logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Wymiana silnika

Wymiana silnika

Hello
Mam pytanko: Jak wymieniam silnik (mam na niego papier) to musze pojechac po jakis swistek na stacje diagnostyczna; czy to moze byc doolna czy musi byc jakas okregowa???

dugazz / 2002-12-14 18:11:56 /


Przy wymianie silnika musisz miec: umowe, oplate skarbowa (jesli umowe masz na wiecej jak 1000 zl), a zeby pozniej wrejestrowac silnik do dowodu musisz pojsc ze wszystkimi papierami, w tym z waznym przegladem technicznym z nowym silnikiem do urzedu komunikacji i nie powinno byc problemow.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-14 20:34:09 /


A nie trzeba przejść czasem przeglądu zerowego po zmianie silnika? Ja bym tam włożył i jeździł :)

Costa / 2002-12-15 20:05:18 /


nie trzeba przechodzic zadnego specjalnego przegladu
co do papierow to albo celne jesli byl sprowadzony, albo umowe kupna(podbita)i ksero dowodu samochodu z jakiego pochodzi

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-15 21:17:59 /


w pozaniu nalezy:
-zalozyc silnik
-na stacje diagnostyczna oni wystawiaja swistek ze wszytsko jest ok
-z swistkiem z stacji + ww. papierami do wydzialu komunikacji
-odebrac wpis/dowod z nowym numerem silnika

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-16 00:12:14 /


Mam pytanko
(chciałem pochwalić się Mikeb4 że użyłem wyszukiwarki :)
Słyszałem że przy wymianie silnika trzeba robić dodatkowy przegląd tylko jeśli zmienia się pojemność aby stacja diagnostyczna mogła stwierdzić że zmiany konstrukcyjne są ok. Nawet w Fiacie 126p z 600cm na 650cm trzeba robić dodatkowy przegląd.
Nie wiecie ile takie coś kosztuje ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-13 10:12:07 /


jak wymienialem silnik to poszedlem tylko do wydzialu komunikacji z papierami, wbili mi w dowodzie inny numer i pojemnosc i to bylo na tyle
moze cos przegapili
zwykly przeglad pewnie trzeba zrobic ale jesli to nie jest wymiana silnika na taki od traktora czy odrzutowca to chyba nie jest to zbytnia zmiana konstrukcyjna
Trojkat chyba wymienial wiecej silnikow, albo krk4m?

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-13 10:23:43 /


NIESTETY BODAJŻE OD MARCA 2002 TRZEBA KAŻDĄ ZMIANE SILNIK ( ZAKONCZYĆ) WIZYTAW STACJI DIAGNOISTYCZNEJ, PONIEWAŻ ROBIĄ ONI BADANIE NA POPRAWNOŚC NUMEROW, POZATYM JAK ZMIENIA SIĘ POJEMNOŚC, TO STWIERDZENIE WYTRZYMAŁOŚCI KONSTRUKCJI. MI DOLICZYLI JESZCZE GAZ. WSZYSTKO MI WYSZŁO 286 ZŁ.
1. 92 ZŁ PRZEGLĄD OBOWIĄZKOWY 9CO ROCZNY)
2. OK 60ZŁ INSTALACJI GAZOWEJ
3. OK 50 ZMIANA NIMERU SILNIKA
4. OK 84 ZMIANA POJEMNOŚCI
Z TYMI DOKUMENTAMI ORAZ Z FAKTURĄ KUPNA, I DOWODEM CLNYM DO URZĘDU, DOSTAJE SIEDOWÓD TYMCZASOWY, NA STAŁ NUMERY I PO MIESIĄCU ODBIERA SIESTARY DOWÓD Z NOWYM WPISEM( JEŻELI JEST WSZYSTKO OK) POZDROWIONKA.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-13 10:32:36 /


Podobno przepisy sie zmieniły, ale musze to jeszcze sprawdzić :-)))))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-13 10:40:09 /


Wymieniałem kilkanaście razy - na rózne sposoby mniej lub bardzie formalne - ale dziś można tego słuchać jak Klechd Domowych, opowiadanych przez dziadka przy kominku. Przepisy zmieniają sie piekielnie szybko - wczoraj słyszałem (ale jeszcze tego nie przerabiałem), ze od Nowego Roku jesli nie ma zmiany pojemnosci, to silnik traktowany jest jako CZĘŚĆ ZAMIENNA samochodu i niepotrzebna jest ani faktura nań, ani odprawa celna, ani numery. Podobno nawet już są nowe dowody rejestracyjne, na których nie ma pozycji "numer silnika" - tak jak np. we Francji czy GB. Przy zmianie pojemności trzeba mieć pieczątkę Okręgowej Stacji Diagnostycznej, ze konstrukcja nadwozia to wytrzyma.
Powtarzam _ PODOBNO !!!!!!!

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-13 14:04:27 /


KRAK A WIESZGDZIE TO MOŻNA SPRAWDZIĆ??

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-13 14:36:38 /


W dzienniku ustaw - mam zamiar poszukać, ale to dopiero jutro/kiedyś tam ;-)) bo nie mam na miejscu

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-13 14:45:45 /


zapewne w wydziale komunikacji

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-13 14:47:59 /


Ciekawe czy na przekładke na silnik o większej pojemności trzeba mieć jakiś papierek i numery - bo jak wiadomo amerykańskie silniki produkowane na wymiane numerów wcale nie mają :-))) są po prostu cześcią zamienną.

Dlatego sprawdze lepiej w "Dzienniku ustaw" choć pewnie nie zrozumiem ani słowa z ich zawiłych kombinacji języka polskiego :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-13 14:52:46 /


ja też cos takiego słyszałem .Zdziwiłem sie troszki i niebardzo wieżyłem w to ,ale widze że nie tylko ja o tym słyszałem więc może coś w tym jest.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-13 15:35:52 /