logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Podstrony do prezentacji samochodów

Podstrony do prezentacji samochodów

Mamy nowy mechanizm: możliwe jest tworzenie podstron do prezentacji samochodów. Mechanizm ten pozwala podzielić prezentację na logiczne kawałki, które stanowią jakąś tam zamkniętą całość - jak np.:
- samochód w chwili zakupu
- remont
- po remoncie
- na wakacjach
- itd.
W ten sposób można też zmieścić większą ilość zdjęć, choć nadal w ramach jednej podstrony jest limit na 15 zdjęć, aby strony nie były zbyt duże.

Logika organizacyjna jest taka (większość jest jak było, ale w ramach kompletności informacji ...):
- każdy samochód do prezentacji musi być zadeklarowany w koncie użytkownika
- dla danego samochodu może zostać utworzona główna strona prezentacji samochodu (to jest właśnie dotychczasowa pojedyńcza strona), dalej w skrócie zwana jako GSPS
- jeśli nie chcemy korzystać z podstron, to GSPS pozostaje tą jedyną, jak dotyczczas, bez zmian
- jeśli chcemy skorzystać z podstron, to wskazane jest uczynić GSPS taką najbardziej ogólną, z jak najbardziej bieżącymi zdjęciami
- do listy samochodów brana jest ZAWSZE miniaturka pierwszego zdjęcia z GSPS, tak więc jeśli chcemy decydować o tym które zdjęcie jest na liście stron, to trzeba dać odpowiednie zdjęcie jako pierwsze
- utworzyć można dowolną ilość podstron
- lista podstron jest na GSPS pod opisem samochodu (o ile są jakieś podstrony)
- jeśli chcemy utworzyć nową podstronę, to na GSPS jest odpowiedni link do tej operacji
- po utworzeniu nowej podstrony, jest ona nieaktywna - nikt jej nie widzi poza właścicielem
- po utworzeniu GSPS lub każdej dodatkowej podstrony, należy zgłosić ją do aktywacji - ma to na celu odfiltrowanie przypadkowych stron, niestety dosyć często zdarza się że strony zgłaszane do aktywacji się nie nadają - np. brak zdjęć, to się dość często zdarza, tak więc aby uniknąć mało sensownych podstron, dotyczy ich ten sam mechanizm aktywacji co GSPS
- do aktywacji GSPS lub każdej z podstron służy odpowiedni link, znajdujący się na stronie której on dotyczy
- przy jednoczesnym utworzeniu kilku podstron lub nawet nowej GSPS oraz kilku nowych podstron, każdą z nich trzeba osobno zgłosić do aktywacji

To tyle, niestety na chwilę obecną nie mogę zaświecić przykładem prezentacji z podstronami, bo muszę najpierw wyszukać jakieś zdjęcia, ale wszystko jest dosyć proste i mam nadzieję że uda się w tym zorientować bez problemów.

W razie problemów - pytać i alarmować.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 00:23:25 /


zdjęć, jest nie 15 a z 30, no i brak opcji usuń, czy bedzie możliwść przesunięcia komentarzy na podstrony?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 00:36:21 /


bardzo ciekawy pomysl, mam jednak pytanie,
powiedzmy ze miał bym taka koncepcje:
podstrona nr1: zdjecia mojego srebrnego exCapri ktore posłuzyło do powstania Capri obecnego czyli powiedzmy jedno zdjecie z zakupu kilka 2-3 z czasow jezdzenia jedno czy dwa z okresu koncowego
podstrona nr2: zdjecia z remontu
strona głowna: to co jest

czy to ma tak wygladac i czy o to chodzi? jesli tak to chetnie zabiore sie do roboty.. :)

pytanie drugie to czy dobrze rozumiem ze w takim przypadku (3 stron w sumie) mam "prawo" do 45 zdjec? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 00:38:27 /


hmm chyba cofam pytanie, :) nie wiem jak to zrobilem ale jakos przegapilem kilka pierwszych zdan :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 00:39:35 /


> po utworzeniu nowej podstrony, jest ona nieaktywna - nikt jej nie widzi poza właścicielem

własciciel też jej nie widzi :(

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 00:54:15 /


Więcej niż 15 zdjęć to był chwilowy błąd.

Nie ma kasowania podstrony ale jest za to jej wyłączenie - to działa na zasadzie przywrócenia jej do stanu nieaktywowanego, czyli widziana jest tylko przez właściciela i nikogo więcej. W ten sposób nie można strony usunąć, ale uczynić ją niewidzialną. Kasowanie jest względnie niebezpieczne, bo już widzę te zgłoszenia że "skasowałem sobie stronę czy można ją przywrócić". Zobaczymy zresztą jeszcze jak to będzie.

Przesuwanie komentarzy to dość kłopotliwa sprawa ze względu na dość skomplikowany interfejs jaki by trzeba do tego dorobić, na razie nie da się. Jeśli będzie taka potrzeba, to proponuje póki co zgłosić mi to mailem, to zrobię to ręcznie w bazie danych.

> własciciel też jej nie widzi

W którym konkretnie momencie jest problem ?

Stworzyłem przykładową podstronę dla Transita z garści zdjęć jakie akurat miałem w zasięgu ręki: http://www.capri.pl/car/1169 tak więc wydaje mi się że działa.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 01:05:25 /


konto -> "Twoje strony" -> pokaż
efekt: Samochód odpowiedni dla strony nie istnieje !
(http://www.capri.pl/page/1083)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 01:18:38 /


A w tym miejscu rzeczywiście był mały problem, już powinno być ok.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 01:24:38 /


Spróbujemy ;-) Genialny pomysł - nareszcie wszystko sie zmieści.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 01:29:44 /


Mike... "wszystko" to pojęcie względne. Tobie owe "wszystko" na pewno się nie zmieści;)

Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-17 01:42:11 /


"- utworzyć można dowolną ilość podstron"

Skończoność pomieścić w nieskończoności - da rade ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-17 02:28:54 /


"po utworzeniu GSPS lub każdej dodatkowej podstrony, należy zgłosić ją do aktywacji - ma to na celu odfiltrowanie przypadkowych stron, niestety dosyć często zdarza się że strony zgłaszane do aktywacji się nie nadają - np. brak zdjęć, to się dość często zdarza, tak więc aby uniknąć mało sensownych podstron, dotyczy ich ten sam mechanizm aktywacji co GSPS"

wlasnie dotarlem do tego problemu.. :)

moja prezentacja Capri miala 13 stron tekstu w wordzie i podzielilem ja na poszczegolne sezony, zostawiajac sobie glowna strone czystą i przejrzysta.

i tu jest ALE:
nie moge zglosic do aktywacji tych podstron bo nie maja zdjec, a mimo wszystko chcialbym zachowac moje wpisy z przeprowadzanych modyfikacji.

czy jest jakas mozliwosc utworzenia podstron bez zdjec, czy mam wrzucic po jednej fotce "poglądowej" tak aby formalnie bylo wszystko ok? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-19 22:21:30 /


Proponuje jednak dodać jakieś foty, żeby uatrakcyjnić surową dawkę samego tekstu. Ja mogę te strony włączyć też bez zdjęć jeżeli to jest jedyna możliwość, sugeruję jednak potraktować rolę fotek jako elementów ilustracyjnych i coś tam zapodać.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 11:42:37 /


ok, jak wroce do domu wybiore po kilka zdjec z poszczegolnych okresów :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 14:21:38 /


Jak można usunąc podstronne z głównej prezentacji samochodu??

devil176 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 15:52:17 /


nie można :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 16:29:06 /


no to lipa.....coś dodamy w te strone. Proponuje wprowadzić taką opcje "usuń stone". W profilu robi sie potem wielki bajzel

devil176 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 16:54:58 /


Przyślij mi adres podstrony to usunę.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-04 17:11:10 /


Prosze http://www.capri.pl/car/4455/3174

devil176 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 19:49:40 /


Mała zmiana: podstrony może włączać sam użytkownik, bez zgłaszania tego do wyższych instancji. Tworzycie podstronę, jak jest już gotowa, to ją po prostu sami włączacie i już.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-09 15:53:31 /


To powinno na głównej wylądować, toż to zmiana epokowa ;)

michalch83 / 2021-10-11 18:08:51 /


Może celowo tam nie ląduje :P

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-11 19:28:38 /