logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » montaż wskaźnika ciśnienia ojeju z capri mk3 w innym fordzie

montaż wskaźnika ciśnienia ojeju z capri mk3 w innym fordzie

witam
Mam pytanko.Z tego co wiem to w capri mk3 na desce rozdzielczej był wskaźnik ciśnienia oleju.Mnie interesowałoby zainstalowanie tego zegarka do innego fordka mianowicie fiesty mk2 1.1.I tu moje pytanie czy są szanse że ten wskaźnik będzie współpracował z moim czujnikiem oleju?Czujnik ciśnienia oleju kupowałem nowy latem i na pudełku było napisane że to jest do capri(do sklepu wziąłem stary na wzór).Czyli jak będzie to pokazywać rzeczywiste wartości?Czy zrobić jakiś dwujnik i 2 czujniki?
pozdrawiam mat

.mat. / 2002-12-12 18:19:11 /


jak chcesz miec wskaznik od Capri to musisz wymontowac tamten czujnik z silnika i wkrecic w jego miejsce specjalna przejsciowke do ktorej z kolei przykreca sie wezyk idacy do wskaznika (to nie jest elektryczny wskaznik)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-12 18:40:47 /


a ja mam przelozone zegary na takie gdzie jest taki wskaznik ale oczywiscie zdechly bo w 1.6 takich nie bylo. Pytanko nastepujace; co zrobic aby dzialal?

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-13 09:48:22 /


daj sobie spokój z montażem i podłacz kontrolkę :)) no chyba ze uda ci się trafić na orginalny nie łączony przewód doprowadzający olej do takiego wskaźnika... kiedyś zamontowałem wąż gumowy zbrojony zamiast orginału i efektem tego 3l oleju z silnika zostały wpompowane na dywaniki w aucie , zanim się zoriętowałem że spadł ze wskaźnika :))

a jak koniecvznie chcesz mieć wskaźnik to w micro można kupić elektryczny ze specjalnym czujnikiem wkręcanym zamiast orginalnego czujnika...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-13 10:20:56 /


A ja miałem 6 sztuk w 1.6 i nie zdechły tylko ładnie działały ........ te z prawej jakoś dziwnie ale co tam :-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-13 11:11:54 /