z zapamiętaniem dostępne jest tylko z ustawień swojego konta, gdzie indziej - tylko podgląd.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 18:37:11 /


Już skumane i wykonane - odrobina tiechniki i emeryt się pogubił :)
A to zdanie; "...zaznaczanie z zapamiętaniem dostępne jest tylko z ustawień swojego konta, gdzie indziej - tylko podgląd..." wartoby wpakować do głównego tekstu w tym wątku, bo może znaleźć się jeszcze jakiś inny analfabeta mego pokroju, który spędzi godzinkę nad podglądem uruchamianym powyższym linkiem i bez szans na znalezienie owego przycisku zapamiętującego :)
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 18:54:00 /


A tu mała pomoc dla ludków z zachodnich krańców Wawy. Czyżby Trójkąt porzucił Milanówek i do pięknego Piastowa się przeniósł? :-P

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-03 19:00:44 /


Sory za jakość, ale tylko Painta pod ręką miałem.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-03 19:01:41 /


mi sie mapa odpaliła na NIgerii :) Szkoda że Żoliborza nie ogarnia :/ Ale dom mniej wiecej itak znalazłem :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-03 19:11:46 /


Ja swój znalazłem - dobrze widać zakład remontowy MZA przy mojej ulicy.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-03 19:21:16 /


Witam. Co do milimetra udało mi się trafić, choć przyznam że najpierw kierowałem się umiejscowieniem Krk4m i od niego dopiero szukałem E4 i dobrą chwilę mi to zajęło. Charakterystyczny duży parking koło domu. Pozdrawiam Sławko i ukłony dla admina za taki pomysł.

Sławko Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-03 19:53:51 /


to ja zlokalizowałem lotnisko, potem żwirakmi do łopuszańskiej przez 2 wiadukty aż do alej jerozolimskich i tu juz bylo łatwo , znalazłem podwórko zastawione autami i człowieczka tnącego szlifierką przód taunusa, hahahahaha

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 20:04:40 /


hmm cieżko sie w tym połapać, ale jakoś sie zorientowałem między lotniskiem a dwoma kopalniami (duże brązowe plamy ;-)

dość przydatne, tylko czemu tak wolno chodzi na moim archaicznym sprzęcie ? :-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 20:29:07 /


a ja mam problem, czy mam zaznaczyc dom gdzie przebywam tylko w godzinach 23-9 (pon-pt) i 0 godzin w weekend czy tez moze garaz ktory jest kilka ulic dalej i stoja tam samochody ale tez nie czesto tam bywam :) sklaniam sie ku garazowi bo jak by ktos po cos chcial wpasc to raczej tam a nie do domu bo w domu nic nie ma... :) no to jak? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-03 20:39:46 /


witam cosik jest nas mało natej mapce, awięc może wszyscy klubowicze zapełniom mapę, awięc zapodawać pozycje.

grek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 00:16:50 /


spox Lublin łatwo odszukac :)
tylko moje zapytanie takie jak stale zameldowanie oczywiscie w Lublinie a obecnie daleko , np gdzies pozagranicami kraju to czy mozna kliknac swoje 2 lokalizacje ??
jedna to tymczasowa ale ...

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 00:27:53 /


dobra ja chyba zaznacze ten garaz, jak by ktos chcial po cos wpadac to i tak tam... :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 00:41:36 /


ja pierdykam !!!!!
na koncu tej strzaleczki jest moje okno :O
nie no Londyn jest niezle opisany !!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 00:48:15 /


No i właśnie dopiero co google zrobiło aktualizację map, trochę od strony programowej, ale też pojawiło się kilka prostokątów o lepszej rozdzielczości w obrębie PL. Z tego co widzę to Chuder zupełnie nie wcelował w swą stodołę :) Chyba że znacznik określa jego aktualne miejsce przebywania, jak to na bańce ciął pole na przełaj w gumiakach, potknął się i leży.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 02:02:30 /


No, mojego Centrum Wszechświata ze względów raczej strategicznych nie ujawnili dokładnie, ale poradziłem sobie i tak. Znalazłem BGC, a stamtąd po pivkach kilku piechotką, przez las jak zazwyczaj... :D

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 09:04:13 /


do mnie zabrakło 200m :( jest sąsiednia ulica. moja już nie :(

Chuder a ty co uprawiasz na tych polach ?? mi to na maryche wygląda ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 09:05:11 /


tam sie zlokalizowalem mniej wiecej :-))

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 09:14:30 /


O dziwo moja "podbiałostocka wioska" jest... nawet moja uliczka jest:) No i z dokładnoscią do jakichś 100m udało mi się zaznaczyć:]

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 09:54:42 /


znalazłem nawet swoją grandzie na podwórku gdzie wynajmuje garaż lokalizacja do 1 m

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 10:14:35 /


CRUISER
Poznań
mieszka dziesz nie daleko od 3M w...

SlavaK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 12:44:07 /


No ja się dodałem ale jestem tam sam jak palec:-|, nie ma innych Capri na Mazurach??

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 13:14:57 /


Dobra, kliknałem się. I tak moje osiedle jest poza obszarem ostrym, więc nawet nie wiem czy dobrze trafiłem. Jak mnie zbóje znajdą, to zapytam, czy korzystali z tej mapy. :-)

MK, a po co zaznaczałeś ten zakątek w Gryźlinach, skoro nic ciekawego tam nie jest organizowane? ;)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 15:12:27 /


Ale przecież w Gryźlinach nie ma nic ciekawego zorganizowanego. Z naciskiem na zorganizowanego. Jedyne o czym wiemy, to nudne jak flaki z olejem walne zgromadzenie stowarzyszenia, o którym zgodnie ze statutem musimy powiadomić odpowiednio wcześniej, więc powiadamiamy. Ale to nudny obowiązek dla członków stowarzyszenia, nic innego zupełnie się nie dzieje.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 15:45:21 /


Cóż, wysoką cenę przychodzi nam płacić za fanaberię bycia "członkiem" stowarzyszenia Capri.Pl. Pobyt w Gryźlinach jest nudny, ale za to długi :-)

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 15:50:39 /


Hehe! Chlopaki! Widzie swoj blok!

SlavaK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 15:50:55 /


No to fajnie że się znalazłeś, ale możesz się zaznaczyć na stałe i to będzie ciekawsze niż tu wklejona kopia mapki.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 15:57:48 /


Hehe. Zrobilem! Teraz i mnie widacz!

SlavaK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 16:10:03 /


No tak, nie wywiązałem się z obowiązku w zeszłym roku, więc teraz też nie pomyślałem o Walnym. Poprzednio jak byłem, to po prostu nic ciekawego zorganizowanego nie było, bez żadnego "jedyne o czym wiemy". Wtedy nie wiedzieliśmy nic, nawet o które Gryźliny chodzi. ;)

O, nowe ikonki się pojawiły.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 17:11:07 /


A czemu Toruń taki nieostry? Pomysł fajski, ale tez nie wiem czy trafiłem w chate, czy w zagrodę żubra w ZOO :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 17:19:03 /


Cruiser czy ty na Baltyku stacjonujesz???

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 18:52:27 /


Może jest na jakimś kutrze albo jachcie ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 19:01:06 /


Crusier Crusierem ale przyjrzyjcie się gdzie leży Nowe Podole według BYQ :)

Jeszcze do MK. Jak już wcześniej wspomniano przydała by się możliwość wstawienia drugiej "chorągiewk". Oto prkładowe grópy użytkowników które były by z tego zadowolone: "warsztat/garaż_daleko_od_domu", "emigrańci zarobkowi", studeńci... Dało by się coś wykombinować??

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 19:53:51 /


Zawsze możesz przestawiać nawet codziennie swoją chorągiewkę zgodnie z miejscem pobytu. Ja np. swoją na lipiec-sierpień przesunę o 60km na wschód i 10 na południe:) Już sprawdzałem - letnie ranczo też jest widoczne .
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 20:04:50 /


Oczywiście że można zrobić dowolną ilość chorągiewek, ale zaczynamy się ocierać o granicę sensu. Jeden znaczek na osobę wydaje mi się dość, bo stracimy czytelność. A emigranci, studenci i wszyscy podpadający pod kategorię "tymczasowo gdzie indziej" niech zaznaczą aktualne miejsce, w końcu to jest bardziej interesujące gdzie jesteś teraz niż gdzie Cię jednak nie ma, niezależnie od powodu.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 20:20:23 /


CRUISER jest na morzu , ryby łowi :)

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 21:05:11 /


Zabawa świetna, a przy okazji praktyczna :)

Na podstawie "fazy rozwoju" mojej okolicy (np. doły pod fundamenty domów, które teraz już stoją) datę wykonania zdjęć oceniam podobnie jak Krk4M .

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 21:45:51 /


Gdzie wy macie taki dobry zoom ? U mnie tak mocno nie przybliża ;-(

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 23:40:28 /


lupy maja :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 00:06:01 /


Z pewnością poszczególne zdjęcia mogły być wykonywane pod różnymi datami - satelita goni po swej orbicie zwykle kilka lat i każde kolejne przejście ma przesunięte względem poprzedniego o jakiś dystans [jest wiele wariantów - czasem o kilkaset metrów, czasem o kilkaset kilometrów :) - zależnie od zastosowania wykonywanej dokumentacji]. Ale fotka południowo-wschodniego Krakowa mogła być wykonana jedynie pomiędzy godziną 10 a 11 przed południem w niedzielę 7 września 2003.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-05 00:16:52 /


a moja strzaleczka stoi dokladnie tam gdzie zwykle stoi samochód :D

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 00:22:51 /


a juz myślałem że u mnie pod domem swoja sytzałeczke umieścisz :D:D:D:P

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 01:47:38 /


> Ale fotka południowo-wschodniego Krakowa mogła być wykonana jedynie pomiędzy godziną 10 a 11 przed południem w niedzielę 7 września 2003

Dokładnie, w tym samym czasie mucha lecąca z Łodzi do Zgierza właśnie zobaczyła strażaka na wieży.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-05 02:41:27 /


A te zdjecia satelitarne to sa dosyc stare... Jeszcze niema nawet domu, w ktorym znajdujesie moje mieszkanie... a mieszkam w tym mieszkaniu juz prawie 3 lata.. :)

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 07:01:52 /


Milanówek jest też z przed jakichś 3 lat :)) na zdjeciach są pewne obiekty których juz nie ma.. a zdjecie musiało być wykonane 10-12 w niedziele (możliwe że równiż 7 września 2003 :)) jak u KRK) , Na zdjeciu widać mase samochodów pod kościołem (msza niedzielna), a cienie drzew wskazują że jest przed południem :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-05 08:24:23 /


poprawka :)) cienie za bardzo "leżą" musiała to być msza o 8 rano :)) i napewno w niedziele :) pod moją firmą nie ma żadnego auta :)

Obi! z Ciebie to ranny ptaszek! widać jak przy cortinie dłubiesz przed swoim garażem :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-05 08:38:35 /


spawn - właściwie powininem był :)

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 09:16:39 /


Gratuluję pomysłu, no to widac rozłożenie ilości fordomaniaków:)

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 09:34:28 /


Trójkąt bardziej 8 rano - bo pod Multikinem w Zabrzu pusty parking ;-) U Arniego na ogródku chyba stoi Polonez Truck a przed domem przed bramą jakieś niebieskie auto , szkoda że tylko te brązowe prostokąty są w znacznym powiększeniu.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-05 09:45:08 /


No to tez sie zaznaczylem, choragiewka stoi na czym co jak mniemam jest/bylo moim Taunusem :)
Zdjecia sa oczywiscie robione w roznym czasie, czasami na 2 sasiadujacych jest lato-zima, smiesznie to wyglada czasem. Gdansk jest z okolic lata 2004.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 14:53:35 /


Do PT Webmastera - "mitycznego" MK.
Nie wiem kiedy owa mucha leciała z Łodzi do Zgierza, ale tok mojej dedukcji jest następujący:
1. Na placu przed moim domem stoi 6 samochodów [normalka], zaś siódmy - najbardziej na południe - w ogródku sąsiadów, lekko ukośnie.
2. Z owego ogródka sąsiadów korzystałem tylko 2 razy w życiu - przy okazji ślubów moich córek [6/7 września 03 oraz 21/22 sierpnia 04].
3. Jako że autem stojącym najbardziej 'z brzegu' od strony północnej jest czerwona Alfa 155, zaś wózek u sąsiadów jest niebieski, to bezapelacyjnie chodzi o ślub z roku 2003. Fotki naziemne z owego dnia są w moim posiadaniu :)
4. Taki layout [Alfa pierwsza z brzegu] występował wówczas od godziny 13 do 15.30 w sobotę oraz od 6.15 rano do 11.45 w niedzielę.
5. Ilość aut na parkingu przed pobliskim kościołem wskazuje bezdyskusyjnie na niedzielę, a zatem 7 września 2003.
6. Wieża kościelna [jak również komin kotłowni osiedlowej] rzucają cień o azymucie 339 stopni [21 stopni odchyłki od kierunku N w stronę W], co wskazuje na czas 84 minuty przed lokalnym południem astronomicznym.
7. Dnia 7 września w roku nieprzestępnym lokalne południe astronomiczne dla Krakowa [szerokość geograficzna 50 stopni, długość 20 stopni] przypada na godzinę 12:29, co po odjęciu owych 84 minut daje czas wykonania zdjęcia 11:05.

Do obliczeń wykorzystano podręcznik 'Astronomia w geografii', PWN Warszawa, 1989

BTW. Azymut cienia kilku kominów w Grodzisku i Żyrardowie wynosi także około 20-22 stopni, a więc fotka Milanówka była wykonana najprawdopodobniej w trakcie tego samego przelotu. Satelita skanujący pokonuje trasę znad Krakowa nad Milanówek w czasie poniżej 30 sekund :)
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-05 19:53:08 /


Palio :)) kiedy przeprowadziłeś się do Milanówka ?? całkiem niedaloko mam do ciebie wedłóg mapy :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-05 20:36:15 /


Już poprawione:)))

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 20:57:15 /


Krk4m, w sumie to nie jestem przekonany do konca do tego o czym zaraz napisze, bo mi blizej do geografii miast i politycznej a z teledetekcji zaliczylem jedynie semestr i to na 4ry, jednak nie wiem czy Twoje wyliczenia beda poprawne. Poniewaz to co jest na googlach nie wyglada mi na ortofotomape co w efekcie psuje m.in. cienie. Wiec wyliczenia godzinowe moga sie rozmijac z prawa.

PS.
Jako "geograf" musze ponarzekac na temat watku - maslo maslane ;)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 20:58:58 /


Z tą muchą to mam wrażenie, że MK naoglądał się Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain. ;)

Szkoda, że ostre zdjęcia Krakowa kończą się akurat jedno skrzyżowanie od miejsca, w którym wtedy mieszkałem. Może też mój samochód by się załapał. A tak, niestety, tak już zostanie, bo nawet jak będą lepsze zdjęcia, to przecież z inną datą.

Wydmikufel, gdzie widzisz zimę? Bo ja tylko chmurki gdzieniegdzie potrafię rozpoznać.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-06 14:22:49 /


Ja zaznaczyłem dokładne miejsce mojego aktualnego pobytu, jakby ktoś chciał, to może mi w szybkę zapukać...

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-06 17:58:08 /


( Zime akurat to znalazlem w Triescie - Włochy :) )

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-06 20:50:49 /


Braklo paredziesiat metrow aby siegnac dokladnym zoomem chyba najwieksze osiedle we Wroclawiu (Kozanow) a wioska na poludnie od Wroclawia jest cala.. Troche ta satelita skaszanila sprawe ;) Ale pomysl swietny!!
Tylko cos malo nas na tym Dolnym Slasku na mapie.. A dzis mijala mnie jedna Granadka.. :)
Pozdrawiam

Vaax_wFe Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-07 23:24:41 /


Zrobiłem parę zmian, swoją pozycję edytuje się teraz widząc jednocześnie wszystkich innych zaznaczonych klubowiczów na mapie, co powinno być ciut pomocne. Jest też link do edycji swojej pozycji bezpośrednio z mapy, bez potrzeby przedzierania się do ustawień swojego konta, co okazało się już kilkukrotnie niezbyt oczywiste.

> Nie wiem kiedy owa mucha leciała z Łodzi do Zgierza, ale tok mojej dedukcji jest następujący:

Oj tak sobie zażartowałem, odbił mi się wierszyk :)

> Jako "geograf" musze ponarzekac na temat watku - maslo maslane

To jak sformułować "mapę geograficzną" aby geografowie poczuli satysfakcję ze skutecznej oświaty ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-11 00:08:36 /


a u mnie czarna/szarobrazowa dziura i sie zlokalizowac nie mogem buuu :(

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-21 09:51:03 /


niestety polska nie jest ladnie zrobiona jedynie Wawa troche lepiej

dlaczego Londyn ma uklad tam na gorze ?? ze doslownie widac co trzymam w reku !!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-21 12:52:50 /


Bo nikt nie zlecil porzadnych zdjec staelitarnych polski pewnie. Bangladesz pewnie tez nie ma duzej rozdzielczosci. Takie fotki satelitarne troche kosztuja wiec pewnie dlatego nie ma calej Polski.

PS. w 3ce mowili ze niedlugo bedzie taka polska stronka ze zdjeciami lotniczymi o rozdzielczosci 0,5m (1 pix=50cm) wiec juz kazdy zobaczy swoje podworko.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-21 17:33:16 /


No i mi zdjecia uaktualnili, nie wiem ktore to moje auto teraz :( Grr

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-25 18:07:34 /


U mnie też mapkę uaktualnili i widać mój blok - okazało się, że nieźle wycyrklowałem i postawiłem swój znaczek jakieś 5 m przed wejściem do budynku, a widać było tylko wielką, zieloną plamę :-)

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-25 18:23:42 /


A to moje podwórko widziane z satelity ;-))


Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby Caprik stał normalnie ..... no ale taki widoczek ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-16 01:35:41 /


specjalnie go ustawiłeś do zdjęcia

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-16 08:55:51 /


mike go tak ustawił bo profil ma lepszy. ja zaś wolę fotografować dachy caprików :)

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-16 15:10:01 /


Skąd macie takie foty ?
Ja szukałem po różnych mapach dużych powiększeń mojej okolicy i nic nie znalazłem.
Generalnie wychodzi na to że moja okolica jest chyba jedną z najgorzej obfotografowanych.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-16 17:09:28 /


Szkoda że mało aktualne foty są, moja pierwsza Granada jeszcze an nich widnieje :)

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-16 17:26:38 /


Czy tylko mi nie działa mapa, czy z powodu ochrony danych czy coś jest nieaktualny ten szpiegowski dodatek.

ste-fun Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-11-26 18:58:15 /