logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » Start renowacji ford taunus 71' 1.6

Start renowacji ford taunus 71' 1.6

Witam serdecznie,
Słowem wstępu, założyłem tu konto kilka lat temu, bo kupiłem forda taunusa coupe 71' 1.6 spory czas temu z planem remontu. Niestety nie było czasu i pieniędzy. Teraz chciałbym zacząć "projekt taunus", jestem zielony i szukam pomocy, więc z pokorą przyjmuje wszystkie porady. Nie mam jeszcze miejsca gdzie moglbym zacząć przy nim grzebać, ale mam jakiś budżet na początek. Auto jest na Podkarpaciu, a ja jestem w Krakowa, więc szukam pomocy w tych dwóch lokalizacjach lub po drodze. Docelowo planuje to przywieźć do Krakowa. Stan blacharski pozostawia trochę do życzenia, ale chyba może poczekać. Silnik pali ale chętnie bym go zmienił go na silniejszy ale oczywiście tak żeby podzespoły wytrzymały. Czego szukam: miejsca gdzie ktoś by pomógł w naprawie albo sam by ją wykonał. Miejsc, które możecie polecić, gdzie mogę wykonać remont silnika, zrobić swap silnika, naprawić blacharke.
Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję że wyjdzie z tego piękne autko!
Pozdrawiam

ja3ekja / 2018-11-11 18:01:37 /


Na początek załóż stronę z prezentacją samochodu. Będzie wiadomo o czym dokładnie mowa i w czym trzeba pomóc. Taunus jeździ? Na tym bym się skupił i nie zaczynał od zmiany silnika. Powodzenia!

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-11-11 19:10:15 /


osób na tym forum jest kilka co coś wie i potrafi zrobić, pytanie jest tylko takie jaki masz na to budżet i jaka formę wykonania prac chcesz obrać kompleksowa czy każda gdzie indziej i w dłuższym okresie czasu?
Na początek załóż stronę o aucie i wstaw tak zdjęcia stanu auta w miarę jak najwięcej aby było widać jak jest a potem można przyjąć kierunek prac i formę.
Ja osobiście z moim zespołem zajmujemy się pracami kompleksowo ale jak potrzeba to także możemy wykonać pewne etapy.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-11-12 08:38:13 /


Ooo! Pan Krzysztof Chuder, ja pisałem do Pana w 2013 ale wtedy nie bardzo miałem zgromadzone środki:) Założę stronę jak najszybciej, wrzucę zdjęcia i opis co jest do zrobienia. Z resztą napiszę chyba prywatnie, bo to może być dłuższa konserwacja. Po krótce: Auto nie było odpalane, wczesniej miało problem trochę z elektryka, paliło jeździło ale lubił zgasnąć, hamulce były, blacharka była ok, tzn nie było nic widać teraz popekala szpachla i widać że było jej sporo. Chyba nie było zbieżności, i jednej tylnej szyb. I hamulca ręcznego.
Na razie to chciałbym bym żeby wrócił do żywych chyba blacha jest najważniejsza i żeby przeszedł przegląd. Silnik w przyszłości chciałbym wymienić silnik więc nie chciałbym dokładać do niego dużo.

ja3ekja / 2018-11-12 18:48:03 /


https://youtu.be/l0jtAztdvr0
Tu jest dość stary filmik. Jeżeli chodzi o czas to w ogóle mi się nie spieszy, może to być miesiąc, może to być rok może to być 10 lat. Budżet nie jest ostatecznie określony, mam kilka tysięcy na start, ale potem mogę też coś co miesiąc odkładać na nowe życie dziobaka:)

ja3ekja / 2018-11-12 18:54:41 /


Jacob bier to car audio do siebie :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-11-12 20:03:43 /


Hehe, oczywiście w takim stanie to kupiłem sam bym tam tego nie wsadził :)

ja3ekja / 2018-11-12 21:39:39 /


Jacob se wsadzi :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-11-12 22:02:18 /


Piękny umysł stworzył to audio, jest głośnik jest wzmaczek i wszystko ma smaczek.
Chyba kojarzę tą coupete z tymi plekasami. Ona ma jeszcze chyba pozostałe szyby na czarny klej wmontowane o ile dobrze pamiętam.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-11-12 23:07:25 /