logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » WEBER 1.6

WEBER 1.6

A więc nie było to poruszane więc porusze ;D
Kupiłem kolektor+gaźnik do swojego 1.6 w Taunusie jest to WEBER 84 HF od forda sierry także z silnika 1.6 do tego mam mikser gazowy od poldolota jest to dużeeej średnicy palnik z daszkiem na górze,palnik ma szczeliune między daszkiem któy ma lej i przez to tworzy zwężkę,palnik ogarnia całe dwie gardziele.
A pytam o:
Czy ktoś takie coś używa??
Czy ten gaxnik jest lepszy od szuflady??
Czy mikser który zmierzam użyć sprawdzi się??
Czy istnieją dedykowane do tego gaźnika miskery??


Ponoć jest ponad 7 typów mikesrów do weberów montowanych w fordzie ale osobiście nie spotkałem się z taki do tego gaźnika gdyż nie ma on symetrzycznej że tak nazwe naby miksera na gaźnik.

i the last czy ten gaźnik na benie potrzebuje przelewu?? czy tam powrotu do baku bo jak wiadomo gaźnik VV tego nie ma,słyszałem coś o fuel trap ba czytałem na jakims wątku tu na forum i historii że na gazie pływak stuka i robi się w nim dziurka.

Burza / 2006-04-03 23:49:31 /


jeśli jeździsz na gazie to załóż szflade i dobry mikser. bedzie to najbardziej ekonomiczne a różnicy w mocy i tak nieodczujesz.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 00:04:52 /


Najdziwniejsze jest to że na szufladzie gaz kuleje nie jest eleastyczny ma dziurę miedzy wolnymi a wysokimi obrotami nie trzyma obrotów jak zimny i w ogóle tragedia.
Robiłem wszystko od wymiany parownika do wymiany silnika powaga gówno to dało więc nie wiem chyba za bardzo przyzwyczajiłem się do v6 jeszcze trochę i powiem że te pinto to jakaś porażka.
A co się zmieni po zmianie gaźnika??? generalnie na benie gaźnik VV to najlepsze rowiązanie zasilania paliwem jakie widziałem biorąc pod uwage awaryjność i trwałość tego gaźnika ekonomiczność to naprawdę według mnie każdy wtrysk wysiada choćby miał palić o 1litr więcej beny to szuflada na benie bije na łeb wtrysk zwłąszcza wersja którą mam z podciśnieniami naprawde na benie nie mam nic do zrzucenia ale na gazie to koszmar podciśnienia wszystkie ok znam schematy i wiem o co cho. al ena gazie to lipa jak sie masz może mikser podejżewąłem bo mam mikser nie palnik czyli dziurki na pierścieniu tylko szczelinkę.
Ssanie regulowane no robiłem wszysttko dokłądnie od wymiany parownika do wymiany silnika i w końcu zdecydowałem się na wymiane zasilania kupiłem wręcz wyprułem ze sierry 1.6 kolektro+gaźnik weber 84 hf do tego z poldka mikser wszystko za 60zł więc chyba warto ryzykować.
Generalnie ciekawi mnie kwestia tego jak się to sprawuje czy ktoś coś takiego ma???
Wiem że i w Capri i w Taunusie i w Granadzie nie było chyba tych gaźników fabrycznie według sierry to innowacja 84r. bo do 1.6 gt i normalnego 2.0 był Weber dgav ten kwadrat wloty,do 1.6 i 1.3 szuflada a ten weber 84 hf (wersja do sierry 2.0 maiałą już silnik krokowy u mnie jest bimetal na wodę) to jakiś nowy wynalazek ciekaw jestem czy się poprawi czy popieprzy.
Zauważyłem róznicę w kolektorach dolotowych ten od starego 1.6 czyli VV jest jakby krótszy na wlotach a ten na 1.6 Weber od sierry ma dłuższe wloty i do tego profilowany jest od środka wzdłuznie takimi paskami.
Osobiście na logige myśłe że na gaźniku Webera będzi lepiej chodził jedna gardziel pracuje do jakiegoś tam momentu obrotów potem otwiera się druga daje na to mikser pokrywkowy ten z daszkiem z jedną rurką doprowadzającą i śmiem marzyć że na wyskoich obrotach zyska mocy przez otwierająca się podciśnieniowo drugoą gardziel któa wzbogaci i zwiększy dawkę mieszanki.
Tak podejżewam ale co wyjdzie zobaczymy.

Burza / 2006-04-04 00:25:29 /


Co do stukania plywaka dno komory gaznika- jesli jest mosiezny to rzeczywiscie moze sie wystukać. Ale wystarczy przylitowac do niego malutka misiezna blaszke, w ksztalcie litery U obroconej o 180 stopni. Wtedy pkywak bedzie sobie podskakiwał na tak wykonanej sprezynce, nie tykajac oczywiscie gaznika.

Mysza liil (EM) / 2006-04-04 00:27:30 /


Wez poprawiaj swoje posty, bo ledwo udalo mi sie to przeczytac.
Co to jest "mikser szczelinka" ?
Druga gardziel nie wzbogaca mieszanki, tylko po prostu zwieksza jej ilosc. No, chyba ze masz trojnik na przewodzie gazowym z osobna regulacja na kazdy przelot - wtedy zabawa ze srubami moze dac ciekawe rezultaty.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 01:01:50 /


>Najdziwniejsze jest to że na szufladzie gaz kuleje nie jest eleastyczny ma dziurę
>miedzy wolnymi a wysokimi obrotami nie trzyma obrotów jak zimny i w ogóle tragedia.

wystarczy dobry mikser dedykowany do tego gaźnika i śmiga bez najmniejszych problemów :)) sprawdzone organoleptycznie :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 08:31:03 /


sorr byłem ostro zmęczony ;D
Mikser szczelinkowy ha ha to taki mikser że nie ma on wstawki w której jest palnik tylko wzdłużna szczelina.

Burza / 2006-04-04 09:51:25 /


Będę cisnął wciąż! co z tym weberem do 1.6? ktoś ma jakąs opinie?

Burza / 2006-04-04 09:57:04 /


pływak jest ale nie mosięzny tylko plastikowy!! ?

Burza / 2006-04-14 18:55:47 /