logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » alu felgi o rozmiarze 5x160 ?

alu felgi o rozmiarze 5x160 ?

wiec problem polega na tym , ze chce kupic alusy o rozmiarze szpilek 5x160 ( Ford Transit ) ,ale cos nie moge znalezc !!! czy ktos wogóle produkuje alu felgi o takim rozstawie ??? , moze jakies inne auta mają tez taki rozstaw szpilek ? pzdr.

MAD MAX Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-21 15:47:27 /


Który to Transit ma rozstaw 5x160 ?
Jeśli prosiak - to istotnie nie widzę rozwiązania. Istnieją wprawdzie felgi z rozstawem 160mm, ale na 4 śruby [DDR-owskie Wartburgi i Trabanty]. Z pięciośrubowych najbliżej jest 5x150 [Toyota Landcruiser] albo 5x165 [Land- i Range-Rovery].
Natomiast do Transita po 1986 r. jest piękna fela alu RS sygnowana przez Forda. Rozmiar 7Jx14 ET27, nr części w Ersatzteile Katalog 9055 785. Tylko nie wiem jaki ona ma rozstaw śrub :(
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-21 17:23:02 /


jak zwykle twoja wiedza jest wielka , chodzi o transita 93 rok , mozesz zapodac zdjecie tej felgi RS asygnowanej do transita . dzieki

MAD MAX Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-21 23:06:30 /


chyba o taka chodzi... tylko, że tutaj na mk2

http://www.oldfordclub.sk/techweb/drive/01_03/Image-21.jpg

ale wydaje mi sie, że identyczne ma kejpi na swojej salooonce (trans po 86)
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-22 01:07:38 /


heh - ja od dluzszego czasu szukam czegoś fajnego tylko na rozstaw 4x160. Nie wiem czy te NRD'owskie by mi pasowaly bo nigdy nie widzialem. Jednakowoż najbardziej choruje na coś takiego z jajem, jak chociażby pełne felgi bez wzoru albo coś bardziej własnego (wzór). Ponoć można zamówić sobie takie "customy" u Wujka Bena, ale jakoś nigdy nie przekopałem się przez wszystkie strony w poszukiwaniu takowych. Tzn. dotarłem nawet dzwoniłem, ale wszyscy takie robią ..., ale tylko do motorów :).

Może ktoś zna takiowe stroniczki :). Będę bardzo wdzięczny :). Ale jestem też bardzo ciekawy tych felg od Wartburgów i Trabantów :)

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-22 01:49:00 /


Mad Max - sorry za zwłokę w odpowiedzi, ale pojechałem na weekend umyć sobie łapy w Atlantyku :) Dokładnie miałem na myśli owe felgi, których fotkę zapodał wyżej cOKe, skąd suponuję, że rozstaw szpilek w prosiaczku i Transitach post-86 jest ten sam.
Babejsza - niestety nie mam żadnych fotek owych starych DDR-owskich alusów. Nie były brzydkie, mówiąc szczerze, ale występowały tylko jako 13" i to w szerokości conajwyżej 6J.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-25 12:04:30 /