logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » 2.0 OHC Komputer

2.0 OHC Komputer

Witam wszytskich.
Jestem w trakcie zmiany silnika przy swoim Taunusie mk1 z 1,6 na 2.0 OHC gaźnik od Scorpio 85r (kupilem go calego i dzialajacego).
Ten silnik ma zaplon i gaznik sterowany komputerem i co gorsza chyba nie jednym.
Jeden komputer jest pod maska (motocraft) a drugi pod deską od strony pasażera.
Przewody z czujnikow i gaznika ida w jedna wiazke, ktora idzie najpierw do pierwszego kompa (tego pod maska) a pozniej idzie do kabiny gdzie rozrasta sie do wielkiej wiazki i wchodzi do drugiego komputera, przewody z tej wiazki ida tez do zegarow i wogole wszedzie.
Ma ktoś moze schematy do takiego silnika?
Mam jakiegos pdf-a ale tam akurat schematy tego modelu sa nikompletne:/

Potrzebuje też slimaka prędkościomierza do skrzyni 5-tki na linke (bo tam jest prądniczka) - nie wiecie czy są takie wogóle?
Wszystkie mądre rady mile widziane:)

Pozdrawiam i dzieki z góry za podpowiedzi.

Czarek45 / 2006-04-12 02:43:13 /


Banan ma takie ustrojstwo w swoim capri http://www.capri.pl/image/car/1295/40592. Drugi komp o ktorym piszesz jest od ABSu. W sprawie slimaka wal na priv.

Mysza liil (EM) / 2006-04-12 07:15:50 /


W tym PDF'ie sa pelne schematy. Tylko trzeba znalezc odpowiedni rocznik..

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-12 07:20:44 /


Jeśli masz taki moduł jak u Myszy w linkowni , to uważaj , bo naliczyłem chyba 3 rodzaje takich komputerów, mimo że z zewnątrz wyglądają tak samo, przynajmniej 2 z nich mają zasilania w innym miejscu.
Szukaj schematu dokładnie (!) do tego Scorpio.
Poza tym ten moduł jest nie do zajechania :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-12 11:30:39 /


Schematy faktycznie sa wszystkie ale dla roczników do 87 brakuje legendy, tzn rozpiski co jest co, a te z innych rocznikow raczej nie pasuja...
Generalnie mam całe działajace scorpio. Jesli ten komputer w kabinie jest kaktycznie do ABS-u to może wystarczy uciąć kable za pierwszym i przełożyć w całości??
Nie pamietam czy ten komputer steruje tez jakimis kontrolkami czy wskaznikami???

Czarek45 / 2006-04-12 12:34:52 /


ja przerabiałem ten temat u siebie w transicie
teraz mam skrzynię 5 od scorpio i tam był własnie napend elektryczny
to nie problem musisz tylko wziąśc slimak od elektronika i połończyć z górną częścia napendu od linki (mi to zrobił znalomy na tokarce)
schody zaczynają sie dopiero dalej ze zwględu na przeciny kieronek obrotów
(licznik po prostu nie działa, jak byś jechał na wstecznym)
musiś dorobić przekładnię zmieniającą obroty ja mam coś takiego zrobione z części przekładni z wiertarki bezprzewodowej
ale jak masz całe scorpio to już lepiej przewalić całą elektrykę i licznik

t o m a s z Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 12:42:12 /


Ja też miałem taki u siebie jak coś to wal na tel. bo mam słaby dostęp do netu

papajPeCeKa / 2006-05-20 10:17:58 /