logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » SMIGŁO CHŁODNICY

SMIGŁO CHŁODNICY

MAM PYTANKO CZY W RZEDÓWKACH SMIGŁO DO CHŁODZENIA POWINNO CAŁY CZAS SIE KRECIC??
WYDAJE MI SIE ZE NIE...W OGÓLE TO MI COS WKAZNIK TEMP OD ZAKUPIENIA AUTA POKAZUJE NIE PEŁNE WARTOSCI(WSKAZÓWKA JEST W 1|4 POŁOŻENIA...DZIWNE NO NIE???

m.i.c.r.o.n. / 2002-12-18 08:33:12 /


to dosc proste
jesli masz wiatrak przykrecony na sztywno srubami do kola pasowego to trudno zeby sie caly czas nie obracal
jesli ma na srodku takie duze sprzegielko to nie powinien sie caly czas obracac, tzn powoli to zawsze sie bedzie obracal (dla obserwatora to moze byc nawet szybko) ale nie tak samo jak silnik
te sprzegla nie nawalaja w ten sposob ze kreci sie na sztywno tylko robia sie luzne, chyba ze to ktos zespawal

jesli silnik sie nie dogrzewa to wina termostatu a nie tego ze kreci sie wiatrak, on chlodzi chlodnice a nie wode w silniku

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-18 10:49:22 /


W ogóle dziwne 2 wątki o tym samym tytule :-))

Jeśli masz wentylator umieszczony na wale to jak miałby sie wyłączyć ??
fakt że w moim Mk2 był wentylator przerobiony na elektryczny + wlutowany czujnik w chłodnice który tenże wnetylator włączał. Jak byś to oglądał (a pewnie oglądałeś) to schyl sie przed kierownicą i zobacz koło włącznika awaryjnych tam jest taki stary przełącznik którym kiedyś włączało sie wentylator zależnie od tego co pokazywał wskaźnik temperatury - a że nic nie pokazywał to wymieniłem czujnik ale nie działa w pełnej skali tylko 1/4 zakresu to normalna temperatura jak dojdzie do połowy to znaczy że sie przegrzewa :-(( nie wiem czemu tak to działało, a reszta 5 zegarów pokazaywała normalnie ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-18 10:51:30 /


na zimnym silniku wisko, znaczy ten wentylatoerk, powinno sie dac reka zatrzymac, ale moze nie probuj, ja probowalem przez rekawiczke i sie zatrzymalo, na goracym nie powinno sie dac zatrzymac, ale tego juz nie prubowalem,
w sumie mozna sprawdzac na wylaczonym silniku, na zimnym powinno sie krecic swobodnie, na cieplym nie powinno sie krecic...

Krzypek / 2002-12-18 18:15:35 /


OGÓLNIE TO ON NIE JEST NA SZTYWNO PRZYSPAWANY I MOŻNA GO CHWYCIC.MARTWI MNIE TO,ŻE ON SIE JEDNAK POZNEJ KRĘCI JAK GŁUPI...KUMPEL MA W MANCIE PODOBNE ROZWIĄZANIE I TAM DZIAŁA TO NAPRAWDE SKUTECZNIE-GDY SILNIK JEST ZIMNY TO WENTYLATOR NIE DRGIE,ALE GDY TYLKO SIE PRZEGRZEWA TO WENTYLATOR COFA SIE JAKIES 5MM NA WALE I ZACZYNA SIE KRECIC Z OBROTAMI WAŁU SILNIKA,SAM JUZ NIE WIEM...
POZDRAWIAM:
B@RTEK

m.i.c.r.o.n. / 2002-12-19 08:33:55 /


Ale Capri jest lepsze ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-19 08:53:01 /


jka wętylator dobrze się kręci to capri ma lepszy ciąg :)) a tak na poważnie to mam wiskoze od scorpio 2,9 i wydaje mi się ze jaest bardzo podobna jak nie taka sama... mocowana jest na takim sporym geincie na pompie wodnej.. mam też wentylator do tej wiskozy i mogę to upłynnić powiedzmy za 150PLN... daje gwarancje ze działa...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-19 10:59:10 /


wentylatory na sprzegle forda sa takie, zawsze sie kreca jak silnik dziala ale nie na pelnych obrotach

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-19 20:25:31 /