logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » gaźnikod poloneza

gaźnikod poloneza

witam wszystkich co dokładnie trzeba poprzerabiac żeby założyć gażnik od poloneza ?

lukasz lodz / 2006-04-04 15:36:29 /


A do czego chcesz założyć ten gaźnik? Bo wiesz... jak do Poloneza to niczego nie trzeba przerabiać;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 16:19:18 /


jak masz forda to najłatwiej sprzedać forda, kupic poloneza i zakładac ;)

michalch83 / 2006-04-04 16:29:24 /


jesli chcesz zalozyc go do pinto to wystarczy ze masz fordowski kolektor kolotowy pod weberka i tyle

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 16:38:02 /


no tak, zapomniałem napisać że chce go założyc właśnie do pinto, a czy rozstaw śrób jest identyczny ? czy będzie trzeba coś kombinować z pilowaniem otworów? (1.6 OHC)

lukasz lodz / 2006-04-04 17:47:36 /


Jezeli miałeś juz predzej 2-gardzielowego webera, to przykręcisz.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 17:53:27 /


Ale dlaczego?
Nie zakladaj tego (...), te gazniki maja bardzo zla opinie, jako beznadziejne wykonane, pelne niedorobek itd.
Jezeli nie mozesz znalezc dobrego oryginalu (tzn oryginalu z Forda, nie z polostwora), to zaloz ruski gaznik z Lady 210x. Jest solidny i prosty w regulacji.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-04 18:10:27 /


przerabialem temat.
Zakladasz kolektor od 2.0 i 1.6 gt czy sciery z weberem. (rozstaw srob pasuje) Musisz dac podkladke miedzy kolektor a gaznik albo pilowac sruby bo jedna o cos zawadza nie pamietam dokladnie. pozniej czeka cie ....
brak mocy na niskich obrotach o dziwo silnik ladnie pracowal na wolnych rowniutko itd.
Moze ciut mocniejszy na gorze, a moze to tak roznica po tym ze na gorze po prostu jest moc a na dole brak :)
Ciezko jest wstawic filtr powietrza bez mlodka. :/ za wysoko to wszystko siedzi.
Gaznik od poldka to straszna kupa juz lepiej od duzego fiata brak chociazby elektro zaworu.
No i reczne ssanie. to raczej plus.
Jesli masz czesci w garazu ew u sasiada masz zapas uszczelek chce ci sie klac i wydaje ci sie ze bedzie lepiej to proboj. W miedzy czasie polecam dac oryginalny gaznik do regeneracji bo i tak wroci na swoje miejsce.





nmd / 2006-04-05 03:19:11 /


troche mam wątpliwości co do rozstawu śrub wiem że na szerokosc jest idealnie 4.7 mm (od osi śruby) a po długości jest rużnica 6 mm tzn polonez ma 9.3 mm a w kolektorze od sierry jest 8.7mma z mocą można sobie poradzic zakładając dysze od 2.0 (podobno) dodam że potrzebuje ten gaznik tylko do odpalania w zime . Filtr pow można by wszczepic,, hmn.... czy można wstawic stożek? i czy będzie z nim jeździł dobrze na gazie???

lukasz lodz / 2006-04-05 15:41:36 /


Musisz miec kolektor od webera DGAV (granada, capri). Na kolektor od webera 2V (sierry 1,6) poldziowy gaznik nie podejdzie (bez przerobek)

Mysza liil (EM) / 2006-04-05 20:19:37 /


a przerabiałeś to kiedyś? Oprucz przesunięcia otworów mocujących co trzeba jeszcze przerobic? i poza mocowaniem linki gazu i filtra pow.. Dokładnie chodzi mi o to czy pokryje się średnica otworu w kolektorze z gardzielami gaźnika ?

lukasz lodz / 2006-04-05 20:53:05 /


mysza a masz może taki kolektor od grani i czy mocowanie jego do głowicy będzie pasowało do 1.6 OHC ???

lukasz lodz / 2006-04-05 20:58:14 /


Przerabialem w druga stronę. Mialem kolektor DGAV i gaznik 2V. Wykrecilem 2 niepasujace sruby, wkreciłem do dna szpilki nagwintowane z pręta aluminiowego, obciąłem na rowno, wytrasowałem i wywierciłem nowe otwory w ktore wkrecilem szpilki. Otwor na mieszanke nie byl przysłoniety. O mocowaniach linki wybacz - nie bede pisał.

Mysza liil (EM) / 2006-04-05 20:59:10 /